dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 166
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 3317
  1. #261

    Domyślnie

    Fundamenty, mury + słupki klinkierowe podtrzymujące dach nad tarasem + grill z kominem na tarasie, strop (cały beton kręcony na budowie), ciesielka dachu + deskowanie + pokrycie papą jeden majster 16kPLN + jeden na stałe pomocnik 50PLN dniówka. Jak trzeba było więcej pomocników to majster brał na swoje konto. Stawiali trzy miesiące w 2003 roku. BK36/500 na klej. Dom 170sqm + 45sqm garaż, dach ok. 300sqm kryjący dom, garaż, taras i wiatę na drewno. Za wymurowanie piwniczki zapłaciłem osobno.
    ppp.j

  2. #262

    Domyślnie

    Dom parterowy 175mkw, fundamenty 105mb, scian 300mkw, strop 175-płyta zeranska 3 słupy 18,5tys. Chyba srednia półka/

  3. #263
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jolix

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    3

    Domyślnie Re: ile kosztuje wybudowanie domu

    Cytat Napisał Bogna
    My zapłaciliśmy 32500 za stan surowy otwarty - piwnica parter poddasze
    • a ile kosztowaly panstwa materily

  4. #264
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kosmaty

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czy ktoś może polecić sprawdzoną ekipę z okolic Krakowa. Właśnie skończyłem formalności związane z pozwoleniem. Budowę chcę zacząć na wiosnę. Dom z pracowni HG Atelier HG U2.
    okazji, może ktoś już taki postawił w Małopolsce, chętnie bym obejrzał "na żywo".
    http://www.hgatelier.com.pl/u2/index.htmlPrzy

  5. #265

    Domyślnie

    Szukam ekipy na robotę z okolic Łodzi. dom - ytong stan surowy
    042 563 9664

  6. #266

    Domyślnie

    Cytat Napisał piejar
    Moja firma operuje na Śląsku (okolice Rybnika). 200 tys za 150 m2 po podłodze stanu surowego to nawet z ociepleniem moim zdaniem jest dużo. Wiem, że trudno jest znaleźć firmę - czytaj posty ludzi z okolic Warszawy to pewnikiem na kogoś trafisz. Pytaj też znajomych. Z mojego rozpoznania na forum wynika, że to właśnie u mnie, na Śląsku są bardzo wysokie koszty robocizny. 40 kPLN za robociznę z ociepleniem to sporo ale samo ocieplenie to dobre 20-30 PLN /m2. Nie jest to jakaś absolutna granda ale 160 kPLN za materiały na taki stan, to moim zdaniem sporo. Oczywiście wszystko zależy od tego z czego budujesz. Sama dachówka może kosztować 30 lub 60 pln/m2.
    Piejar, podaj prosze namiary na ta firme. Poszukujemy kogos takiego z okolic Zor. Bedzie super jezeli dasz takze namiary na jakies inne firmy z okolic.
    Dzieki z gory

  7. #267

    Domyślnie

    Dom 194 m + garaz jednostanowiskowy, parter + poddasze uzytkowe (bez jaskolek, balkonow, same okna polaciowe), porotherm 30 + styropian 12, dach 4 spadowy, generalnie dom bez udziwnien.
    Dom na wschod od Warszawy
    Fachowiec dal nam cene za stan surowy z dachem i montazem okien dachowych 47 tys. Wydaje mi sie, ze to za duzo, tylko nie wiem o ile za duzo Ktos moze ocenic? Dziekuje.

  8. #268
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    byłam dziś w domu który kosztował 150tyś zł dom bardzo ładny pełen wypas, 140metrów użytkowej dach 2 spadowy. więc jednak można w miare tanio zbudować dom, ale z tego co wiem wiele rzeczy robiono samodzielnie

  9. #269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lechu_MM
    Dom 194 m + garaz jednostanowiskowy, parter + poddasze uzytkowe (bez jaskolek, balkonow, same okna polaciowe), porotherm 30 + styropian 12, dach 4 spadowy, generalnie dom bez udziwnien.
    Dom na wschod od Warszawy
    Fachowiec dal nam cene za stan surowy z dachem i montazem okien dachowych 47 tys. Wydaje mi sie, ze to za duzo, tylko nie wiem o ile za duzo Ktos moze ocenic? Dziekuje.
    Wszystko zależy od tego co wchodzi w zakres robót. Jeżeli tylko ściany, dach i ocieplenie to o 20kPLN za dużo. Szukaj dalej.
    ppp.j

  10. #270
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jolix

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    BARDZO PRZEPRASZAM. CZY JEST KTOŚ Z BUDUJĄCYCH NA PODKARPACIU? MOŻE KTOŚ SIĘ ODEZWIE.

  11. #271

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppp.j
    Cytat Napisał Lechu_MM
    Dom 194 m + garaz jednostanowiskowy, parter + poddasze uzytkowe (bez jaskolek, balkonow, same okna polaciowe), porotherm 30 + styropian 12, dach 4 spadowy, generalnie dom bez udziwnien.
    Dom na wschod od Warszawy
    Fachowiec dal nam cene za stan surowy z dachem i montazem okien dachowych 47 tys. Wydaje mi sie, ze to za duzo, tylko nie wiem o ile za duzo Ktos moze ocenic? Dziekuje.
    Wszystko zależy od tego co wchodzi w zakres robót. Jeżeli tylko ściany, dach i ocieplenie to o 20kPLN za dużo. Szukaj dalej.
    rozmawialem z kolejnym fachowcem i tak:
    fundament (bez wykopu, wiec dochodzi koparka) 3500
    parter 8000
    poddasze 7000
    wiezba 6000

    do tego musze dodac dach ok 15 tys

    no i jest ten minus ze do roznych prac biore rozne ekipy, a roznica wcale nie jest wielka

  12. #272
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    jolix ja jestem z Podkarpacia

  13. #273
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...961&start=4200

    jolix a to lin do grupy podkarpackiej
    zapraszam

  14. #274

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lechu_MM
    rozmawialem z kolejnym fachowcem i tak:
    fundament (bez wykopu, wiec dochodzi koparka) 3500
    parter 8000
    poddasze 7000
    wiezba 6000
    A skąd Ty jesteś? Co to znaczy MM? U mnie w Warszawie czyli teoretycznie najdroższym regionie Polski zapłaciłem jak podałem wyżej. Tylko nie przebieraj w firmach z najemną siłą roboczą. Popytaj okolicznych mieszkańców, Drużynie Ochrony Sklepu postaw piwko i zapytaj się kto tu w okolicy dobrze stawia domy a potem sprawdź co robił, w gminie w Wydziale Budownictwa zapytaj się kto może podjąć się funkcji Kierownika Budowy i mimochodem zapytaj czy nie mają taniej i dobrej ekipy. Ja też miałem oferty za 45-55 kPLN ale wtedy bym nawet palcem nie kiwnął. Przy zredukowanych cenach musisz liczyć się z funkcją zaopatrzeniowca, koordynatora, konsultanta, itp. ale od tego jest forum by Ciebie wsparło od strony teoretycznej a oszczędności warte zachodu.
    ppp.j

  15. #275
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aggi_2004

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    My będziemy budować WM01 z pracowni WM, 137.47 m2 netto.

    Sprawdzony wykonawca wycenił na 19 000 za:
    - ocieplone fundamenty z bloczków
    - ściany + ścianki działowe z BK
    - 2 kominy, schody monolityczne na poddasze
    - więźba
    - ułożenie dachówki cementowej ( dach 150m2 ).

    To chyba tak średnio jak się zorientowaliśmy, za ile kto buduje w okolicy.
    Z tym, że ekipa nie ma sprzętu - te koszty będą również po naszej stronie.
    Najprawdopodobniej po przemyśleniu kwestii ocieplania fundamentu, kosztów oraz płynacych z tego w przyszłości korzyści ( znikomych, jeśli w ogóle jakkichkolwiek ) zdecydujemy się na fundament monolityczny bez ocieplania. Najprawdopodobniej schody lane zamienimy na ażurowe drewniane.
    Cena powinna wówczas pójść w dół, ciekawe o ile pójdzie.
    Aggi_2004

  16. #276

    Domyślnie czy ta cena jest ok?

    Witam!
    Na wiosne chce ruszyc z budowa i szukam wykonawcy. Znalazlem jednego ktory ma swoje maszyny, swoje materialy bo ma hurtownie i jak go wezme to tak na prawde nic mnie nie bedzie obchodzic bo sam przywiezie co potrzebuje od siebie i robota bedzie szla- jednak mam zapytanie odnosnie ceny- buduje domek z uzytkowym poddaszem i garazem dwustanowiskowym bez piwnic- powierzchnia ok 200m2.
    W kosztorysie ujał mi robocizne i materialy:
    -roboty ziemne, wykopanie i zasypanie fundamentów- 4000zl
    -fundamenty + izolacje cieplne i antywilgociowe- 14000zl
    - podłoza pd posadzki-6000zl
    -ściany nośne parteru- 19000zl
    - strop nad parterem- 21000zl
    - sciany poddasza + kominy- 18000zl
    - konstrukcja dachu 22000zl
    - pokrycie dachu dachówką Braas- 21000zl
    - sciany działowe- 5000zl
    Razem-130000zl
    Co wy na te cene??? Prosze o opinie!!!!

    ps. czy lepiej samemu kupowac materialy i barac

  17. #277

    Domyślnie sprzęt na budowie!!!!!????

    mam pytanie czy gosciu chce drogo za uzycie sprzetu do robót ziemnych na cene 10000tyszl????!!!!!!!!!!!!!!!1

  18. #278

    Domyślnie

    dom podobny http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=1521
    13.000 zl za fundamenty+ocieplenie, chudy beton, mury, kominy, taras, schody zewn, slupy.
    za dach za wywyiazke 3 tys zl, o pokryciu nierozmawialem.
    dodam ze nic mnie nie interesuje, daje dostep do dzialki, zdejmuje humus, daje kibelek, szopke, wode+prad, i dogladam budowy. Materialy jesli sie zgadzam na ich cene to tylko przyjedzam podpisac WZ, nawet gwozdzie maja swoje
    czesc materialow napewno beda oni kupowac sami na mnie oczywiscie, bo podali dobre ceny i zapewniali ze dobry material, przed decyzja napewno sprawdze.

    Cena chyba jest ok ?
    moze znalazl bym cos taniej, ale samego murarza + pomocnik, napewno bym musial wszystkie materialy sam dowozic, a tak nic mnie nie obchodzi.

  19. #279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aggi_2004
    Najprawdopodobniej schody lane zamienimy na ażurowe drewniane.
    Cena powinna wówczas pójść w dół, ciekawe o ile pójdzie.
    Rozważ że schody lane są w cenie prac murarskich natomiast drewniane ażurowe zlecisz stolarzowi. Sam tak zrobiłem bo bardzo chciałem mieć takie schody ale 3,5kPLN plus dębina wyleciało z kieszeni.
    Cytat Napisał Danielek
    Cena chyba jest ok ?
    Wydaje mi się ze bardzo OK jak na taki zakres robót.
    Cytat Napisał Romario1108
    W kosztorysie ujał mi robocizne i materialy: ....
    Razem-130000zl
    Co wy na te cene??? Prosze o opinie!!!!
    Jeżeli z materiałem i nic ciebie nie obchodzi to dobra cena. Ja za podobny zakres prac i ciągłe ganianie wokół budowy wydałem podobnie a uważam ze wybrałem optymalne jak na moje warunki ekipy i ceny.
    Cytat Napisał Romario1108
    mam pytanie czy gosciu chce drogo za uzycie sprzetu do robót ziemnych na cene 10000tyszl????!!!!!!!!!!!!!!!1
    Nie mam dobrego rozeznanie ale nawet jeśli przyjąć że 10tyśpln to drogo.
    ppp.j

  20. #280

    Domyślnie Do Romario 1108

    Witaj,

    Z jakiego miasta jest ta twoja ekipa ?

Strona 14 z 166

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony