dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 87 z 89
Pokaż wyniki od 1.721 do 1.740 z 1779
  1. #1721
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Spokojnie Piotrek Możesz kłaść też karton, tylko polej go po ułożeniu wodą trochę, żeby zmiękł i się ułożył. Wszelka celuloza z czasem pod korą się rozpadnie, ale zanim to się stanie, będzie dobrze chronić przed wyrastaniem chwastów.
    Kora też się kompostuje na rabatach i właściwie co rok albo max 2 trzeba dosypywać.
    Oczywiście chwasty będą się wysiewać zza plota w korę, ale nie ukorzenią się mocno. Łatwo się takie usuwa.

    Papier i tak musisz dziurawić, żeby dosadzić. Jak zrobi się za duża dziura, to dołożysz gazet i znowu nadsypiesz korą.

    Pomyśl też o położeniu pomiędzy nasadzeniami linii kroplującej. Rurki można przysypywać korą, albo nie. Zamocowuje się do podłoża specjalnymi plastikowymi szpilkami, żeby się nie przesuwały. Linia kroplująca to duża oszczędność wody, która jest dostarczana bezpośrednio pod roślinę. Są takie, które kroplują co 30 cm, inne co 40 cm, ale można też kupić takie, gdzie samemu robi się otworki w odpowiednich miejscach.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #1722
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Jesteś?

  3. #1723
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post
    Jesteś?

    jestem, jestem tydzień się urlopowałam, w domu co prawda ale mój domowy net tak chodzi że nawet nie chce mi się go włączać
    przyjechał brat zza oceanu i trochę mi pomaga, wreszcie po 7 latach mieszkania będę wykańczać 2 pokoje nad garażem

    dostałam od sąsiada 3/4 stelaża na tunel foliowy i teraz kombinuję jak na niego założyć folię "tunel" ma 2,80m długości a 4m szerokości ! jest zrobiony z 3 stron z metalowych rurek a tyłu brak bo był przystawiony do garażu ( robił za magazyn) Już wykombinowałam drewniane rusztowanie nawet z oknem i tu będzie najłatwiej przymocować folię zszywaczem tapicerskim podkładając paski taśmy dylatacyjnej, gorzej z przymocowaniem do metalowych rurek ale myślę że dam radę a pierwsza burza pokaże skuteczność mojej metody

  4. #1724
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    co bedziesz uprawiac?

  5. #1725
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Może taką taśmę kup i podkładaj pod folię przy zszywaniu - podobno taśma sprawdza się rewelacyjnie przy drzewkach to może i przy foli będzie się sprawdzać?

  6. #1726
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    co bedziesz uprawiac?
    co się da a da się chyba wszystko - ogórki, pomidory, paprykę, kapustę pekińską, marchewkę, wiosną nowalijki a nawet rozważam przesadzenie pod folię winorośli mam dość młody odrost od maminej wielkoowocowej który puszczony przy siatce przemarzł wiosną całkowicie a teraz puszcza młode ładniutkie pędy

  7. #1727
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post
    Może taką taśmę kup i podkładaj pod folię przy zszywaniu - podobno taśma sprawdza się rewelacyjnie przy drzewkach to może i przy foli będzie się sprawdzać?
    może i będzie dobra bo cienka a mocna
    a do przywiązywania drzewek i krzewów najlepiej sprawdzaja się stare rajstopy

  8. #1728
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    starych rajstop nie testowałam

  9. #1729
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dętki rowerowe polecam. Są genialne. Sadownicy też ich używają.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #1730
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    a mi ze starego ogrodu zostaly jeszcze tasmy do podwiazywania, rajstopy zazwyczaj wyrzucam i nie mam zadnych na zbyciu

  11. #1731
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Fajna ta ,szklarenka, i co ważne wysoka. Wymyśliłaś już co w nie uprawiać będziesz? W ziemi, w skrzyniach czy na stołach?

  12. #1732
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    no wlasnie
    ja wiem ze mi te moje skrzynie w zupelnosci stykna. w przyszlym roku posieje mniej, bo zbiory mam imponujace, nie nadazamy konsumowac. teraz czekaja nas ogorki (sialam miesiac pozniej) i buraki. za 2 tygodnie bedzie moja mama to buraczki zaprawimy, przy okazji sie naucze

    mam zamrozona 2 pelne szuflady fasolki, marchewki i truskawek, do tego 6 porcji juz pokrojonej botwinki na jesienne zupki. do tego 3 pudelka posiekanej zamrozonej pietruszki natki i 2 koperku. i to wszystko wlasne, nie pryskane mozna by rzec eko za rok sprobuje pomidory. skrzynie warzywne sa miodzio

  13. #1733
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Jaką ziemię sypałaś i jak dużo ?

  14. #1734
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    pod folią uprawiać będę w skrzyniach bo u mnie nornic mrowie i wszystko by popróbowały każdą nowo wsadzoną roślinę muszą obkopać dookoła, cesarskie korony też do wiosny pomyślę co uprawiać, pewnie wszystkiego po trochu i pierwszy raz spróbuję paprykę
    pomidory mam w donicach, w ub. roku były koktajlowe a w tym zwykłe tyle że te zwykłe trafiły mi sie pomarańczowe też smaczne

  15. #1735
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post
    Jaką ziemię sypałaś i jak dużo ?
    ja? te sama co sypalam na reszte dzialki, czarnoziem, ten w skrzyniach to z okolic stawow wiec dosc dobry, do tego dosypalam troche obornika, wymieszalam z trawa i rosnie wszystko jak zloto. po wykopaliskach musze jednak troche odwapnic jedna skrzynie, za bardzo kwasna ziemia pod marchew i ta moja taka cherlawa ale niezle zastepuje mi cukierki takie chrupaczki na 3 kęsy
    te truskawki co kupilam wiosna od niewczasa musze porozsadzac, bo olbrzymy a nie sadzonki sezonowe. mam tez mnostwo wasów z przyrostami, ktos reflektuje? za tydzien bede ciela i posadze w wolnym miejscu albo oddam
    Cytat Napisał Amelia 2 Zobacz post
    pod folią uprawiać będę w skrzyniach bo u mnie nornic mrowie i wszystko by popróbowały każdą nowo wsadzoną roślinę muszą obkopać dookoła, cesarskie korony też do wiosny pomyślę co uprawiać, pewnie wszystkiego po trochu i pierwszy raz spróbuję paprykę
    pomidory mam w donicach, w ub. roku były koktajlowe a w tym zwykłe tyle że te zwykłe trafiły mi sie pomarańczowe też smaczne
    mojej mamie w szklarni papryka miodzio rosnie, pomidory tez wariaty, wiosna ma tam nowalijki bezchemiczne. u mnie nornice tylko przy ogrodzeniu pod lasem tam gdzie byl placyk a teraz basenik stoi ale psy je gonia. za to mrowek i mszyc mam na kilogramy. jutro po deszczu chce zrobic oprysk na mszyce, ktore zzeraja mi sosny, normalnie plaga. i plask brzozowiec obryral mi wszystkie brzozy, na szczescie w pore zauwazylam i opryskalam a wstretne glisty potem wyzbieralam. za to nie mam slimorów. na zulawach plaga zzera wszystko jak leci.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 16-08-2017 o 12:31

  16. #1736
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Co za rok pełen robactwa

  17. #1737
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Amelia możesz jeszcze raz jak krowie na rowie wytłumaczyć jak działa kula do wycinania kancików?

  18. #1738
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    obcykam dokładnie i jutro pokażę

    dokładnie to pokazuje Gardenarium, poczytaj: http://www.ogrodowisko.pl/watek/615-...-rabaty?page=2

  19. #1739
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Już idę czytać, dziękuję

  20. #1740
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    zdjęć nie zrobiłam bo do ciemaka kosiłam ale w tym linku jest wszystko fakt że po obcięciu tym ustrojstwem krawędzie nie są perfekcyjne ale ja nie mam czasu ani zdrowia żeby dziubdziać szpadelkiem raz koło razu już szybciej by było przycinać dużym nożem .....tak czy tak trzeba czyścić to co się przytnie, w sumie to zajęcie dla ogrodnika na cały etat Nie wierzę że te wszystkie pokazywane na zdjęciach ogrody zawsze są tak idealne, na szczęście mój jest naturalny i nie muszę a nawet nie chcę mieć wszystkiego pod linijkę

Strona 87 z 89

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony