dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    death23

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Remont - od czego zacząć

    Witam, Od niedawna stalem sie posiadaczem domu jednorodzinnego, dom w stanie surowym, brak tynków wewnątrz i na zewnątrz, instalacje elektryczną która wymaga pewnie wymiany na nową, pokrycie dachowe w kiepskim stanie, stolarkę okienną do wymiany itd. Ogolnie to mozna powiedzieć ze stoja same ściany. Chce doprowadzić dom do stanu używalności ale nie bardzo wiem od czego zacząc, czy od dacho czy od okien czy od tynków. proszę o pomoc. pozdrawiam

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SuchyLas

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-654
    Dzielnica
    Stare Miasto
    Posty
    45

    Domyślnie

    Proponuję przyjąć kolejnośc:
    - dach, instalacje, tynki wewnetrzne, okna, elewacja, na końcu pozostałe elementy jak drzwi wewn i zewn podłogi itd. Powodzenia
    budowa od podstaw- stan surowy zamknięty

  3. #3

    Domyślnie

    up.
    u mnie tak samo. dom już jest ... od tygodnia Po wypruciu wszystkiego co do remontu zostaną gołe ściany. Mamy już zarys kolejności prac ale u nas wielka niewiedza w związku z papierologią polską. dach do wymiany absolutnej + zrobienie okien dachowych + podniesienie. Remonciarze i znajomy nadzorca budowlany mówi żeby nie kombinować z pozwoleniami tylko zgłosić same prace remontowe (bo nikt przecież nie sprawdzi a zrobi się szybko i sprawnie) . a ja się nie znam wcale
    A jak jednak ktoś się przyczepi to jakie są sankcje?
    A gdyby załatwiać wszystko oficjalnie to CO załatwić tak naprawdę?

    i jeszcze z innej beczki: nie mamy tam kanalizacji ani wody z ujęcia (poprzedni właściciel trochę dziwny był) wszystko w granicy działki. i co teraz? tzn w jakiej kolejności i dokąd się udać żeby to załatwić ?

    Jak się powtarzam to przepraszam ale nie daje rady przebrnąć przez ogrom wiadomości na forum

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tyczka

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    ja też mam gołe ściany w mieszkaniu 40m które bębę remontować i panika.
    jak jest z projektem . chcę zmienić lokalizację dzwi wewnętrznych i jeszcze jedne drzwi wewnętrzne dorobić, przesunąć drzwi wejściowe w stronę korytarza, zrobić ściankę g-k w pokoju- przedzielić go. rozumiem że potrzebna jest zgoda zarządcy i projekt.. w jakiej kolejności to załatwiać? mieszkam we wrocławiu, czy ktoś ma namiar na projektanta który wykonałbty mi taki projekt i jest niedrogi we wrocławiu.
    dziękuje za post o kolejności prac. jakoś tak myślałam, że najpierw zabiorę się za instalację elektryczną i przystosowanie jej do ogrzewania elektrycznego i przebudowania i za okna no i ewentualnie w międzyczasie ten projekt a później w razie zgody przebudowy wewnątrz i ściany, dopiero potem podłogi.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzena925
    Remonciarze i znajomy nadzorca budowlany mówi żeby nie kombinować z pozwoleniami tylko zgłosić same prace remontowe (bo nikt przecież nie sprawdzi a zrobi się szybko i sprawnie) . a ja się nie znam wcale
    A jak jednak ktoś się przyczepi to jakie są sankcje?
    A gdyby załatwiać wszystko oficjalnie to CO załatwić tak naprawdę?

    i jeszcze z innej beczki: nie mamy tam kanalizacji ani wody z ujęcia (poprzedni właściciel trochę dziwny był) wszystko w granicy działki. i co teraz? tzn w jakiej kolejności i dokąd się udać żeby to załatwić ?

    Jak się powtarzam to przepraszam ale nie daje rady przebrnąć przez ogrom wiadomości na forum
    Czy na ten dom wydano kiedykolwiek pozwolenie na użytkowanie ? Sankcją za samowolę budowlaną jest rozbiórka na koszt właściciela. Zgłaszanie remontu a robienie budowy nic nie daje bo w razie kontroli sankcje są takie same jak by zgłoszenia nie było.

  6. #6

    Domyślnie Re: Remont - od czego zacząć

    Cytat Napisał death23
    Witam, Od niedawna stalem sie posiadaczem domu jednorodzinnego, dom w stanie surowym, brak tynków wewnątrz i na zewnątrz, instalacje elektryczną która wymaga pewnie wymiany na nową, pokrycie dachowe w kiepskim stanie, stolarkę okienną do wymiany itd. Ogolnie to mozna powiedzieć ze stoja same ściany. Chce doprowadzić dom do stanu używalności ale nie bardzo wiem od czego zacząc, czy od dacho czy od okien czy od tynków. proszę o pomoc. pozdrawiam
    Od kalkulacji czy się to opłaca... Dom pewnie nie był nigdy oddany do użytkowania, prawda ? Musisz zacząć od pozwolenia na budowę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony