dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 71
  1. #21
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał rume
    lazik ma rację na moje to kable po zamieniane pomiędzy multi i konwerterem.
    Na miernik szkoda czasu Sprawdź kable i po problemie.

    PS. Ja mam podzielone C+ CP i TNK na 4 pokoje Pozdrawiam
    Ile chcesz za informację jak to zrobiłeś albo jak Ci to zrobili...

  2. #22

    Domyślnie

    Sam sobie zrobiłem

  3. #23

    Domyślnie

    i pewnie nie powiesz nam jak to zrobiłeś ani czy podzieliłeś tylko sygnał czy też róniez uprawnienia

  4. #24

    Domyślnie

    Mam podzielone uprawnienia
    Układ taki
    2 x konwerter Quattro (A+HB) + multiswitch
    4x dekoder na linuksie z ethernet
    po jednej karcie w każdym dekoderze
    kartę z CP mam ze starego dekodera dzięki czemu można było odczytać Boxkey co jest potrzebne do rozdzielenia uprawnień.
    Pozdrawiam

  5. #25
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał rume
    Mam podzielone uprawnienia
    Układ taki
    2 x konwerter Quattro (A+HB) + multiswitch
    4x dekoder na linuksie z ethernet
    po jednej karcie w każdym dekoderze
    kartę z CP mam ze starego dekodera dzięki czemu można było odczytać Boxkey co jest potrzebne do rozdzielenia uprawnień.
    Pozdrawiam
    Trochę to skomplikowane ale jak działa to tylko pozazdrościć.Podejrzewam ,że bardziej szczegółowo i mniej technicznie się nie da więc nie zawracam ci głowy.Na koniec powiedz tylko proszę jakie z tego tytułu ponosisz opłaty?To rozwieje moją wszelką wątpliwość ,że wszystko jest "legal".

    pzdr

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Na koniec powiedz tylko proszę jakie z tego tytułu ponosisz opłaty?To rozwieje moją wszelką wątpliwość ,że wszystko jest "legal"
    a jakie to ma znaczenie?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał niktspecjalny
    Na koniec powiedz tylko proszę jakie z tego tytułu ponosisz opłaty?To rozwieje moją wszelką wątpliwość ,że wszystko jest "legal"
    a jakie to ma znaczenie?
    No właśnie
    Opłaty w zależności od abonamentu. z każdej platformy po jednym abo.

  8. #28

    Domyślnie

    i to jest uczciwe... cokolwiek stałoby w regulaminie

  9. #29
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał niktspecjalny
    Na koniec powiedz tylko proszę jakie z tego tytułu ponosisz opłaty?To rozwieje moją wszelką wątpliwość ,że wszystko jest "legal"
    a jakie to ma znaczenie?
    Przecież nie ciebie pytam .Dla mnie ma znaczenie dla ciebie to beż znaczenia skoro pytasz.

  10. #30
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał rume
    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał niktspecjalny
    Na koniec powiedz tylko proszę jakie z tego tytułu ponosisz opłaty?To rozwieje moją wszelką wątpliwość ,że wszystko jest "legal"
    a jakie to ma znaczenie?
    No właśnie
    Opłaty w zależności od abonamentu. z każdej platformy po jednym abo.
    No i sie dowiedziałem.

  11. #31

    Domyślnie

    Wracając do tematu

    Przestawiłem nieco antenę i na pasku w dekoderze mam ok. 76 procent poziom sygnały, ale dolny pasek - niestety 0. Efekt? Skanuję kanały, wyszukuje nazwy (są też kanały z Polsatu Cyfrowego), ale niestety - przy próbie wejścia w dany kanał - brak sygnału.

    Przypuszczam, że problem tkwi w tym, że akurat na Hot Birdzie - może nieco przesłaniać mi budynek - mam okap odstający od ściany na ok. 80 cm. Wysięgnik mam przykręcony do ściany i on odstaje ok. 120 cm, a antena ma 80 cm średnicy. I patrzy prawie równolegle do ściany (prawie, czyli delikatnie na ścianę). Czy to może być przyczyną czy może coś innego - złe podłączenie)?

    Dlaczego mogę wyszukać kanały, a nie mam obrazu albo - przy niektórych kanałach - pokazał mi się na chwilę dolny pasek, ale był niewielki.

    Michał

  12. #32

    Domyślnie

    czy koniec końców CP można podłączyc przez multiswicha z dobrym skutkiem, czy nie? ma ktoś z was tak to zrobione?

  13. #33

    Domyślnie

    Można, można - wszystkie platformy można, tylko u mnie najpewniej jeszcze nie jest dokładnie wystrojony talerz albo właśnie kawałek dachu przesłania satelitę i stąd kłopot - niebawem odsunę od budynku ją jeszcze bardziej i dam znać.

    Michał

  14. #34

    Domyślnie

    a ja mam pytanie do rume - jak to u Ciebie działa? z komputera robiącego za dekoder przekazujesz uprawnienia do normalnych dekoderów przy TV? Rozumiem że taki dekoder przy TV obsługuje jednocześnie kilka platform? Bo w innym przypadku ilość dekoderów byłaby masakryczna.
    N-kę też tak rozdzielasz?

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    a ja mam pytanie do rume - jak to u Ciebie działa? z komputera robiącego za dekoder przekazujesz uprawnienia do normalnych dekoderów przy TV?
    Podejrzewam, że nie są to normalne dekodery, tylko takie z softem "alternatywnym" obsługujące wszystkie systemy kodowania jednocześnie.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  16. #36

    Domyślnie

    Jeden dekoder z czytnikiem kart - jedna karta, czyli jesli dzieli uprawnienia z n, CP, C+ to musi mieć co najmniej 3 tunery z czytnikami kart.
    A napisał, że ma 4 dekodery na linuksie, to było wprost powiedziane.

    C+ i n to żadna filozofia, trochę trudniej jest z CP, bo trzeba poszukać kogoś z starym dekoderem, takim gdzie da się boxkey wyciągnąć.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arkadly
    Jeden dekoder z czytnikiem kart - jedna karta, czyli jesli dzieli uprawnienia z n, CP, C+ to musi mieć co najmniej 3 tunery z czytnikami kart.
    Może mieć też jeden tuner z 3-ma czytnikami. Ale prawdopodobnie jest jak piszesz - każdy tuner robi jednocześnie jako serwer i klient.
    Zresztą ogólnie nie ma to większego znaczenia...
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalp
    Można, można - wszystkie platformy można, tylko u mnie najpewniej jeszcze nie jest dokładnie wystrojony talerz albo właśnie kawałek dachu przesłania satelitę i stąd kłopot - niebawem odsunę od budynku ją jeszcze bardziej i dam znać.

    Michał
    Taki fachowiec, , wszystkie platformy może swobodnie oglądać, czyli może wszystko z wyjątkiem ustawienia anteny
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  19. #39
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał rusek007
    Cytat Napisał michalp
    Można, można - wszystkie platformy można, tylko u mnie najpewniej jeszcze nie jest dokładnie wystrojony talerz albo właśnie kawałek dachu przesłania satelitę i stąd kłopot - niebawem odsunę od budynku ją jeszcze bardziej i dam znać.

    Michał
    Taki fachowiec, , wszystkie platformy może swobodnie oglądać, czyli może wszystko z wyjątkiem ustawienia anteny
    Pewne jest jedno.On teoretyzuje zero faktów.Wszystko ma ale tego nie widać.

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Cytat Napisał rusek007
    Cytat Napisał michalp
    Można, można - wszystkie platformy można, tylko u mnie najpewniej jeszcze nie jest dokładnie wystrojony talerz albo właśnie kawałek dachu przesłania satelitę i stąd kłopot - niebawem odsunę od budynku ją jeszcze bardziej i dam znać.

    Michał
    Taki fachowiec, , wszystkie platformy może swobodnie oglądać, czyli może wszystko z wyjątkiem ustawienia anteny
    Pewne jest jedno.On teoretyzuje zero faktów.Wszystko ma ale tego nie widać.
    Czytam i czytam ten wątek i już kilka razy miałem napisać a teraz już nie wytrzymałem

    Otóż mylimy tu dwa pojęcia:
    - rozdział sygnału anteny na poszczególne tunery
    - rozdział uprawnień dla danej platwormy na kilka tunerów.
    Są to dwie różne rzeczy i nie należy ich mylić.

    I tak rozdział sygnału anteny satelitarnej jest realizowane multiswitchem który może być w różnych konfiguracjach w zależności od potrzeb i zastępuje wiele anten satelitarnych na jedną. Więc nie trzeba jak mamy np. dwa lub więcej tunerów w domu montowania wielu anten a wystarczy tylko jedna zbiorcza. Więc ta instalacja działa dla każdej platformy, FTA oraz dowolnego tunera satelitarnego.
    Więc twierdzenie, że na multiswichu wszystkie platformy działają jest jak najbardziej prawdziwe, ale trzeba oczywiście mieć opłacone abonamenty dla każdego operatora do każdego tunera (oczywiście porócz tunerów FTA )

    Drugim rodzajem jest podział uprawnień by opłacać jeden abonament i mieć go dostępnego na wielu tunerach. Taki podział jest możliwy obecnie dla patformy C+ i nie wiem ale może i dla N-ki. Cyfrowego polsatu niestety się nie da tak na dzień dzisiejszy zrobić. Takie podziały robi się na urządzeniu zwanym spliterem które robi za serwer uprawnień i w nim siedzi oryginalna katra C+ a kabelkami są podłączone do niego karty klienckie w formie płytki drukowanej które się umieszcza w slotach kart Tunerów. Uprawnienia są wysyłane do nich i można niezależnie oglądać różne kanały w obrębie jednego abonamentu. Niemniej jednak trzeba te tunery podłączyć do anten satelitarnych i tu ma właśnie uzasadnienie zastosowania układu Multiswicha o którym jest ten wątek.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony