dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 144
  1. #121

    Domyślnie

    Z męskiego punktu widzenia

    wczoraj pożyczyłem i przetestowałem parownice 2.500 (jakiś taki numer) kontra sprawdzoną myjkę klasy średniej 4.65.
    Test 1 poza domem: felgi auta i grill. Z felgami zawsze miałem problem domyć dokładnie myjką. Parownicą z wąską końcówką się udało, ale trwało to długo. Drugi raz bym tyle czasu na mycie felg nie poświęcił. Gdybym poświęcił tyle czasu na mycie felg myjką to też bym je domył. Może nawet i lepiej. Auta i lakieru umyć nie spróbowałem, wydaje mi się że auto do mycia jest "za duże", a ciśnienie w parownicy, i same dysze za małe.
    Grill. Nie specjalnie parownica zdaje egzamin. Myje i owszem, ale jak dla mnie za długo. Wolę stary sposób. Wyjść w lato w samych spodenkach na ogródek; zabrać grill w zakątek gdzie kobieta nie widzi, tam gdzie pies i tak trawnik zniszczył i potraktować go myjką ciśnieniową. Jak stoisz za niskim świerkiem to nie ochlapie za bardzo.

    Test 2. Na szybko. W domu. Okno OK, tak samo szybko i ok jak ręcznie (trzeba nieco ręcznie po parownicy poprawić na sucho dobrej klasy szmatką). Ramy OK, szybciej niż ręcznie (dobrze jest ramę przetrzeć od razu na sucho). Fugi nie próbowałem. Podłogi nie próbowałem. Łazienka i kabina szklana od prysznica. Średnio to wyszło. Jedyny plus to, że robiłem bez chemii. W sumie bym tego nie kupił. Mi najbardziej podoba się parownica do zastosowania sporadycznie w miejscach trudno dostępnych, małe powierzchnie - na wszelkie zakamarki, rowki.

    Jak dla mnie poczekam, aż wypuszczą w przystępnej cenie parownice z ciśnieniem jak myjka ciśnieniowa Tylko czy będzie tym coś można jeszcze bezpiecznie umyć?

  2. #122
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kontradmiral86

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita Zobacz post
    Mam od wcz SV 1902
    Hej Lookita, Jak sie sprawuje Twoj odkurzacz po prawie trzech latach uzytkowania?
    Sam sie przymierzam do zakupu ale opinie w sieci raczej zniechecaja.

  3. #123

    Domyślnie

    Chcę kupić parownicę Karchera. Obecnie używam pożyczonej od teściowej starszej parownicy (Karcher Vaporapid1102, taka szara). Dobrez mi się z niej korzysta, choć ostatnio podczas użytkowania nagle zaczęła buchać para w miejscu podłączenie węża do urządzenia - pewnie zużyła się jakaś uszczelka, ale maszyna ma już swoje lata i używana jest dość intensywnie. Musimy zawieźć do serwisu, ale też wypadałoby już kupić własną. Przez rok przekonałam się, ze gorąca para to najlepszy sposób na utrzymanie moich podłóg w czystości (a wypróbowałam wiele sposobów). Więc decyzja zapadła - chcę parownicę

    Rozważam dwa modele - najtańszy 1020 (najbardziej przypomina model, który mam) oraz nieco droższy, jakieś 200zł, model 2500.

    Obie parownice mają takie same parametry, jeśli chodzi o ciśnienie pary, podobny czas podgrzewania (minutę krótszy u 2500), ale w 2500 kusi mnie przezroczysty zbiornik (właściwie to ma 2 zbiorniki, tak by można było uzupełniać wodę nawet w trakcie sprzątania). Model, który mam oraz 1020 mają zbiornik, w którym nie widać ilości wody. Denerwuje mnie to trochę, ponieważ przeważnie nie zużywam do końca wody w trakcie sprzątania i zostawiam urządzenie z wodą w zbiorniku. Przy kolejnym użyciu nigdy nie wiem, czy mam uzupełnić zbiornik (nie moze być więcej niż litr wody), czy mogę jeszcze jechać na ilości, która jest. Podnosząc Karchera trudno to ocenić, czy jest dużo wody, czy juz nieco za mało i za chwilę się skończy i będę musiała wyłaczyć parownicę, czekać aż ostygnie, by móc dolać wody. JAkieś to takie nieco niewygodne rozwiązanie. Moim zdaniem powinien być jakiś podgląd ilości wody , jak np. w czajniku elektrycznym.

    Na plus 1020 jest to, że są teraz modele w dobrej cenie sprzedawane razem z dyszą do szyb lub tkanin. 2500 jest droższy i takiej dyszy gratis nie ma, a to kolejne 70zł.
    Czy jednak w ogóle zawracać sobie głowę dyszą do szyb lub tkanin? Nigdy żadnej z nich nie używałam. Parownicą czyszczę głównie podłogi i czasem zakamarki w łazience. Ale mozę przydałaby się do kabin prysznicowych? Ktoś używa i moze się wypowiedzieć? A dysza do tkanin? (podobno można odświeżyć zasłony bez zdejmowania - to by mi się podobało).

    Więc jestem w kropce: 1020 czy 2500?

    Moze ktoś mi pomoże?
    Tylko tu i teraz.

  4. #124

    Domyślnie

    Mam dokładnie ten sam dylemat, póki co raczej skłaniam się ku 1020.
    Zdaje się że raczej nikt nam nie pomoże...
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  5. #125
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    izabelina

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    8

    Domyślnie Moja opinia

    Witam wszystkich.
    Ja też poszukiwałam czegoś co pomoże w sprzątaniu dużego dom. Jestem z bloku, dom był marzeniem mojego męża. Mamy dom. Duży, prawie 200m2. Oczywiście, że się cieszę, ale w porównaniu do sprzątania w bloku teraz jest tego znacznie więcej. Zwłaszcza jak nie ma jeszcze kostki przed domem i 3 dzieci Piach, błoto, kurz, pył itp. Odkurzanie i mopowanie tylu metrów doprowadzało mnie do rozpaczy. Pracuję i nie mam mnie w domu 10 godzin. Młodzi rządzą, więc można sobie wyobrazić co się w domu dzieje. Aaa, jest jeszcze pies Kupiłam parownicę karchera 1020. Przystępna cena, małe to to, poręczne. W sobotę pierwsze użycie, dzisiaj drugie. Po pierwszym użyciu lekko rozczarowana:
    1. Kamienia na armaturze nie wyszyściło.
    2. Piszą co by nie stosować na okleinowane meble, więc ani blatów, ani szafek w kuchni nie odważyłam się czyścić.
    3. Podłoga po umyciu mokra tak samo jak po mopie, smugi zostały.

    Wstyd mi było przyznać się przed mężem, że zakup do bani. Dałam mu drugą szansę.
    1. Dzisiaj umyłam znowu podłogi. Efekt zdecydowanie lepszy, mniej smug i jakoś tak czyściej.
    2. Umyłam lustro. Po użyciu parownicy trzeba wytrzeć szmatką do sucha,ale efekt ok.
    3. Umyłam kibelek, fajnie czyści, niweluje zapachy. Po użyciu parownicy wytrzeć do sucha.

    Zdecydowanie lepsze to to od mopa, ale fajerwerków nie było

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał izabelina Zobacz post
    Zdecydowanie lepsze to to od mopa, ale fajerwerków nie było
    Czy zdecydowanie lepsze to nie wiem, na pewno droższe. Plusem są dodatkowe zastosowania (mycie okien, prasowanie), ale generalnie sprzęt moim zdaniem nie wart swojej ceny. A szkoda.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  7. #127
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    madzior1004

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    1

    Domyślnie parownica a fugi

    zamierzam kupić parownice karcher typowo do fug ponieważ moja łazienka nie ma wentylacji i ci jakiś czas na fugach pojawia się chyba pleśń- czyszcze to wybielaczem i szczoteczką do zębów ale efekt nie jest zadowaląjący. Czy taka parownica sie sprawdzi na fugach w sensie czy doczyści je?
    będę wdzieczna z akażda odpowiedź

  8. #128

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć, najlepiej byłoby pożyczyć od kogoś i sprawdzić, żeby uniknąć niepotrzebnych kosztów. Doczyścić to się pewnie uda, bo w zestawie jest taka mała szczotka okrągła. Ale wątpię czy będzie dużo łatwiej niż szczoteczką. Żeby rozwiać wątpliwości: to nie jest myjka ciśnieniowa. Jedyna różnica pomiędzy tradycyjnym metodami a parownicą jest taka, że nie używa się chemii, co może dla niektórych mieć znaczenie.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  9. #129

    Domyślnie

    Tak się zlozyło, że jestem na moje nieszczęscie posiadaczką płytek Masto Paradyża i jasnych jasminowych fug. Płytki są chropowate - brud w nie włazi, no a jasna fuga - no cóz. Zakupiłam parownice Karchera 1020 jako moja nadzieje na pogodzenie się z gresem no i ....
    lipa.
    Niby parownica dobrze zmywa nie mam do niej zastrzeżeń - jednak i tak nie daje rady domyć brudu - chyba że najmniejsza szczoteczką kawałek po kawałku.
    A teraz kilka uwag ogólnych:
    - zbiornik 1 litr - dla mnie za mało.Nie starcza mi na umycie ok 30 m2 gresu.
    - trzeba od razu zakupic chyba po kilka szczotek - u mnie bardzo szybko się zużywają
    - to samo ze szmatkami - przydałoby sie ich wiecej
    - no a na plus - nie trzeba moczyć rąk, żeby wymoczyc szmatę, szczotkę itp Dla mnie to wielki plus!
    - dobrze wymywa brud z zakamarków

    Ale cudów niestety nie ma!

  10. #130
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Malgorzatka88

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-736
    Posty
    2

    Domyślnie

    JA tez niestety jestem posiadaczką gresu Masto Paradyż i ogromny problem z domyciem,
    Zastanawiam się nad zakupem jakiegos mopa parowego zeby mycie podłóg przebiegło troszke dokladniej niz zwyklym mopem,
    A czy znalazłas juz jakis cudowniejszy sposob na domycie naszych plytek?

  11. #131

    Domyślnie

    Niestety nie znalazłam. I wiem, że pierwsze co zrobie przy ewentualnym remoncie - wywalę te plytki!

  12. #132
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Dobrze, ze tafilam na ten temat (niedlugo bedziemy przeprowadzac sie do nowego domu, w ktorym bedzie cala podloga w plytkach) - i wychodzi z Waszych wypowiedzi, ze lepiej kupic duzo tansza parownice niz jest karcher...ale wydaje mi sie, ze i tak jest to duzo lepsze od mopa.

  13. #133
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Też się długo zastanawiałem na parownicą Karcher sc 1020. Miałem już ją w ręku w sklepie ale ostatecznie zamówiłem inną (miałem wątpliwości czy taka mała parownica wystarczy do czyszczenia ponad 100 m2 podłóg).
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

  14. #134

    Domyślnie

    Bad innej firmy parownicę kopiłeś czy inny model Karchera ?

  15. #135
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fckmayday

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    jako użytkownik parownicy SC 2.500 od roku chciałbym wypowiedzieć się w temacie.

    Zacznę od tego, że z zakupu jestem zadowolony. Zdecydowałem się na model 2.500 gdyż umożliwia on ciągła pracę ze względu na wyciągany zbiornik. Był to dobry wybór, gdyż zawsze wodę podczas sprzątania dolewam (mieszkanie 50 m2). Kupiłem zestaw z turbokońcówką*oraz dodatkowym zestawem ściereczek. Za całość zapłaciłem około 800 zł.

    Parownicy używam regularnie co tydzień. Idealnie myje gres (matowy). To zdecydowanie wychodzi jej najlepiej. Używam jej również do mycia ciemnych paneli podłogowych. Myję je co tydzień i nie zauważyłem jakichkolwiek zmian w ich wyglądzie. Brud domywa się*rewelacyjnie, a całość nabiera delikatnego połysku.

    UWAGA: Porada dla innych użytkowników. Aby podłoga momentalnie wyschła oraz nie było smug, szmatkę podłogową składamy na pół, tak aby stworzyła się podwójna warstwa, a moc ustawiamy na połowę. Myjemy szybkimi ruchami, nie zostawiamy szczotki w jednym miejscu. Ponadto, dzięki temu szmatka nie robi się mokra i nie zostawia smug.

    Myję nią również resztę łazienki, kuchnię, balkon.

    UWAGA: Kolejna porada Ja robię*następująco. Podłączam parownicę i w czasie kiedy się nagrzewa spryskuję octem z wodą kabinę, umywalkę i zlew. Dzięki temu mocny brud schodzi idealnie.

    Faktycznie, na początku używania byłem niezadowolony, gdyż zacieki na szybie kabiny prysznicowej, baterii zlewowej i umywalkowej zostawały. Dzięki octowi wszystko schodzi idealnie, a kabina błyszczy. Dosłownie, po umyciu nie ma ani jednej kropelki. Dodatkowo, polecam myć wszystko na pojedynczej przedłużce, dzięki temu para nie bucha nam w twarz i nie parzy. Sitka baterii, odpływ oraz kibelek myję turboszczotką. Podobnie z fugami, uszczelnieniami i zakamarkami kabiny itd.

    Parownicą myję również lustra. Tutaj też połowa mocy, szybkie ruchy. Całość wysysam odkurzaczem okiennym wv 50. Efekt rewelacja. Okna myję już wv 50.

    Aha, parownicą myję też palisandrowe fronty kuchenne, laminat, akryl, grzejniki, zasłony.Idealnie myje piekarnik (naprawdę rewelacja). W domu nie posiadam żadnych detergentów, a wszystko wycieram szmatkami z mikrofibry z marketu po 1,30 sztuka. Po myciu wszystko piorę w 60 stopniach najtańszą Dosią czy innym pseudoproszkiem.

    Generalnie polecam zakup. Wadą jest na pewno to, iż jest to mały odkurzacz, który trzeba przetrzymywać i przenosić. Nie zapominajmy jeszcze o fakcie, iż nie używamy chemikaliów, co na pewno pozytywnie wpływa na nasze zdrowie.

    Chciałbym zauważyć, że parownicę używam od nowości w nowym mieszkaniu, a sprzątam bez wyjątku co tydzień. Nie mam doświadczenia z jakimś starym ,zaschniętym brudem.

  16. #136
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kupiłem ostatecznie Gorenje SC 1800. Za cenę poniżej 400 zł ma większe ciśnienie i sprawuje się dobrze. Zobaczymy jak będzie z trwałością ale na razie jest OK.
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

  17. #137

    Domyślnie

    Bad i jak się sprawuje Gorenje? Da radę umyć z zacieków kabinę prysznicową i armaturę?
    Jak sobie radzi z myciem podłóg, może okien? itp.

  18. #138
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    martisa26

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    fckmayday mam pytanie co do roztworu wody z octem, w jakim stosunku to zmieszać? nigdy nie czyściłam niczego octem i nie wiem ile go trzeba dolać do wody żeby nie przedobrzyć

  19. #139
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viga Zobacz post
    Bad i jak się sprawuje Gorenje? Da radę umyć z zacieków kabinę prysznicową i armaturę?
    Jak sobie radzi z myciem podłóg, może okien? itp.
    Gorenje sprawuje się dobrze. Jeśli chodzi o mycie szyb to trzeba szmatką ścierać wodę której zawsze trochę zostaje (jeszcze pracuję nad techniką pracy). Do tej pory zauważyłem jedną wadę - parownica mogłaby mieć kółeczka - byłoby łatwiej ją przemieszczać przy czyszczeniu podłóg.
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

  20. #140
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 123budujemy
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-123
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Ja mam sc 2.550
    Rewelacja, jestem mega zadowolona, mąż nakręcił film z "naszego pierwszego razu" hihihi
    Prowadzę blog budowlany 123budujemy.pl

    Budowa domu krok po kroku. Budujemy lekko zmodyfikowany projekt "Archiskowronek"...
    Zdjęcia moich ulubionych wnętrz Zdjęcia moich ulubionych wnętrz

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony