dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 103
  1. #61

    Domyślnie

    minus to koszt i brak firm które chcą to robić powód? nie chcą się bawić, nie wiedzą jak pod to podejść, nie wiedzą ile za to wziąć

    ale jaka to wygoda wytynkować na strop i nie martwić się o ciepło na poddaszu latem, pożar, wymianę kiedyś dachu, nic nie pęka - mam podasze w domu gdzie teraz mieszkam i nie chciałem płyt k-g u siebie zawsze pęknie itd

    a koszty policz płyty k-g, stelaż, robociznę, dach dobrze było by wy deskować żeby był stabilniejszy na to papa to też koszt więc wybrałem skosy

    tylko planując je musisz poszerzyć fundament ja zrobiłem to i ściąłem narożniki wszystkie na fundamentach są betonowe i zbrojone
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110811248.jpg
Wyświetleń:	538
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	241990  

  2. #62
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ja mam 3 stropy w swoim domu, "skosy betonowe" zostały doprojektowane. Projektant adaptujący jednak nie poszerzał fundamentów. Więc jak widać nie zawsze jest konieczność. Zwykle ławy są projektowane z dużym zapasem. Dużo oczywiście zależy od warunków gruntowych.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  3. #63
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luky007
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kłobuck
    Posty
    210

    Domyślnie

    żeby nie było tak słodko, to podam troche wad o których nikt tu nie pisze:
    - okna dachowe jak tunele. Jest duzy problem jak okien dachowych jest np. 9 i są duże (np. 140x70). Przerąbane do szałowanie i wygląd mizerny. Wiem bo dlugo sie zastanawiałem i wiem co pisze.
    - beton szybko sie nagrzewa i wolno traci temperature. Latem niestety jest to wada a nie zaleta. Polecam wizyte w lipcu na takim poddaszu - jeszcze kilka dni po dużych upałach na piętrze jest gorąco. W przypadku wełny też jest gorąco - ale tylko wtedy kiedy na zewnątrz jest gorąco. I nic tu nie da te 10cm styropianu - bo konstrukcja betonowa nagrzewa sie pod takim dachem do bardzo wysokich temp.
    - W dachach bardziej skomplikowanych typu 4 spady + lukarna, często koszt sporo jest większy od regipsów z racji skomplikowania, szalowania, pracochłonności
    - znowu zależnie od dachu,projektu - efektem niestety może być zmniejszenie poddasza - chyba że nie zależy nam na wyglądzie domu z zewnątrz...

    ps.
    ostatecznie sie nie zdecydowałem - liczba wad w moim projekcie była większa od liczby zalet, trzeba to samemu ze swoim domem sobie skalkulować. W przypadku prostego dachu - robiłbym to.

  4. #64
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja mam trosze inaczej i jak na razie nie znalazłem żadnych minusów a okna widziałem niekiedy w K/G bardziej schowane
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01551.jpg
Wyświetleń:	1059
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	242142  

  5. #65
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Cytat Napisał luky007 Zobacz post
    żeby nie było tak słodko, to podam troche wad o których nikt tu nie pisze:
    - okna dachowe jak tunele. Jest duzy problem jak okien dachowych jest np. 9 i są duże (np. 140x70). Przerąbane do szałowanie i wygląd mizerny. Wiem bo dlugo sie zastanawiałem i wiem co pisze.
    Grubiej bym powiedział max 15cm - czy to niweczy wygląd nie wiem.

    Cytat Napisał luky007 Zobacz post
    - beton szybko sie nagrzewa i wolno traci temperature. Latem niestety jest to wada a nie zaleta. Polecam wizyte w lipcu na takim poddaszu - jeszcze kilka dni po dużych upałach na piętrze jest gorąco. W przypadku wełny też jest gorąco - ale tylko wtedy kiedy na zewnątrz jest gorąco. I nic tu nie da te 10cm styropianu - bo konstrukcja betonowa nagrzewa sie pod takim dachem do bardzo wysokich temp.
    Z przewodnictwa wynika że szybko beton się nagrzewa ale też szybko oddaje ciepło. Czy jest tak że pod betonem cieplej niż pod wełną musiałbym sprawdzić latem u brata i sąsiada i porównać odczyty termometru - jak będę pamiętał (wątpliwe) to zrobię.

    Cytat Napisał luky007 Zobacz post
    - W dachach bardziej skomplikowanych typu 4 spady + lukarna, często koszt sporo jest większy od regipsów z racji skomplikowania, szalowania, pracochłonności
    Czy koszty większe to niech się wypowiedzą te osoby co płacą za pracę, ja wykonuje to sam więc dla mnie to żadna różnica

    Cytat Napisał luky007 Zobacz post
    - znowu zależnie od dachu,projektu - efektem niestety może być zmniejszenie poddasza - chyba że nie zależy nam na wyglądzie domu z zewnątrz...
    Jak robi się betonowy to przy pracy od razu widać jak skos będzie wyglądał, wysokość itp. przy płytach wszystko schodzi poniżej krokwi i jak klient nie ma odrobiny wyobraźni to może się niemiło zdziwić że do wanny to na stojąco się nie podejdzie.

    Cytat Napisał luky007 Zobacz post
    ps.
    ostatecznie sie nie zdecydowałem - liczba wad w moim projekcie była większa od liczby zalet, trzeba to samemu ze swoim domem sobie skalkulować. W przypadku prostego dachu - robiłbym to.
    W moim projekcie indywidualnym żadnych okien dachowych - bo ich nie lubię. Okna są w szczytach - tak zostało to zaprojektowane - bo tak chcę. Żadnych płyt gipsowych bo pęka i ogólnie nie wierzę w zapewnienia że nie będzie pękać. Szwagier co pracował na zachodzie, nie będzie pękać zrobi sobie dobrze i co pęka, znajomy położył dwie płyty na mijankę - pęka. Jestem niewierny tomasz jak nie zobaczę to nie uwierzę.
    Fakt w skomplikowanych dachach jest ciężko ale dlatego mam projekt indywidualny bo chcę mieć tak jak mi dobrze. Inni chcą inaczej i mają inaczej. Wolność.

  6. #66

    Domyślnie

    do luky007

    okna dachowe są dalej ale dla mnie to nie minus ja nawed na to tak nie patrze jest dalej to jest mam klamkę w oknie dachowym na dole do góry też jest otwieranie ale za wysoko

    nie sądzę żę nagrzeje się beton izoluje 20 cm styropianu nie powinno, napewno te,p. pod dachem jest wysoka to pomyśl co dzieje się z menbraną ile lat wytrzyma? a przy skosach to nie problem - dlatego jak nie chcemy skosów polecam wy deskować dach i pape dać św spokój

    każdemu pasuje coś innego i każdy bedzie widział inne plusy i mniusy

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Ja mam 3 stropy w swoim domu, "skosy betonowe" zostały doprojektowane. Projektant adaptujący jednak nie poszerzał fundamentów. Więc jak widać nie zawsze jest konieczność. Zwykle ławy są projektowane z dużym zapasem. Dużo oczywiście zależy od warunków gruntowych.
    są z zapasem ja robiłem piwnice w projekcie też jej nie ma dlatego fundamenty były poszerzone piwnica i trzeci strop miał wpływ na to

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz860910 Zobacz post
    są z zapasem ja robiłem piwnice w projekcie też jej nie ma dlatego fundamenty były poszerzone piwnica i trzeci strop miał wpływ na to
    Ja dodałem skosy betonowe i nie mam poszerzonych fundamentów. Czy to jest błąd ?

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ja bym się bał tak robić bez zmiany fundamentów w końcu to bardzo duży ciężar , już nie raz słyszałem u siebie , że dom rozchodzi z racji tego , że takie cyrki robili a KB pozwalają.

  10. #70
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Ja bym się bał tak robić bez zmiany fundamentów w końcu to bardzo duży ciężar , już nie raz słyszałem u siebie , że dom rozchodzi z racji tego , że takie cyrki robili a KB pozwalają.

    NIe strasz chłopaka przecież nawet nie napisał jakie miał ławy w projekcje jakie ściany z czego itp.

    Ja nie miałem w projekcje skosów betonowych ale za to projektant sobie wymyślił ławy 73cm wiec nie było żadnego problemu

  11. #71

    Domyślnie

    Betonowe skosy wg mnie świetne rozwiązanie, jedynym minusem są głębokie okna dachowe. U siebie polikwidowałem okna dachowe gdzie się tylko dało, zostało tylko jedna w łazience.

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek_Iwonka Zobacz post
    Ja dodałem skosy betonowe i nie mam poszerzonych fundamentów. Czy to jest błąd ?
    dziś w projektach wszystko jest z zapasem ponieważ kupujesz projekt w nim sciany z siporeksu a ty robisz np. cegłe albo silke ciężar dużo większy ale ław nie zamieniasz i tak mają zapas

    na pewno masz dość szerokie ławy nie przejmuj się tym dość problemów jest w życiu nie ma się czym przejmować z czasem w ogóle o tym nie będziesz pamiętał

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Ja bym się bał tak robić bez zmiany fundamentów w końcu to bardzo duży ciężar , już nie raz słyszałem u siebie , że dom rozchodzi z racji tego , że takie cyrki robili a KB pozwalają.
    KB nie miał nic do tego, skosy betonowe zostały dodane przez projektantkę, która adaptowała mi projekt Więc teoretycznie powinny zostać przeliczone, ale fundamenty się nie zmieniły

  14. #74
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał luky007 Zobacz post
    - okna dachowe jak tunele. Jest duzy problem jak okien dachowych jest np. 9 i są duże (np. 140x70). Przerąbane do szałowanie i wygląd mizerny. Wiem bo dlugo sie zastanawiałem i wiem co pisze.
    - beton szybko sie nagrzewa i wolno traci temperature. Latem niestety jest to wada a nie zaleta. Polecam wizyte w lipcu na takim poddaszu - jeszcze kilka dni po dużych upałach na piętrze jest gorąco. W przypadku wełny też jest gorąco - ale tylko wtedy kiedy na zewnątrz jest gorąco. I nic tu nie da te 10cm styropianu - bo konstrukcja betonowa nagrzewa sie pod takim dachem do bardzo wysokich temp.
    - W dachach bardziej skomplikowanych typu 4 spady + lukarna, często koszt sporo jest większy od regipsów z racji skomplikowania, szalowania, pracochłonności
    .
    1. Nie mam okien dachowych.
    2. Beton sie szybko nie nagrzewa bo izoluje go 25-30cm styropianu. Jeszcze nie mieszkam, ale latem na poddaszu wykonywałem prace budowlane i nie było straszliwego upału. A w zimę akumulacyjność betonu jest na +.
    3. Przy dachu 4 spadowym czy bardzo skomplikowanym to trzeba sobie przeliczyć co się bardziej opłaca. Przy 2 spadowym uważam że warto robić.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    3. Przy dachu 4 spadowym czy bardzo skomplikowanym to trzeba sobie przeliczyć co się bardziej opłaca. Przy 2 spadowym uważam że warto robić.
    Mądre słowa, popieram i pozdrawiam

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    to skoro zostało to adaptowane to nie ma sie co martwić

  17. #77
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    to skoro zostało to adaptowane to nie ma sie co martwić
    No nie wiem Różnie w życiu bywa...tak dla potwierdzenia moich wcześniejszych słów - kupiłem sobie działkę budowlaną za pośrednictwem biura nieruchomości (oczywiście umowa u notariusza), dałem za nią 80 tys. złotych i po 2 latach jak zacząłem starać się o pozwolenie na budowę okazało się, że nie mam dostępu do drogi publicznej (drogi) Asfalt na całym osiedlu, jakieś 6 skończonych domów i jeden w budowie, wszyscy mają drogę - ja nie mam... Wszystko również było sprawdzone, a jednak wyszło inaczej. Na szczęście wszystko się dobrze skończyło
    Ostatnio edytowane przez Arek_Iwonka ; 16-02-2014 o 16:56

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz860910 Zobacz post
    zalewałem kilka razy takie stropy jak ktoś ma pytanie proszę dzwonić 723338141 lub pisać na PRV
    Witam, a zalewał Pan skosy betonowe na starych domach(196.
    Pozdrawiam

  19. #79
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cr7

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    nowy sacz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich bardzo prosze o rade tych co zrobili betonowe skosy u siebie mam na oku projekt HERMIONA2 jest on na stronie dobre domy chcialbym takie skosy ale dach tego domu nie jest prosty w poprzednim domu mialem kuny i glownie z tego wzgledu mysle o betonowym stropie tylko czy przy tak skomplikowanym dachu to sie kalkuluje!

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał cr7 Zobacz post
    Witam wszystkich bardzo prosze o rade tych co zrobili betonowe skosy u siebie mam na oku projekt HERMIONA2 jest on na stronie dobre domy chcialbym takie skosy ale dach tego domu nie jest prosty w poprzednim domu mialem kuny i glownie z tego wzgledu mysle o betonowym stropie tylko czy przy tak skomplikowanym dachu to sie kalkuluje!

    brat lał betonowe skosy a miał projekt Tyberiusz więc podobny do twojego, czy opłaci się... musisz to przeliczyć za ile ci zrobią fachowcy takie skosy. Dach nie należy do prostych ważne żeby dobrze skosy wyszły, tak alby nie przeszkadzały przy więźbie i musisz mieś miejsce na styropian lub watę.

    tak na marginesie gdzieś lałem taki dom (lałem posadzki), nawet kilka i klienci zrezygnowali z pokoju za salonem i zrobili duży salon z klatką schodową odkrytą (schody drewniane) bardzo ładnie to wyglądało. Jeżeli będziesz miał piec na eko-groszek pomyśl o drzwiach zamiast okna.

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony