dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 166
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 3317
  1. #281

  2. #282

    Domyślnie

    Troche daleko ( Pszczyna ). A szkoda, bo ich oferta wyglada dosc przyzwoicie. No nic, szukamy dalej.

  3. #283
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marek2761

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Wiatam!
    Na wiosnę mam zamiar budować M02 Konkursowy z "Muratora", i mam pytanie: Ile może kosztować stan surowy otwarty tego domu? Pozdrawiam

  4. #284
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    żyłka

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam serdecznie szukam ekipki do wybudowania domu rozpocząć chcielibysmy pod koniec marca jak śnieg stopniej bardzo proszę o podanie namiarów na ekipę budowlaną będę wdzieczna

    oto link z projektem domu http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/s...tem=451&usid=1

    Pozdraiwma i czekam na propozycje
    mail; [email protected]

  5. #285
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Elbląg
    Stan surowy otwarty z pokryciem dachówką ceramiczną, ocieploną jedną ścianą i ocieplonymi fundamentami : 35tys. robocizna.
    Powierzchnia 167m2 z garażem plus zadaszony taras ok 20m2.
    Do tej pory wydalismy ok 130tys, ale w tym są również przyłacza, papierologia i organizacja buowy (barakowóz, dojazdy, nadzór)

  6. #286

    Domyślnie

    20 km na północ od Krakowa, 210 mkw z garazem, 370 mkw dach, parterowy, pustak max, krycie dachówką, szambo, chudziak, kanalizacja wewnętrzna, orynnowanie, drenaż, strop żelbet, bez ocieplenia 27500 ale cięzki sprzęt po mojej stronie bo było mase kopania.

  7. #287

    Domyślnie

    ale tanio budujecie te swoje domy
    jestem pod wrażeniem

  8. #288
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Maciek nie brakło C i zera? Ja murarzom za surowy stan zapłaciełem 33000 parę lat temu samej robocizny.
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  9. #289

    Domyślnie

    witam ponownie
    dzisiaj mam juz kompletny kosztorys.
    Budowa domu parterowego z poddaszem.
    Sciany parteru wysokie na 2,70m, dom 140 metrow po podlogach, sciana kolankowa na 2 pustaki.
    zakres prac: fundamenty (od wykopu, po ocieplenie), chudy beton, sciany zewnetrzne/nosne/dzialowe, podciagi, nadproza "L", slupy zewnetrzne, taras, schody zewn. - 13.000 czyli chyba wszystko + wylewki dol i pietro oraz tynki cementowo wapienne na listwach - 5.000 razem 18.000 zł
    pocztkowo bylo przyjete 15.000 za sciany + 4.000 tynki liczac ze jest 400 metrow 10 zl za metr + 1500 zl wylewki (raczej z ociepleniem) ale tego nie jestem pewien. WYkonawca to firma i wyglada na solidna do tego podaje mi wszystkie budowy ktore robil, mysle ze nie ma co ukryc ale napewno pojezdze po domach w stanie surowym i do jakiegos juz zamieszkanego dla uspokojenia sumienia

    dodam ze jesli zgodze sie na jego ceny materialu a oviecuje ze bedzie mia ltakie jak najnizsza konkurencja to on zajmuje sie kupnem materialow ja tylko przyjezdzam odebrac na budowe i podpisac WZ

  10. #290
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    motylek

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cześć Danielek

    a masz może kosztorys materiałów? tak orientacyjnie ile wydasz na stan surowy?

    w lipcu planuję budowę domku o podobnych parametrach, tylko że na południe od Krakowa, a nie mam jeszcze kosztorysu - nie wiem na jaką kwotę się przygotować.

  11. #291

    Domyślnie

    Danielek.
    Mysle ,że to bardzo dobra cena. Jesli ekipa sprawdzona i nie robia bubli to warto ich wziąć.Ceny podobne do moich tylko ,ze ja nie mam sciany kolankowej i a mam 175mkw.po obrysie. Wysokośc scian 286.Z czego budujesz.

  12. #292

    Domyślnie

    witam motylku
    koszty materialu dopiero licze, robie arkusz w exelu, jak juz bede pewien ze wszystko mam dobrze wyliczone moge Ci przeslac.
    wstepnie na sam material tzn pustaki na sciany bedzie ok 8 tys to tak w przyblizeniu, do tego piasek i cement, ocieplenie fundamentow i posadzek.

    hej acca5
    ekpina nie boi sie pokazac swoich robot, wlasciciel wyciagnal umowy z tamtego roku i z kazdej jednej podawal adres budowy, mysle ze nie ma co ukrywac i jest pewien ze buduje dobrze. Napewno przejade po budowach w stanie surowym zobaczyc jak wygladaja sciany przed tynkowaniem i ocieplaniem.
    Wlasciciel jest mlody tzn wiek 30-40 lat i widac ze fascynuje go jego zajecie buduje od 6-7 lat wiec jakas poraktyke juz posiada.
    Domek buduje z U-220, mial byc beton komorkowy SOLBET ale wiekszosc ludzi odradza a ceramika to ceramika jest sprawdzona i ma tradycje i tak dom bedzie ocieplony 12-15 cm styropianu wiec bedzie cieplo.

  13. #293

    Domyślnie

    A ja właśnie dostałem wycenę domu 140m - link: http://mtmstyl.pl/projekty/jednorodz...ult.asp?id=386
    od kopania fundamentów po dach (więżba, ułożenie dachówek opierzenia i rynny) wstawienie okien i drzwi jedynie brak tynków wewnętrznych i zewnętrznych i za to wszystko 18tys

  14. #294
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    motylek

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    Hej Daniel

    Dzięki za odpowiedź. My mamy rozmowę z budowlańcem na początku lutego i dopiero wtedy dowiemy się za ile?

    byłabym bardzo zobowiazana za dane w arkuszu.

    Gorąco pozdrawiam w ten śnieżny dzień.

  15. #295

    Domyślnie

    ROBSON68
    ta cena chyba jest rewelacyjna ?
    moze przyjada zbudowac mi dom do kalisz-a ?
    do tego cena w poznaniu czyli chyba drozej macie niz w kaliszu ?
    za tynki wewn. 10 zl za m2 jesli masz ok 400 metrow do tynkowania to ok 4 tys musisz doliczyc
    moze wyjdzie mi podobnie jak Tobie, a moze troche drozej ? chyba nie jest zle.

  16. #296

    Domyślnie

    dzisiaj jeszcze bylem u Wykonawcy, policzyl dokladnie tynki i podlogi wiec wyszlo 140 m2 x2 = 280 podlogi i 520 tynkow, za calosc wyszlo 13.000 mury 5.000 tynki i posadzki.
    Jak rozpoczynalismy rozmowy za mury chcial 15.000 netto, za posadzki 5 zl za metr a tynki 10 zl za metr Jestem zadowolony bo mysle ze udalo mi sie uzyskac dobra cene
    Ciesla za wywiazke 3.000 zl
    Dekarz za polozenie:
    dachówki 5.000 zl
    blachy 3.000 zl
    podbitka + wykonczenia, rynny itp 2.500 zl
    Co do dachu to narazie mam 2 wyceny. Podalem ta nizsza.

  17. #297

    Domyślnie

    Prosze o podanie orientacyjnych kosztów budowy domu o pow. 170 m (parter 120, poddasze 50 m) + garaż 30 m i pom. gosp. ok. 8 m - po podłodze około 260 m
    Dach 270 m z wieloma skosami.
    Dom wg projektu AkacjaII B (z modyfikacjami)
    (http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/ind...s=11&a=3&sid=5).

    Jakich kosztów mogę się spodziewać (materiały i robocizna)

  18. #298

    Domyślnie

    Cytat Napisał SyMa
    Prosze o podanie orientacyjnych kosztów budowy domu o pow. 170 m (parter 120, poddasze 50 m) + garaż 30 m i pom. gosp. ok. 8 m - po podłodze około 260 m
    Dach 270 m z wieloma skosami.
    Dom wg projektu AkacjaII B (z modyfikacjami)
    (http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/ind...s=11&a=3&sid=5).

    Jakich kosztów mogę się spodziewać (materiały i robocizna)
    Witaj SyMa. Pod Twoim nick'iem po lewej stronie jest taka wspaniała sentencja zastosuj się do niej a potem zerknij na forum. Nawet na tej samej stronie jest kilka wypowiedzi na temat o który pytasz. Między innymi i ja się tam wyspowiadałem a parametry mam podobne do Twoich.
    ppp.j

  19. #299

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppp.j
    Cytat Napisał SyMa
    Prosze o podanie orientacyjnych kosztów budowy domu o pow. 170 m (parter 120, poddasze 50 m) + garaż 30 m i pom. gosp. ok. 8 m - po podłodze około 260 m
    Dach 270 m z wieloma skosami.
    Dom wg projektu AkacjaII B (z modyfikacjami)
    (http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/ind...s=11&a=3&sid=5).

    Jakich kosztów mogę się spodziewać (materiały i robocizna)
    Witaj SyMa. Pod Twoim nick'iem po lewej stronie jest taka wspaniała sentencja zastosuj się do niej a potem zerknij na forum. Nawet na tej samej stronie jest kilka wypowiedzi na temat o który pytasz. Między innymi i ja się tam wyspowiadałem a parametry mam podobne do Twoich.
    Witaj, masz rację, sentencja jest bardzo dobra, dla kogoś kto dopiero zaczyna poruszać się po forum. Wczorajszy dzień spędziłam na czytaniu wszystkiego co się dało na temat kosztu stanu surowego otwartego, i powiem Ci mam mętlik w głowie, stąd moja prośba.
    No cóż, jeżeli masz zamiar odpowiadać w ten sposób, tym którzy zaczynają, lepiej nie pisz. Szkoda Twojego czasu i ich radości, że znalazł się ktoś kto odpowie na ich pytania, których na początku jest mnóstwo. Nie ma głupich pytań, sa tylko głupie odpowiedzi.
    Pozdrawiam

  20. #300
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    witaj SyMa
    kolega ppp.j miał tylko na myśli że jest mnóstwo wątków o kosztach budowy ale nigdy jednoznacznie nie da się określić ile tak na prawdę będzie kosztował dom bo zależy to
    od wielkości domu
    jego skomplikowania (dach, nieregularny kształt, balkony, lukarny itp)
    tego ile pracy własnej włożysz w budowę
    no i oczywiście od materiałów
    ja na przykład chce wydać maksimum 150tyś na Budowem mojego 140m domu niektórzy powiedzą że nie ma szans bo będę musiała wydać 2razy tyle ( ale nie wiedzą że buduje z niedrogich materiałów choć w miarę dobrej jakości, wkładam wiele pracy własnej, i nie muszę wprowadzić się szybko bo ma gdzie mieszkać a dom buduje prawie obok)
    a niektórzy powiedzą że spokojnie wystarczy mi 100 tyś ale takim raczej chyba nie uwierzę bo nie chce chodzić po domu po linoleum
    Więc nie złość się tylko czytaj czytaj i szukaj materiałów wykonawców i obliczaj obliczaj i jeszcze raz obliczaj

Strona 15 z 166

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony