dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie ziemia rolna 300 m. ale sprzedana jako budowlana na współwła

    witam
    mam pytanie mam ziemie rolną w mieście, a ponieważ nie ma planu zagospodarowania przestrzennego geodeta poradził mi abym wydzielił ziemie 300 m 2 i sprzedał na współwłasność ale jak to zrobić jak dac ogłoszenie, że co sprzedaje ziemie rolną czy budowlaną wiadomo, że w tych dwóch przypadkach przedział cenowy ,mam wydzieloną nawet droge dojazdową więc chciałbym sprzedać tą ziemie pod budowe[/b]

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Obawiam się, że liczy się to co w papierach (w rejestrze gruntów i PZP) Ponieważ nie ma pzp - działka nie jest budowlana. 300 mkw to trochę mało...
    A może po prostu odrolnij przed sprzedażą ?
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3

    Domyślnie sprzedam piec pleszew 19 KW NOwy okazja!!!!!!!!!

    pomyłka to ziemia to 3000 m2, a miałbym wydzielic z 1h.

  4. #4

    Domyślnie ziemia rolna 300 m. ale sprzedana jako budowlana na współwła

    a czy ktoś się oriętuje czy obecnie odrolnienie jest płątne i ile się czeka na to ?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona Sudol
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Jugów
    Posty
    1.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    111

    Domyślnie

    Skoro nie ma planu, to można jeszcze wystąpić o warunki zabudowy.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Od 01.01.2009r. wszystkie grunty rolne w granicach administracyjnych miast z ustawy są „odrolnione” (nowela Ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych).
    Jeśli dla danego terenu (gruntu) zostanie wydane WZ, to działka taka ma „status budowlanej”.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  7. #7

    Domyślnie ziemia rolna 300 m. ale sprzedana jako budowlana na współwła

    sSiwy12
    czyli złozyc wniosek o WZ na ten teren 3000 m? tz. tak naprawde wolałbym np wydzielić 2 działki po 1500 lub kilka po 1000 bo wsumie mam 1h ale sugeruje się podpowiedzią geodety żeby wydzielic 3000 m na współwłasność sprzedać
    jak do tego się zabrać , byłem w Urzędzie miasta to powiedzieli mi ze ten teren nie ma planu zagospodarowania i w najbliższym czasie nie będzie dojazd do tych ziem byłby drogą wewnetrzną która jest już wytyczona geodezyjnie i ja tam mieszkam więc nowy kupujący byłby moim sąsiadem

  8. #8

    Domyślnie Re: ziemia rolna 300 m. ale sprzedana jako budowlana na wspó

    Cytat Napisał Izabela Wawrzeń
    sSiwy12
    czyli złozyc wniosek o WZ na ten teren 3000 m? tz. tak naprawde wolałbym np wydzielić 2 działki po 1500 lub kilka po 1000 bo wsumie mam 1h ale sugeruje się podpowiedzią geodety żeby wydzielic 3000 m na współwłasność sprzedać
    jak do tego się zabrać , byłem w Urzędzie miasta to powiedzieli mi ze ten teren nie ma planu zagospodarowania i w najbliższym czasie nie będzie dojazd do tych ziem byłby drogą wewnetrzną która jest już wytyczona geodezyjnie i ja tam mieszkam więc nowy kupujący byłby moim sąsiadem
    Nie mozesz sobie dzielic tak jak chcesz, jesli nie ma planu badz WZ to jestes ograniczony podzialem rolnym, ktory nie zezwala na wydzielenie mniej niz 3000m2. Geodeta ma po czesci racje, moglbys sprzedac 50% nieruchomoeci i wowczas wystapic do sadu o zniesienie wspolwlasnosci, ale tutaj sad i tak zasiegnie opinii wojta badz burmistrza i ten pewnie nie zezwoli na podzial. Wowczas zniesienie wspolwlasnosci nastapi za splata, a tobie o to przeciez nie chodzi. Tak wiec wystap o WZ na budowe dwoch domow i podziel pozniej dzialke w trybie zwyklym na 2 po 1500m2. Pytanie tylko czy dostaniesz to WZ.
    Everything is possible,
    education increases probability

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kar_ma
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Myślę, że jeżeli autorka wątku ma wybudowany dom po sąsiedzku, to dostanie WZ - jak wynika z wątku są spełnione warunki: droga dojazdowa, sąsiednia działka zabudowana, no i zapewne są media, skoro jest dom.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony