dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 162 z 163
Pokaż wyniki od 3.221 do 3.240 z 3256

Temat: Dom w Lesie

  1. #3221

    Domyślnie

    Też miałem sporo owadów - sporo trupów bąków majowych w piecu - aż wyskoczył jakiś błąd na wyświetlaczu i serwis musiałem zawołać. Powodem okazały się te bąki, które musiały się tam dostać przez nierdzewny dwuścienny wkład komina wraz z zasysanym powietrzem. Skutkiem nagromadzenia się tych bąków było przegnicie takiej uszczelki z korka koło palnika ( koszt ca. 200 zł). Po tym zdarzeniu sam wlot komina piecowego na dachu kominiarz zabezpieczył dookoła drobnooczkową siatką i jest spokój. Przy ostatnim serwisie kotła nie było żadnego owadaw środku.

    Jarek do Ciebie mam pytania:
    1. czy od czasu jak wywiozłeś kunę do lasu już masz spokój, czy słychać czasem bieganie po dachu ?
    2. Czy cały czas masz włączony odstraszacz elektroniczny ?

  2. #3222
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Bywa, że po dachu całe wyścigi stada dzików mamy, ale w sumie nie wiemy, co to biega. Udało mi się kiedyś przykładowo przyłapać na gorącym uczynku sprawcę całkiem głośnych odgłosów łażenia po dachu, sprawcą okazała się być wrona spacerująca pazurami po blaszanej czapie obudowującej komin wentylacyjny od wierzchu. Biegają też po dachu jakieś ewidentnie czworonożne zwierzątka, ale nie jest to już stała niemal conocna rozrywka, jak było wtedy, no i co najważniejsze, wszelkie drogi dostania się pod poszycie dachowe są już obecnie odcięte na amen (a przynajmniej mocno w to wierzę), więc żadne bydlę nie usiłuje z nami mieszkać. A że czasem sobie pobiega - a niech mu na zdrowie idzie, w końcu mieszkamy w lesie, więc z pewną dominacją okalającej nas przyrody liczyliśmy się od początku. Biedny Łajza nie może się przyzwyczaić, pająki są wszędzie, pająki mu się śnią, przez pająki on nie może z toalety korzystać, nasza parterowa łazienka jest przez niego nazywana "ta pająkowa łazienka"... no traume ma dziecko ewidentną

    Odstraszacz - nie, po złapaniu tamtej kuny go zdemontowałem.

    Siatka na wylocie komina - w sumie dobry pomysł, muszę pomyśleć, dzięki.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #3223
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A dla uzupełnienia samego Dziennika - bruki, jakie właśnie u nas powstały. Szczegóły - zapraszam na moją prywatną stronę, link w stopce



    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #3224
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Ładnie. Sam brukowałeś

    Pogodnych , spokojnych , zdrowych świąt Wielkanocnych.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  5. #3225
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    No nieeee, na swej stronie pisałem, że fachofce mnie to robili
    Strasznie ciężka praca to jest, nie dałbym rady samemu. Czeka mnie brukowanie w ograniczonym zakresie, bo zostało mi pół palety jednej kostki i z 1/4 palety drugiej, to sobie coś pobrukuję jeszcze w obejściu, choćby śmietnik od środka.

    Dzięki za życzenia, również Wesołych Świąt dla Ciebie i zarazem dla wszystkich innych, którzy jeszcze tu zaglądają
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #3226

    Domyślnie

    To ja w imieniu zaglądających podziękuję Wpadłem na Twój dziennik, jak już mieszkaliście i mało się działo, ale przeczytałem od deski do deski i masz moje słowo, że wojen kunickich (i paru innych historii) nie zapomnę długo

  7. #3227
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    To ja dziękuję, że dziękujesz i dziękuję tym bardziej

    I przyznam się przy okazji, że też czasem zdarza mi się czytać losowe fragmenty dziennika z czasu nasilenia robót i sam się za głowę łapię
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  8. #3228

    Domyślnie

    Rozumiem, że z zachwytu, nad lekkością własnego piór... klawiatury? Słusznie, też się łapałem, choć głównie za twarzowe okolice głowy. Salwy śmiechu w obecności kierownika, kiedy teoretycznie byłem zajęty pracą nad jakimś Poważnym Dokumentem mogłyby przyciągnąć zbędną uwagę tegoż kierownika i utrudnić kontynuowanie lektury

  9. #3229
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A to różnie, czasem z zachwytu, czasem wręcz przeciwnie, zależy na co trafię Zwłaszcza niektóre z licznie tu głoszonych przeze mnie różnych proroctw bywają czasem zabawne z perspektywy Ale to jak zwykle, mądry człowiek po fakcie. Nie bez powodów funkcjonuje przysłowie, że pierwszy dom powinno się budować dla wroga.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  10. #3230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Ależ robota, jestem pełna uznania

  11. #3231
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar trash_bin
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No ładnie, ładnie, całkiem zmyślnie Małżonka Twoja to sobie wymyśliła Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to tylko to połączenie klombu przygarażowego z przydrzwiowym jakoś tak mi nie współgra z korpuskularną teorią budowy wszechświata, ale oko moje przykuł inny, dotychczas niezauważony element. Chodzi mi mianowicie o wykończenie przy skrzynce gazowej - ten łuk nad nią jest super, jakoś wcześniej go nie zauważyłem.

    Brukowanie to faktycznie bardzo wyczerpująca i ciężka praca. Miałem tą wątpliwą przyjemność "pomagać" mojemu teściowi (prawdziwa złota rączka, oprócz elektroniki wszystko potrafi zrobić), przy czym moje pomaganie to było - ze względu na moją posturę raczej nikczemną - raczej nieprzeszkadzanie, ale i tak od ręcznego ubijania gruntu "zagęszczarką" ze starego słupka z przybitym kawałkiem belki 15x15x25 cm odpadały mi ręce, które dodatkowo zamordowało dobijanie kostki gumowym młotkiem podczas jej układania... Normalnie sama przyjemność

    Korzystając z okazji Tobie, Jarku, oraz wszystkim wiernym Czytelnikom tego DB życzę Wszystkiego Najlepszego z okazji Wielkiej Nocy, spokoju, radości, finansowego pokrycia inwestycji, prostych ścian, szczelnych rur, energii i zapału do wykańczania i na koniec satysfakcji z własnego miejsca pod dachem

  12. #3232

    Domyślnie

    Cytat Napisał trash_bin Zobacz post
    No ładnie, ładnie, całkiem zmyślnie Małżonka Twoja to sobie wymyśliła Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to tylko to połączenie klombu przygarażowego z przydrzwiowym jakoś tak mi nie współgra z korpuskularną teorią budowy wszechświata, ale oko moje przykuł inny, dotychczas niezauważony element. Chodzi mi mianowicie o wykończenie przy skrzynce gazowej - ten łuk nad nią jest super, jakoś wcześniej go nie zauważyłem.
    A dziękuję, dziękuję, że doceniłeś a co do łuku przy skrzynce gazowej oraz wszelkich innych łuków, szczególnie udających nadproża otworów, oraz co do wszelkich występujących licznie murów kamiennych, przypór itp, to u mnie skrzywienie zawodowe, ja w zabytkach wiele lat siedziałam a poza tym lubię klimaty śródziemnomorskie i wszelkie obiekty zakonserwowane na "trwałe ruiny"

    Wszystkim życzymy ładnie ubranej choinki Wielkanocnej i kicających zajęcy
    gaelle

    GG 1161317

  13. #3233
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    To ja przyłączając się do życzeń jeszcze tylko dodam, że klomb przygarażowy z przydrzwiowym są trochę wynikowe, jeden być musiał tak, jak jest, bo flankuje skarpę, drugi zaś otacza istniejące nasadzenia, zwłaszcza bzy, które jako jedne z nielicznych rzeczy u nas całkiem ładnie rosną. Oba klomby zresztą czekają na wypełnienie ziemią ogrodową i obsadzenie brakującą roślinnością, to też zmieni ich wygląd.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  14. #3234

    Domyślnie

    Bardzo ładnie dograliście kostkę do elewacji.
    Jeśli mogę zwrócić uwagę na klomby. Rośliny posadzone w takich miejscach, gdzie ziemia jest mocno ubita (pod kostkę) mają problemy z rozrastaniem się korzeni. Pilnujcie, żeby roślinki miały tam dobrze przekopaną i spulchnioną ziemię. Wtedy będą zadowolone.
    Co do samych roślin to szukajcie pomysłów w ogrodach leśnych. Może: paprocie, funkie, parzydło leśne, barwinki, kopytniki (dwie ostatnie zadarniające). Może jakiś bluszcz na sosny?

  15. #3235
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Dziękujemy
    Kolory kostki właściwie ciężko wypatrzyć na tym zdjęciu, zrobię kiedyś popołudniem, jak słońce będzie z tej strony.
    Wewnątrz klombów grunt nie jest zagęszczany, więc nie powinno być problemów, przynajmniej z tym jednym. Bo że jest to piach, na który jedynie od góry zostanie dołożone ze 20-30cm ziemi, to inna sprawa. Mam nadzieję, że taka warstwa wystarczy?
    Barwinek już mamy, w te klomby chcemy posadzić irgi, może jakieś płożące iglaki (jałowce), na reszcie się nie znam, niech się tu małżonka wypowie.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  16. #3236
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    No nieeee, na swej stronie pisałem, że fachofce mnie to robili
    Strasznie ciężka praca to jest, nie dałbym rady samemu. Czeka mnie brukowanie w ograniczonym zakresie, bo zostało mi pół palety jednej kostki i z 1/4 palety drugiej, to sobie coś pobrukuję jeszcze w obejściu, choćby śmietnik od środka .....
    Nie przesadzasz z tą ciężkością Ja u siebie 80m2 kostki sam wybrukowałem i minęło już ponad rok od jej użytkowania i jest okey jak na razie
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  17. #3237
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cały czas mówimy o kostce, ale tak po prawdzie, to kostkę u mnie zrobili panowie w może dwa dni. Owszem, nie była to lekka robota, ileś taczek ziemi wtę, ileś taczek piachu wewtę, ale to było do zrobienia i tu pewnie dałbym radę. Najcięższa i najbardziej czasochłonna robota to były same obrzeża i palisady - w każde facet napierdzielał solidnym młotkiem, żeby je ustawić, a samych palisad u nas coś ze 150. Kostek obrzeżowych - coś koło 200. Krawężniki drogowe - niby tylko cztery, ale za to po 100kg sztuka.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  18. #3238
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar trash_bin
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja pomagałem teściowi (prawdziwa złota rączka, nie ma chyba rzeczy, której nie umie koło domu czy na budowie zrobić) brukować miejsce parkingowe dla nas. Jednego nauczyłem się i zapamiętam na całe życie - nie chciałbym tak na chleb zarabiać. Nie wiem, czy porwę się na brukowanie u siebie. Teść pewnie będzie mnie namawiać, że zrobimy to sami, ale nie jestem pewien. Ale tak na prawdę to czas pokaże, czy kasy nam starczy na kostkę, czy tylko na początek (czyli pewnie na kilka ładnych lat) żwirem wysypiemy.

  19. #3239
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał trash_bin Zobacz post
    Jednego nauczyłem się i zapamiętam na całe życie - nie chciałbym tak na chleb zarabiać.
    O, to to to! To samo mówiłem. A w przekonaniu utwierdził mnie dodatkowo samodzielnie wybrukowany śmietnik. Nie dość, że katorżnicza robota, to i jak podejrzewam ona się zwłaszcza przyczyniła do tego, że przez kilka dni niedługo potem wejście czy zejście po schodach było dla mnie sporym wyzwaniem. A ortopeda robiący mi USG kolana (tuż po 10 kwietnia) taką oto rozmowę ze mną odbył:
    - co pan, na grochu klęczał za karę?
    - nie, na betonie.
    - to na miesięcznicy pan był?

    Dalej, omówiwszy stan mojego kolana, podsumował, że klęczeć w zasadzie mi już nie wolno i mam sobie znaleźć inną metodę adoracji
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  20. #3240
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Wojny Kunickie - reaktywacja

    Znaczy nie, nie wprowadziła się znów do nas żadna kuna, ale ponieważ tak jakby częściej zaczęła na dachu bywać, w tym raz miałem zaszczyt spotkać się z nią nos w nos wychyliwszy nocą głowę przez okno dachowe, postanowiłem ponownie wystawić na podwórko klatkę-pułapkę z jajkiem w środku. Tym razem jednak, dzięki tej klatce będę miał chyba okazje poznać bliżej wszystkie wolnowybiegowe koty z całej okolicy. Po szczegóły zapraszam do mnie [klik] , tu zaś na zachętę zdjęcie jednego z trofeów

    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Strona 162 z 163

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony