dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45

Temat: Chomikujecie?

  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie Chomikujecie?

    Przy okazji przeprowadzki okazało się ,że chomikowanie na zasadzie ''może sie jeszcze przyda" wyszło nam bokiem.Roboty było dwa razy tyle...

    zamiast pakować tylko to ,co potrzebne i przydatne w nowym domu ,okazało się,ze trzeba sie pozbyć jakiegoś zalegającego strych żelastwa,walizek pełnych książek ,przeczytanych ale takich do których się nie chce wracać tudzież kartonów...kartonów...kartonów ciuchów typu -moze się jeszcze kiedyś ubierze

    stąd moje pytanie-chomikujecie?
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

  2. #2

    Domyślnie

    chomikujecie
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  3. #3

    Domyślnie

    mnie też się zdarza ale staram się jak moge wlaczyć z tymi ciągotami

  4. #4

    Domyślnie

    przy kadej przeprowadzce obiecuje sobie że nie będe gromadzić niepotrzebnych gratów....ale nigdy nie dotrzymuję słowa
    moja magnolia
    mama dw@jeczki

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    NIE, nie i nie!
    Nie cierpie chomikowac i denerwuje mnie jak ktos chomikuje, Cale moje otoczenie chomikuje, moj sw. pamieci tata chomikowal doslownie wszytko i chyba przez to tak jestem wyczulona na tym punkcie. Tata mial nawet nowa bielizne z NRD z metkami, ktorej nie zalozyl, kilka puszek wysokosci 50 cm monet wycofanych z obiegu, kasety magnetowonowe sprzed 20 lat, stare czajniki, koszule kawalerskie, i to co mama wyrzucala on chowal, bo sie przyda. Po jego smierci mama tydzien oprozniala szafy, a siostra garaz dwa dni, a wyrzucily tyle, ze nie wiem gdzie sie to miescilo, nic wartosciowego.
    Moja babcia (taty mama) tez chomikuje, u moich tesciow rowniez wszystko sie przyda.

    A ja srednio co 6 msc robie segregacje w szafach i jesli czegos nie nosilam przez ostatnie miesiace to laduje w koszu. Z przedmiotami domowego uzytku podobnie, jesli w ostatnim roku nie uzywalam jakiegos np. sitka to wyrzucam. Uwielbiam miec w szafkach przejrzyscie.
    Zdarzylo mi sie juz kilka razy, ze cos wyrzucilam, a za tydzien potrzebowalam i musialam kupic.
    Jesli sie chomikuje to mimo sprzatania mam wrazenie, ze i tak jest balagan, bo wszedzie jest pelno rzeczy, ktore sie przydadza.
    Moj maz juz sie przyzwyczail do mojego "trzepania" szaf co jakis czas, jedynie syn zawsze sie denerwuje jak mu przelece szafy, bo on z tych chomikujacych jest.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Ja też, niestety, z gatunku chomików


  7. #7

    Domyślnie

    chomikuje jak szalony - zawsze coś może się przydać. akurat należę do gatunku monster garage i wiele części dostaje "drugie życie" jak coś majstruję
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie Re: Chomikujecie?

    Cytat Napisał galka
    Przy okazji przeprowadzki okazało się ,że chomikowanie na zasadzie ''może sie jeszcze przyda" wyszło nam bokiem.Roboty było dwa razy tyle...
    Alez oczywiście. W garażu mam jeszcze kilka pudeł rzeczy przywiezionych podczas przeprowadzki jakieś 5 lat temu. Ciągle nierozpakowane. Myślisz, że sa mi potrzebne?

    Ostatnio nieco przemeblowywaliśmy pokój, żeby wygospodarować miejsce na łóżeczko dla dziecka. W życiu bym nie powiedziała, że jest tam tyle zbędnych rzeczy, ale ujrzałam je wszystkie w reklamówkach, naszykowane do wyrzucenia i bardzo się zdumiałam ich ilością.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Walczę z chomikarstwem jak mogę. Podczas ostatniej przeprowadzki wyrzuciłam prawie wszystko. I wiecie co? Teraz by mi sie to przydało

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi
    Walczę z chomikarstwem jak mogę. Podczas ostatniej przeprowadzki wyrzuciłam prawie wszystko. I wiecie co? Teraz by mi sie to przydało
    No i właśnie dlatego ludzie mają problemy z selekcją i wyrzucaniem nieużywanych rzeczy
    A nuż się jeszcze kiedyś przyda

    (Ps. Piszę o sobie )

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Cytat Napisał amalfi
    Walczę z chomikarstwem jak mogę. Podczas ostatniej przeprowadzki wyrzuciłam prawie wszystko. I wiecie co? Teraz by mi sie to przydało
    No i właśnie dlatego ludzie mają problemy z selekcją i wyrzucaniem nieużywanych rzeczy
    A nuż się jeszcze kiedyś przyda

    (Ps. Piszę o sobie )
    No mówię Ci ciezynianka, że mnie cholera bierze, jak sobie przypominam rzeczy, które wyrzuciłam, a które teraz jak znalazł.
    Mój mąż pozbył się blaszanego garażu, bo uważał, że już mu sie niue przyda. Mieści Ci sie to w głowie?

  12. #12

    Domyślnie

    mój mąż chomikuje takie różne części samochodowe małe i nawet duże, akcesoria , śrubki i takie tam, generalnie narzędziownia ... i wiecie co? jak tu nie chomikowac skoro już tyle razy w podbramkowej sytuacji zagląda do swoich zbiorów i wyciąga jakiś gadżet " jak znalazł "
    bo można zbierać śmieci albo chomikować z sensem, jak to prawdziwe chomiki robia ja na przykład zbieram zawsze takie dekarcyjne duperele, wstążki, kolorowe papiery, kokardki, koraliki, szyszki , gałązki a potem jak trzeba nagle zapakować prezent imieninowy dla kogos wyciągam moje zboiry i w kilka minut mam niebalnalne opakowania albo stroik na boże narodzenie a mój mąż może o każdej porze dnia zrobić remont generalny samochodu, jest na każdą ewnetualnośc zawsze przygotowany.

    Walczę z chomikowaniem ciuchów, to jest dobra zasada, jesli czegoś rok nie nosiłam , to już pewnie nie będę. teraz trzeba to tylko w życie wprowadzić.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    A ja jeszcze się przyznam, że chomikuję ciuchy dla mojej córki. Zaczęłam, kiedy była przedszkolakiem, a teraz czeka jak dorośnie do moich wieczorowych kreacji

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ja nie chomikuję ... wyrzucam na bieżąco lub opycham na allegro jesli wiem że na 100% nie będe używać a komuś może się przydać
    za to mój małż to norrrrmalnie chomik na całego ... cały garaż w żelastwach , śrubach , wiadrach o tajemniczej zawartości
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Ja nie chomikuję, ja mam tylko "przydasie"

  16. #16

    Domyślnie

    chomikuję rzeczy po córeczce ( prawie trzyletniej) , zostawiam na drugiego , przyszłego potomka.Część użyczam zaprzyjaźnionym ciężarówkom , ale i tak wory tego zalegają
    Marriage is a relationship in which one person is always right, and the other is a husband.

  17. #17

    Domyślnie

    Ni chomikuję i napawa mnie do odrazą. Wiecie, jaką łatwą miałąm przeprowadzkę?
    Natomiast mój mąż do dzisiaj znajduje swoj zeszyty do nut z podstawówki
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    My przeprowadzalismy sie w jeden dzien, caly nasz dobytek z szaf (poza skrytka) spakowalam w 3 godziny, potem bylo przewozenie.
    Mimo, ze nie chomikuje to przy pakowaniu tez jeszcze co nieco wyrzucilam.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie Re: Chomikujecie?

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał galka
    Przy okazji przeprowadzki okazało się ,że chomikowanie na zasadzie ''może sie jeszcze przyda" wyszło nam bokiem.Roboty było dwa razy tyle...


    Joshi napisał:



    Alez oczywiście. W garażu mam jeszcze kilka pudeł rzeczy przywiezionych podczas przeprowadzki jakieś 5 lat temu. Ciągle nierozpakowane. Myślisz, że sa mi potrzebne?

    Ostatnio nieco przemeblowywaliśmy pokój, żeby wygospodarować miejsce na łóżeczko dla dziecka. W życiu bym nie powiedziała, że jest tam tyle zbędnych rzeczy, ale ujrzałam je wszystkie w reklamówkach, naszykowane do wyrzucenia i bardzo się zdumiałam ich ilością.
    tak,rzeczy zachomikowane i poupychane nie wydaja się grożne bo ich nie widać,ale kiedy chcemy sie ich pozbyć dopiero staje się jasne ile zabierają przestrzeni
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    A takie chomikowanie jak opisał emi601 i pietrazim praktykował mój ś.p teśc.Z rzeczy metalowych miał wszystko a nawet wiecej,ale kiedy coś było nie do zdobycia szliśmy do niego jak w dym i wszyscy byli zadowoleni;my że mamy,On że miał


    jest jeszcze jedna strona medalu

    Gdyby wcale nie było chomikowania i nasi przodkowie wyrzucali natychmiast wszystko co niepotrzebne to skąd brały by się na strychach stare kuferki z tajemniczą zawartością ślubnego bukietu babci czy zapomnianego młynka.
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony