dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1

    Domyślnie Płyty osb na poddaszu

    Jak są montowane (czy na profilach?)
    Czy maskujemy płyty osb (gładź szpachlowa czy cienka płyta gipsowa?)

  2. #2

    Domyślnie

    u mnie stelaż zrobili sobie z kilku płyt i na to dali nide

  3. #3

    Domyślnie

    Jak to z kilku? Nie stosowali profilów?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie Re: Płyty osb na poddaszu

    Cytat Napisał R.P.
    Jak są montowane (czy na profilach?)
    Czy maskujemy płyty osb (gładź szpachlowa czy cienka płyta gipsowa?)
    czasem jakis stryszek plytuje OSB tylko na ruszcie drewnianym.
    czym maskowac? nie wiem.

    Cytat Napisał R.P.
    Jak to z kilku? Nie stosowali profilów?
    plyta OSB stawia wkretom wiekszy opor niz profil metalowy (ten od zabudowy g/k) efekt plyta jest nie przykrecona a przybita do profila.
    druga sprawa, ze nie stosuje sie wkretow od g/k do mocowania plyt OSB nawet jesli rusztem jest drewno.

  5. #5

    Domyślnie Re: Płyty osb na poddaszu

    plyta OSB stawia wkretom wiekszy opor niz profil metalowy (ten od zabudowy g/k) efekt plyta jest nie przykrecona a przybita do profila.
    druga sprawa, ze nie stosuje sie wkretow od g/k do mocowania plyt OSB nawet jesli rusztem jest drewno.

    - czyli profil metalowy zastepuje sie płyta osb?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie Re: Płyty osb na poddaszu

    [quote="R.P."]plyta OSB stawia wkretom wiekszy opor niz profil metalowy (ten od zabudowy g/k) efekt plyta jest nie przykrecona a przybita do profila.
    druga sprawa, ze nie stosuje sie wkretow od g/k do mocowania plyt OSB nawet jesli rusztem jest drewno.

    - czyli profil metalowy zastepuje sie płyta osb?

    owszem moga to byc pasy z pyty osb, lepiej/taniej bedzie zastosowac laty drewniane.

  7. #7

    Domyślnie

    Ok czyli nie muszą to być łaty w OSB ale zwykłe miękkie drewno.
    A czy po przymocowaniu OSB można do nich przykręcić bez profilów ale bezpośrednio najcieńsze płyty GK? Słyszałem o kładzeniu prosto na OSB gładzi szpachlowej ale to chyba za mało pewne czy za jakiś czas nie odpadnie...<?>

  8. #8

    Domyślnie

    ale płyta nie pracuje a drewno tak

  9. #9

    Domyślnie

    Tak ale na łaty można zastosować miększe drzewo nić płytę osb...tak to zrozumiałem...

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    jezeli masz zamiar koncowy efekt gladkosci powierzchni uzyskac stosujac suchy tynk (plyte g/k) to, wykonaj od razu stelaz stalowy i przykrec do niego plyty g/k.
    wracajac do tematu rusztu z lat to, nic nie bedzie "pracowac".
    w skladzie drewnym pytaj o late impregnowana 30x50 mm prawdopodobna cena 1mb to od 1-1,20 zł dla skosow dla scianek dzialowych lata 50x60 ale tu juz kosztow nie pamietam (chyba cos 2,6zł) ta cena bedzie grubo porownywalna z profilem stalowym. plyta g/k nawet ognioochronna bedzie tansza od plyty OSB. pozostaje koszt materialow wykonczeniowych ale i te beda tansze niz stosowanie OSB/g-k, szpachlowac i tak trzeba.

  11. #11

    Domyślnie

    Tak, efekt końcowy to płyta GK, ale z tego co wiem jak się wrzuci pod nią osb jest lepsze trzymanie ciepła na poddaszu.
    Jeśli od razu po ociepleniu wełną i pokryciu folią stosował profile i płytę GK, musiałbym te płyty kłaść podwójnie i musiałyby być to przynajmniej płyty 12, więc nie wiem czy nie lepiej zamiast dwóch gipsowych stosować OSB (12mm) +G/K (9mm). Chciałbym żeby mi ktoś doradził w co warto bardzie zainwestować w KG cz OSB+GK.

    - OSB jest tez podobno bardzie zdrowsza od płyt gipsowych a to jednak ważne...

  12. #12

    Domyślnie

    mniej więcej licząc stelaże a płyta osb pod płytę GK wychodzi tak samo a jest dodatkowa warstwa i izolacja

    ja tak zrobiłem

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek31
    mniej więcej licząc stelaże a płyta osb pod płytę GK wychodzi tak samo a jest dodatkowa warstwa i izolacja

    ja tak zrobiłem
    - i chciałbym wiedzieć czy były trudności podczas docinania takiej OSB, co stosowałeś - czy zwykłą wyrzynarkę?

    - co naklejałeś na łączeniach OSB?

    - Jaką płytę OSB zastosowałeś a jaką G/K?

    Z góry dzięki za odpowiedź.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    ciecie plyt osb. dla zapewnienia kata prostego w miejscu przeciecia i liniowsci ciecia polecam pilarke tarczowa, tarcza z zebami z weglikow spiekanych dostarczana standardowo z pilarka bedzie wystarczajaca.

  15. #15

    Domyślnie Pytanko

    Jak prawidłowo ocieplić poddasze? Na zdjęciu widać wymiary i chce dopasować do nich wełnę.

    Proszę o dokładny opis co po kolei robić, jakie grubości wełny stosować.


  16. #16

    Domyślnie

    Przykład z jednego pomieszczenia - grubość wełny 10cm.
    Czy to nie za mało jak na poddasz użytkowe?


  17. #17

    Domyślnie

    10cm to zdecydowanie za mało, minimum to 20 i to dobrej wełny patrz na współczynnik lambda im tańsza tym gorszy ten współczynnik. Jak dałeś 10 miedzy krokwie ro teraz musisz dać jeszcze min. 10 w poprzek. Najpierw jednak musisz zrobić stelaż i właśnie miedzy ten stelaż dać kolejne 10 cm.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    minimum to 20cm a ile dasz naprawde to Twoje. jezeli masz zamiar dokladac welne to nalezy zdemontowac paroizolacje. masz folie jako krycie wstepne jaki to rodzaj folii?
    - jedna folia jest zaraz za blachą, później wełna i ta żółta folia paro przepuszczalna.

    Myślałem, żeby zdemontować tą żółtą folię, dołożyć jeszcze 5cm, założyć z powrotem folię i w poprzek dać 5 na profilach...

  19. #19

    Domyślnie

    Jaki powinien być ten współczynnik?

  20. #20

    Domyślnie

    Jak najmniejszy najlepsze wełny maja λD=0.033 W/mK a kiepskie λD=0.044 W/mK lub więcej. Dlatego kupując wełnę warto na to zwracać uwagę, a szczególnie w twoim wypadku jak tej wełny chcesz dać mało.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony