dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie kształtki wieńcowe- czy ktoś je zastosował?

    Zbliżam sie powoli do układania stropu i majster mój zachęca do zastosowania kształtek wieńcowych firmy Ergobud. Ponoć robota idzie szybciej, lepiej i oszczedniej ( domyślam sie, że głównie dla niego ) Czy ktoś z szanownych forumowiczów zastosował takie kształtki na swoim stropie? Ciekaw jestem jakie są koszty, pewnie wychodzi drożej, ale jak bardzo.
    Mnie osobi ście rozwiazanie wydaje się interesujące.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie Re: kształtki wieńcowe- czy ktoś je zastosował?

    Cytat Napisał keramb
    Zbliżam sie powoli do układania stropu i majster mój zachęca do zastosowania kształtek wieńcowych firmy Ergobud ...
    stosowałem wyłacznie wieńcowe kształtki baupol - wiec nie doradze jak sie sprawują Ergobud ... /choć podejrzewam, ze tak samo/

    Cytat Napisał keramb
    ... Ciekaw jestem jakie są koszty, pewnie wychodzi drożej, ale jak bardzo ...
    poniewaz nie znamy stawek jakie bierze Twój majster za obmurowanie wieńca metoda tradycyjną ani nie znamy cen jakie Ty zapłacisz za kształtki Ergobud /wraz z transportem i ułożeniem/
    więc proponuje - oblicz to sobie sam
    a nam napisz tylko wyniki

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Zalety wg producenta:
    Kształtki wieńcowo-nadprożowe KZE i KWE

    * Do zabudowy wieńca stropowego na ścianach jedno- i wielowarstwowych, bez względu na materiał, z którego wykonane są elementy ścienne.
    * Bezpieczeństwo podczas montażu i zalewania stropu.
    * Skrócenie czasu montażu stropu i wieńca.
    * Ułatwienie prawidłowego wykonania wieńca.
    * Eliminacja czasochłonnego i kosztownego deskowania lub obmurówki wieńca.
    * Eliminacja skrajnych podpór montażowych.
    * Eliminacja dystansu zbrojenia wieńca.
    * Równomierny rozkład obciążeń przenoszonych ze stropu na ścianę.
    * Możliwość każdorazowego wykonania wieńca opuszczonego bez konieczności ryglowania stropu (wieniec opuszczony proponowany jest przez większość producentów elementów ściennych).
    * Możliwość wyprowadzenia ze ściany rdzenia bez naruszania konstrukcji kształtki.
    * Wymierne korzyści finansowe* i estetyka wieńca.

    * przykładowo na 100m2 stropu oszczędzamy 1m3 betonu !!
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4

    Domyślnie Re: kształtki wieńcowe- czy ktoś je zastosował?

    Cytat Napisał keramb
    Mnie osobi ście rozwiazanie wydaje się interesujące.
    Zastosowałem i jestem zadowolony!
    Zysk brak niepotrzebnych desek szalunkowych.
    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  5. #5

    Domyślnie Re: kształtki wieńcowe- czy ktoś je zastosował?

    Cytat Napisał pawlok
    Cytat Napisał keramb
    Mnie osobi ście rozwiazanie wydaje się interesujące.
    Zastosowałem i jestem zadowolony!
    Zysk brak niepotrzebnych desek szalunkowych.
    Pawlok
    To samo zastosowałem i jestem zadowolony.

    Widzę same zalety tych kształtek
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    D999

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Ksztaltki firmy Stropex - absurd

    dzisiaj chciałem kupić kształtki wieńcowe firmy Stropex i co się okazuje : Absurdalna polityka sprzedaży Stropexu zabrania sprzedaży kształtek oddzielnie mozna je kupic tylko wraz z kompletnym systemem stropowym tej firmy ,a na osobna sprzedaż jakiej kolwiek częsci stropu osobno Stropex niewyraża zgody - Tak mi powiedziano na jednym z firmowych składów ABSURD takie coś może sie tylko zdarzyć w jednym kraju na świecie POLSCE.I tu nasuwa sie pytanie co zrobic w sytuacji kiedy braknie nam jednej kształtki ?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    kupić proporcjonalną ilość stropu?

    zgadłem?
    co wygrałem?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  8. #8

    Domyślnie

    co to za brednie Kształtki luzem STROPEX kupisz swobodnie pod wrocławiem Cena lepsza niz producenta JEsli chcesz namiar pisz

  9. #9

    Domyślnie

    Witam!
    Kupisz i tu:
    http://lewtak.pl/?id=oferta&mode=18

    Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Powiedzcie mi czy te kształtki wieńcowe można kłaść na klej ten sam co kładzie się Ytong czy raczej lepiej dać na zaprawę cemetową?

  11. #11

    Domyślnie

    Policzyłem jakby wyszło u mnie, i taniej to te bkształtki nie wychodzą, ale na pewno szybciej i estetyczniej. Nie ma też ryzyka że się wieniec gdzieś wybrzuszy. U mnie będą kształtki.
    pozdrawiam
    nie wiem, czy to się uda.

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Moje doświadczenia z kształtkami Stropexu ( w odpowiedzi na poniższe):
    - można kupić ile się chce i jakie się chce, bez konieczności zamawiania stropu,
    - koszt L-ki (tzw. zewnętrznej) to ok 15 zł brutto,
    - dobrze wykonane, z grubsza trzymają wymiary, jednocześnie nie kruszą się zbytnio przy przycinaniu,
    - murować na zaprawę M10 (4:1:1/4; piasek, cement, wapno) - myślę, że na klej do BK czy Ytonga to zły pomysł. Trzeba je trochę "ułożyć i poziomować" a na cienkiej spoinie będzie ciężko. Z kolei jak zawalisz jej więcej, to Ci będzie pływać, a że są dość ciężkie, to się będziesz denerwował.
    - suma za dom 8x10m+ ściana nośna wewnątrz to 1100 zł, z pewnością więcej niż szalunek, ale w przypadku gdy buduje się samodzielnie lub małą ekipą, to się sprawdza,
    - jak jest duża ekipa to spokojnie mogą szalować (ma kto dźwigać i mają swój system na wieniec),
    - dziwię się, że dopiero tak niedawno ktoś wpadł na ten pomysł . W sąsiedniej wsi, to kilka domów w tym roku robili w ten sposób (nawet ekipy).
    Ostatnio edytowane przez jan_z_wolna ; 03-09-2010 o 12:43
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  13. #13

    Domyślnie

    jan dzięki za info.
    Dzis rano zdecydowałem że będe jednak je kładł na zaprawę. Powód - nierówności powstałe po wylaniu nadproży, za dużo równiania i kombinowania by było klejem.
    Teraz tylko muszę je jeszcze znalezc w dobrej cenie
    Pozdrawiam

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar konwalia31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    246
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Lewtaka nie polecam- są bardzo nieterminowi i niesłowni.
    Szczegóły na priv

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony