dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 158
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 3149
  1. #381
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Zobacz strony www firmy Dombal. Sporo fotek

    Gotowe projekty są na stronach firmy Black and Decker - chyba amerykańskich,
    zakładki project center

    jest też amerykańska styona DiY - od do it yourself - też projekty i rozwiązania.

    Trafiłem na nie z odsyłaczy forum .

    ponadto

    www.buildeasy.com/fp_decks.html
    www.diynetwork.com
    www.homeplaninfo.com
    www.handymanusa.com
    www.decks.com

  2. #382

    Domyślnie taras z modrzewia- ktoś preferuje?

    Ostatnio w postach z "Najczęściej zadawane pytania" o Tarasach przeczytałam że najczęściej polecacie drewno sosnowe jako; tanie ,ładne ,ładnie pachnące itp. Czy mam przez to rozumieć że drewno modrzewiowe - które ma ponoć więcej żywicy więc jest trwalsze ( cenę ma 50 zł więcej na kubiku) jest przez nikogo nie używane a może jednak gorsze?

  3. #383
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    z tgo co ja wiem to modrzew jest lepszy na zewnatrz niz sosna i ja planuje i na taras i na elewacje wlasnie modrzew. A mozesz podac jais namiar na deski modrzewiowe bo w Poznaniu cienko jest z tym materialem.

  4. #384

    Domyślnie

    U nas na opolszczyżnie ( trochę daleko od Poznania) to ja raczej dzwoniłam w piątek do tartaku Tam był taki konkretny facet ze wystarczy że przyjdę z rysunkiem a wszystko mi zrobi -nawet pytał czy deski mają byc ryfowane czy gładkie, czy będą na stelarzu stalowym czy drewnianym Krótko mówiąc był w temacie , dlatego wole z tartaku. Do tego jeżeli chcę kłaść w maju czerwcu to on już teraz musi to drzewo naciąć coby dobrze przeschło

  5. #385
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    zcy daleko to zalezy bo ja czesto po Polsce jezdze wiec odleglosc nie robi az takiego duzego problemu raczej istotna jest dostepnosc materialu

  6. #386
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    my zrobilismy taras z desek modrzewiowych
    niestety nie mam lepszego zdjęcia


  7. #387

    Domyślnie

    Duduś a gdzie konkretnie ten tartak?
    bo ja póki co jeszcze z Opolskiego
    sporo tych deseczek potrzebuje, znasz moze ich cene?

  8. #388

    Domyślnie

    Jeden w Brynicy - Tartak Sochor ,a drugi w Polskiej Nowej Wsi Teraz nie pamiętam gdzie dzwoniłam

  9. #389

    Domyślnie

    Ja z taką pewną nieśmiałością.... Bardzo ,bardzo prosiłabym o telefon do tych tartaków....Niestety, w tym tygodniu nie jestem w stanie tam pojechać i popytać, a modrzewia szukam na elewację(częsciowo) i na taras....ewentualnie.Wogóle wszystko zależy od ceny.

  10. #390

    Domyślnie

    Bardzo proszę : 77 4270500 Sochor Brynica
    77 464 6145 Polska Nowa Wieś

  11. #391
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Dziś zaskoczył mnie szefu z pytaniem - jakie drewno planował pan na taras, bo właśnie robimy

    Szczerze mówiąc to nie zgłębiłem - ba, nawet nie zanurzyłem się w ten temat, a tu decyzję trzeba podjąć JUŻ. Coś wspominał o jakichś drewnach egzotycznych, zapewne koszmarnie drogich... Co możecie polecić na taras będący drewnianą konstrukcją samonośną? Jak zwykle - ma być ładnie, niedrogo i solidnie...
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  12. #392

    Domyślnie

    Witam,

    Też będę robił z modrzewia (bo podobno najtrwalszy na zewnątrz): taras, ogrodzenie (sztachety), podbitke.

    pozdr.
    Tommi

  13. #393

    Domyślnie

    Ja rowniez przylaczam sie do pytan zadanych powyzej. W tym roku tez chcialabym zabrac sie za taras i marzy mi sie drewniany.
    Prosze, podzielcie sie opiniami.
    Dziekuje
    lidka

  14. #394

    Domyślnie

    Witam,
    Mam taras z sosny ryflowanej polozony w tamtym roku,(zdjecia na forum)
    nie robilem zadnej konserwacji,(deski byla impregnowane u producenta),
    zima wiadomo jaka byla ale snieg tez lezal dlugo czasem,zero odsniezania.
    Taras jest taki jaki byl teraz czekam az sie ociepli,to zmyjemy go woda pod i
    z gory i tyle...
    Pozdrawiam

  15. #395

    Domyślnie

    Cytat Napisał myciek
    A propos daszku:
    U mnie pomiędzy domem i garażem jest zadaszenie ze szkła zbrojonego (na konstrukcji drewnianej) - w sumie ponad 30m2. Efekt znakomity. Projektant zaproponował szkło zbrojone, bo podobno poliwęglany i pleksi się brzydko brudzą a szkło nie. Trudno mi się do tego odnieść, bo u mnie szkło leży od kilku tygodni zaledwie ale jak już napisałem bardzo nam się ten materiał podoba.

    A do drewnianego tarasu przymierzam się - ostatnio mi radzono drewno modrzewiowe, ale trudne do zdobycia.
    Witam,
    własnie sie przymierzam do zadaszenia tarasu mąż chce dachówke no a ja wole coś lekkiego masz może zdjęcia swojej konstrukcji? A jak wygladają koszty no i jak z utrzymaniem czystości ?pzdr.

  16. #396
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał fasola25
    w materiałach DLH przeczytałam, że nie mozna dopuscic do zamarzniecia sniegu na tarasie drewnianym - trzeba go systematycznie odsniezac
    bardzo mnie to zmartwilo, bo odsniezania i tak bedzie sporo, a jeszcze taras? przeciez w zimie sie go w ogole nie uzywa.
    Napiszcie jak Wasze tarasy przezimowaly poprzednia, sroga zime?
    Chodzi mi szczegolnie o tarasy niezadaszone
    pozdrawiam
    Czekam na pierwszy wyjazd po zimie. Fakt, zalegającego śniegu nie było, a olejowałem 4 razy. U mnie to pierwszy sezon.

  17. #397
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał martuszka
    Cytat Napisał myciek
    A propos daszku:
    U mnie pomiędzy domem i garażem jest zadaszenie ze szkła zbrojonego (na konstrukcji drewnianej) - w sumie ponad 30m2. Efekt znakomity. Projektant zaproponował szkło zbrojone, bo podobno poliwęglany i pleksi się brzydko brudzą a szkło nie. Trudno mi się do tego odnieść, bo u mnie szkło leży od kilku tygodni zaledwie ale jak już napisałem bardzo nam się ten materiał podoba.

    A do drewnianego tarasu przymierzam się - ostatnio mi radzono drewno modrzewiowe, ale trudne do zdobycia.
    Witam,
    własnie sie przymierzam do zadaszenia tarasu mąż chce dachówke no a ja wole coś lekkiego masz może zdjęcia swojej konstrukcji? A jak wygladają koszty no i jak z utrzymaniem czystości ?pzdr.
    Z lekkich onstrukcji widziałem fajne przezroczyste płyty w firmie Dombal. Maja stronę internetową.

  18. #398
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kborekk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    koniec swiata
    Kod pocztowy
    19-411
    Posty
    42

    Domyślnie

    A oto moj tarasik budowany od dwoch dni
    Wszystko z sosny i troszke impregnatu

    Koszt budowy ok 1500PLN i troszke pracy

    Pozdrawiam

    [img]http://img64.imageshack.us/my.php?image=resizeofp3310043xx3.jpg
    [/img]
    [/img]
    Kładziemy z pasją

  19. #399

    Domyślnie

    Cytat Napisał kborekk
    A oto moj tarasik budowany od dwoch dni
    Wszystko z sosny i troszke impregnatu

    Koszt budowy ok 1500PLN i troszke pracy

    Pozdrawiam

    [img]http://img64.imageshack.us/my.php?image=resizeofp3310043xx3.jpg
    [/img]
    [/img]
    poprawiłam adres, zmniejszyłam fotkę
    i pokazał się fajny tarasik



  20. #400
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kborekk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    koniec swiata
    Kod pocztowy
    19-411
    Posty
    42

    Domyślnie

    Dzieki!!
    Jak juz bedzi eotowy to podesle wiecej
    Pozdrawiam
    Kładziemy z pasją

Strona 20 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony