dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alutka74

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie strop drewniany...?

    Witajcie!

    Bedziemy budowac dom ze stropem drewnianym. Bardzo prosze wszystkich, ktorzy maja juz takie doswiadczenia o cene uwagi. Z gory dziekuje!!!!

  2. #2

    Domyślnie

    Dom parterowy czy z poddaszem uzytkowym?

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Mam strop drewniany, jak się sprawuje opowiem za miesiąc - PRZEPROWADZKA!

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    jak na moje to strop drewniany tylko dla parterówek. Jest dość głośny. Cenowo porównywalny do betonowych.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    wystarczylo kliknac w stopke z linkiem do dziennika by zobaczyc jaki to, dom i jaki dach

    drewniany bardzo dobry kazdy inny wymagalby rowniez izolacji

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    wystarczylo kliknac w stopke z linkiem do dziennika by zobaczyc jaki to, dom i jaki dach
    Widzisz, w pracy mam zablokowaną mozliwość oglądania zdjęć. Widzę tylko czerwone, małe krzyżyki które nic mi nie mówią o konstrukcji dachu,

    Pytałem bo mam strop drewniany ale poddasze nieużytkowe, które troszkę rózni się od poddasza uzytkowego ze stropem drewnianym.
    Pozdrawiam

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof_san
    ... w pracy mam zablokowaną mozliwość oglądania zdjęć. Widzę tylko czerwone, małe krzyżyki które nic mi nie mówią o konstrukcji dachu ...
    i dobrze
    bo w pracy sie pracuje !
    /jakby wam nie zablokowali - gołe baby byście oglądali ... /

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał krzysztof_san
    ... w pracy mam zablokowaną mozliwość oglądania zdjęć. Widzę tylko czerwone, małe krzyżyki które nic mi nie mówią o konstrukcji dachu ...
    i dobrze
    bo w pracy sie pracuje !
    /jakby wam nie zablokowali - gołe baby byście oglądali ... /
    Właśnie to jest tak sprytnie zrobione, że polokowane mam oglądanie zdjęć na forach, blogach itp. a zdjęcia na stronach np. wyborczej, muratora, onetu widzę. Czyli teoretycznie gołe baby też mogę oglądać ale takie strony blokowane są w całości

    My tu o gołych babach ale wracając do stropu. Problemem przy stropach drewnianych jest pękanie płyt G-K przy podwieszanym suficie.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof_san
    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał krzysztof_san
    ... w pracy mam zablokowaną mozliwość oglądania zdjęć. Widzę tylko czerwone, małe krzyżyki które nic mi nie mówią o konstrukcji dachu ...
    i dobrze
    bo w pracy sie pracuje !
    /jakby wam nie zablokowali - gołe baby byście oglądali ... /
    Właśnie to jest tak sprytnie zrobione, że polokowane mam oglądanie zdjęć na forach, blogach itp. a zdjęcia na stronach np. wyborczej, muratora, onetu widzę. Czyli teoretycznie gołe baby też mogę oglądać ale takie strony blokowane są w całości

    My tu o gołych babach ale wracając do stropu. Problemem przy stropach drewnianych jest pękanie płyt G-K przy podwieszanym suficie.

    Ryzyko rzeczywiście większe, ale nie musi tak być. mam płyty mocowane bezpośrednio do belek stropowych (drewnianych) i nic nie pęka. Może dlatego, że to niecałe 2 lata, a może dlatego, że strop solidny. Pękać będzie w zależności od strzałki ugięcia stropu, a tu nie ma reguły, że drewniany bardziej się ugina od innych.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Ryzyko rzeczywiście większe, ale nie musi tak być. mam płyty mocowane bezpośrednio do belek stropowych (drewnianych) i nic nie pęka. Może dlatego, że to niecałe 2 lata, a może dlatego, że strop solidny. Pękać będzie w zależności od strzałki ugięcia stropu, a tu nie ma reguły, że drewniany bardziej się ugina od innych.
    Być może, ja mam płyty mocowane na metalowej konstrukcji podwieszanej pod konstrukcją dachu.
    Konstrukcja dachu z kratownic
    U mnie pękało w pierwszym roku, teraz jest drugi i nie znalazłem nowych pęknięć. Drewno pewnie już przeschło.
    Jak mi starczy czasu to w tym roku poprawię i mam nadzieje, że będzie już bez pęknięć

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof_san
    Problemem przy stropach drewnianych jest pękanie płyt G-K przy podwieszanym suficie.
    Jak będzie źle zrobione to oczywiście że popęka. Ale przy dobrze zrobionej konstrukcji już nie jest to takie pewne.

    I dodatkowo strop drewniany nie wymusza pełnego sufitu z płyt. Można odsłonić belki stropowe i nawet od góry nabić ładne drewno i mieć wtedy cały drewniany sufit. Ewentualnie tylko pomiędzy belkami dać płyty.
    Ale to głównie właśnie przy poddaszu nieużytkowym.

  12. #12

    Domyślnie

    Jeśli miałabyś poddasze użytkowe - jak ja - to zdecydowanie nie polecam. Ze względu na hałas jaki przenosi taki strop. Dałem się namówić architektom na częściowo drewniany strop. Na piętrze są pokoje dzieci. Strop wygłuszony jastrychem, dalej osb18mm, styro 2cm, osb 25mm, wełna 22cm, płyta GK - a jak maluchy biegają - mam wrażenie, że stado koni galopuje na pietrze
    Nie ma tego wrażenia tylko w garażu i kotłowni, gdzie jest lany żelbet.
    Drewniany wcale nie był tańszy. W przypadku mojego domu to mit.
    Jeśli chodzi o Twój dom - to moim zdaniem to tylko kwestia ceny drewna i porównania z betonem. My bardzo chcieliśmy drewniane belki w salonie. Wyglądają super - ale teraz myślę, że mogłem je sobie przymocować do betonu od dołu Efekt ten sam - i o wiele ciszej.
    pozdrawiam.
    S.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał allfrog
    Jeśli miałabyś poddasze użytkowe - jak ja - to zdecydowanie nie polecam. Ze względu na hałas jaki przenosi taki strop. Dałem się namówić architektom na częściowo drewniany strop. Na piętrze są pokoje dzieci. Strop wygłuszony jastrychem, dalej osb18mm, styro 2cm, osb 25mm, wełna 22cm, płyta GK - a jak maluchy biegają - mam wrażenie, że stado koni galopuje na pietrze
    Nie ma tego wrażenia tylko w garażu i kotłowni, gdzie jest lany żelbet.
    Drewniany wcale nie był tańszy. W przypadku mojego domu to mit.
    Jeśli chodzi o Twój dom - to moim zdaniem to tylko kwestia ceny drewna i porównania z betonem. My bardzo chcieliśmy drewniane belki w salonie. Wyglądają super - ale teraz myślę, że mogłem je sobie przymocować do betonu od dołu Efekt ten sam - i o wiele ciszej.
    pozdrawiam.
    S.

    Przy takich warstwach to się nie dziwię, że taniej nie wyszło.
    Co do hałasu to rzeczywiście tupanie będzie słychać i inne stuki w podłogę. To jest minus stropu drewnianego.

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał allfrog
    Jeśli miałabyś poddasze użytkowe - jak ja - to zdecydowanie nie polecam. Ze względu na hałas jaki przenosi taki strop. Dałem się namówić architektom na częściowo drewniany strop ...
    ze wzgledu na pożar - pewnie tez nikt by nie polecił drewnianego ...
    p.s.
    "architekci" w jakim wieku ?
    mleczne zęby jeszcze posiadają ... ?

  15. #15

    Domyślnie

    Zbigmor - wszystko zgodnie z projektem No - może jastrych dodałem od siebie i osb 25, zamiast 22...
    Brzoza - na zagrożenie p.poż też jestem mocno uczulony. Czujki zamontowane, gaśnica stoi, latarki zawsze pod ręką, piec sprawdzam co dzień (ekogroch - ale dmucham na zimne..)
    Co do architektów - to dobrzy znajomi. Projekty robią fajne. Naprawdę mi się podobają. Ale - ja kto architekci - bardziej wizjonerzy niż praktycy (wiem, że uogólniam - ale to pół żartem
    Drugi dom nieco zmodyfikuję
    Pozdr.

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał allfrog
    ... Ale - ja kto architekci - bardziej wizjonerzy niż praktycy (wiem, że uogólniam - ale to pół żartem ...
    mam podobne odczucia ...
    architekt na budowie to rzadkośc ...
    normalnie od deski projektowej nie idzie takiego oderwać
    skąd więc taki ma wiedzieć, ze drewno jest palne ? skrzypi, rozsycha sie, kręci je i pęka, drązy je robak, ciemnieje, ugina się, butwieje, atakuje je grzyb, ma spore skurcze, itd ... ?

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alutka74

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    dzięki za rady

    Decyzja juź prawie zapadła, na 99% będzie drewniany. Poddasze będzie wykorzystywane tylko przez męźa kilka godzin tygodniowo. Ma być tam mała pracownia. Pomieszczenie przy kącie nachylenia dachu zajmie moźe 30 m2. Lać strop wielkości 126 m2 po to źeby uźytkować zalediwe 1/4???? chyba mało rozsądne? Strop drewniany moźe i cenowo jest porównywalny z betonowym ale moźna przecieź obniźyć koszty wykonując prace częściowo samemu. Koronny arguent pzeciw, który spędza mi sen z powiek to bezpieczeństwo, chodzi o palność. Chociaź z drugiej strony, Kanadyjczycy i Skandynawowie budują głównie domy w całości z drewna i jakoś nie słychać o lawienie poźarów. Moi dziadkowie, dziadkowie męźa mieszkali całe źycie w domach z stropem drewnianym (nieimpregnowanym) i nic strasznego się nie stało. Do dziś stoi dom budowany przez pradziadka męza, notabene cały z drewna. I jeszcze... wtedy nie było czujników dymu itp... Chyba nie powinnam mieć wątpliwości.

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał alutka74
    ... Chyba nie powinnam mieć wątpliwości.
    nie powinnaś miec watpliwości a jednak masz /jesli zadajesz takie pytania/...


    co do domu pradziadka - nie rozsmieszaj mnie
    dziadek miał w domu jedna czy dwie zarówki 40 stki / pewno dopiero jak umierał/ i jedno gniazdko w całej chałupie /zwane kontaktem w tamtych latach / do którego sam nie wiedział co ma wetknąć ...
    teraz w domu praktykuje sie z 200 punktów elektrycznych rozmieszczonych w kilkunastu obwodach /chińskie surogaty w wiekszości, bo inwestor w końcówce ledwo bokami robi ... więc oszczędza na czym sie tylko da .../
    dzadka dom miał gołe sciany i polepe zamiast podłogi
    a standardowy dzisiejszy dom będzie nasączony chemią od podłogi po sufit
    /płonie jak pochodnia /
    czujki dymu można sobie w takim wypadku do du ... schowac
    nie zdazysz wyskoczyc przez okno - jak sie to rozchajcuje ...

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Mieszkałem przez dwa lata w domu z drewnianym stropem. Dla mnie to była podłoga (mieszkałem na górze), a i tak dźwięki z dołu były uciążliwe. Nie zdecydował bym się na strop drewniany jeśli na górze miały by być pokoje.
    Taki drewniany strop pali się jak pudełko zapałek!
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony