dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 160 z 166
Pokaż wyniki od 3.181 do 3.200 z 3317
  1. #3181
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ninka85

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał marecki_0luk1 Zobacz post
    Okolice Wrocławia - 50 tyś netto robocizna do SSO. Ja na budowie jestem z kierownikiem tylko po to żeby sprawdzić czy prace zostały wykonane należycie. Wszystko na fakturę - ekipa jest firmą. Pomagają z doborem materiałów i jak nie mam czasu szukać sami kupują.

    A jesteś byłeś zadowolony z tej ekipy? Możesz podać jakieś namiary? Też planuję budowę we Wrocławiu.

  2. #3182
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    budowa w Trzebnicy, SSO z materiałem 162 tys., detale domu i fotki w moim dzienniku
    jestem na etapie murów i na razie jestem bardzo zadowolony
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  3. #3183
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tak, powiem więcej, miałem kilka ofert oscylujujących +-5000 wokół tej ceny
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  4. #3184
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no ale ty masz żelbety i garaż jako oddzielny budynek, i powierzchnię chyba też masz minimalnie większą
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  5. #3185
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucano

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-858
    Posty
    85

    Domyślnie

    Witam,

    Po wizycie u architekta i wstepnej wycenie mamy jakiś pogląd. Zaproponowana cena to 190 tys brutto za SSO. Za ta cene nic nas nie interesuje, teren budow jest ogrodzony, kierownik budowy, geodeta, koparki, materiał, Toi Toi, zaplecze itp). Dom parterowy niepodpiwniczony z prostym kopertowym dachem 153m.kw + garaz 33m.kw. Budowany z Porothermu 30cm, fundamenty ocieplane , strop lany, dachówka ceramiczna, orynnowanie pcv itp. Czy cena jest w porzadku czy za malo szczegolow podalem zeby to ocenic?

    Pozdrawiam

  6. #3186
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin i Agata
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    79

    Domyślnie

    lucano daj link do projektu.

  7. #3187
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Witam
    Proszę o opinie ile może kosztować SSO z więźbą dachową lub SSZ dla projektu jak niżej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	205567Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	205568Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pietro.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	205569W sumie ok 300m2 po podłodze z czego ok 50m2 to garaż, Strop wylewany. Założenie jest takie że po mojej stronie są materiały budowlane, prąd, woda, ToiToi ewentualnie kontener mieszkalny. Wykonawca daje robociznę. Dach jest kopertowy bez udziwnień. Budowa na Mazowszu.
    Ostatnio edytowane przez zbigor ; 11-08-2013 o 22:59

  8. #3188
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marhla

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Olesno
    Kod pocztowy
    46-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    proszę o sugestie, czy cena 160 tys brutto za sso domu http://archetyp.pl/projekt_dora/ jest cena dobrą, normalną czy raczej zawyżoną na dzisiejsze ceny

  9. #3189

    Domyślnie

    Dom "z widokiem" pracowni Domy z wizja. SSO za 38000 (netto). W tym prace ziemne i kierownik budowy. Fundamenty z bloczków betonowych. Wykonany drenaż. Ściany z thermoporu Leier'a. Strop i schody wylewane. Brak podpiwniczenia. Dach deskowany.

    A wygląda to tak jak w tym poście:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6081937
    Ostatnio edytowane przez genezyp ; 30-08-2013 o 09:46

  10. #3190
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał genezyp Zobacz post
    Dom "z widokiem" pracowni Domy z wizja. SSO za 38000 (netto).
    Cena przyzwoita. ZTCW to legalna firma płacąca podatki bierze za robociznę od 300 zł netto za m2 powierzchni netto czyli liczonych po podłogach. Różnice mogą wynikać np z pełnego deskowania, nietypowej bryły , itp

  11. #3191

    Domyślnie

    Cena raczej normalna, bo nie była najniższa. Byli tacy co proponowali 32000, ale wybrałem tą ekipe. Biednego nie stać na oszczędzanie 38000 było jedną z najwyższych ofert.

  12. #3192
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    budowa2014

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Chojna
    Kod pocztowy
    74-500
    Posty
    2

    Domyślnie Ekipa

    Cytat Napisał olaibartek Zobacz post
    wysłałam na priv pozdrawiam
    Witam można też namiary prosić [email protected] dziękuję

  13. #3193
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    budowa2014

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Chojna
    Kod pocztowy
    74-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowa2014 Zobacz post
    Witam można też namiary prosić [email protected] dziękuję
    dziękuje

  14. #3194

    Domyślnie

    Mam pytanie - bo czuję że ktoś chce mnie skroić - dom parterowy, ilość ław jakieś 120 metrów, strop lany, silikat, dach z gontu bitumicznego, powierzchnia użytkowa 270 metrów plus domek gospodarczy ok 25 metrów kw - dostałem cenę robocizny 130 tysięcy netto (świętokrzyskie)
    Wydaje mi się że za dużo, jaka jest realna cena za taką inwestycję - ale porządnej firmy, wszystko po stronie firmy, mnie nic nie obchodzi

  15. #3195
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Ja za ok 300 metrów liczone po podłodze - partrer, piętro i poddasze użytkowe wszędzie z lanym stropem mam ofertę za robocizną na 90 tyś brutto i to w Warszawie gdzie jest najdrożej. Firma sprawdzona kilkanaście lat na rynku. Ław jest do wylania jakieś 90-95mb. Fundament z bloczka. Mur z porothermu. Pare budów widziałem jak robił, na jednej nawet bywałem i robota solidnie zrobiona. Wykonawca ma swoją przyczepę do spania, daje rusztowanie, swój sprzet do kopania ław, wyrównania , obsypywania, zageszczania, itp. Stawia też zwięźbę w tej cenie i deskuje. Słowem od wejścia na budowę do postawienia więźby po mojej stronie jest dostrawa mediów, materiałów , kierbud, geodeta i kibelek. Ale szukam jeszcze innych ofert do porównań. U Ciebie jest w cenie dach na gotowo a u mnie nie ma. Za to u mnie są różne podciągi i schody przez 2 kondygnacje, dlatego cena 140 tyś brutto czyli 50 tyś wiecej niż u mnie wydaje sie dość wysoka. Oczywiście mam na myśli SSO czyli bez tynków i ociepleń.
    Ostatnio edytowane przez zbigor ; 17-10-2013 o 08:12

  16. #3196
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał macius36 Zobacz post
    Mam pytanie - bo czuję że ktoś chce mnie skroić - dom parterowy, ilość ław jakieś 120 metrów, strop lany, silikat, dach z gontu bitumicznego, powierzchnia użytkowa 270 metrów plus domek gospodarczy ok 25 metrów kw - dostałem cenę robocizny 130 tysięcy netto (świętokrzyskie)
    Wydaje mi się że za dużo, jaka jest realna cena za taką inwestycję - ale porządnej firmy, wszystko po stronie firmy, mnie nic nie obchodzi
    Cenę takiego domu możesz za darmo obliczyć na kalkulatorze kosztów budowy - link http://kalkulatorybudowlane.pl/budowa/
    Dla Świętokrzyskiego możesz użyć w przypadku robocizny niskiego lub średniego przedziału cenowego. Powodzenia!

  17. #3197
    Banned
    kowalt

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-569
    Posty
    71

    Domyślnie

    Ciężko jest mi w zasadzie napisać Niemniej na pewno o wiele mniej niż samo wykończenie , które jest dopiero dużym kosztem.
    Tak czy inaczej nie żałuję zadnej wydanej złotówki ponieważ dom wygląda bajecznie, jest świetnie wykończony według najnowszych technologii. Jest to głownie zasługa firmy budowlanej, z której usług z męzem skorzystaliśmy ( warszawska firma budowlana COMEHOME, tutaj kontakt dla zainteresowanych: 600 973 350 - można zadzwonić i dopytać się o koszty ponieważ to ustala się indywidualnie). Może nie są najtańsi w okolicy niemniej ma się pewność,ze wszystko zostanie wykonane na tip top i z wysoką jakością.

  18. #3198
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    I po reklamie...

  19. #3199

    Domyślnie

    My za stan surowy zamknięty zapłaciliśmy 240 tysięcy. Dom parterowy z użytkowym poddaszem i garażem dwustanowiskowym, dach dwuspadowy (dachówka Braas Tegalit) rynny kryte - projekt indywidualny. Powierzchnia 225 m2, pow.użytkowa 180 m2. W tej kwocie jest wliczony koszt projektu (prawie 8 000 zł) i koszt przyłączy, koszt przyznania pozwolenia na budowę i koszty geodezyjne (w sumie 30 000 zł)
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 31-08-2016 o 10:16

  20. #3200

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Potrzebuję pomocy przy wycenie firmy murarskiej. Dom 120 m2 (dach dwuspadowy)+ 35m2 garaż (nad garażem dach płaski) ściany suporex. Poniżej konkretna wycena jednej z firm. Wierzcie mi że konsultowałem to z kilkoma "fachowcami", jeden mówi że cena okey, drugi że nie mam chyba co z pieniędzmi robić. Trzeci mówi: "ja bym to wymurował za połowę ale ino nie mom czasu". Będę wdzięczny za konkretną pomoc.

    Fundamenty pod ściany 24cm – 3650,00
    Zero 5 warstw około 1150szt x 35 zł sztuka = 4025zł
    Ocieplenie zera styropianem około 50m2 x 30 zł = 1500zł
    Pomalowanie zera czarnidłem wewnątrz = 700zł
    Zaszalowanie, zazbrojenie i zalanie rdzeni w zerze = 500zł
    Zasypanie zera?
    Rozłożenie kanalizy w zerze?
    Zalanie pierwszej posadzki gotowym betonem = 1200 zł
    ŁĄCZNIE : 11575 zł

    Parter
    Ściany 24 cm = 10tys
    Ściany 12cm = 2660zł
    Komin do stropu 1szt = 1300zł
    Słupy żelbetonowe 11szt + 200zł = 2200zł
    ŁĄCZNIE: 16420zł

    Zaszalowanie, zazbrojenie i zalanie podciągów
    Ułożenie,zaszalowanie i zazbrojenie stropu
    Zalanie gotowym betonem
    ŁĄCZNIE: 9800 zł

    Poddasze
    Ściany 24cm = 3450zł
    Wieniec = 2750zł
    Komin do klinkierowania 1 szt = 1500zł
    Komin z klinkierem 1 szt = 1000zł
    ŁĄCZNIE:8400 zł

    C A Ł O Ś Ć = 46 195 zł

Strona 160 z 166

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony