dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 158
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.100 z 3149
  1. #1081
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejewskik Zobacz post
    Deska tarasowa pod wpływem zmian wilgotności może zwiększać lub zmniejszać swoje rozmiary. Informacje jak dobrać odstępy między deskami znajdują się na stronie mojej firmy. Jest tam prosty sposób ich obliczania, który bazuje na szerokości deski "w katalogu" a szerokości rzeczywistej w momencie montażu.
    no przecież>)
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  2. #1082
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Podbijam temat bo jestem również dość mocno zainteresowany. ROOT, a może by przenieść temat do "Wnętrz", tam udzielają się Ghost i Jarekkur, może coś podpowiedzą.

  3. #1083
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Ja bym zastosował (stosowałem ale do wewnątrz)
    impregnat przeciw grzybowi i robalom (taki na wodzie - spytaj w sklepach)
    po wyschnieciu:
    ALTAXIN (impregnat - taki tłusty na benzynie)
    OLEJ -2 warstwy (jakiś tani - bo są takie po 170 zł za litr)

    Olejowanie trzeba powtórzyć po paru miesiącach
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  4. #1084

    Domyślnie

    Mam taras z modrzewiu syberyjskiego-tylko olejowany,natomiast płot też z tego samego gatunku drewna zabezpieczony został sadolinem.
    JOAZ

  5. #1085
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    zanim się dowiem ze strony bez adresu, chyba sam szybciej obliczę. Muszę znać tylko szerokość deski modrzewiowej. Sam rachunek jest prosty.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  6. #1086
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    płot też z tego samego gatunku drewna zabezpieczony został sadolinem.
    Pod sadolin też trzeba zaimpregnować (poczytaj zalecenia producenta sadolinu)

    U mnie impregnat (ten na wodzie-przeciw robalom i grzybowi) nazywał się - Bohemit QB
    Po wyschnięciu smarujesz (najlepiej 2 razy) ALTAXINem (lub inny podobnym) i dopiero Sadoliny i oleje.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  7. #1087

    Domyślnie

    Sory że tak pózno odpowiadam ale przez te zmiany na forum nie dopatrzyłam tego postu ( to jest właśnie niewłaściwie zorganizowane w tym nowym forum) Oczywiście deski kupiłam surowe a potem malowałam je pokostem lnianym dla konserwacji a potem kolorek

  8. #1088

    Domyślnie

    Witam.W poprzednim poście nie napisałam,że jako warstwę podkładową zastosowaliśmy drewnochron w zbliżonym kolorze(zresztą była to sugestia znajomego - przedstawiciela sadolinu).Sam sadolin wychodzi niestety dość drogo,zwłaszcza jak w naszym przypadku,przy dużej powierzchni płotu.Dopiero po jego wyschnięciu zastosowaliśmy sadolin classic.Od tego czasu minęło już prawie pięć lat i pomimo leśnej działki płot nadal wygląda jak nowy( nie ma zadnych przebarwień ani osadów,jedynie po okresie pylenia sosen muszę go spłukać wodą).A poza tym panfotograf czytać doskonale potrafię i znam zalecenia producenta sadolinu.I jeżeli chcesz się trzymać jego zaleceń,to jako warstwę podkładową należy zastosować Sadolin Base.Jest to głęboko penetrujący impregnat podkładowy,który chroni surowe drewno przed działaniem sinizny,grzybów i owadów.( nic nie piszą natomiast o stosowaniu podanych przez ciebie preparatów typu bohemit czy też altaximu).Co do olejów też się z tobą nie zgodzę.Jeżeli wydaje się sporo kasy na taras drewniany ,to uważam ,że lepiej zastosować lepszy,sprawdzony ale niestety często droższy olej znanego producenta a nie "jakiś" tani.Widziałam taras znajomych pokryty tanim olejem-po zimie prawie nic z niego nie zostało,a sam taras nadawał sie do gruntownego remontu,w przeciwieństwie do naszego (zastosowaliśmy olej z górnej półki),który wyglądał całkiem nieżle.Jednak zgodnie z zaleceniem producenta został ponownie na wiosnę zaolejowany.
    JOAZ

  9. #1089
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    joaz napisał
    nie napisałam,że jako warstwę podkładową zastosowaliśmy drewnochron w zbliżonym kolorze
    Wiele osób stosuje jedynie Sadolin (lub odpowiednik innej marki), a potem jest zdziwiona że po dwóch zimach pęka i odpada. Dlatego pisałem o impregnacji. Twój przypadek jest przykładem malowania "jak trzeba".
    Ja też mimo iż malowałem Sadolinem to impregnowałem tańszym odpowiednikiem.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  10. #1090

    Domyślnie

    Adres źle podany. "http://www.drewniany-taras.pl/nachylenie-drewnianego-tarasu-i-odstepy-pomiedzy-deskami-tarasowymi.htm". Metoda może i dobra tylko co zrobić jak mam każdą deskę o innej szerokości? Nominalnie to powinno być 140mm a jedne mają 140mm, drugie 137, 138,139 itd. Niewiadomo czy dlatego że jedne są "bardziej" suche od innych czy po prostu tartak ma taką dokładność, tym bardziej, że jak układam na raz jednocześnie 5 desek to okazuje się że jeden koniec względem drugiego różni się o jakieś 3-4 mm czyli dodatkowo po długości też jest jakaś niedokładność. Założyłem odstęp 6mm, więc mam przekładki 6mm (pręt 6) i przekładki 7mm i po prostu tak je mieszam żeby różnica w odstępach między deskami nie wyszła większa niż 1 mm i jakoś to wychodzi chociaż faktycznie deski są powyginane w łuk i trzeba się trochę namęczyć żeby je ponaciągać co do mm.

  11. #1091

    Domyślnie

    Jestem w trakcie układania desek i ciągle mam problem z olejowaniem. To co napisałem powyżej ale jakoś nikt się nie ustosunkował . Modrzew na słońcu bardzo szybko zmienia barwę, układam taki jasny z odcieniem czerwieni na drugi dzień ma kolorek miodowy wchodzący w pomarańcz a legary które ułożyłem miesiąc temu robią się szare. Więc nie bardzo widzę możliwość odczekania paru miesięcy przed olejowaniem. . Jak u Was było to robione, olejowane od razu po położeniu i jak praktycznie to wyglądało? Pędzlem? Gdzieś w necie widziałem że olejują takim specjalnym mopem, ładnie wyglądało, szedł wzdłuż desek i ciągnął za sobą takiego mopa namoczonego w oleju, ale nigdzie w sklepach tego nie znalazłem.

  12. #1092
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciejewskik

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Pszczew
    Kod pocztowy
    66-330
    Posty
    12

    Domyślnie

    Rzeczywiście, bardzo często deski są różnej szerokości i chyba jedynym rozwiązaniem jest mierzenie i segregowanie desek wg szerokości.Teraz w okresie letnim najczęściej stosujemy odstępy 7 mm, ponieważ wilgotność desek jest już mniejsza.
    Buduję tarasy

  13. #1093

    Domyślnie

    Dołączam do pytania

  14. #1094
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Ryska

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    U nas też ma być drewniany taras ale nie mam pojęcia (na razie) jak będzie połączony beton ze słupem drewnianym. Jutro zrobię fotki jak to wygląda u nas i pokażę.

  15. #1095
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Ryska

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    Słupy mają być włożone w takie "stopy" które zalane są betonem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01673maly..jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	16,4 KB
ID:	15038
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01674maly..jpg
Wyświetleń:	191
Rozmiar:	30,8 KB
ID:	15037

  16. #1096

    Domyślnie

    Cytat Napisał AndrzejK12 Zobacz post
    Mam podobne pytanie-Słupy podtrzymujące dach tarasu mogą być z sosny 14x14cm więc dlaczego legary tarasowe muszą być z drewna twardszego?
    Bo jak ci się deska z bankiraja pokręci, to powyrywa wkręty z sosny.

  17. #1097

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga-Białystok Zobacz post
    Słuchajcie, panuje powszechna opinia, że tarasy z krajowego drzewa iglastego w ogóle nie wchodzą w grę i tutaj jednej rzeczy nie kumam - przecież jest to jak najbardziej popularny materiał zewnętrzny: okna wszystkich renomowanych firm, elewacje, sztachety w płotach, mała architektura itp, itd. Nie mówiąc o drewnianych domach. Więc dlaczego akurat na taras musi być drewno egzotyczne albo syberyjskie? Wytłumaczcie proszę
    Ja tu widzę spisek sprzedawców drewna egzotycznego . Osobiście znam piekny, niezadaszony świerkowy taras, który kolega pobudował przed tym szałem na drewno egzotyczne. Służy mu już wiele lat. Tak samo jak drewno egzotyczne trzeba je olejować, ale w odróżnieniu od drewna egzotycznego nie kosztuje majatku. PS. Ważne zeby drewno na taras było zaimpregnowane ciśnieniowo!

  18. #1098
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    I w tego zaimpregnowanego ciśnieniowo świetka wsiąka olej?
    Mam jedna deskę modrzewową, którą stolarz pomyłkowo pociągnał bejcą. Olej nie wsiąka, zbiera sie na niej na powierzchni. Dlatego interesuje mnie, czy to samo dzieje się na drewnie impregnowanym czy też moze olej wsiąka bez problemu.
    Malował ktoś olejem deski impregnowane ciśnieniowo?
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  19. #1099

    Domyślnie

    desek nie ale mam legary impregnowane ciśnieniowo (tak zapewniał sprzedawca ) i olej wsiąkał bez problemu

  20. #1100

    Domyślnie

    Czy na zimę przykrywacie czymś swoje tarasy? jakąś grubą folią czy czymś w tym stylu?

Strona 55 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony