dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 166
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 3317
  1. #401

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa003
    My wytargowalismy 130 tys. za stan surowy - w cenie materialy, robocizna, geodeta, kierownik budowy itp. Jednym slowem "nic" nas nie obchodzi Aha! Sciana 3-warstwowa (w srodku welna), dom ok. 190m2 (pow.uzytkowa).
    Poproszę o namiary na firmę

  2. #402

    Domyślnie

    Tylko, ze ja jestem z W-wy, a Pan ze Szczecina.............

  3. #403

    Domyślnie

    Stan surowy otwarty - z więźbą dachową ale bez pokrycia dachu - projekt D06A z Muratora. Umówiony jestem z murarzem który ma swoja ekipę na kwotę 10tys zł

  4. #404
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał banan70
    Stan surowy otwarty - z więźbą dachową ale bez pokrycia dachu - projekt D06A z Muratora. Umówiony jestem z murarzem który ma swoja ekipę na kwotę 10tys zł
    Brawo, czekamy na oferty poniżej 10 tys.

    możesz dokładniej napisać co jest w zakresie prac?

  5. #405

    Domyślnie 10 tys zł za:

    Zakres prac do wykonania przez Wykonawcę ( zgodnie z projektem i zmianami inwestora)
    1.Izolacja pionowa fundamentów.
    2.Wykonanie fundamentu pod komin i kominek
    3.Wylanie wylewki betonowej pod posadzkę budynku zgodnie z projektem technicznym
    4.Wymurowanie podmurówki z cegły czerwonej pełnej
    5.Położenie kanałów powietrza do kominka oraz do pomieszczenia gospodarczego.
    6.Wykonanie ścian zewnętrznych i wewnętrznych
    7.Wykonanie ścianki z cegły czerwonej ozdobnej do wnętrz ( styl starego muru)
    8.Wykonanie otworu okiennego w tylnej ścianie garażu (120x60 cm)
    9.Wymurowanie komina i kanałów wentylacyjnych – komin dymny w ścianie
    10.Wykonanie nadproży
    11.Położenie i zamocowanie stropu z belek drewnianych (powierzchnia mieszkalna)
    12.Wykonanie stropu garażu ( betonowy lub drewniany – do ustalenia w ramach możliwości technicznych
    13.Wykonanie wieńca
    14.Wykonanie konstrukcji dachu domu oraz garażu, przygotowanie do położenia blacho- dachówki.
    15.Wymurowanie czapy kominowej z cegły klinkierowej
    16.Wykonanie tarasu.

    Zakres prac nie obejmuje:
    - tynków,
    - instalacji,
    - stolarki okiennej, drzwiowej oraz parapetów,
    - docelowego pokrycia dachu
    - okładzin podłogowych


    Fundamenty już są - robił kto inny.

  6. #406
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: 10 tys zł za:

    Cytat Napisał banan70

    Fundamenty już są - robił kto inny.
    ano właśnie, ale cena i tak b. dobra
    Pozdrawiam

  7. #407

    Domyślnie

    no za fundamenty zapłaciłem 2500 na jesieni 2005roku.
    Murarz nie dokończył bo sie rozchorował.

    Czyli wychodzi 12 500 za całosc - dobra cena ale i domek mały.
    Za dom o pow. około 140 m2 - biorą 15 tys.

  8. #408
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał banan70
    no za fundamenty zapłaciłem 2500 na jesieni 2005roku.
    Murarz nie dokończył bo sie rozchorował.

    Czyli wychodzi 12 500 za całosc - dobra cena ale i domek mały.
    Za dom o pow. około 140 m2 - biorą 15 tys.
    Gratulacje, mam nadzieje ze się sprawadzą. Mi za stan surowy z wiezba w okolicach Plocka spiewali od 28 tys w gore
    Pisalem o tym kilka postow wyzej.

  9. #409

    Domyślnie

    no zgadza się - jak teraz szukałem na gwałt murarza to rozmawiałem z firmą budowalną - byli u mnie na budowie - wszytko pięknie to wyglądało, szybko, profesjonalnie - tylko cena - 26 tys.
    No ale oni wrzucaja ekipe 5-6 ludzi i robota im się w rękach pali , miesiąc i dom stoi.
    A za 10 tys. to jest mała firemka murarz + pomocnicy - w zasadzie murarz co ma działalność.

    Też się buduje w okolicach - 20 km od Płocka

  10. #410

    Domyślnie

    [/quote] no za fundamenty zapłaciłem 2500 na jesieni 2005roku.
    Co w tym było? Materiał z robocizną czy tylko robocizna? A i czy w tym był też wykop?

  11. #411
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Właśnie podsumowałem mój stan surowy pół-otwarty (z oknami dachowymi, ale bez okien "zwykłych" i drzwi. Całość 93 tysiące. W tym robocizna ok. 23 tys.

    Dom o powierzchni użytkowej 120 m, całkowitej prawie 160.

  12. #412
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Szymcio

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Help !
    Czytam i czytam... Jakoś mi się smutno robi bo firma Archipelag wyceniła mi stan surowy bez stolarki otworowej na 187tyśPLN !!!!!!!!!!!
    I to uwaga ! za 147 m2 pow użytkowej . Muszę iść do poradni psychiatrycznej. Na szczęście się jeszcze nie zgodziłem ,ale brzmi to nieźle nie ? 187tyś...

  13. #413

    Domyślnie

    no za fundamenty zapłaciłem 2500 na jesieni 2005roku.
    Co w tym było? Materiał z robocizną czy tylko robocizna? A i czy w tym był też wykop?[/quote]


    Tylko robocizna dla murarza z wykopem fundamentów po same ławy.

  14. #414
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szymcio
    Help !
    Czytam i czytam... Jakoś mi się smutno robi bo firma Archipelag wyceniła mi stan surowy bez stolarki otworowej na 187tyśPLN !!!!!!!!!!!
    I to uwaga ! za 147 m2 pow użytkowej . Muszę iść do poradni psychiatrycznej. Na szczęście się jeszcze nie zgodziłem ,ale brzmi to nieźle nie ? 187tyś...
    nie wiem jaki masz projekt, ale myslę że z wycen biur projektowych można duzo, duzo zejść. Oni liczą według stawek firmy która buduje pod klucz. Wszystko zależy od twojej inwencji, za ile wybierzesz ekipę i jakie wytargujesz upusty na materiały. Z kosztorysu z archona (147 m2) mam wycenę na całość 240 tys. - bez instalacji. Ja bedę się starał zmieścić w tej kwocie ze wszytskim
    czytaj forum a będziesz wiedział ile i na czym można zjechać z ceną

  15. #415

    Domyślnie

    Cytat Napisał gali_13
    szczerze mówišc my juz jestesmy zalamani, pow całkowita 98m2 uzutkowa 140m2 parterowy z uzytkowym poddaszem, połowa fundamentu juz jest , robimy dobudówke i narazie firmy mówiš nam cena w granicach powyżej 45 tys za stan surowy+dach, jak czytam Wasze ceny to wydaje mi się że my trafiamy na fachowców z bardzo wysokimi cenami, może ktoœ mógłby pomóc w poszukiwaniach ekipy????Bylibysmy bardzo wdzięczni!!!

    witaj!
    Nam firma policzyła stan surowy otwarty 25.000,./ Natomiast inna firma 14500 ,. Tak więc widzisz wszystko zależy od tego jak "rozbudowana" jest firma budowlana )
    Oczywiście wybieramy tę tańszą )
    Dom powierzchnia netto 179.0m2
    powierzchnia zabudowy 153.9m2
    pozdrawiam

  16. #416

    Domyślnie

    no własnie wiem tylko juz nie wiem gdzie taka firme szukać!!!!!!! obdzwoniliœmy juz chyba wszystko!!!!
    pozdrawiam

  17. #417
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Niestety, ceny usług budowlanych ostro idą w górę. Dlaczego? Bardzo wielu fachowców wyjechało za granicę. Niestety. Teraz my zapłacimy za "otwarcie rynków pracy" w UE

  18. #418

    Domyślnie

    Cytat Napisał anpi
    Niestety, ceny usług budowlanych ostro idą w górę. Dlaczego? Bardzo wielu fachowców wyjechało za granicę. Niestety. Teraz my zapłacimy za "otwarcie rynków pracy" w UE


    Tak masz racje!!
    Przykre dla naszych kieszeni ale prawdziwe
    No cóż ?? Trzeba płakać i płacić

  19. #419

    Domyślnie

    Witam wszystkich ! !
    My planujemy odpalić naszą budowę jeszcze w tym roku. Na razie nie kontaktowałem sie z ekipami (poza firmą "Dom pod klucz" gdzie zaśpiewali mi 2100 pln za m2 pow. całk). Chcielibyśmy budować coś takiego
    http://www.domus.wroc.pl/projekt6.html?id=38&flip= i pracownia Domus ma kosztorys dla takiego domu, ciekaw jestem jak bardzo realny lub nierealny jest ten kosztorys. Jak ktoś się z was orientuje to rzućcie okiem http://www.domus.wroc.pl/GetFile.php?id=157
    --------------------------------
    W mieście urodzony by tęsknić do gór

  20. #420
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Kosztorys wygląda realnie, ale dlaczego nie ma w nim instalacji, które są bardzo kosztowne?

Strona 21 z 166

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony