dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70
  1. #61
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kloczkowski84

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    149

    Domyślnie

    Witam, odświeżam temat. Ja pomalowałem ściany bo myślałem, że te plamy znikną a one nadal są, zacząłem szukać w necie pomysłu jak to rozwiązać i trafiłem na to forum.
    Czy teraz muszę wszystko zetrzec papierem? przed malowanie tarłem 220 gąbką ale to nic chyba nie dało. Gdybym wiedział, ze beda takowe problemy to przetarł bym grubszym papierem a teraz mam podwójną robotę.
    Ktoś coś pomoże

  2. #62
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Niestety woda uwięziona w "zeszklonym" tynku sama nie odparuje więc musisz taką powierzchnie porysować. Swoją drogą dziwie się, że pomalowałeś te mokre plamy farbą... za miesiąc lub dwa będziesz szukał podpowiedzi ma forum jak pozbyć się pleśni ze ścian.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  3. #63

    Domyślnie

    To jest zgorzelina. Wątek faktycznie stary, bo sprzed kilku lat, ale to wtedy nie wiedziano o takim zjawisku....?
    Wystarczy przejechać papierem ściernym i po sprawie. Ja miałem to samo. Tynkowanie w lutym. Porotherm - trzyma ciepło, ładnie wyschło. No a w miejscach elementów żelbetowych ze względu na ich przemarzanie - powstały takie wilgotne miejsca.

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    w żelbet np: nadproża nie wsiąka woda więc wilgoć w tych miejscach w tynku utrzymuje się najdłużej

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Potwierdzam że przeszlifowanie drobnym papierem pomaga. Mam sporo mokrych plam na tynku (kładziony w pazdzierniku) i teraz mimo wyskoich temperatur i totalnie otwartych okien od tygodni schnie to prawie wcale. Przetarcie papierem powoduje że plama znika w ciągu kilkunastu godzin. Przykład poniżej (zaznaczyłem na foto fragment ściany który wczoraj przeszlifowalem lekko klockiem granulacja 180.
    Nie wiem na czym polega to zjawisko, ale tworzy się chyba jakieś takie szkliwo na powierzchni tynku które nie przepuszcza wody na zewnątrz. Pewnie wysokie mrozy zimą to spowodowały.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	scia.jpg
Wyświetleń:	352
Rozmiar:	73,8 KB
ID:	385654
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  6. #66

    Domyślnie

    To i ja odświeżę temacik. U mnie tynki robione w listopadzie. Przez miesiąc budynek nieocieplony (porotherm). Cały czas wietrzone i dogrzewane kozą. Niestety, w 4 dniowy mróz, pomimo dogrzewania, ostatniego dnia tynki pokryły się warstwą szronu, który po kilku dniach sam zszedł. W grudniu ociepliłem budynek. W styczniu uruchomiłem ogrzewanie podłogowe. Tynki praktycznie wszędzie suche, z kilkoma ciemniejszymi plamami, które po przetarciu papierem znikają. Jedna ściana na piętrze w ogóle nie schła, przetarłem delikatnie papierem ściernym kawałek i zostawiłem na noc - efekt na zdjęciu, tak więc przecieranie papierem działa Dodam, że u mnie tynkarze "zatykali" tynki, przecierając je "mopem" z wodą po zakończeniu prac, aby były gładkie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50737500_339516993444856_7913915973789286400_n.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	57,0 KB
ID:	424964

  7. #67
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaapo Zobacz post
    To i ja odświeżę temacik. U mnie tynki robione w listopadzie. Przez miesiąc budynek nieocieplony (porotherm). Cały czas wietrzone i dogrzewane kozą. Niestety, w 4 dniowy mróz, pomimo dogrzewania, ostatniego dnia tynki pokryły się warstwą szronu, który po kilku dniach sam zszedł. W grudniu ociepliłem budynek. W styczniu uruchomiłem ogrzewanie podłogowe. Tynki praktycznie wszędzie suche, z kilkoma ciemniejszymi plamami, które po przetarciu papierem znikają. Jedna ściana na piętrze w ogóle nie schła, przetarłem delikatnie papierem ściernym kawałek i zostawiłem na noc - efekt na zdjęciu, tak więc przecieranie papierem działa Dodam, że u mnie tynkarze "zatykali" tynki, przecierając je "mopem" z wodą po zakończeniu prac, aby były gładkie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50737500_339516993444856_7913915973789286400_n.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	57,0 KB
ID:	424964
    Dlatego zawsze staram się wytłumaczyć każdemu inwestorowi, że gładkie jak szyba tynki to nic dobrego...
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  8. #68

    Domyślnie

    W naszym przypadku decyzja została podjęta za nas, tynkarze chcieli dobrze, po fakcie powiedzieli, że będzie dłużej schło ale jak już nie raz powtarzałem - jak będę budował drugi dom (czyli nigdy), to nie powtórzę wielu błędów (pewnie popełnię inne)

  9. #69

    Domyślnie

    Odswieze temat zeby nie zakladac nowego....rowniez mam mokre tynki gipsowe wewnatrz kladzione w listopadzie...wietrzenie troche pomaga ale strasznie wolno to idzie...przetarcie papierem ściernym pomaga jednak pozostają rysy jakbym robil papierem sciernym po plastelinie... jak inaczej mozna wysuszyc te tynki? Wietrzyc otwierajav okna na caly czas, tylko je uchylic czy np. Pozamykac, raz dziennie przewietrzyc i znowu pozamykac i tak w kolko ?
    Pozdrawiam

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gg1s5 Zobacz post
    Odswieze temat zeby nie zakladac nowego....rowniez mam mokre tynki gipsowe wewnatrz kladzione w listopadzie...wietrzenie troche pomaga ale strasznie wolno to idzie...przetarcie papierem ściernym pomaga jednak pozostają rysy jakbym robil papierem sciernym po plastelinie... jak inaczej mozna wysuszyc te tynki? Wietrzyc otwierajav okna na caly czas, tylko je uchylic czy np. Pozamykac, raz dziennie przewietrzyc i znowu pozamykac i tak w kolko ?
    Pozdrawiam
    Ponawiam pytanie

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony