dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Przykład idzie z góry - czyli o sąsiedzie piętro wyżej.

    Pewnego pięknego dnia do drzwi syna zapukał Nowy Sąsiad .
    Poinformował ,iż właśnie nabył mieszkanie piętro wyżej, , przedstawił się z imienia i nazwiska, zostawił dane kontaktowe.
    Za parę dni wszyscy sąsiedzi dostali pismo ..

    Zostałam poproszona o wklejenie skanu ku pokrzepieniu serc co niniejszym z wielką radością czynię.


  2. #2

    Domyślnie

    Widać można też mieć dobre stosunki z sąsiadami - oby tak dalej
    Takich sąsiadów życzę wszystkim mieszkańcom bloków, wieżowców, kamienic i nie tylko

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Jest jeszcze jakaś nadzieja w narodzie


    Swoją drogą, gdy my próbowaliśmy przedstawić się sąsiadom, wywołaliśmy niezrozumiały popłoch

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mymyk_KSK
    Swoją drogą, gdy my próbowaliśmy przedstawić się sąsiadom, wywołaliśmy niezrozumiały popłoch
    Może myśleli, że domokrążcy albo coś pożyczyć chcieliście
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    a później codziennie pismo:
    Szanowni Państwo, ze względu na zaproszenie paru bliskich mi osób i świętowanie imienin danego dnia, uprzejmie informuję, że uroczystości mogą potrwać do 4 rano, Nasze przyjacielskie spotkanie może zapewne powodować dyskomfort ze względu na akustykę naszego budynku. Niniejszym pragnę jednak ....

    z podważaniem
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Już z podobnymi kartkami się zetknęłam w moim bloku (choć bez sąsiedzkiej wizyty)

    Jeszcze był numer telefonu do szefa brygady wykonującej remont by dzwonić w razie problemów. Byłam tym bardzo mile zaskoczona i łatwiej było znieść uciążliwe hałasy. Na dodatek tacy przedstawiający się wykonawcy nie nadużywali cierpliwości sąsiadów i faktycznie szczególnie głośne walenia były tylko do godziny 17, kiedy inni potrafią zaczynać po 20

    Jaka to ulga nie mieszkać w bloku

    Barbossa śmiejesz się, a to też przerabiałam sąsiad gdy osiemnastkę wyprawiał przyszedł z kwiatami i uprzedzał i przepraszał, że głośno może być ...a potem cicho było

  7. #7

    Domyślnie

    Wyjaśnię tą dziwną godzinę "po 13'tej"

    To jest osiedle, gdzie jest przewaga ludzi młodych z małymi dziećmi. A jak wiadomo, małe dzieci po obiadku lubią pospać.
    Strasznie miło jest, że ktoś myśli o tym, że niewyspane dziecko będzie marudne..a jak marudny malec, to i wściekli rodzice.

    Tak mało myślimy o innych, tych za ścianą, pod podłogą czy nad sufitem.
    A wystarczy odrobina uśmiechu, dobrej woli, zastukanie do sąsiada i poinformowanie, że będzie choćby i impreza.
    Trzeba dać szansę na to, by ktoś miał czas na zakup korków do uszu czy flaszki z którą przyjdzie złożyć nam życzenia dobrego sąsiedztwa w dniu imienin..

  8. #8

    Domyślnie

    Po prostu cud!
    Przybyłem, kupiłem, wybudowałem dom ... Właśnie taki -
    http://foto.onet.pl/X3IDOVV+UWdSZVdk...U6CWgMNQZ+W2gB
    a teraz...

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AgaKuba
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Olszyna
    Posty
    460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Taki sąsiad to skarb!
    Jak do swoich chodziłam aby przestali wiercić po 19 (regulaminowo można do 18 ) to na złość kończyli po 21.......tyle, ze na 45 rodzin w bloku tylko mi to przeszkadzało
    Granat
    Komentarze
    Mieszkamy od 13.04.2012

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Każdy (prawie) popiera takie zachowanie i uważa za normalne, ale ilu z Was zrobiło tak samo?
    Pytanie było retoryczne. Niech każdy sam sobie odpowie.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Każdy (prawie) popiera takie zachowanie i uważa za normalne, ale ilu z Was zrobiło tak samo?
    Pytanie było retoryczne. Niech każdy sam sobie odpowie.
    Niestety, nie robiłem tak. Tylko dlatego, ze wszyscy wtedy się tłukli tak samo.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    a później codziennie pismo:
    Szanowni Państwo, ze względu na zaproszenie paru bliskich mi osób i świętowanie imienin danego dnia, uprzejmie informuję, że uroczystości mogą potrwać do 4 rano, Nasze przyjacielskie spotkanie może zapewne powodować dyskomfort ze względu na akustykę naszego budynku. Niniejszym pragnę jednak ....

    z podważaniem
    no to jest knur przebrzydły ten Barbossa!

    ale ja też węszę pdstęp.

    Ciekawe czy jak się nażre grochówy to też będzie uprzedzał. Piony kanalizacyjne niosą grzmoty aż miło (znajomi mają sąsiada, który każdy nowy dzień lubi zacząć akustycznymi wariacjami). Niech żyją blokowiska, niech ży-ją nam!

  13. #13

    Domyślnie

    Polakowi jednak nie dogodzisz
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    po prostu cudne - no można pozazdrościć takiego sąsiada.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Ciekawe, co chłopina zrobi, jak sie zaczną pisma z życzeniami sąsiadów co do godzin snu ich pociech. Maciuś śpi od 11 do 13, Kasia od 12 do 14, a Michałek koło 15. Ja na jego miejscu to bym chyba nie ryzykowała obietnic, że sie dostosuje do próśb sąsiadów. Na informacji bym poprzestała.

  16. #16

    Domyślnie

    A jednak Polakowi nie dogodzisz
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Zazdroszczę takich sąsiadów ...

    W moim bloku prace wykończeniowe niektórzy zaczynali o 20.00 - mimo malutkich dzieci po sąsiedzku, a w niedziele i w Boże Narodzenie to nawet młoty udarowe chodziły

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi
    ...... Maciuś śpi od 11 do 13, Kasia od 12 do 14, a Michałek koło 15.
    u kolegi w Augsburgu nie wiem czy zwyczajowo czy prawnie nie można wykonywać
    prac głośnych przed 9 , pomiędzy 13 a 15 i po 19 właśnie ze względu na dzieci
    do prac głośnych zalicza się też trzaskanie kotleta
    ale z drugiej strony żadne dziecko nie bawi się pod oknami
    tylko mają plac zabaw gdzie mogą wrzeszczeć do woli

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamles
    ale z drugiej strony żadne dziecko nie bawi się pod oknami
    tylko mają plac zabaw gdzie mogą wrzeszczeć do woli
    U nas plac zabaw jest właśnie pod oknami - między dwoma blokami i wierzcie mi, że prawo do wrzeszczenia do woli na placu zabaw dzieci wykorzystuja w 100%

  20. #20

    Domyślnie

    A nad nami studenci = imprezy czwartek, piątek i sobota, ale w sumie twardo śpimy , jeszcze nie dawno sami studiowaliśmy więc na razie tolerujemy, zobaczymy ile jeszcze wytrzymamy...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony