dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 104 z 163
Pokaż wyniki od 2.061 do 2.080 z 3256

Temat: Dom w Lesie

  1. #2061
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

  2. #2062
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Wygląda bardzo podobnie, właściwie jedyne, co mi nie pasuje, to ten biały trójkątny wzór na odwłoku mojego. Ale to może być kwestia tego konkretnego modelu, no widżeta takiego ma


    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #2063
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    OK, proszę wycieczki. Tak oto wygląda obecnie nasz DomowowLesiowy Barbakan z krawężnikami i dodatkami na ostatni guzik:




    Szczerze przyznając, mi się już bardzo nie chciało, tak już po prostu mam, że jak coś jest "niemal" zrobione, to mi się nudzi i pojawia się ciśnienie, żeby to zostawić "na razie" a zabrać się za coś innego, to się "kiedyś" skończy , ale żona napierała ze wszystkich sił, pociągnęliśmy więc wspólnymi siłami dalej. Obecnie brakuje tam jedynie płytek do wykonania chodnika oraz drobiażdżku: sztucznego kamienia na całe to betonowe ohydztwo. No i sztachet na furtkę, "wewnętrznej furtki śmietnikowej (stoi w garażu w formie zestawu do samodzielnego montażu) oraz docelowej skrzynki na listy (ta obecna jest tymczasowym ersatzem, docelowa ma być przelotowa). I jeszcze brama wjazdowa vis-a-vis garażu, podjazd do garażu, opaska wokół domu...

    Brama "garażowa" - ostatnio rozochocony furtką nawet zacząłem głośno się zastanawiać, że przecież do bram przesuwnych komponenty kupuje się gotowe, profil "bramowy", wózki, zębatka, te listki i finfidluszki - wszystko do kupienia, może by więc tak też samemu?... Małżonka protestuje mocno przypominając, że brama ma być "rozciągniętą" kopią furtki, a bez giętarki górnych profili nie wygnę w taki zgrabny łuk. No i racja, nie wygnę. Czy da się gdzieś zamówić samą usługę gięcia?
    Dla jasności - z bramą póki co tak sobie tylko gdybam, szczerze mówiąc nie wiem, czy to jednak nie za wysokie progi, może jeszcze parę furtek przed taką bramą najpierw dla wprawy zrobić? I przydałoby się jeszcze jakąś kasę pancerną...

    Wracając zaś do obejścia, ukończone już grządki wzdłuż ogrodzenia:



    i widok "po całości" wraz z ulicą. Na glebie - cień niżej podpisanego



    I druga połówka ogrodzenia:



    I tu będzie pytanie ogrodnicze: w głębi zdjęcia od biedy widać nasze dwa modrzewie. Do tej pory pięknie rosły, kolejny już sezon, po czym jakieś dwa tygodnie temu nagle oba zżółkły i się osypały. Tak, ja wiem, że modrzewie tak na zimę robią, ale do pierwszych objawów zimy jeszcze ze dwa miesiące zostały, mam nadzieję. Nie za wcześnie?
    Jest szansa, że modrzewie sami utopiliśmy, bo w trakcie ostatnich upałów, wraz z resztą nasadzeń były dość mocno podlewane, a potem dopiero doczytałem w internecie, że modrzewie zbyt mocnego podlewania nie lubią.
    Tak więc trzy możliwości widzę:
    - "zima stulecia" gdzieś od drugiej połowy września,
    - nadmiernie podlewając (wiadro wody co wieczór pod każde drzewko) utopiliśmy je,
    - jakaś choroba, szkodnik itp.
    Nawóz do iglaków kupiłem i sypałem przy pierwszych objawach, nic nie dał. ktokolwiek się zna i może coś napisać, będę wdzięczny

    Aha: piwo "Jarkowe" będzie miało drugą edycję. Pierwsza - a to grill ze znajomymi, a to wizyta u rodziny, a to urlop niżej podpisanego i nie wiedzieć kiedy, tylko sześć butelek zostało

    I tyle na dziś.

    J.
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 26-08-2013 o 21:59
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #2064
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Nu całkiem ładnie się zrobiło. Brawo dla małzonki no i dla ciebie
    Ogrodzenie bedziesz obkładał takim samym kamieniem jak na cokole domu?
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  5. #2065
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Dziękujemy, dziękujemy

    Okładzina - wszystko na to wskazuje, że tak. Co prawda od czasu do czasu zastanawiamy się nad tym jeszcze, bo ta okładzina cenowo wychodzi "odrobinkę" drożej od zwykłych klinkierowych płytek, fugowanie tego to też jest straszna dziubdzianina, więc zastanawiamy się czasami nad tańszymi wersjami, czy wręcz pokryciem części ogrodzenia (np. wnętrza śmietnika) zwykłym tynkiem strukturalnym położonym wprost na ten beton (mamy tak pokryty śmietnik od strony domu, elewacjusze wykorzystali go jako ścianę doświadczalną, tynk wygląda ok i dobrze się trzyma), ale zasadniczy pomysł: ten sztuczny kamień póki co się broni.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #2066

    Domyślnie

    Piwo markowo/mareckie "Jarkowe" second edition to brzmi dumnie : ))

    My na razie myślimy intensywnie nad tym, jakie płytki do pomieszczeń gospodarczych wybrać, jak sensownie zanabyć AGD i jak zwabić na teren obiektu fachowców od płota. Do warzenia takich specjałów mamy baardzo daleko...Pewnie kiedyś się uda

  7. #2067
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    no... Wasz Mość.... browar robisz mniam mniam...... melduję że już wychlany!
    ( jeden po drodze drugi w domu )

    podziękowania za kawę i spotkanie.... ale tego noszenia gruzu to ci nie zapomnę!

    pozdro
    NETbet'garniturek

    p.s.
    od Was do Nas leci się godzinę dwadzieścia pinć w tym czas wliczony na browca

  8. #2068
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Oj no co, te kilka malutkich wiadereczek...

    J.

    PS: ale widok Netbeta odpicowanego w garniak i lakierki, jak zawija rękawy marynary i się łapie za dwudziestolitrowe kubły pełne gruzu, po jednym na każdą rękę - mniodzio
    PS2: jakby co, to zapraszam częściej, tego gruzu jeszcze sporo zostało
    PS3: a tak już na serio, to dzięki za pomoc!
    PS4: materiały do drugiej edycji już kupione, lada dzień biorę się za szorowanie fermentora
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 29-08-2013 o 20:50
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #2069

    Domyślnie

    No dobra, ja też mogę ponosić... Tylko informacja jest potrzebna czy coś do picia zostało ; )
    I już mieszkamy !

  10. #2070
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    No właśnie z pierwszej edycji już nie bardzo. Strasznie lotne jest takie samorobne piwo
    Ale do noszenia gruzu oczywiście zapraszam

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  11. #2071

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    .. pokryciem części ogrodzenia (np. wnętrza śmietnika) zwykłym tynkiem strukturalnym położonym wprost na ten beton ...
    Tak zrobiłem. Efekt mnie zadowala (ładnie harmonizuje z elewacją). Tylko wydaje mi się, że trzeba dać coś w rodzaju podkładu pod tynk strukturalny, np klej którym wkleja się siatkę na styropian. U mnie, po kilku latach, są widoczne pęknięcia na tynku, rysy.



  12. #2072
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    W sumie.... może to i nawet byłby pomysł. Jedna rzecz mi się w tym twoim ogrodzeniu podoba: to rozgraniczenie między dołem słupka a resztą. W naszym płocie to, co mnie najbardziej przeraża w planach jego wyklejenia sztucznym kamieniem, to owe słupki właśnie, je trzebaby robić niemal w całości kamieniami narożnikowymi, a one sporo droższe, skubańce są.Takie rozwiązanie: pojechać cały dół kamieniem, a słupki czym innym (tynkiem) byłoby ciekawym kompromisem

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  13. #2073
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    obita

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Piekoszów
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam Poczytuję sobie Twój dziennik i jestem pod wrażeniem Domek piękny i działka piękna. Bajka!

    A teraz trochę z innej beczki Czy można wiedzieć tak z czystej ciekawości jaka jest powierzchnia Twojej działki?

    Pozdrawiam

  14. #2074
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Dziękujemy

    Działka ma 1200m2 i jest niemal kwadratowa.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  15. #2075
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    obita

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Piekoszów
    Posty
    6

    Domyślnie

    Pytam bo mam działkę 7,5 ar a, że nie mam problem z wyobrażeniem powierzchni nie wiem czy to dużo czy mało

  16. #2076
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    To normalna, średniej wielkości działka. Mniejsza od naszej, a większa od działek standardowo przydzielanych pod budownictwo mieszkaniowe w czasach PRL (400m2) oraz dużo większa od działek pod szeregówki (200m2). Tak naprawdę wszystko zależy od jej kształtu. Jeśli to jest prostokąd typu 25x30 to masz bardzo fajną działkę na której zmieści się i dom i jeszcze przyzwoity ogród, a jeśli jest to kiszka 40x18, to kiepsko, bo jedyne, co się da na tym zbudować, to "tramwaj".

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  17. #2077
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    obita

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Piekoszów
    Posty
    6

    Domyślnie

    Działka ma 20x35 I jeżeli można http://extradom.pl/projekt-domu-zawoja-srednia-KRP1128 Takie coś chciałabym tam kiedyś zamiescic No i nie wiem czy sprzedać i kupić wiekszą działkę czy wystarczy taka ( musi byc jakieś podwórko).

  18. #2078
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Spokojnie się zmieści. Nie wiem, w którą stronę jest dłuższy bok działki, ale jeśli to jest wzdłuż ulicy, to stawiając dom wiatrołapem do tejże ulicy, za domem miałbyś jeszcze 8m podwórka, i duuuże, fajne podwórko obok domu, przy tarasie.
    Jeśli działka ma układ odwrotny, to dom ustawiony j.w. wchodzi na styk, a podwórko masz za domem, w takiej sytuacji jednak szukałbym chyba innego projektu, albo przearanżował ten, bo tak, jak jest, taras wypadnie idiotycznie, w ciasnej kiszce między domem a ogrodzeniem. Tak naprawdę trzeba by tu rozpatrzeć jeszcze strony świata...

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  19. #2079
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    obita

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Piekoszów
    Posty
    6

    Domyślnie

    Tarasu by nie było, więc problemu też nie A sprawa z działką jest troche bardziej skomplikowana...Teściowie podzielili swoje podwórko na pół, więc nasza działka jest na tyle . Dłuższy bok ma 35 m, więc stawianie domu " przodem" będzie własnie tą opcja na styk. Z tyłu i z przodu byłaby brama wjazdowa bo nasz plac jest miedzy teściami a ciotkami

  20. #2080
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Witam

    Jarku mam nadzięję, że się nie obrazisz

    Obita my mamy działkę lekko ponad 1338 m2
    kształt dokładniej taki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	garden.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	50,8 KB
ID:	209355

    z przodu jest 23m, prawy bok ma 40m.. dom od granicy działki jest posadowiony 6m (dom ma szerokość 8,3m plus od strony ogrodu/tarasu wykusz 0,8m)
    i do końca działki mamy jeszcze 24m to spory kawałek ziemi.. (trochę tarasu, trawnik, ogródek)
    Nasza działka co prawda rozszerza się na końcu, ale mimo tego gdyby była po prostokącie to i tak spory kawałek z tyłu..

    nasz dom jest taki:


    tył:
    Ostatnio edytowane przez Kamila i Marcin ; 30-08-2013 o 10:08
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

Strona 104 z 163

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony