dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 114 z 166
Pokaż wyniki od 2.261 do 2.280 z 3317
  1. #2261
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie Re: d

    Cytat Napisał Andzias32
    Do HUGO 26
    Coś mam wrażenie,że ty sam masz własną firmę,bo jakoś wszystkich krytykujesza co do wycen.Wszyscy płacą za dużo,albo wszystkich będą oszukiwać na materiałach.Przecież od pilnowania poprawności wykonania usługi jest niezależny kierownik budowy i mojej ekipie wręcz zależy na tym ,żeby każdy brał swojego kier.(widocznie nie mają nic do ukrycia).
    A twoim postom trzeba byłoby się dobrze przyjrzeć,może nagminnie polecasz jakąś ekipę.
    Nie wiem czy to są tylko moje spostrzeżenia czy inni też to zauważyli?
    A trzeba też pamiętać ,że najtańszy nie znaczy najlepszy,Trzeba wypośrodkować ceny i korzystać ze sprawdzonych ekip.
    Właśnie.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  2. #2262

    Domyślnie Re: d

    Cytat Napisał Andzias32
    Do HUGO 26
    Coś mam wrażenie,że ty sam masz własną firmę,bo jakoś wszystkich krytykujesza co do wycen.Wszyscy płacą za dużo,albo wszystkich będą oszukiwać na materiałach.Przecież od pilnowania poprawności wykonania usługi jest niezależny kierownik budowy i mojej ekipie wręcz zależy na tym ,żeby każdy brał swojego kier.(widocznie nie mają nic do ukrycia).
    A twoim postom trzeba byłoby się dobrze przyjrzeć,może nagminnie polecasz jakąś ekipę.
    Nie wiem czy to są tylko moje spostrzeżenia czy inni też to zauważyli?
    A trzeba też pamiętać ,że najtańszy nie znaczy najlepszy,Trzeba wypośrodkować ceny i korzystać ze sprawdzonych ekip.
    zanim cos napiszesz to sprawdź swoje podejrzenia
    poczytaj moje posty i moze zrozumiesz ze jestem kimś kto buduje sój dom a nie oferuje swoje uslugi czy usługi innych, też szukalem ekipy do SSO
    a ze buduje dom to wiem jakie sa koszty, powyższa wycena jest z kosmosu i jakbys Andzia32 miała troche wiedzy to byś nie pisała takich bzdur
    moja odpowiedź byla po to aby ostrzeć przed przeplaceniem i oszukiwaniem
    najwyraźniej nie wiesz co się dzieje na budowach, jakie są odstępstwa
    a czy ktoś skorzysta z moich rad czy nie to juz jego sprawa, nikogo nie polecam i nie mam takiego zamiary, w woli wyjasnienia
    Andzia32 - proponuję abys przeczytala cały watek od początku to moze się czegos dowiesz i przestaniesz wypisywac takie bzdury
    to samo dotyczy sie Margoth*
    pozdro

  3. #2263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Carlos1
    Budowa domu o pow. użytkowej 220 m2 - http://projekty.muratordom.pl/projek...x=29&y=11&nr=3
    Powierzchnia wzrosła z powodu podniesienia ścianki kolankowej i zmiany kąta pochylenia dachu.
    Pełny SSO - krycie dachówką, rynny, płyta monolityczna, tarasy itd. kosztowała mnie 47 000 zł. Moja ekipa wszystko robiła sama. Tzn. wszystkie nadproża "produkowali" sami. Kominy także. Nie kupowałem żadnych "systemowych" które może i ładnie wyglądają ale wychodzą 3 razy drożej. Mogłem wsiąść ekipę o kilka tyś tańszą ale ta była polecona sprawdzona i bezproblemowa. A to też ma swoją cenę. Per saldo i tak wyszło niedrogo.
    Dla informacji dodam że całkowite koszta budowy SSO (w tym projekt, zezwolenie, geodeta itp. itd.) zamknęły się w kwocie 140000 zł. Tak więc koszt m2 zamknął się w kwocie 636 zł. Mam wrażenie że nieźle.

    Pozdrowienia.
    jak najbardziej prawidłowe koszty

    Do Andzia32, Margoth*
    Carlos1 tez wg was jest podstawiony, ma swoje firme ??!!

  4. #2264

    Domyślnie a

    HUGO26 napisał:
    zanim cos napiszesz to sprawdź swoje podejrzenia
    poczytaj moje posty i moze zrozumiesz ze jestem kimś kto buduje sój dom a nie oferuje swoje uslugi czy usługi innych, też szukalem ekipy do SSO
    a ze buduje dom to wiem jakie sa koszty, powyższa wycena jest z kosmosu i jakbys Andzia32 miała troche wiedzy to byś nie pisała takich bzdur
    moja odpowiedź byla po to aby ostrzeć przed przeplaceniem i oszukiwaniem
    najwyraźniej nie wiesz co się dzieje na budowach, jakie są odstępstwa


    Może i nie jestem długo stażem na tym forum ,ale zanim zaczęłam się budować długo z mężem się do tego przygotowywaliśmy,więc moim zdaniem wiedzę mamy sporą i mogłabym niejednego zagiąć na niektórych rzeczach,ale mniejsza z tym,ja nie jestem z tych osób co się przechwalają.
    Nie lubię tylko takich osób,które wszystko mają najlepsze ,wszystko najlepiej wiedzą i oczywiście wszystko i wszystkich krytykują.Bzudr to ja nie piszę tylko wyrażam swoją opinię,a to nie jest chyba zabronione na tym forum.
    Co do cen (oczywiście ty masz najlepszą!) to jeśli masz tak dużą wiedzę to powinieneś wiedzieć ,że ona jest także zależna od rejonu w jakim jest budowany dom i od ekipy(solidnej a nie pijaczków spod budki z piwem).Więc raczej nie krytykuj innych i nie pisz ,że inni się na niczym nie znają!!! Bo osób ,które budują i znają się na budowlance jest więcej(nie tylko ty).
    andziula

  5. #2265
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Poza tym można sobie kupić malucha za 500 zł albo meśka za 500.000 zł. Też na jedno wyjdzie? I to samochód, i to samochód.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  6. #2266

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał Andzias32
    HUGO26 napisał:
    zanim cos napiszesz to sprawdź swoje podejrzenia
    poczytaj moje posty i moze zrozumiesz ze jestem kimś kto buduje sój dom a nie oferuje swoje uslugi czy usługi innych, też szukalem ekipy do SSO
    a ze buduje dom to wiem jakie sa koszty, powyższa wycena jest z kosmosu i jakbys Andzia32 miała troche wiedzy to byś nie pisała takich bzdur
    moja odpowiedź byla po to aby ostrzeć przed przeplaceniem i oszukiwaniem
    najwyraźniej nie wiesz co się dzieje na budowach, jakie są odstępstwa


    Może i nie jestem długo stażem na tym forum ,ale zanim zaczęłam się budować długo z mężem się do tego przygotowywaliśmy,więc moim zdaniem wiedzę mamy sporą i mogłabym niejednego zagiąć na niektórych rzeczach,ale mniejsza z tym,ja nie jestem z tych osób co się przechwalają.
    Nie lubię tylko takich osób,które wszystko mają najlepsze ,wszystko najlepiej wiedzą i oczywiście wszystko i wszystkich krytykują.Bzudr to ja nie piszę tylko wyrażam swoją opinię,a to nie jest chyba zabronione na tym forum.
    Co do cen (oczywiście ty masz najlepszą!) to jeśli masz tak dużą wiedzę to powinieneś wiedzieć ,że ona jest także zależna od rejonu w jakim jest budowany dom i od ekipy(solidnej a nie pijaczków spod budki z piwem).Więc raczej nie krytykuj innych i nie pisz ,że inni się na niczym nie znają!!! Bo osób ,które budują i znają się na budowlance jest więcej(nie tylko ty).
    twoim problemem jest to w jaki sposób odbierasz innych
    moja opinie opieram na swojej wycenie, jedni mają znacznie taniej wiec nie uwazam tego zebym jakoś okazyjnie znalazł ekipę
    kieruje sie jednak zdrowym rozsądkiem i wybacz nikt mi nie powie ze wycena od Aniak25 (72 tys) jest prawdiłową wyceną. Zwyczajnie ktoś chce naciągnąc Aniak25 na kupe kasy dlatego przestrzegam. Gdyby wszyscy pisali tak jak ty i matgoth* ze wycena jest super prawidłowa to wiele ludzi by przeplaciło. Na tym wam zalezy?

  7. #2267

    Domyślnie

    Cytat Napisał Margoth*
    Poza tym można sobie kupić malucha za 500 zł albo meśka za 500.000 zł. Też na jedno wyjdzie? I to samochód, i to samochód.
    wybacz, to ze dasz kupe kasy nie oznacza ze bedzie super zrobione
    nadzoruje swoja budowę razem z kier budowy i wiem ze wszystko jest porzadnie zrobione a jakos nie wydałem kasy jak za mercedesa...

  8. #2268
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Witam

    Proszę nie kłóccie się z mojego powodu wygląda na to że rozpętałam burzę. Cenię sobie wszystkie wypowiedzi forumowiczów i dużo rzeczy uśredniam. zbieram opienię i porównuję domy o podobnej do mojego konstrukcji ale także rejony w których budujecie. Wyszło mi na to że średnia cena powinna mi wyjść 50-60tys lub inaczej ok 40-45tys za sso plus 15-20tys za dach i w tych cenach będę chciała się zmieścić ze schodami tarasami, kominami, podbitką i tym wszystkim co czasem sobie dodatkowo liczą. Chcę też mieć ekipę z polecenia. Ten wykonawca od którego dostałam póki co najwyższą cenę 72tys jest bardzo sprawdzony bo obok mnie wybudował 3 domy, które widziałam i jest to ekipa polecona przez kierbuda (mojego wujka) więc wiem ze krzywdy mi nie zrobi. Ekipa najtańsza tez jest sprawdzona ale siedzi narazie w niemczech i wróci do końca roku więc klops. Wykonawca pośredni - niestety nie znam choć dowiedzialam się że budował niedaleko dom taki jak nasz wiec jeszcze muszę go obejżeć. Jeszcze jeden z forumowiczów polecił mi swoją ekipę i też budowali wg mojego projektu ale nie mogę się z nimi umówić.
    Tak więc casting trwa i oczywiście sama wybiorę ekipę ale proszę już się nie denerwujcie ))))

  9. #2269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hugo26
    Cytat Napisał Margoth*
    Poza tym można sobie kupić malucha za 500 zł albo meśka za 500.000 zł. Też na jedno wyjdzie? I to samochód, i to samochód.
    wybacz, to ze dasz kupe kasy nie oznacza ze bedzie super zrobione
    nadzoruje swoja budowę razem z kier budowy i wiem ze wszystko jest porzadnie zrobione a jakos nie wydałem kasy jak za mercedesa...

    EKIPA i "ekipa" to też różnica.Czasami warto dać więcej kasy , mieć dobrze zrobione i mieć głowę spokojną niż dać miej i siedzieć "ekipie" na karku i nadzorować ich z kierownikiem.Porządna EKIPA wie co ma zrobić i wystarczy,że co jakiś czas bez zapowiedzi wpadnie kierownik i fachowym okiem wszystko sprawdzi.
    Uważam też,że nie wszystkim możesz mówić,że przepłacili,bo jest to też zależne od rejonu w którym budują na pipidówce zapłacą mniej w dużym mieście więcej.To dla mnie jest OCZYWISTE !!!
    andziula

  10. #2270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andzias32
    Cytat Napisał Hugo26
    Cytat Napisał Margoth*
    Poza tym można sobie kupić malucha za 500 zł albo meśka za 500.000 zł. Też na jedno wyjdzie? I to samochód, i to samochód.
    wybacz, to ze dasz kupe kasy nie oznacza ze bedzie super zrobione
    nadzoruje swoja budowę razem z kier budowy i wiem ze wszystko jest porzadnie zrobione a jakos nie wydałem kasy jak za mercedesa...

    EKIPA i "ekipa" to też różnica.Czasami warto dać więcej kasy , mieć dobrze zrobione i mieć głowę spokojną niż dać miej i siedzieć "ekipie" na karku i nadzorować ich z kierownikiem.Porządna EKIPA wie co ma zrobić i wystarczy,że co jakiś czas bez zapowiedzi wpadnie kierownik i fachowym okiem wszystko sprawdzi.
    Uważam też,że nie wszystkim możesz mówić,że przepłacili,bo jest to też zależne od rejonu w którym budują na pipidówce zapłacą mniej w dużym mieście więcej.To dla mnie jest OCZYWISTE !!!
    widac ze nie jesteś za bardzo w temacie
    jak pewnych spraw nie przypilnujesz to po fakcie kier budowy nic nie zrobi a niektórych rzeczy nie bedzie w stanie juz zobaczyc...
    nadzorowac nalezy cały czas jezeli chcesz mieć pewnosc ze wszystko jest zrobione jak nalezy
    - po zalaniu wylewki na podłogę sprawdzisz jak był zageszczony piasek i jaką grubosc ma wylewka na calej powierzchni?
    - po zalaniu stropu sprawdzisz jak były zrobione zbrojenia?
    itd itd
    a nawet jak sprawdzi pewne rzeczy to moze byc juz musztarda po obiedzie
    wole nadzorowac cały czas i mieć pewnosć ze wszystko jest ok niz nie meić tej pewnosci i dac jeszcze prawie 2 razy wiecej kasy...
    pozdro

  11. #2271

    Domyślnie a

    Oczywiście ,że można wszystko sprawdzić,przyjeżdżając na budowę jak tylko się da. Porządne Ekipy nie robią zagęszczenia fundamentu,zbrojenia itp.od tak sobie ,tylko informują na bierząco co jest robione(tak jest w moim przypadku).Przed każdą wylewką musi być na budowie kier. i wszystko sprawdzić --dla mnie to jest oczywiste.Dlatego bierze się kier.niezależnego.A co mogą jeszcze ukryć? Murowanie? Więźbę? Pokrycie?Przecież jak coś jest spierdaczone to widać to gołym okiem.Tylko trzeba mieć je dobre !!!
    Więcej na ten temat nie mam nic do dodania.Te wymiana zdań nie ma sensu .
    Ty wiesz swoje i ja wiem swoje i niech tak zostanie.
    Inwestorzy i tak wybiorą tak jak im zmysł podpowiada lub polecający,ale nie narzucający.
    andziula

  12. #2272

    Domyślnie

    [quote="Hugo26"]
    a nawet jak sprawdzi pewne rzeczy to moze byc juz musztarda po obiedzie
    w


    Od tego są umowy,że jak coś jest spierdaczone to wykonawca pokrywa błąd z własnej kieszeni.Przecież wyraźnie w umowie jest napisane,że wykonywane są prace według projektu.Chyba,że nie ma się umowy !!!!
    andziula

  13. #2273

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetik
    Jak patrze na te wasze wyceny to dziękuje opatrzności że mam innego majstra... niech nie czyta tych wpisów bo jeszcze ceny zmieni. Mój dom stoi, wydałam na niego jakies 17k ( mam pełne podpiwniczenie ) dach - robie za 12k.... a i tak wolałabym mieć taniej
    Czy mogę prosić o kontakt (lub na PW) do owego majstra?
    Z góry dziękuje.
    Pozdrawiam
    mario

  14. #2274

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał Hugo26
    Gdyby wszyscy pisali tak jak ty i matgoth* ze wycena jest super prawidłowa to wiele ludzi by przeplaciło. Na tym wam zalezy?
    [ad pogrubione]
    ...się nie denerwuj... przecież tutaj piszą też wykonawcy różnej maści, a im włśnie na tym zależy!!! Trzeba mieć to na uwadze....
    Pozdrawiam
    mario

  15. #2275

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał mario_k
    Cytat Napisał Hugo26
    Gdyby wszyscy pisali tak jak ty i matgoth* ze wycena jest super prawidłowa to wiele ludzi by przeplaciło. Na tym wam zalezy?
    [ad pogrubione]
    ...się nie denerwuj... przecież tutaj piszą też wykonawcy różnej maści, a im włśnie na tym zależy!!! Trzeba mieć to na uwadze....
    zgadzam się z Tobą w 100%
    pozdrawiam

  16. #2276
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Znalazłam ekipę co mi stan "0" za 8 tyś zrobi. Nie mam jeszcze uzgodnionego zakresu prac ( tak szczegółowo) bo tak ogólni - to caly fundament.
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  17. #2277

    Domyślnie

    [quote="Andzias32"]
    Cytat Napisał Hugo26
    a nawet jak sprawdzi pewne rzeczy to moze byc juz musztarda po obiedzie
    w

    Od tego są umowy,że jak coś jest spierdaczone to wykonawca pokrywa błąd z własnej kieszeni.Przecież wyraźnie w umowie jest napisane,że wykonywane są prace według projektu.Chyba,że nie ma się umowy !!!!
    Nie chcę cię martwić, ale jak wykonawca jest przysłowiową "łajzą" to najlepsza umowa ci nie pomoże. I wykonawcy doskonale o tym wiedzą.
    Sprawy w sądzie trwają latami, potem (nawet jak wygrasz po iluś tam apelacjach) taki wykonawca i tak ci nie zapłaci, więc idziesz do komornika, a tam się okazuje, że wykonawca nic nie ma, bo cały majątek jest na syna, żonę lub sąsiada.
    Ja od ojca (adwokata, który miał wiele do czynienia z różnej maści wykonawcami) doradził mi żebym umową przejmowała się w 2 kolejności, a w pierwszej szukała wykonawców z polecenia od znajomych, nie płaciła zaliczek i zatrudniła dobrego kierownika budowy. I to się bardziej sprawdza niż jakiś papierek.
    Umowy to można mieć na zakup okien, drzwi wewnętrznych itp z dużymi fabrykami, bo to raczej (choć też nigdy nic nie wiadomo) mało prawdopodobne, że nagle znikną, a im na opinii zależy.

    Tamtu

  18. #2278

    Domyślnie

    [quote="tamtu"]
    Cytat Napisał Andzias32
    Cytat Napisał Hugo26
    a nawet jak sprawdzi pewne rzeczy to moze byc juz musztarda po obiedzie
    w

    Od tego są umowy,że jak coś jest spierdaczone to wykonawca pokrywa błąd z własnej kieszeni.Przecież wyraźnie w umowie jest napisane,że wykonywane są prace według projektu.Chyba,że nie ma się umowy !!!!
    Nie chcę cię martwić, ale jak wykonawca jest przysłowiową "łajzą" to najlepsza umowa ci nie pomoże. I wykonawcy doskonale o tym wiedzą.
    Sprawy w sądzie trwają latami, potem (nawet jak wygrasz po iluś tam apelacjach) taki wykonawca i tak ci nie zapłaci, więc idziesz do komornika, a tam się okazuje, że wykonawca nic nie ma, bo cały majątek jest na syna, żonę lub sąsiada.
    Ja od ojca (adwokata, który miał wiele do czynienia z różnej maści wykonawcami) doradził mi żebym umową przejmowała się w 2 kolejności, a w pierwszej szukała wykonawców z polecenia od znajomych, nie płaciła zaliczek i zatrudniła dobrego kierownika budowy. I to się bardziej sprawdza niż jakiś papierek.
    Umowy to można mieć na zakup okien, drzwi wewnętrznych itp z dużymi fabrykami, bo to raczej (choć też nigdy nic nie wiadomo) mało prawdopodobne, że nagle znikną, a im na opinii zależy.

    Tamtu
    prawda, Andzia32 ma niewielkie pojęcie o wykonawcach i budowaniu
    pozdro

  19. #2279

    Domyślnie a

    Do HUGO 26
    Oczywiście Ty masz zawsze rację, a jakbyś czytał dokładnie wszystkie posty to byś doczytał,że pisałam iż warto brać ekipę z polecenia (obejrzeć poprzednie prace i porozmawiać ,jeżeli jest taka możliwość z inwestorami,którzy u tego wykonawcy budowali).A jak jest coś ewidentnie spiedaczone to warto mieć umowę i w razie czego jest papierek(ostateczność i nie życzę tego nikomu)
    Czasami trzeba wytężyć umysł i przeczytać coś co jest napisane pomiędzy wierszami,ale widocznie nie wszyscy to potrafią.
    Oczywiście Ty masz największe doświadczenie,a wszyscy inni to laicy.
    andziula

  20. #2280
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    joanna 33

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    43
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hugo26
    Cytat Napisał joanna 33
    mój dom- ok.150m- za stan surowy bez dachu, dom prosty z dwoma wykuszami i poddaszem użytkowym- 16tys.
    ekipa trzyosobowa, pracuje popołudniami, zaczęli 23 maja, teraz zalewamy strop, byłoby szybciej ale ta nieszczęsna pogoda...ale w sumie zaczynaliśmy z założeniem że bardziej zależy nam na kasie niż na czasie
    (wielkopolska)
    wyjątkowo tanio
    jaki projekt budujesz?

    pozdrawiam
    mój projekt to dom pod pistacją z archonu. naniesione niewielkie zmiany- likwidacja lukarny nad klatką schodową oraz wykusz w miejscu wewnętrznego tarasu.

Strona 114 z 166

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony