dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 137
  1. #1

    Domyślnie

    Planuję wykonać taras przy domu - jako skarpę ziemną o wysokości około 1m. Jak skonstruować skarpę i z czego aby można było ułożyć na niej np. kostkę brukową i żeby się nie rozjechała?

  2. #2

    Domyślnie

    Mam ten sam problem . Rozwiąże go chyba tak :ziemię rozsypię podnosząc poziom działki gdyż już od roku taras jest usypany .Na miejscu nasypu postawie drewniany taras na filarach murowanych.Nie będę walczył z obsypującą sie ziemią i z rozłażącym się brukiem .Po długiej dedukcji sądzę,że taras z ziemi bedzie większą udreką niż przyjemnością.Pozdrawiam
    1

  3. #3

    Domyślnie

    A jakie wymiary ma Twój taras?
    W związku z tym, że się "rozjeżdża" - jak piszesz, obrzeża muszę jakoś umocnić albo najlepiej wymuruję murki oporowe, które potem zasypię ziemią.

  4. #4

    Domyślnie

    wymiary tarasu to 14,5 x 6 metra .Wysokość 1,3m.Taras był ubijany spychczem na gąsienicach jest twardy , ale rozmywa go woda w czasie opadów.
    1

  5. #5

    Domyślnie Taras ziemny - jak prawidłowo wykonać?

    Myśle wlasnie intensywnie nad wyborem tarasu - betonowy czy ziemny? I coraz bardziej skłaniam się w kierunku tarasu ziemnego. Nie wiem jednak jak zrobic to zgodnie ze sztuka - w projekcie taras jest dosc wysoko wyniesiony do poziomu podłogi w budynku tak ze zejscie do poziomu ogrodu to beda 2-3 stopnie. Czy taki wysoki taras nie bedzie narazony na rzomywanie - zlobienie woda opadowa? Na co zwrócic uwage - podpowiedzcie !!!!

  6. #6

    Domyślnie

    Nie rozumiem idei tarasu ziemnego. Znaczy co: trawiasty, czy jaki?
    Po mojemu straszny klopot i brud - cięcie trawy w bezposredniej okolicy domu spowoduje zasyfienie scian i naniesienie do domu scinek. Do tego śliskość, robale, dżdżownice , koniecznosć podlewania (woda przy samej scianie). Ee, tam. Wole betonik .
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  7. #7

    Domyślnie

    Przekorku (nomen omen) !
    Idea tarasu ziemnego jest w mojej skromnej ocenie dokładnie odwrotna. Mniej kłopotu z zaciekajaca woda, odpadajacymi płytkami narazonymi na skrajne temperatury ( w lecie + 50 w zimie - 30) . Robali i noszenia sie do domu i tak nie unikniesz - chyba ze postawisz zakaz wjazdu robalom a taras ma w mojej idei byc podsypany z ziemi a na to układa się ponoc kostke brukowa albo płyty tudziesz inny materiał do tego wybrany i przeznaczony. Interesuja mnie jedynie opiniie uzytkowników i osób które taki taras maja. Jak sie sprawdza, na co trzeba zwrócic uwage przy wykonywaniu lub pilnowaniu fachmanów
    Pozdrawiam
    Oldswan

  8. #8

    Domyślnie

    Tez jestem zainteresowany tarasem ziemnym z kostka. Ale chyba nie uniknie sie betonowania przynajmniej bokow i schodow. Inaczej wszystko bedzie sie sypac.

    D.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zibibyk

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nasz projekt też ma taras naziemny; z premedytacją zrezygnowaliśmy z tarasu lanego betonem, koszty fundamenty są okropnie wielkie,
    piszesz o stopniach... też były nawet 2 sztuki. przekornie nie będzie. taras bedzie nasypany na równo z oknem balkonowym i przejście z tarasu na ogród zaopatrzymy w schodki albo... zrobimy płynne zejście na trawkę. co do brudu i rabali... każdą poiwerzchnę trzeba sprzątać
    zastanawiam się tylko czy aby na pewno kostka, czy bedzie wygodnie, są takie ładne płytki klinkierowe podłogowe, niestety nie znam ceny
    Niby pięknie, gdyby nie sąsiad....

  10. #10

    Domyślnie

    Mi też podobały się płytki klinkierowe, do czasu, aż zobaczyłem cenę - od 80zl/m2, a do tego trzeba przecież zrobić zazbrojoną wylewkę (podłoga na gruncie). Będzie kostka.

  11. #11

    Domyślnie

    U nas jest nastepująca sytuacja: Schody z tarasu, który jest w bryle domu wyszły dość wysoko, trzebaby podsypać jakieś pół metra ziemi, żeby w miarę normalnie zejść z tych schodów. W związku z tym wymyśliłam, żeby tą wysokość zniwelować właśnie ziemnym tarasem. Tym bardziej, że taras istniejący jest zadaszony, a co jak się będę chciała opalać. Ponieważ mamy sporo gruzu (dość duże bryły) z rozbiórki schrzanionych ław fundamentowych, porozkładałam te bryły, jedna obok drugiej, na całej powierzchni pod przyszły taras, całość została zasypana piaskiem, a właściwie pospółką do wysokości ok. 25 cm poniżej planowanego poziomu tarasu i narazie jest to na takim etapie.
    Dalej chcę zrobić wokół tego nasypu szalunek i brzegami zalać to betonem coby się nie rozjeżdżało. Ponieważ taras i tak będzie dość wysoko, w dwóch lub trzech miejscach zrobię schodki (1 lub 2), a w pozostałych skalniak. I pozostał problem zrobienia nawierzchni tarasu. Dlatego zostawiłam ok. 25 cm bo nie wiem jakiej grubości będzie materiał nawierzchni. Najbardziej bym chciała, żeby były to otoczaki, ale nie "kocie łby" tylko takie płaskie. W 6 nr-e Muratora jest taki ogród ze scieżką, miałoby to tak wyglądać, może ktoś wie jak uzyskać taki efekt i gdzie się kupuje takie kamienie. Przymierzałam się do piaskowca, ale raz, że drogi, trudny w utrzymaniu i nie ma takiego kolorowego efektu. Piaskowiec czerwony jest ciemny, piaskowiec żółty będzie się brudził, a takie kolorowe kamyczki b. mi się podobają. Wygląda to tak jakby otoczaki były przepołowione. Otoczaków mam sporo, ale nie wiem jak je przepołowić.
    I co, układać to w piasku, a przerwy wypełnić czym? grubszym żwirem? piaskiem? zalać betonem?
    Podpowiedzcie.

  12. #12

    Domyślnie Konstrukcje tarasów

    Może analiza schematów różnych typów tarasów (na gruncie, pod płytki, pod kostkę brukową, pod duże obciążenia etc.) pomoże Ci coś wybrać

    Schematy można znaleźć pod adresem:

    www.styrozol.pl/stosowanie

  13. #13

  14. #14

    Domyślnie Re: Konstrukcje tarasów

    Cytat Napisał guest
    Może analiza schematów różnych typów tarasów (na gruncie, pod płytki, pod kostkę brukową, pod duże obciążenia etc.) pomoże Ci coś wybrać

    Schematy można znaleźć pod adresem:

    www.styrozol.pl/stosowanie
    Może sobie trochę odpoczniesz i nam dasz troche odpocząć od tej reklamy.
    A najlepiej przenieś się do działu ogłoszeń
    Artur

  15. #15

    Domyślnie

    Tylko drewniany - polecam - warto się zastanowić.....
    Pozdrawiam
    P.P.

  16. #16

    Domyślnie Taras na gruncie

    Witam

    Czy pod wylewany taras na gruncie mozna wykorzystac, potluczone pustaki ceramiczne i np odpady dachowki ceramicznej?

  17. #17

    Domyślnie

    Odnosze wrazenie, że pustak może zmniejszyć swoją objętość co spowoduje powstanie dziur wewnątrz wylewki, co spowoduje pekanie i zapadanie się konstrukcji.
    Pozdrawiam
    Paweł Adamski

  18. #18

    Domyślnie

    dokladnie mam takie same obiekcje , czy nawet mocno porozbijany niezmieni swojejobjetosci po jakims czasie

  19. #19

    Domyślnie

    Ja bym nie ryzykował szczerze mówiąc.
    pozdrawiam
    Paweł Adamski

  20. #20

    Domyślnie taras na gruncie

    Mam zrobiony taras na gruncie 4x6 m. Do tej pory mam ubity piasek ok 0.5 m oraz na to wykewka betonowa ok 10 cm.Zastanawiam sie co dalej czy dać drugą warstwę betonu z folią i przylklejać płytki klinkierowe czy układać bez klejenia kostkę brukową.Boje się że płytki klejone będą się odklejac po paru latach.Jeżeli na to kostka brukowa to jak zrobić ?Pozdrawiam Wiech

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony