dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.135
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Szybsze rozpoczynanie skutecznego grzania wpływa głownie na komfort cieplny, natomiast jedynie szybsze przerywanie grzania w razie ustania takiej potrzeby i możliwość realizowania dłuższych przerw w grzaniu skutkuje ewidentnymi oszczędnościami w zużycia energii cieplnej czyli realnym wpływem na obniżenie kosztów ogrzewania.

    Jedynie zupełny brak przewyższenia temperatury wnętrza powyżej zadanej, może wygenerować oszczędności w zużyciu energii, natomiast czas dojścia do temperatury efektywnej pracy grzejnika ma wpływ przede wszystkim na komfort cieplny.
    http://www.regulus.com.pl/wykresy-porownawcze

    Szybsze rozgrzanie grzejnika przyniesie ewidentne oszczędności w zużyciu energii cieplnej do ogrzania, jedynie wówczas, gdy towarzyszy mu szybkie zaprzestanie grzania
    po osiągnięciu temperatury zadanej. Dlatego też nie ma większego znaczenia dla zużycia energii, czy płyty grzejnika panelowego będą się rozgrzewać jednoczasowo czy też
    po kolei, gdyż i tak muszą się w efekcie nagrzać obie, ważne jest natomiast ile im zajmie proces schładzania si po osiągnięciu temperatury zadanej czyli jak długo będą grzać nie potrzebnie...
    Przy posadzkowym problem ten, tj. duża inercja grzejnika posadzkowego, jest szczególnie widoczny....

    ===
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Ile trzeba mieć lat ,żeby zmienić zdanie na temat . ?

    Czyż po wyłączeniu grzejnika temperatura nie zacznie spadać ?

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.135
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    No i ?

    Czy zawsze?
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    No i ?

    Czy zawsze?
    Witam
    Mam budynek 230 m2 ściany silikatowe ,strop betonowy . 40cm wełny na stropie , 20 grafitowego na ścianach , mało okien ( fiksy) , req .
    Straty budynku 4 kW
    Spadek temperatury obecnie 4 C w ciągu 4 dni . Nikt nie przebywał w budynku.

    Jak zrobić ogrzewanie dynamiczne i estetyczne . Ja zrobiłem podłogówkę drewnianą

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.135
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Witam
    Mam budynek 230 m2 ściany silikatowe ,strop betonowy . 40cm wełny na stropie , 20 grafitowego na ścianach , mało okien ( fiksy) , req .
    Straty budynku 4 kW
    Spadek temperatury obecnie 4 C w ciągu 4 dni . Nikt nie przebywał w budynku.

    Jak zrobić ogrzewanie dynamiczne i estetyczne . Ja zrobiłem podłogówkę drewnianą
    Na czym polega dynamika takiego ogrzewania? Co to jest "podłogówka drewniana"?
    Czy jak wejdziesz do tego budynku po czterech dniach nie obecności, nie jest aby ciut za chłodno czy też jest tak jak lubisz?
    Żródło ciepła dla tego budynku?
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Na czym polega dynamika takiego ogrzewania? Co to jest "podłogówka drewniana"?
    Czy jak wejdziesz do tego budynku po czterech dniach nie obecności, nie jest aby ciut za chłodno czy też jest tak jak lubisz?
    Żródło ciepła dla tego budynku?
    Szkoda ,że nie wiesz co to podłogówka drewniana

    A budynek mieszkalny odwiedza się raczej każdego dnia , teraz jest trakcie budowy .
    A źródłem jest PC z inwerterem

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.135
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Ja nie żałuję...

    Na czym polega dynamika takiego ogrzewania?
    =====

    "Spadek temperatury obecnie 4 C w ciągu 4 dni . Nikt nie przebywał w budynku."
    I dalej.
    "A budynek mieszkalny odwiedza się raczej każdego dnia , teraz jest trakcie budowy ."
    ====

    Zatem jeszcze nic o nim nie wiesz... Powiesz za trzy lata od wprowadzenia się.

    Pozdrawiam
    Dosiego Roku

    Bogusław
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  8. #28

    Domyślnie

    Witam,

    Dyskusja toczy się wokół ogrzewania podłogowego, więc pozwolę sobie do niej dołączyć, jako reprezentant marki Buderus. Dla tego typu instalacji najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie pompy ciepła jako urządzenia do zasilania budynku w energię cieplną. Dzięki wykorzystywaniu darmowej energii pozyskiwanej z gruntu oraz przemianie termodynamicznej, pompa ciepła uzyskuje energię cieplną o odpowiednich parametrach pozwalającą ogrzać budynek i przygotować c.w.u. Urządzenie uzyskuje największą sprawność przy zasilaniu instalacji niskotemperaturowej, takiej jak np. ogrzewanie podłogowe. Dodatkowo przy współpracy z kolektorami słonecznymi oraz wykonaniu dobrej izolacji cieplnej budynku roczne koszty eksploatacji układu są bardzo niskie. W sprawie doboru i montażu polecam kontakt z jednym z autoryzowanych instalatorów. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie http://www.buderus.pl/kontakty/autor...erwisanci.html. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,

    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  9. #29

    Domyślnie

    Ja mam u siebie w pokoju akurat grzejniki Kermi panelowe. Zamawiałem tutaj http://mat-dom.pl/k11-300-400.html w promocyjnej cenie. Oczywiście nie w białym kolorze. Kolor powłoki mogłem wybrać przy zamówieniu i postawiłem na lawendę. Jeśli chodzi o kwestie użytkowe to też nie mam nic do zarzucenia. Rachunki za ogrzewanie też mnie nie rujnują
    Ostatnio edytowane przez todolewski ; 12-02-2016 o 11:00

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony