dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 71
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    robdk Ameryki nie odkryłeś.
    N-ki się nie rozdzieli. Jeżeli już to TNK (a to jest inna platforma)
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Wiem, że nie odkryłem ale jakoś nie widziałem, by to było dobrze zrozumiane bo mieszało się w wątku np. że nie wszystkie paltformy chodzą na multiswichu.

    Co do N poprostu nie wiedziałem więc dałem że może acz nie napewno.
    Nie siedzę już w temacjie jakieś 3 lata więc dużo się mogło zmienić.

  3. #43

    Domyślnie

    A ja właśnie z jakiegoś wpisu zrozumiałem że uprawnienia N-ki można rozdzielić i mnie to zdziwiło (a wiedziałem że działa to tylko na C+). Dlatego wiele osób bierze C+ żeby można było na kilku TV oglądać różne programy z pakietu cyfrowego.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Masz rację, że często tu ludzie gmatwają pojęcia, warto pomyśleć o specjalnej stronie poświeconej TVSAT w dmku jednorodzinnym. Wszyscy podpieramy się schematami z Dipola, ale dla laika to może być czarna magia.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  5. #45
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał robdk
    Cytat Napisał niktspecjalny
    Cytat Napisał rusek007
    Cytat Napisał michalp
    Można, można - wszystkie platformy można, tylko u mnie najpewniej jeszcze nie jest dokładnie wystrojony talerz albo właśnie kawałek dachu przesłania satelitę i stąd kłopot - niebawem odsunę od budynku ją jeszcze bardziej i dam znać.

    Michał
    Taki fachowiec, , wszystkie platformy może swobodnie oglądać, czyli może wszystko z wyjątkiem ustawienia anteny
    Pewne jest jedno.On teoretyzuje zero faktów.Wszystko ma ale tego nie widać.
    Czytam i czytam ten wątek i już kilka razy miałem napisać a teraz już nie wytrzymałem

    Otóż mylimy tu dwa pojęcia:
    - rozdział sygnału anteny na poszczególne tunery
    - rozdział uprawnień dla danej platwormy na kilka tunerów.
    Są to dwie różne rzeczy i nie należy ich mylić.

    I tak rozdział sygnału anteny satelitarnej jest realizowane multiswitchem który może być w różnych konfiguracjach w zależności od potrzeb i zastępuje wiele anten satelitarnych na jedną. Więc nie trzeba jak mamy np. dwa lub więcej tunerów w domu montowania wielu anten a wystarczy tylko jedna zbiorcza. Więc ta instalacja działa dla każdej platformy, FTA oraz dowolnego tunera satelitarnego.
    Więc twierdzenie, że na multiswichu wszystkie platformy działają jest jak najbardziej prawdziwe, ale trzeba oczywiście mieć opłacone abonamenty dla każdego operatora do każdego tunera (oczywiście porócz tunerów FTA )

    Drugim rodzajem jest podział uprawnień by opłacać jeden abonament i mieć go dostępnego na wielu tunerach. Taki podział jest możliwy obecnie dla patformy C+ i nie wiem ale może i dla N-ki. Cyfrowego polsatu niestety się nie da tak na dzień dzisiejszy zrobić. Takie podziały robi się na urządzeniu zwanym spliterem które robi za serwer uprawnień i w nim siedzi oryginalna katra C+ a kabelkami są podłączone do niego karty klienckie w formie płytki drukowanej które się umieszcza w slotach kart Tunerów. Uprawnienia są wysyłane do nich i można niezależnie oglądać różne kanały w obrębie jednego abonamentu. Niemniej jednak trzeba te tunery podłączyć do anten satelitarnych i tu ma właśnie uzasadnienie zastosowania układu Multiswicha o którym jest ten wątek.
    Gdzie tu mylimy dwa pojęcia?
    Zasadę działania opisałeś wzorowo dla splitera i dla multi...Dla mnie nadal nie wytłumaczone jest co w konsekwencji autor chce oglądać
    (bo o to chyba idzie)?Boryka się ze znalezieniem rozwiązania,które i tak prowadzi do tego by coś ogladać a nie jak opisujesz uczyć się zasady działania wspomnianych urządzeń.
    Cytat Napisał michalp
    Dlaczego nie mogę odszukać Polsatu?

  6. #46
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał rusek007
    Masz rację, że często tu ludzie gmatwają pojęcia, warto pomyśleć o specjalnej stronie poświeconej TVSAT w dmku jednorodzinnym. Wszyscy podpieramy się schematami z Dipola, ale dla laika to może być czarna magia.
    Super pomysł.
    Wtedy dany zainteresowany albo opisze dla laika jak ma to u siebie zrobione albo zapyta jak w domku jedn...można oglądać wszystkie platformy np w czterech miejscach niezależnie powtarzam np.Ile to kosztuje ,czy robił to sam ,czego użył by to mieć itp.Sami doskonale wiecie ,że technika idzie do przodu i za jakiś czas nie trzeba bedzie multi,spliterów tylko jednego urządzenia ,które pozwoli nam na oglądanie TV.Na dzień dzisiejszy sam nie wiem czy moje 1500 zł poszło na marne czy nie.Wejdzie usługa C+:

    Cyfra+ planuje uruchomienie do końca roku oferty Video on Demand umożliwiającej wypożyczanie filmów bez wychodzenia z domu. Platforma rozpocznie też testy usługi Multiroom, która pozwala na odbieranie programów na dwóch telewizorach w ramach jednego abonamentu

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Z ta usługa Multiroom prawdopodobnie nie będzie tak różowo.
    Raz, że nie bedzie za darmo.
    Dwa, co kilka godzin będzie potrzeba wyjecia karty (córki) i zblizenia jej do karty (matki) aby uzyskać uprawnienia.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  8. #48
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał rusek007
    Z ta usługa Multiroom prawdopodobnie nie będzie tak różowo.
    Raz, że nie bedzie za darmo.
    Dwa, co kilka godzin będzie potrzeba wyjecia karty (córki) i zblizenia jej do karty (matki) aby uzyskać uprawnienia.
    . tylko czy ten misterny plan w wieczne oglądanie C+ niezależnie w każdym z pomieszczeń za pomocą kart klienckich dekoderów i splitera itp.nie padnie na pysk bo wyprze go i zarazem uniemożliwi takie oglądanie wspomniany multiroom?

  9. #49

    Domyślnie

    O spliterach juz bylo tak jak i o multisw.
    Kilkanascie,no moze kilkadziesiat postow wyzej lazik wspominal o konwerterach.
    Byc moze wlasnie tutaj trzeba poszukac przyczyny. Z konwerterow QUAD i QUATTRO tylko jeden poprawnie wspolpracuje z multiswit. a drugi nie przepuszcza niektorych pasm.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    niktspecjalny, nie kracz
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  11. #51
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran
    O spliterach juz bylo tak jak i o multisw.
    Kilkanascie,no moze kilkadziesiat postow wyzej lazik wspominal o konwerterach.
    Byc moze wlasnie tutaj trzeba poszukac przyczyny. Z konwerterow QUAD i QUATTRO tylko jeden poprawnie wspolpracuje z multiswit. a drugi nie przepuszcza niektorych pasm.
    Który?

    http://www.dipol.com.pl/konwertery_s...arne_bib11.htm

    Ot tak fajna stronka.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran
    O spliterach juz bylo tak jak i o multisw.
    Kilkanascie,no moze kilkadziesiat postow wyzej lazik wspominal o konwerterach.
    Byc moze wlasnie tutaj trzeba poszukac przyczyny. Z konwerterow QUAD i QUATTRO tylko jeden poprawnie wspolpracuje z multiswit. a drugi nie przepuszcza niektorych pasm.
    Pisz jasno, że z multiswitchem tylko Qattro, bo wychodzi kaszna i ludzie zaczną kombinować.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  13. #53
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał rusek007
    niktspecjalny, nie kracz
    Mój montier powiedział ,żebym na razie oglądał spokojnie.Sam wiesz ,że do tego C+ dąży.Nie kraczę tylko realnie wypowiadam swój pogląd na tą sprawę.Co z tego ,że dzisiaj mam jak w październiku zniknie mi bezpowrotnie.(odpukałem)

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Moim zdaniem bedzie to samobój dla cyfry, bo na dzień dzisiejszy tylko dla tej usługi a nie ceny, czy oferty ludzie w domkach biorą cyfrę.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał rusek007
    Cytat Napisał raffran
    O spliterach juz bylo tak jak i o multisw.
    Kilkanascie,no moze kilkadziesiat postow wyzej lazik wspominal o konwerterach.
    Byc moze wlasnie tutaj trzeba poszukac przyczyny. Z konwerterow QUAD i QUATTRO tylko jeden poprawnie wspolpracuje z multiswit. a drugi nie przepuszcza niektorych pasm.
    Pisz jasno, że z multiswitchem tylko Qattro, bo wychodzi kaszna i ludzie zaczną kombinować.
    Spoko, napisalem o tym w ten sposob,bo nie pamietalem ktory jest ktory.
    Gdybym sie pomylil, to by dopiero sie namieszalo.

  16. #56
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Tak naprawdę to prawie niczym się nie różnią może tylko tym ,że quad ma w sobie muliswicha.Ot i wsio.,Który według ciebie zakłóca zapewne wiesz lepiej ode mnie.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał rusek007
    robdk Ameryki nie odkryłeś.
    Ale przynajmniej zebrał informacje w jednym miejscu i wyjaśnił działanie splitera.

    A chciałbym się dopytać - czy istnieją "pirackie" metody na oglądanie np. N na wielu dekoderach mając jeden abonament? Pisało coś o zastosowaniu w tym celu komputera z oprogramowaniem, ale może ktoś by rzucił więcej światła na tą sprawę?

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    raczej nie ma
    gadałem z kolesiem na wolumenie - a chłopaki obcykani chyba - tylko c+ dostałem odpowiedź można splitować - przynajmniej sprzętowo, za pomocą kabelków i kart
    chyba że tym linuchem ale to kolega niech sie wypowie, opowie, opisze
    chętnie posłuchamy...

  19. #59
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał frykow
    Cytat Napisał rusek007
    robdk Ameryki nie odkryłeś.
    Ale przynajmniej zebrał informacje w jednym miejscu i wyjaśnił działanie splitera.

    A chciałbym się dopytać - czy istnieją "pirackie" metody na oglądanie np. N na wielu dekoderach mając jeden abonament? Pisało coś o zastosowaniu w tym celu komputera z oprogramowaniem, ale może ktoś by rzucił więcej światła na tą sprawę?
    Toż to właśnie wyżej o to chciałem wypytać.Możliwość jest ale chyba nie chcesz o tym gadać tu na publicznym ,że jakiś na klient rąbie sobie platformy cyfrowe na lewo i prawo za jedyna 20 zyla/miesiąc dostając co miesiąc prezenty .

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    niech pisze "metaforami"

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony