dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Vika
    Guest
    Vika

    Domyślnie meble kuchenne za 3 tys. - uda sie???

    czesc wszystkim,
    poczytuje sobie forum od jakiegos czasu - a szczegolnie ostatnio...
    i czuje sie lekko skolowana. musze kupic meble do kuchni i mam na to 3 tys., sama juz nie wiem czy powinnam sie rozejzec za stolarzem - za takie pieniadze to powinno sie dac zrobic (ale czy ladnei i rowno??),
    czy tez moze pobiec do BRW i poprosic o zaprojektowanie (ale chyba to jednak za malo forsy, po za tym, chce zeby szafki troche pozyly , a opinie o tej firmie sa rozne)
    no wiec nie wiem co z tym zrobic juz, doradzcie cos , prosze...
    (kuchnia jest malutka - wlasciwie to aneks kuchenny o wym. 230x240)
    pozdrawiam i dzieki
    V.

  2. #2

    Domyślnie

    proponuje zebyś zerkneła do katalogu z meblami np BRW, masz tam różne szafki i podane wymiary, znajdź dobrego stolarza który zrobi kuchnie wg TWOJEGO PROJEKTU
    ja tak właśnie robię, mnie kuchnia wyniesie ok 4 tys, z płyty ale meble na 2 ściany czyli ok 5, 50 m
    warto samemu pomyśleć, zerknij sobie na strony z kuchniami do internetu np
    www.hth-kitchen.com
    www.nikom.com.pl.(oferują projekt!)
    www.rust.pl (ładne mebelki)
    mam jeszcze kilka adresów jesli chcesz to podam
    póki co zerknij na w/w sa dobre
    pozdrawiam!!!!!
    edytka

  3. #3

    Domyślnie

    Myślę, że powinno się udać, ale raczej nie w Salonie Mebli Kuchennych, a u drobnego wytwórcy, który też da Ci gwarancję i fakturę jeżeli potrzebujesz.
    U mnie było tak: pojechaliśmy z żoną do Salonu Mebli Kuchennych (specjalnie używam dużych liter SMK, żeby poważniej wyglądało) z piękną wystawką i fachową obsługą. Znaleźliśmy mebelki o kolorze i frontach, które nam, czyt. żonie, spodobały się bardzo. Nawet w komputerze pani miała konkretny projekt jakiegoś klienta, bardzo zbliżony wielkością do naszych potrzeb. Cena: ok 15 000 zł. Potem okazało się, że mąż koleżanki (teraz już kolega) robi meble kuchenne, więc się z nim umówiliśmy i jakież było nasze zdziwienie, gdy przy wyborze frontów wyjął tą samą ulotkę, od tego samego producenta, jaką widzieliśmy w SMK i wycenił nam kuchnię na ok 5 000 zł. Ostatecznie zapłaciliśmy 5 600 zł, bo żona wybrała jeszcze najdroższe uchwyty, ale ona już tak ma. Kuchnia jest naprawdę ładna i dobrze wykonana, jakością nie odstaje nic a nic od tej w SMK.
    Pozdrowionka
    Metal

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Tak naprawdę metr kwadratowy płyty meblowej z przycięciem i zalaminowaniem krawędzi kosztuje około 30,- zł, a na całą kuchnie potrzebujesz 10-20 m2.

    Metr kwadratowy frontów z MDF'u poniżej 200,- zł a drewniane nie drożej niż 300,- (potrzeba 3-15 metrów).

    Mer bieżacy blatów 30-40 złotych.

    Wszystkie dodatki (zawiasy, prowadnice śruby, konfirmaty, itp... itd...) to 1-2 stówki na całą kuchnie - najdroższe są klameczki - potrafią kosztować i 50 złociszy za sztukę a potrzrzeba ich kole 20.

    W sumie Twoja kuchnia kosztuje około 2 tysięcy - reszta to praca - mierzenie, planowanie, wiercenie, skręcanie, transport, itd... itp... I dlatego są takie drastyczne różnice w cenach - stolarz_wolny_strzelec zadowoli się zarobkiem 500-1000 zł, a "Studio Excluzywnych Włoskich (bo z Włoch pod Wawą ) Mebli Kuchennych" musi srogo złupić, żeby klient poczuł, ze kupił coś wyjątkowego.

    PS. Oglądałem mebelki w kilku salonach - praktycznie kazdy model możesz zamówić u stolarza. Korpusy prawie na 100% są z paździerza. Reszte możes sobie dobrać w hurtowaniach okuć meblowych stosownie do swoich upodobań i zasobności portfela. Klamek, frontów, itp jest taki wybór, że głowa boli
    Jasiu

  5. #5
    Vika
    Guest
    Vika

    Domyślnie

    dzieki wam bardzo, czy mozecie sie podzielic konkretnymi namiarami na stolarzy ktorzy sie zajmuja takimi rzeczami...jesli macie takie namiary
    a poza tym, wybiore sie do takiego studia coby mi pomogli zaprojektowac (chociaz w sumie to wiem co chce) a potem poszukam stolarza...
    i zobaczymy jaka bedzie roznica w cenie.
    bardzo wam dziekuje za porady (i podniesienie na duchu )
    Vika
    [email protected]

    ps.(do Metala- czy ten kolega robi nadal meble? jesli tak to daj jakis kontakt do niego, pliss)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vika
    ps.(do Metala- czy ten kolega robi nadal meble? jesli tak to daj jakis kontakt do niego, pliss)
    Pewnie, że podam, ale najpierw napisz skąd jesteś, bo on działa w sensownych okolicach Wrocławia.
    Pozdrowionka
    Metal

  7. #7

    Domyślnie

    A co powiecie o mebelkach Atlas?

    tu podaję link

    www.atlas-kuchnie.com.pl
    Nie ma jak własne "M"....

  8. #8

    Domyślnie

    Metal,
    daj namiar na tego stolarza z okolic Wrocka - jeśli można mu zawierzyć...
    Na początku roku będę miał kuchnię do roboty, a nie wiem czy obecny stolarz odpowiedzialny za łazienkę sprawdzi się... - na razie za 1,10 szafek łazienkowych (bez lakierowania, ale obie wiszące i jedna do tego wysoka) zaśpiewał 1,2 K, ciekaw jestem jak będą wyglądać, bo tanie to one nie są...
    Pozdrowienia...

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rogi

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Widziałem w OBI meble do kuchni na sciane o wym 2,4 m cena 1500 zł. Więc raczej ci starczy, ale bez szleństw, płyta a nie drewno.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawek :)
    Metal,
    daj namiar na tego stolarza z okolic Wrocka - jeśli można mu zawierzyć...
    Na początku roku będę miał kuchnię do roboty, a nie wiem czy obecny stolarz odpowiedzialny za łazienkę sprawdzi się... - na razie za 1,10 szafek łazienkowych (bez lakierowania, ale obie wiszące i jedna do tego wysoka) zaśpiewał 1,2 K, ciekaw jestem jak będą wyglądać, bo tanie to one nie są...
    Pozdrowienia...
    Namiar poszedł na priva.
    Pozdrowionka
    Metal

  11. #11
    vika
    Guest
    vika

    Domyślnie

    oj, niestety jestem z warszawki...

  12. #12

    Domyślnie

    Metal,
    dzieki za namiar, moze sie przyda....

    Vika - przeprowadz sie do Wrocka!
    Pozdrowienia

  13. #13

    Domyślnie meble

    ludzie
    dajcie mi namiar na tego człowieka od mebli kuchennych we wrocku. Ciągle szukam kogoś z kogo już ktoś był zadowolony

  14. #14

    Domyślnie

    Witam,
    jestem ze śląska (górnego) - macie może namiary na DOBRYCH stolarzy meblowych z tych okolic?
    Tomek.

  15. #15

    Domyślnie Re: meble

    Cytat Napisał Rafszul
    ludzie
    dajcie mi namiar na tego człowieka od mebli kuchennych we wrocku. Ciągle szukam kogoś z kogo już ktoś był zadowolony
    Jak mawiała moja babcia "nasz Ci" ten namiar na priva.
    Pozdrowionka
    Metal

  16. #16

    Domyślnie

    Wszystko to bardzo ładnie, ale co z okolicami Wawy ? Kochani, znacie namiar na dobrego stolarza który robi kuchnie w okolicach Warszawy??
    Bede baaardzo wdzieczna za pomoc, bo mnie też porażają ceny w salonach kuchennych....
    A wyrzucic 15000 PLN na same mebelki bez sprzętu to trochę boli...

    Pozdrowionka,
    Paulina

    [email protected]

  17. #17

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Można kupić meble dobrze wykonane, z dobrego materiału i tanio.
    Właśnie wczoraj stolarze skończyli montaż mojej kuchni. Jest to w sumie 20 mb. szafek dolnych, górnych wraz z aneksem jadalnym.
    Ile zapłaciłem za całość wraz z montażem? - 5000 zł.

  19. #19

    Domyślnie

    Wowka! Czy stolarze zrobią też bajery w stylu narożne cargo tzn. całe to wnętrze?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Z pewnością tak. Niemniej ja świadomie zrezygnowałem np. z obrotowych koszy.
    Kwestia ceny. Te elementy w standardowych wymiarach kupuje się gotowe i po prostu przytwierdza do wnętrz szafek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony