dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 94 z 147
Pokaż wyniki od 1.861 do 1.880 z 2933
  1. #1861
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    loniaS

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    To znaczy, że mogą być problemy nawet z podziałem na 3000 m2?
    Bo ja zakładam, że na działki 0,30 ha to na pewno gmina zezwoli i pozwoli się budować, przekonanie swoje opieram na obserwacjach tego co się dzieje na tym obszarze i w okolicach. Mój problem polega raczej na kształcie tej ziemi, który nie pozwala podzielić jej na działki po 0.30ha, muszą być dzielone na mniejsze żeby można było na nie wjeżdżać
    ZAWSZE SPEŁNIAJ SWOJE MARZENIA

  2. #1862
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Z podziałem na działki powyżej 3000 m kw. nie powinno być problemów, ale już z warunkami zabudowy - tak.
    Złóż wizytę sondażową w gminie. Sprawdź, jak to co obserwujesz "organoleptycznie" jest realizowane w praktyce administracyjnej. Być może nieruchomości dzielone w okolicy mają inny status prawny i faktyczny (gorsza ziemia, był plan zezwalający na budowę). A być może praktyka wydawania decyzji o WZ jest bardziej przyjazna niż mi się wydaje?
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  3. #1863
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    korapa

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    prosze o pomoc w mojej sytuacji ogarnietych wiedza na ten temat ludzi
    zakupilem dzialke z wydanymi juz warunkami zabudowy i nurtuje mnie kilka rzeczy , a mianowicie szerokosc elewacji frontowej 12 metrow ( dzialka ma szerokosc dokladnie 22.7 wiec jezeli zachowujac odleglosc nawte po 4 metry razem daje 8 wiec nie barzo rozumiem dlaczego moge zbudowac dom ktory ma szerokosc 12m ?!! skoro wedlug prawa zachowujac odleglosci 8 metrow daje mi mozliwosc szeroksci domu 14.7 !!! - nierozumiem !!! czy oni tak moga ?! )
    Nastepna rzecza to chcialbym uzyskac porade czy mozna ubiegac sie o zmiane w/w decyzji o warunkach zabudowy jezeli chodzi o powierzchnie zabudowy i wysokosc kalenicy reszta jest ok.....
    prosze o jak najszybsza pomoc w tym temacie
    z gory dziekuje...
    pozdrawiam Pawel.

  4. #1864
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Oni tak mogą (napisać w decyzji o WZ).
    Możesz wystąpić o zmianę warunków. Jeśli nie ma jakichś nadzwyczajnych przeciwskazań (wynikających z analizy urbanistycznej - przeczytaj! - powinieneś ją dostać od sprzedającego, jeśli nie - sprawdź w aktach sprawy w gminie) nie powinno być z tym kłopotów.
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  5. #1865
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że w jakiś sposób "uregulowałeś swój stosunek" do istniejącej decyzji o WZ? Tzn.:
    - wystąpiłeś o jej przejęcie - ale jest to możliwe tylko bez zmian (tzw. w całości). Jeśli tak zrobiłeś to WZ jest już "na Ciebie" i teraz występujesz tylko o zmianę niektórych jej ustaleń,
    - nie wystąpiłeś o to - decyzja jest w dalszym ciągu na sprzedającego. Ty występujesz o wydanie nowej decyzji (wtedy procedura rozpoczyna się od początku, co w wielu przypadkach trwa miesiącami).
    Korzystniejsza (czasowo) wydaje się opcja 1.
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  6. #1866
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    korapa

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    dzieki ze sie odezwales fajnie ze sa jeszcze ludzie na tym swiecie ktorzy bezinteresownie podziela sie swoja wiedza i posluza reda to tak na wstepie...
    jezeli chodzi o wz to sa one na wlasciciela i prawde mowiac to jeszcze nie wystapilem o ich przepisanie na mnie poniewaz dzialke nabylem wczoraj
    chcialbym tylko wiedziec czy ja musze zlozyc o ponowne wydanie warunkow zabudowy juz konkretnie na moja dzialke czy zlozyc wniosek o przepisanie istniejacych juz warunkow zabudowy wydanych wlascicielowi ... acha no i jak zaltwic ta zmiane min. powiekszenie szerokosci budynku wysokosci itp... przepraszam za moj jezyk i niezrozumienie niektorych kwesti ale jestm w tych sprawach kompletnym laikiem - przyznaje bez bicia...
    pozdrawiam pawel

  7. #1867
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    korapa

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    ps acha jeszcze jedna mala odpowiedz i nie truje juz wiecej tylko zabieram sie do pracy.... wyczytalem w necie ze jezeli chodzi o wszelkie zmiany w wz to sa mozliwe do 14 dni od daty jego wydania , a moj problem dotyczy tego ze te warunki byly wydane na wlasciciela dzialek podan pol roku temu wiec chcialbym wiedziec czy mam wogole jakas szanse na ich zmiane ( najbardziej mi chodzi o ta szerokosc elewacji frontowej )
    pozdrawiam

  8. #1868
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Sam nie przestrzegam całej obowiązujacej terminologii (prawnej i administracyjnej), bo uważam, ze w ten sposób będę lepiej zrozumiany (niekoniecznie przez prawników).
    A co do sprawy.
    W Twoim przypadku może być jeszcze jedna przeszkoda (do pokonania).
    Decyzja o ustaleniu WZ była, jak zrozumiałem, "zbiorowa" (wydana na wszystkie działki).
    Pamiętaj, że część urzędów robi problemy z "przepisaniem" decyzji na jedną z działek (gdy dotyczyła ona kilku), twierdząc, że należałoby ją przekazać jednemu podmiotowi ( okreslenie "w całości" interpretują "na wszystkie działki").
    Gdyby tak było to interweniuj u sprzedającego (kupiłeś nieruchomość bez możliwości zabudowy - niech "potrząśnie" współpracującymi z nim urzędnikami - i niech nie krępuje się, skoro potrafił uzyskać WZ na 32 działki, potrafi "załatwić" decyzję na jedną). Odwołuj się też do SKO, przynajmniej w Warszawie są korzystne rozstrzygnięcia - można przejąć w całości decyzję w stosunku tylko do jednej działki.
    P.S. W tej sytuacji w pierwszej kolejności złóż podanie o przejęcie dotychczasowej decyzji w stosunku do Twojej działki (zawsze lepiej mieć coś w garści), a dopiero potem wnioskuj o zmianę. Gdybyś samodzielnie rozpoczął procedurę od początku, możesz mieć kłopoty z zachowaniem niektórych parametrów, np. dobrego sąsiedztwa.
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  9. #1869
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Art. 155 kodeksu postępowania administracyjnego - przeczytaj. masz prawo w każdym czasie - warunek: słuszny interes strony (masz!!!) lub ważny interes społeczny (zapis dla Ciebie obojętny).
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  10. #1870
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    korapa

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał oskar0259
    Art. 155 kodeksu postępowania administracyjnego - przeczytaj. masz prawo w każdym czasie - warunek: słuszny interes strony (masz!!!) lub ważny interes społeczny (zapis dla Ciebie obojętny).



    przeczytalem ten art. 155 tylko zastanawia mnie jedna rzecz czy moje "widzimisie " odnosnie szerokosci budynku moze byc w swietle prawa traktowany jako argument na "...słuszny interes strony..." obawiam sie jednak ze moga mi odpisac cos w stylu " panie zmien se pan projekt i wybuduj węższy dom..."
    idac dalej czy moim argumentem moze byc powolanie sie na prawo budowlane mowiace o zachowaniu odleglosci 4m od plotu , ba tak jak juz pisalem 4 i 4 daje 8m minus szerokosc mojej dzialki 22.7 = 14.7 m - a mi potzrebne tylko 14 metrow...
    pozdrawiam
    wiem ze to dopiero poczatek a mnie juz boli glowa od tego wszystkiego

  11. #1871
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Kształt architektoniczny własnego domu to ważny interes strony. Argumenty (możliwe, o których piszesz) są pozamerytoryczne - nie mogą być użyte oficjalnie.
    Przeczytaj:
    http://www.psep.pl/index.php?co=page...oradnik/jesli5
    Ważny interes strony jest interpretowalny, tzn. nigdzie nie ma definicji...
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  12. #1872
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    korapa

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    dziekuje zatem za poswiecenie swojego czasu mojej sprawie , na pewno skorzystam z porad , zobaczymy co będzie....
    Oby tylko nie było źle..
    pozdrawiam..
    Paweł

  13. #1873
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fengi89

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    @korapa

    Podpytaj sie przy okazji w gminie jak traktują wniosek o zmianę decyzji po fakcie "przepisania jej" na Ciebie. Część urzedników traktuje, że wtedy również wydaje się wszystko tak jak dla nowej decyzji, bo cyt.:"prawo wyklucza mozliwość zmainy tej decyzji bezterminowo".

    Co do samej szerokości elewacji to jedyny parametr, który mozna zwiększyc o 20% względem sąsiedniej zabudowy.


    ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
    z dnia 26 sierpnia 2003 r.
    w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
    (Dz. U. Nr 164, poz. 158

    § 6. 1. Szerokość elewacji frontowej, znajdującej się od strony frontu działki, wyznacza się dla nowej zabudowy na podstawie średniej szerokości elewacji frontowych istniejącej zabudowy na działkach w obszarze analizowanym, z tolerancją do 20%.

  14. #1874
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Nieprawda (że tylko 20 proc.). Wszystkie parametry, przy DOBREJ WOLI organu sporządzającego analizę urbanistyczną mogą być kształtowane uznaniowo (uznanie administracyjne w przypadku WZ jest wyjątkowo szerokie). Rozporządzenie
    http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/1588.htm
    co chwila zawiera formułę: "Dopuszcza się wyznaczenie innej (innego) ..... jeśli wynika to z ..." - tu odniesienie do analizy urbanistycznej.
    A jaki może być punkt odniesienia w sytuacji, gdy jest to nowo tworzone osiedle z kilkudziesięcioma nowymi działkami ciętymi po krawiecku "z metra". Przecież tę szerokość elewacji wzięto "z sufitu" i zapewne nie ma żadnych faktycznych podstaw, żeby upierać się przy 12 m, a nie np. 10 czy 15.
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  15. #1875

    Domyślnie

    Łezka w oku mi się kręci 8 miesięcy oczekiwałem na warunki i są. Poprostu express. To już chyba z górki Warunki to można rozciągać jak dobrą gumę jak to określił trafnie Oskar przy dobrej woli.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  16. #1876
    adriana zagrobelna
    Guest
    adriana zagrobelna

    Domyślnie

    W ciagu osttanich 2 lat uzyskałam dwa warunki zabudowy działki. Obie decyzje dostałam w ciagu 30 dni. teraz wystapiłam o trzecia decyzje gdyz postanowiłam wybudowac tylko domek a nie budynek mieszkalno uslugowy. wniosek złorzyłam w maju tego roku po 30 dniach czyli w czerwcu wczete zostało postepowanie w ktorym jest napisane ze zmiana dotyczy warunki zabudowy na domek jednorodzinny i wszystkie warunki sa takie same jak w wystawione w 2006 roku tzn wszystkie warunki zabudowy sa takie same jak w ostatniej decyzji. dziasiaj mamy juz 29 lipca a ja nadal nie mam decyzji. podobno pani urbanistka niewie jakie warunki ma mi dac??? Niewiem co jest grane czy urbanista moze teraz zmienic warunki zabudowy na jakie mu sie chce????

  17. #1877
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Tak, może. Jeśli z analizy urbanistycznej wynika, że w najbliższej okolicy są budynki mieszkalno-usługowe, a nie tylko mieszkalne, to planowana przez Ciebie ostatnio inwestycja jest sprzeczna z istniejącą funkcją terenu.
    Nie sądzę, żeby było aż tak, ale taka możliwość (odmowy zmiany WZ) istnieje.
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  18. #1878
    adriana zagrobelna
    Guest
    adriana zagrobelna

    Domyślnie

    położenie terenu inwestycji : działka połozona jest na terenie isteniejacej i projektowanej zabudowy usługowej położonej wzdłuż ulicy X i mieszkaniowej towarzyszącej zabudowie usługowej oraz rejonie terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej położenej przy ulicy Y. Mam dwa dojazdy do działki i chce sie budować od strony Y bo jeszcze niewiem jaki budynek bede chciala postawic od ulicy X. Doskonale wie to pani Urbanistka bo rozmawiala z moja architekt. po drugie z pisma o wszczeciu postepowania napisano ze warunki pozostaja takie same. Po trzecie pierwsza decyja byla wydana na domek i warsztat osobno i niebylo problemu a teraz jest problem? do cholery ja nie musze teraz deklarowac jaki budynek chcem budowac od ulicy X!!!!

  19. #1879
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Nie rozumiem na czym Ci zależy: czy na "zwycięstwie na całej linii" czy też na rozpoczęciu budowy?
    Rozstrzygnięcie zależy od analizy lokalnych uwarunkowań - można to zrobić tylko na miejscu, mając dostęp do dokumentów i widząc to, co jest. Dlatego nie zamierzam wyręczać urbanistki.
    A co deklarowania się (teraz). Nic nie jest tu nieodwracalne: zmieniasz WZ już trzeci raz, możesz i czwarty. Tu nie obowiązuje zasada do trzech razy sztuka (choć przyznasz, że takie niezdecydowanie inwestora jest uciążliwe dla organu?).
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  20. #1880
    adriana zagrobelna
    Guest
    adriana zagrobelna

    Domyślnie

    marzą mi sie własne cztery konty. decyzja jest teraz zmieniona poniewaz niedostal pozwolenia na budowe budynku mieszkalno -uslugowego, 2 razy odrzucono poniewaz budynek zaprojektowany niespełnial warunkow wymaganych przez urzad i wprost mi powiedziano ze nawet jak wydadza pozwolenie to niewiadomo czy odbiora budynek.Wybacz ale nie mam czasu latami czekac i walczyc z wiatrakami. Wybieram najprostrza opcje budowe domku. Co do wydawania decyzji działka nalezy do mnie i mam prawo wystepowac o warunki zabudowy, nigdzie nie ma ograniczen ile takich decyzji ma byc wydanych. chyba że sie myle i nie mam do tego prawa????

Strona 94 z 147

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony