dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 63
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 1246
  1. #501
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Monisiaaa nasz taras ma 5,5 x 4m i jest genialnie duży Już planujemy, że zrobimy na nim przyjęcie komunijne naszej Córci za parę lat
    Jest od południowego wschodu i niestety do połowy (po przekątnej) moknie podzas deszczu, ale i tak jesteśmy z niego supe zadowleni. A w sumie jeszcze tak naprawdę w pełni nie zaczęliśmy z niego korzystać, bo wprowadziliśmy się na początku sierpnia w zeszłym roku, a wiadomo jak wyglądają pierwsze tygodnie po zamieszkaniu W każdym razie te wieczory z Bartkiem z lampką wina ciągle przed nami!
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  2. #502
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olai

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Nałęczów
    Kod pocztowy
    24-150
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witaj Aniu
    Na początku to OGROMNIE GRATULUJĘ nowego domownika w twoim brzuszku
    Przeczytałam cały twój dziennik i znalazłam wiele inspiracji które na pewno wykorzystam u siebie w domku, ale to dopiero w przyszłym roku przy projektowaniu i wykańczaniu naszych wnętrz. No i Super że napisałaś przepis na Otoczaki - na pewno będą i w naszym domu (tylko jeszcze nie wiem gdzie)
    Córeczka wasza przeurocza i na pewno będzie się opiekowała braciszkiem lub siostrzyczką.
    Mam nadzieję, że nie będziesz miała nic przeciwko jeśli będę pytała o niektóre szczegóły waszego wyposażenia (ceny, sklepy itp)
    Pozdrawiam Ola

  3. #503
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Cytat Napisał olai Zobacz post
    Witaj Aniu
    Na początku to OGROMNIE GRATULUJĘ nowego domownika w twoim brzuszku
    Przeczytałam cały twój dziennik i znalazłam wiele inspiracji które na pewno wykorzystam u siebie w domku, ale to dopiero w przyszłym roku przy projektowaniu i wykańczaniu naszych wnętrz. No i Super że napisałaś przepis na Otoczaki - na pewno będą i w naszym domu (tylko jeszcze nie wiem gdzie)
    Córeczka wasza przeurocza i na pewno będzie się opiekowała braciszkiem lub siostrzyczką.
    Mam nadzieję, że nie będziesz miała nic przeciwko jeśli będę pytała o niektóre szczegóły waszego wyposażenia (ceny, sklepy itp)
    Pozdrawiam Ola
    Witam Olu i cieszę się bardzo, że nasz Dziennik okazuje się inspiracją!
    Bardzo mi będzie miło odpowiadać na Twoje pytania, chętnie pomogę!

    Brzuszek pomału się zarysowuje Choć mam nadzieję, że trochę zwolni tempo!
    Czuję się różnie, niestety wieczorami mam nadal jadłowstręt, z jednej strony to dobrze, ale to takie nieprzyjemne...
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  4. #504

    Domyślnie

    Aniu a który to tydzień??? zdrówka życzę

  5. #505
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Dziękuję A tydzień zaczynamy 11, czyli początek trzeciego miesiąca
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  6. #506
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Joan72
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Solec Kujawski (między Bydgoszczą a Toruniem)
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ania i Bartek Zobacz post
    Joan72 dziękuję za zaproszenie! I co tak nieśmiało? Śliczności, a te kaczuszki ostatnie- cudeńka! Jak Ty to robisz?
    Ja potrafię tylko przyszyć guzik, nie mowiąc już o stworzeniu własnego bloga
    Gratulacje!
    Dziękuję za gratulacje
    "Nieśmiało", bo to Twój dziennik, a ja tu z buciorami....
    Cieszę się, że kaczusie się podobają
    Szyć nie jest wcale tak trudno, gorzej z wypychaniem, hehe.
    A ten mój blog...Nie lubię za dużo pisać więc to jest Fotoblog, hihi.
    Aniu, a Ty nie musisz martwić się brakiem bloga, bo Twój dziennik to jest coś dla mnie nie osiągalnego... wspaniale opisałaś jak powstawał Wasz domek. Dużo pomysłów ściągnę - na pewno!!! Szczególnie podobają mi się otoczaki ( jak większości), oraz...usytuowanie ścianki między kuchnią a salonem. Już robiłam sobie taką wizualizację i na 100% będę miała tak samo Pamiętam jak z niecierpliwością czekałam na wpis, czy już się wprowadziliście... A teraz czekam razem z Wami na rozwiązanie...
    Bardzo lubię wracać do Twojego dziennika
    Życzę dużo zdrówka. Dbaj o Was!!!
    Pozdrawiam serdecznie. Pa.

  7. #507
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    No nie, to ja BARDZO NIECIERPLIWIE czekam na Wasz dziennik lub co najmniej fotodziennik!
    A myślałam, że naszego nikt nie czyta i niewielu tu zagląda Gdy tak podglądam inne Dzienniki, dochodzę do wniosku, że albo my mamy kiepski aparat (i to się potwierdziło) albo inni mają dłuższą dobę i wzięli milionowe kredyty Nie wiem czemu po namiętnym wczytywaniu się w to forum chciałam, żeby u nas było tak samo, jak u X czy Y, ale już wiem, że tak nigdy nie będzie, bo u nas jest jak u Ani i Bartka i prawie dwóch więcej Skarbów To jest nasz domek, nasze wnętrza, zdjęcia nie oddają atmosfery, nie pokazują jak sami planowaliśmy, rysowalismy nasze własne projekty, albo po prostu szliśmy na żywioł. Nie mamy białej kuchni na wysoi połysk, nie mamy łazienki w stylu retro, ani młynka w zlewie. Nie mam tyle czasu, żeby co kilka dni sprawdzać asortyment przedświątecznych jajek i królików we wszystkich home-depot-tchibo-and-you
    Najważniejsze, że za kazdym razem, gdy idę naszym długaśnym podjazdem lub siedzę w fotelu i patrzę na ogie w kominku...nic bym nie zmieniła, bo to jest nasze

    Joan ściana z kominkiem prawie oddzielająca salon od kuchni stoi w idealnym miejscu, bo zasłania zlew i najbardziej roboczą część blatu kuchennego.
    Cała przestrzeń salon+kuchnia+część jadalna to raptem tylko 45m2, ale nam jest przytulnie i zupełnie nam ta przestrzeń wystarcza
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  8. #508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ania i Bartek Zobacz post
    Nie wiem czemu po namiętnym wczytywaniu się w to forum chciałam, żeby u nas było tak samo, jak u X czy Y, ale już wiem, że tak nigdy nie będzie, bo u nas jest jak u Ani i Bartka i prawie dwóch więcej Skarbów To jest nasz domek, nasze wnętrza,
    to chyba wszyscy przeglądający to forum tak mają, ale ja mam wrażenie że te niektóre wnętrza choć piękne wyglądają jak muzealne jakby w nich życia nie było
    Najważniejsze, że za kazdym razem, gdy idę naszym długaśnym podjazdem lub siedzę w fotelu i patrzę na ogie w kominku...nic bym nie zmieniła, bo to jest nasze
    i to jest najważniejsze żeby dobrze czuć się we własnym domu a każdy i tak ma inny gust i nigdy nie ma tak żeby się wszystkim wszystko podobało
    a z drugiej strony czy to tak fajnie mieć wypicowane wnętrza i kredyt na 30 lat z kosmiczną ratą

  9. #509
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Cytat Napisał AJA123 Zobacz post
    i to jest najważniejsze żeby dobrze czuć się we własnym domu a każdy i tak ma inny gust i nigdy nie ma tak żeby się wszystkim wszystko podobało
    a z drugiej strony czy to tak fajnie mieć wypicowane wnętrza i kredyt na 30 lat z kosmiczną ratą
    Brawo, brawo!!! Tak samo myślę i już cieszę, że jak dzieci będę chodzić do szkoły, a my spłacimy nasz kredyt za 10 lat, to...oj gdzie my wtedy nie pojedziemy... Koniecznie chcemy pokazać naszej Córci Prowansję, bo chyba tam do nas dołączyła Ale w razie czego przejedziemy jeszcze przez Szwajcarię, gdyby to jednak tam...)
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  10. #510

    Domyślnie

    hmm, a ja sie wlasnie zastanawiam nad kredytem na 30 lat... no ale co zrobic, cos trzeba dziecku w spadku zostawic

  11. #511
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Morlena
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    jeszcze Poznań
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie żebym krytykowała branie kredytu na 30 lat, ale dziecko być może jak dorośnie, zamieszka na drugim końcu świata, tam zapuści korzenie... i ani pomysli o powrocie do PL.
    Chodzi tylko o to, żeby nie przesadzić ani nie pędzić za tłumem i takim samym gustem.... tak jak piszą dziewczyny - porcelanowe białe zajączki, kuchnie takie jak maja ci, którzy tu są wychwalani wniebogłosy. Tylko czasem ktoś napisze, że wnętrze zimne, jakby nikt tam nigdy nie mieszkał (ale w oględniejszych słowach i bez wskazywania palcem). Każdemu jego decyzja i jego wnętrza.
    Aniu i Bartku, czytam Wasz dziennik, bardzo mi się podoba i widzę w poglądach też pewną zbieżność.
    Pozdrawiam i gratuluję.

  12. #512

    Domyślnie

    wiem, wiem, ze moze nie bedzie chcial mieszkac na starych smieciach ale ja po prostu nie potrafie oszczedzac, wiec jesli nie dom to nie zostanie mu po mnie nic. Ale to druga czesc motywacji. Pierwsza to taka, ze juz nie chce mieszkać w bloku, nawet jesli mam dojezdzac kilkadziesiąt kilometrów do pracy

  13. #513
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Morlena
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    jeszcze Poznań
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Co do mieszkania w bloku - zgadzam się w 100%, natomiast jeśli chodzi o dojeżdzanie kilkudziesięciu km do pracy - hmmm, to już mniej. Ale ja leniwa bywam. I oszczędna, jak to się mówi o mieszkańcach mojego miasta...

  14. #514

    Domyślnie

    Czasem takie dojazdy wychodzą taniej Ale wracając do meritum - to oczywista oczywistość, że odpicowywanie chaty ponad pewien standard nie ma żadnego uzasadnienia. No ale Polacy lubią sie pokazywać

  15. #515
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Witam Morlena i winczenzo. Dziękuję za Wasze wypowiedzi, miło mi, że nasz Dziennik żyje
    Co do kredytów, my robiliśmy wszystko, żeby wziąć jak najmniej i na jak najkrócej. Oczywiście nasze prognozy co do kosztów budowy okazały się sporo umniejszone, ale i tak udało się uniknąć kredytu na 30 lat Fakt, że marzy mi się już piękny trawnik, uporządkowany ogród, ogrodzenie, brama, ale mówi się trudno. Pomalutku, krok po kroczku będziemy się bawić ogrodem, planowaniem i sadzeniem. A na grilla i tak znajdzie się miejsce. Sporo miejsca! Nasza działka ma 1600m2, więc mamy spore pole do popisu jeśli chodzi o zieleń i zagospodarowanie naszych najbliższych wypłat
    Od taty Bartka pożyczyłam parę książek o ogrodach i leksykon roślin ogrodowych, no i zaczęła się lektura. Zgroza! Im więcej o tym czytam, tym bardziej jestem przerażona. Tata oczywiście nam pomoże, bo nie chcemy korzystać z lokalnych zdzierców-fachowców od planowania i zakładania ogrodów. Za taką przyjemność na naszej powierzchni, musielibyśmy faktycznie wziąć większy kredyt.
    W ten weekend męska część naszej rodziny wykopała rowki pod dreny od deszczówki. Dopóki nie rozwiążemy problemu odprowadzenia deszczówki, nie możemy posiać trawy. Mam nadzieję, że do końca kwietnia uda nam się ja zasiać na całej działce. Musimy też dowieźć jeszcze co najmniej dwie przyczepki ziemi, bo z tyłu działki w lewym narożniku widać wyraźny spad.
    Mam już plan, co chciałabym mieć w rekreacyjnej części działki, czyli z tyłu domu. Postaram się przenieść to na papier lub do kompa i umieścić w dzienniku.
    Myślę, że jak już bedziemy mieli plan ogrodu, to później będzie łatwiej

    Wczoraj kupiliśmy dwa rododendrony, i to w biedronce Pokażę na fotkach.
    Na parapecie przy jadalni stoi piękna donica z hiacyntami. Muszę je jednak rozsadzić, bo dwa zdecydowanie zdominowały trzeciego. Biedaczek chyba wyląduje w osobnej doniczce.
    No i mam nadzieję, że w końcu uda mi się wybrać do IKEA! W tym tygodniu się nie udało, bo mieliśmy pogrzeb w rodzinie, ale ja już chcę, chcę, chcę!
    Wiosna zagląda już do nas na maksa, więc trzeba działać!

    PS. Nie wytrzymałam. Kupiłam białego ceramicznego króliczka... Ale całą świąteczny wystrój pokażę dopiero w świątecznym Tygodniu
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  16. #516
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Bartek ma dziś urodziny Szukam przepisu na tartę z owocami i galaretką, na spodzie z kruchych ciasteczek.
    Jak będzie gotowe - poczęstuję
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  17. #517

    Domyślnie

    Hm, to obaj jestemy baranami
    Ale wracając - gdzies w głębi wątku przeczytałem, ze macie ogrzewanie podlogowe. Mam w zwiazku z tym pytanie czy macie je w calym domu, we wszystkich pomieszczeniach czy jednak gdzies zamontowaliscie kaloryfery?

  18. #518
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Cytat Napisał winczenzo Zobacz post
    Hm, to obaj jestemy baranami
    Ale wracając - gdzies w głębi wątku przeczytałem, ze macie ogrzewanie podlogowe. Mam w zwiazku z tym pytanie czy macie je w calym domu, we wszystkich pomieszczeniach czy jednak gdzies zamontowaliscie kaloryfery?
    Podłogówkę mamy w całym domu (ominęliśmy tylko miejsca pod szafkami w kuchni i szafami wnękowymi), dodatkowo w większej łazience mamy kaloryfer-drabinkę. A zwykły kaloryfer jest w garażu, bo garaż jest nieogrzewany i w dodatku w bryle domu, nie chcieliśmy, żeby dodatkowo wyziębiał nam ściany.
    Szczerze mówiąc np. pranie szybciej schnie na podłodze, niż na tej drabince, więc czasem rzucam je na noc na czyste fragmenty płytek
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  19. #519
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ania i Bartek Zobacz post
    Bartek ma dziś urodziny Szukam przepisu na tartę z owocami i galaretką, na spodzie z kruchych ciasteczek.
    Jak będzie gotowe - poczęstuję
    Niestety przepisu nie znalazłam, ale zaczęłam kombinować i...nie wyszło Za to powstał pyszny deser z owocami, galaretką malinową i maślanymi okruszkami z ciasteczek
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  20. #520
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Joan72
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Solec Kujawski (między Bydgoszczą a Toruniem)
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał AJA123 Zobacz post
    a z drugiej strony czy to tak fajnie mieć wypicowane wnętrza i kredyt na 30 lat z kosmiczną ratą

    Jeszcze parę lat temu, jak moja kuzynka brała 30-letni kredyt na mieszkanie, to pukałam się w czoło i myślałam, że zwariowała....
    Ale teraz mamy kredyt na 30 lat i niestety nie mamy nawet zaczętej budowy...Kredyt wzięliśmy tylko na działkę!!! W Solcu, gdzie mieszkam działki budowlane są cholernie drogie...Działka nie za duża 892m kw.
    No i teraz spłacamy kredyt. Czekamy obecnie na pozwolenie na budowę. Mam nadzieję, że uda nam się w tym roku zrobić stan zero...ale nie wiadomo jak to będzie...
    Bez kredytu na 30 lat nie moglibyśmy nawet kupić kawałka ziemii... Co za filozofia kupić działkę gdzieś daleko na wsi. Objeździliśmy zreszta okolice i doszliśmy do wniosku, że same dojazdy wykończyłyby nas, a trójeczka jest i będą się robić coraz bardziej samodzielni...wiadomo jak to jest z dziećmi : za szybko rosną Ale chcę żeby wreszcie bez skrępowania mogli zaprosić swoich kolegów.Jak się nie uda, to najwyżej dzieci ( jak dorosną) dostaną po nas działkę budowlaną. Spłaconą
    Ostatnio edytowane przez Joan72 ; 15-04-2011 o 06:49 Powód: To jest Dziennik Ani i Bartka.

Strona 26 z 63

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony