dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    amryta

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    7

    Domyślnie wymiennic CWU przy piecu na eko groszek

    Jakiej pojemności, firmy i rodzaj macie wymienniki do wody ciepłej przy picach na
    ekogroszek -przy planowanej ilości osób 4. I

  2. #2

    Domyślnie wymiennik

    czy chodzi o wymiennik,czy o zasobnik c.w.u?

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    amryta23

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    dokładnie tak

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    no przecież napisała "wymiennik"

    u mnie - 300l
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  5. #5

    Domyślnie

    A ja dalej nie rozumiem, o ktory chodzi, choc pewnie o zasobnik. ja mam wymiennik z ktorego jest zasilanie grzania zasobnika

    Typowy jest ok 120l dla 4osobowej rodziny- no i taki mam. Wystarcza.
    Hmm, 300litrow, ale chyba jakies solary do tego?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    zasobnik jest przy piecu - to coś do czego wsypujesz ekogroszek (u mnie 120kg)

    wymiennik CWU to jest ...hm... bojler do wody
    u mnie 300l ... znajomy hydraulik-instalator zaproponował twierdząc , że będę zadowolona - ja sie zgodziłam nie namyslając sie długo , potem byłam wściekła na czym swiat stoi że w cholerę za duży .... a teraz dziękuje mu , że za mnie pomyslał, bo nadejszła chwila , gdzie jest ciepło- piec na CO wyłączony , i :

    -możnaby palić dalej ekogroszkiem tylko na CWU i duzo by to nie wyszło kosztowo, bo wychodzi 120kg na 1,5 miesiąca , ale

    -drewna po budowie mamy mnóóóóóóstwo (jak pewnie każdy) .... przeca se ogniska na środku nie zrobie ... trza spalić w piecu .... więc raz na 2 dni małz z własnej dobrowolnej nieprzymuszonej woli idzie do kotłowni , zakłada ruszt zapasowy do naszej krowy na ekogroch , rozpala w piecu , nagrzewa wodę w wymienniku do 60st , co zajmuje mu niecałą godzinę ... i mamy ciepłą wodę dla całej rodziny przez 2 dni ... przy okazji w pogodę jak teraz nagrzewa trochę dom puszczając conieco na CO coby żonka czyli ja ciepło miała w nózki od podłogówek

    i tyle
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    amryta23

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    kurcze ale mam zamotane, a ja mysłam , że 100 l starczy, tez mam teraz duzo drewna po budowie, a zamówilismy sobie piec na ekogroszek i miał

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    My też zainwestowaliśmy w zbiornik CWU na 300l Przyczyna prozaiczna - ja lubię sobie robić długie i gorące przysznice
    Dlatego mały zbiornik byłby dla naszej familii błędem, bo po mojej wizycie w łazience rodzinka musiała by czekać na ciepłą wodę, aż ją kocioł zagrzeje, przez co kocioł musiałby chodzić praktycznie non stop na full power
    BTW. też mamy kocioł na groch z rusztem awaryjnym. Dodatkow kupujemy grzałkę elektryczną (3,3kW), aby móc grzać awaryjnie, gdy np. kociołek wysiądzie, lub węgla i drzewa zabraknie :> Ponadto zbiornik CWU ma dwie wężownice i jest gotowy na alternatywne źródło ciepła, np jakąś PC lub solary...

    Oczywiście całość wychodzi strasznie drogo (za uzbrojenie kotłowni wyjdzie pewnie >20 tys zł), ale to cena, którą IMO warto zapłacić za komfort
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał amryta23
    kurcze ale mam zamotane, a ja mysłam , że 100 l starczy, tez mam teraz duzo drewna po budowie, a zamówilismy sobie piec na ekogroszek i miał
    Jeśli masz mieć kocioł na paliwo stałe z podajnikiem, to aby maksymalnie wydłużyć jego żywotność powinno się w nim palić non stop przez cały rok. Jeśli ma się palić non stop to zbędny jest duży zbiornik na c.w.u. Przykładowo: zbiornik o pojemności 100 litrów płaszczowy ma moc około 15 kW i wydajność około 350 litrów na godzinę, wody o temp. 45 st., a więc działa niemal jak przepływowy podgrzewacz wody. Jeśli kocioł też dysponuje taką mocą to inwestowanie w większy zbiornik jest bez sensu. Wystarczy tylko ustawić sterownik kotła na priorytet bojlera i temp. kotła w priorytecie bojlera na około 70 st. Sam mam takie rozwiązanie, c.w.u dla 4 osób i nigdy nie zabrakło ciepłej wody. Nie ważna jest więc pojemność zbiornika, a odpowiednia moc grzewcza płaszcza w zbiorniku i moc kotła.
    Co do spalenia drewna po budowie to większość kotłów z podajnikiem ma palenisko tzw. awaryjne na którym można to spalić.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    zasobnik jest przy piecu - to coś do czego wsypujesz ekogroszek (u mnie 120kg)

    wymiennik CWU to jest ...hm... bojler do wody
    u mnie 300l ... znajomy hydraulik-instalator zaproponował twierdząc , że będę zadowolona - ja sie zgodziłam nie namyslając sie długo , potem byłam wściekła na czym swiat stoi że w cholerę za duży .... a teraz dziękuje mu , że za mnie pomyslał, bo nadejszła chwila , gdzie jest ciepło- piec na CO wyłączony , i :

    -możnaby palić dalej ekogroszkiem tylko na CWU i duzo by to nie wyszło kosztowo, bo wychodzi 120kg na 1,5 miesiąca , ale

    -drewna po budowie mamy mnóóóóóóstwo (jak pewnie każdy) .... przeca se ogniska na środku nie zrobie ... trza spalić w piecu .... więc raz na 2 dni małz z własnej dobrowolnej nieprzymuszonej woli idzie do kotłowni , zakłada ruszt zapasowy do naszej krowy na ekogroch , rozpala w piecu , nagrzewa wodę w wymienniku do 60st , co zajmuje mu niecałą godzinę ... i mamy ciepłą wodę dla całej rodziny przez 2 dni ... przy okazji w pogodę jak teraz nagrzewa trochę dom puszczając conieco na CO coby żonka czyli ja ciepło miała w nózki od podłogówek

    i tyle
    No to doszlismy do porozumienia z ta literowka
    Tez palimy wreszcie to cale drewno z budowyi kopci mi na tym ruszcie w piecu na ekogroszek, Spalanie jest nieciekawe, sadza na sciankach... Zwiekszalem moc dmuchawy na max, ale caly czas cos nie tak. Jak w zimie byl ekogroszek to spalanie swietne, ekonomiczne, same superlatywy. pewnie cos z ustawieniami?
    CWU grzeje z butli na propan (kupilem w swoim czsie kondensata, ale wyleczylem sie po pierwszej zimie z grzania nim), wiec 120 jest ok.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    wymiennik CWU to jest ...hm... bojler do wody


    Jak widać już doszliście co autor miał na myśli choć wymiannik z boilerem za wiele wspólnego nie ma.
    Dla wyjaśnienia:
    Boiler to urządzenie do podgrzewania wody (za pomocą grzałki, wężownicy lub innego źródła),
    wymiennik to urządzenie do przekazania ciepła do innego układu ( najczęściej z wody do wody).
    To tak z grubsza.
    Swoją drogą zawsze byłem pełen podziwu jak dwie kobiety dogadują się mówiąc o jednej rzeczy, a mając na myśli inną. Obie.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    wymiennik CWU to jest ...hm... bojler do wody


    Jak widać już doszliście co autor miał na myśli choć wymiannik z boilerem za wiele wspólnego nie ma.
    Dla wyjaśnienia:
    Boiler to urządzenie do podgrzewania wody (za pomocą grzałki, wężownicy lub innego źródła),
    wymiennik to urządzenie do przekazania ciepła do innego układu ( najczęściej z wody do wody).
    To tak z grubsza.
    Swoją drogą zawsze byłem pełen podziwu jak dwie kobiety dogadują się mówiąc o jednej rzeczy, a mając na myśli inną. Obie.
    Wejdź sobie na dowolną stronę internetowego sklepu i nie znajdziesz w ofercie bojlera, są tylko wymienniki c.w.u. Czasami tylko w nawiasie pisze bojler. Poza tym bojler bez grzałki elektrycznej, idealnie pasuje do twojej definicji wymiennika.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał neokowal2
    Cytat Napisał zbigmor
    wymiennik CWU to jest ...hm... bojler do wody


    Jak widać już doszliście co autor miał na myśli choć wymiannik z boilerem za wiele wspólnego nie ma.
    Dla wyjaśnienia:
    Boiler to urządzenie do podgrzewania wody (za pomocą grzałki, wężownicy lub innego źródła),
    wymiennik to urządzenie do przekazania ciepła do innego układu ( najczęściej z wody do wody).
    To tak z grubsza.
    Swoją drogą zawsze byłem pełen podziwu jak dwie kobiety dogadują się mówiąc o jednej rzeczy, a mając na myśli inną. Obie.
    Wejdź sobie na dowolną stronę internetowego sklepu i nie znajdziesz w ofercie bojlera, są tylko wymienniki c.w.u. Czasami tylko w nawiasie pisze bojler. Poza tym bojler bez grzałki elektrycznej, idealnie pasuje do twojej definicji wymiennika.
    Bo taki boiler z wężownicą jest też wymiennikiem ciepła. Typowy wymiennik ciepła to jednak coś innego. Zbiornik z grzałką nie sposób nazwać wymiennikiem ciepła tylko boilerem lub ogrzewaczem wody.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony