dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 63
Pokaż wyniki od 561 do 580 z 1246
  1. #561
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Witam kala i dziękuję
    Maluszek rośnie, mój brzuszek rośnie, a nasza córcia Marysia już opowiada do brzuszka bajki i rozkosznie się do dzidziusia przytula

    Z trawą postanowiliśmy nie odpuścić i czekamy. Będziemy podlewać częściej i dłużej, niż dotąd. Ewentualnie w pojedynczych miejscach dosiejemy. Musi się pokazać
    Dla pocieszenia sąsiadka siała w podobnym czasie i jej trawa nie wygląda lepiej. Trzymajcie kciuki!
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  2. #562

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Przede wszystkim gratuluję domku i konsekwencji w urządzaniu.
    Nasz domek od wczorajszego popołudnia jest już z wewnętrznymi tynkami, a ja od 3 tygodni każdą wolną chwilę spędzam na FM szukając inspiracji i opinii osób, które już wdrożyły rozwiązania nad którymi się sama zastanawiam.
    Chciałam się zwrócić z kilkoma pytaniami, jeśli mogę oczywiście
    Cały parter mamy mieć ogrzewany podłogówką i choć instalacja będzie robiona prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, to ja wciąż mam jeszcze jakieś wątpliwości. Widziałam, że pisałaś o tym, że jesteś bardzo zadowolona, że to ciepło z podłogi jest umiarkowane i raczej nie przeszkadza. Mi niestety często puchną nogi i wciąż troszkę boję się, że to rozwiązanie mnie rozczaruje, ale zabezpieczyłam się choć tyle, że w newralgicznych miejscach, gdzie długo się stoi lub siedzi to podłogówki nie będzie, czyli będzie nierównomiernie rozłożona na podłodze. Widziałam, że zdecydowaliście się na płytki drewnopodobne zamiast paneli/drewna. Czy jesteście z tego rozwiązania zadowoleni, zwłaszcza w salonie, czy ta podłoga latem nie jest zbyt chłodna? Chciałam się też zapytać o kwiaty, czy może zdecydowaliście się postawić jakieś kwiaty na podłodze, chodzi mi o to, jak one to znoszą, czy nie jest to jakiś problem, że są od spodu podgrzewane? Poza tym chciałam zapytać o otoczaki (to był główny powód dla którego zawitałam do Waszego dziennika ), a dokładnie chciałam zapytać o ten fragment, w którym zabrakło Wam żywicy, czyli tam gdzie te otoczaki częściowo wystają. Chciałam zapytać jak się czyści ten fragment, czy to jest jakiś problem, bo to jednak jest niejednolita powierzchnia. No i chiałam zapytać czy te otoczaki, które nie są przykryte żywicą, czy chodzenie po nich oraz ich mycie różnymi detergentami, lub zarysowania od końcówki odkurzacza, czy to wpływa na wygląd tych kamyczków, czy matowieją? może się rysują (ja wiem, że zaimpregnowaliście je wszystkie, ale może mimo wszystko coś się z nimi dzieje).
    Z góry pięknie dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam serdecznie
    Ola
    Chwaszczyno/Osowa
    1 X 2011 - przeprowadziliśmy się!

  3. #563
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam!!! Bardzo podoba mi się ten budowlano-mamusiowy dziennik pięknie urządzony domek! Już się nie mogę doczekać kiedy ja będę urządzać swój...Wiele rzeczy mi się u ciebie podoba...zwłaszcza łazienki, piekne kolory...Teraz będę dopingować urządzanie ogrodu

    Gratuluję dwóch kreseczek!!!! Piekny widok prawda
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  4. #564

    Domyślnie

    Hej Aniu...no i Bartku Dawno Was nie odwiedzałem. W końcu byliście naszymi "otoczakowymi mentorami" Widzę, że u Was prac wre na działce... W ogóle to szok, jaka ona duża Odważni z Was ludzie, że chcę się Wam przy takiej dużej działce robić Ja co prawda mam jeszcze większą działkę - bo buduję na ziemi rodziców, ale jestem leń, i postanowiłem ogrodzić tylko jakieś 1200m2 Co do Waszej nie udanej trawy i chwastów, radze wam wszystko spryskać randapem a potem urzeźnić jakimś nawozem najlepiej naturalnym , poprosić jakiegoś rolnika, żeby wam to porządnie zaorał i skultywatorował. W tedy jeszcze raz zasiać trawę. Swoją drogą jaka dużą macie działkę?

    Pozdrawiam.
    Maciej.
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  5. #565
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Aż mi się buzia śmieje, bo nie zaglądałam do własnego dziennika od 2-3 dni, a tu tyle wpisów!
    Dziękuję pięknie za odwiedziny i za wpisy

    To po kolei.
    Acha, piszę ja - Ania, Bartek podpowiada

    olamil - Olu gratuluję rozpoczęcia budowy! Życzę powodzenia i duuużo cierpliwości. Budowa to spore wyzwanie, ale i spełnianie własnych marzeń, więc trzymam mocno kciuki za Was
    Co do podłogówki, to jesteśmy bardzo zadowoleni. Ogrzewamy dom pompą ciepła, więc podłogówka w całym domy była najrozsądniejszym rozwiązaniem. Z podłogówką spotkałam się wcześniej tylko w łazienkach u znajomych i pamiętam, że tam ciepło pod stopami było bardziej odczuwalne, niż u nas. Być może dlatego, że u nich pozostałe podłogi były zimne, stąd różnica. My też czytaliśmy sporo przed podjęciem decyzji o podłogówce, również te opinie, że za ciepło, że niezdrowo, że kwiaty nie bardzo, itp.
    W tej chwili - jako użytkownicy podłogówki po pierwszej zimie - zdecydowanie jesteśmy za. Ale od razu przyznam, że najlepiej czujemy się, gdy temperatura w domu nie przekracza powiedzmy 22/23 stopni. Jeśli lubicie 25-26 lub więcej, to uzyskanie takiej temperatury powietrza może być trudne.
    Zimą temperatura w domu była niższa, ok. 19-20stopni. W sypialni, gdzie mamy wykładzinę z dość grubym włosem nawet zimniej. Fakt, że to pierwsza zima, więc dom jeszcze wychłodzony. Mam nadzieję, że kolejnej zimy będzie cieplej, bo jesienią urodzę naszego drugiego Maluszka
    Oj muszę się streścić. Mamy ułożoną podłogówkę bardzo starannie, myślę, że dla dobrego efektu trzeba ułożyć pętle w równych odległościach, choć fachowcem w tej kwestii nie jestem. U nas nie ma pętli pod szafkami w kuchni, nie ma pod wanną. Są pod prysznicem. Sama podłoga (płytki) nie jest ciepła - że tak powiem - odczuwalnie. Trudno to opisać, ona po prostu nie jest zimna. Dla porównania - gdy postawię stopę zupełnie przy szafkach w kuchni (pod którymi podłogówki nie ma), czuję, że tam jest zimno, ale już 5 cm wgłąb kuchni w stopy zimno mi nie jest. Przez całą zimę nic nam nie było, żadnego bólu nóg, stawów, głowy. Jeśli chodzi o kwiaty stojące na ziemi, to zachowują się tak samo, jak w naszym poprzednim mieszkaniu bez podłogówki.
    Płytki, które mamy w salonie to rewelacja. Trochę obawiałam się zimna w okresie wiosennym. Ale jeśli chodzi się w kapciach, a tylko sporadycznie boso, to zimno nie jest. Teraz, gdy na dworze są upały, pozwalam nawet naszej 2 letniej córci biegać boso po domu, jak dotąd nie miała nawet kataru
    Trochę zimno jest w łazience, ale tam na czas wyłączenia podogówki można zawsze położyć dywaniki. My zresztą na okres letni położyliśmy dywan również w salonie przy sofie i fotelach. Na zimę po prostu go zwiniemy, choć sama jestem ciekawa, czy zabrałby dużo ciepła.

    Otoczaki - te, które wystają są zaimpregowane, czyli można je spokojnie przecierać mopem, szmatką, wodą. Przyznam się, że jeszcze nie myliśmy ich "na kolanach", ale jak dotąd tylko mopem. Ich powierzchnię można porównać do powierzchni lakierowanej. U nas nic się nie dzieje. 2-3 kamyki odkleiły się, ale to dlatego, że zalane zostały zbyt małą ilością żywicy.
    Jak już znajdziemy czas na dokończenie zabawy z otoczakami, to zalejemy je do takiej wysokości, żeby można było palcem dotrzeć do żywicy, żeby ją umyć lub zetrzeć kurz. Generalnie prezentują się bardzo ładnie, nie ścierają się, nie rysują, po prostu nic się z nimi nie dzieje.

    Mam nadzieję, że nie zanudziłam Cię, bo wiem, że mam tendencję do forumowego gadulstwa Jeśli będziesz miała pytania - pisz proszę śmiało
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  6. #566
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    msdracula najpierw odpisuję, zaraz potem odwiedzę Twój Dziennik. Boję się, że jak nie odpiszę od razu, to potem ciężko będzie to nadrobić.

    ...


    Nie wytrzymałam i już zajrzałam. Gratulacje! Ogromna dziura w ziemi! Projekt bardzo ciekawy, choć sam dom wydaje mi się całkiem spory. Ale piszę to myśląc o jego sprzątaniu, ogrzaniu, itp.
    Dziękuję za miłe słowa odnośnie naszego domku Łazienkę tą większą od razu po zrobieniu miałam ochotę zmienić. Oczywiście jeszcze długo będzie to niemożliwe z jasnych powodów. Ale po obejrzeniu tylu forumowych lazienek, jakoś przestały mi się podobać te brązy i dekory
    Na szczęście w tej naszej łazience nie ma nadmiaru dekorów, kolorów, w szafce chowam również nadmiar kosmetyków Zakochana za to jestem w naszej małej łazience - nie bym w niej nie zmieniła

    Ogród - powstaje W bólach, ale przecież nie musimy się spieszyć

    A dwie kreseczki... właśnie je czuję, wierci się jak zwykle o tej porze Nie da się opisać Często tak sobie myślę, że najważniejsze są te "moje" Skarby - gdy jesteśmy wszyscy razem w domu, Bartek, Słoneczko i teraz jeszcze Maluszek w brzuszku... zdrowi. Niczego więcej do szczęścia nie trzeba. A my mamy jeszcze dom!

    ...
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  7. #567
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    ... i ten OGRÓDEK
    Witaj Macieju Współczuję tego prysznica Zupełnie nie wzięłam pod uwagę tego, że macie już zamontowane drzwi i kabinę.
    Mam nadzieję, że udało Ci się dzisiaj wynegocjować naprawienie błędu przez majstra bez ponoszenia dodatkowych kosztów, w ramach zapłaty za malowanie?
    Masz rację, trzeba wymagać, przecież to my, inwestorzy, płacimy ciężkie pieniądze za wykończenie domu, a dla pojedynczego fachowca to po prostu jego praca! Jeśli coś schrzanią, muszą poprawić. Tego się np. oczekuje ode mnie w mojej pracy.
    Co do naszej działki, ogrodu, to pierwotnie chcieliśmy budować się na połowie, a resztę sprzedać, ale wiązałoby się to z wytyczeniem dojazdu do nas (w głębi działki) z części działki bliżej drogi. Ostatecznie do sprzedaży pozostałby zbyt mały kawałek ziemi, a nigdy nie wiadomo, czy potencjalny właściciel nie zatrułby nam życia np. hodowaniem lisów. Działka ma więc jakieś 1760m2, z czego ostatnio liczyłam, że do podlewania mamy ok, 1200m2. No i podlewamy.
    Dziękuję za radę. Jednak postanowiliśmy nie dać za wygraną, Bartek dosiewa, posypuje torfem, podlewa, puste miejsca zaczynają się zacieleniać, trawka gęstnieje.
    Narazie kosimy używaną, pożyczoną kosiarką, szkoda nowej Jest coraz lepiej. Gdyby tylko, w ogóle!, padał deszcz, mielibyśmy już zupełnie przyzwoity trawnik.
    Myślę, że jak tylko Bartek zacznie wakacje, zajmiemy się organizowaniem placu zabaw dla Marysi
    Pozdrawiam Cię ciepło i trzymam kciuki za łazienkę!
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  8. #568

    Domyślnie

    Pięknie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Mój post też nie był krótki , więc tym bardziej się cieszę, że odpisałaś obszernie
    A jeśli chodzi o ten dywan latem to świetny pomysł, w ogóle o takim rozwiązaniu nie pomyślałam, a mam sporą piwnicę więc miałabym go gdzie trzymać zimą. Dzięki raz jeszcze
    Chwaszczyno/Osowa
    1 X 2011 - przeprowadziliśmy się!

  9. #569
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Nie ma za co Zachęcam do założenia dziennika lub fotogalerii. Chętnie zobaczę parę zdjęć z budowy
    pozdrawiam i życzę wytrwałości
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  10. #570
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Nie pochwaliłam się jeszcze, że kupiliśmy w końcu kosiarkę!
    John Deere, zieloniutka spalinowa. Chwasty bójcie się!!!
    Ale ty trawko nie aż tak bardzo
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  11. #571
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Dowiedzieliśmy się dziś, że Gordes, miasteczko w Prowansji, które odwiedzaliśmy na trasie naszej podróży poślubnej, i w którym się wręcz zakochaliśmy, należy do grupy najpięknijeszych francuskich miast. Miano takie nadaje Stowarzyszenie Plus Beaux Villages de France - Najpiękniejszych Małych Miejscowości Francji.
    Gordes jest urocze, sielsko-anielskie, leniwe.
    Schody, po których boso idzie Ania Wyszkoni w swoim teledysku "Wiem, że jesteś tam" za każdym razem przypominają mi te, po których chodziliśmy my sami. Zakochani



    I samo Gordes...


    Moim wielkim marzeniem jest stworzenie kiedyś dziennika pt. Nasz Dom w Prowansji
    Pierwszy wpis byłby taki:
    "Wszystko zaczęło się w lipcu 2008. Nasz pierwszy prowansalski dom, z aneksem kuchennym, garażem i ogrodem...


    Choć Szwajcaria też może być - dodaje Bartek
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  12. #572
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Aniu mój domek stwarza takie pozory..ale on jest mały 127 użytkowej też nie mam zamiaru całymi dniami sprzątać, dlatego taka wielkość podziwiam ludzi, którzy mają po 200 i więcej...
    ja jeszcze dobrze pamiętam ten czas jak mała kręciła się w brzuchu czasami za tym tęsknie...
    teraz to przeżywam to, że idę do pracy już niedługo

    Jeszcze Cię pomęczę pytaniami Napisz im proszę jak sprawuje si twoja kuchnia? co być zmeiniła? które szafki są najpraktyczniejsze, z półkami czy lepiej więcej szuflad? po teraz tyle tego jest, jakies kosze itp. wiec powoli sie rozgladam

    Piękne widoczki pokazujesz, niezwykle miejsce! aż żałuje, ze w tym roku wakacji nie bedzie...ale kiedys nadrobie
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  13. #573
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A jaką powierzchnię ma wasz odmek? bo nigdzie nie znalazłam...
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  14. #574
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Nasz domek ma 108m2 powierzchni użytkowej plus 18m2 garażu.
    Do tego taras 20m2.
    Mi też zupełnie wystarcza, biorąc pod uwagę sprzątanie. Trzeci pokój - dla Maluszka - jest na razie pokojem od wszystkiego. Wrzucam tam pranie do prasowania i wszystko to, co nie ma swojego miejsca. Niestety jest tego sporo, więc już się boję co będzie, gdy w pokoju zamieszka Bąbelek! Trzeba będzie sprzątać na bieżąco i odkładać rzeczy na swoje miejsce
    Jeśli chodzi o kuchnię, to jestem bardzo zadowolona z naszej. Oczywiście miejsca zawsze mało, nie mamy spiżarni, więc przydałoby się może wysokie porządne cargo na butelki, słoiki, puszki, makarony. Powiem szczerze, że do teraz nie udało mi się rozplanować rozsądnie szafek i szuflad. Zamierzam to zrobić w te wakacje. Na pewno polecam szuflady, i to jak najwięcej. Mamy nawet szufladę pod zlewem, z miejscem na kosz na śmieci, chemię, i sortowanie plastiku i papieru. Co prawda nie żadne konkretne systemy na odpady, póki co zwykły kubeł, pojemnik i papierowa duża torba na makulaturę.
    W szafce narożnej mam zwykłą półkę. Tam jest największy chaos, muszę nad tym zakątkiem popracować. Nie zdecydowałam się ani na kosz, ani na inne rozwiązanie ze względu na koszty. Czytałam też sporo na FM, zawsze są plusy i minusy każdego rozwiązania. Oprócz narożnika mamy same szuflady. Poczytaj na FM o szafkach, podeślę Ci link o tych narożnych, dużo porad.
    Teraz uciekam, bo zaczął się "tani prąd" (taryfa), więc pędzę włączyć pralkę, zmywarkę i do gotowania!
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  15. #575

    Domyślnie

    Hej Ania. Ja Ci powiem, ze mamy około 180m2 i dzisiaj zacząłem sprzątać po majstrze od paneli i po 2 godzinach padam na twarz :| Kurcze, zaczynam żałować że taki duży dom wybudowaliśmy Jak przyjdzie sobota, to chyba cały dzień będzie mało żeby cały dom ogarnąć :|
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  16. #576
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Bo to jest tak, że te większe, piętrowe domy mają zazwyczaj przecudną bryłę, daszki, załamania, okienka. Zawsze mi się takie podobały
    Nawet te parterowe większe. Nasz domek ma bardzo prostą i nudną bryłę. Możnaby nawet powiedzieć, że jest nieciekawy, zwłaszcza od frontu.
    My go oczywiście kochamy! Również za to, że jest mały, choć i tak sprzątania sporo.
    Już mowiłam Bartkowi, że z dwójką małych dzieci, po moim powrocie do pracy, chętnie poproszę kogoś o pomoc w sprzątaniu. Choćby takim raz na 2-3 tygodnie gruntownym. Wiadomo, że jak dzieci podrosną, to pomogą. Na pewno będziemy ich tego uczyć

    Maciej, pierwsze sprzątania po majstrach to jest koszmarek. Potem jest oczywiście lepiej, choć gdybyś faktycznie chciał już po zamieszkaniu posprzątać łazienki, podłogi, kurze, kuchnię od razu, to minie cała sobota
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  17. #577
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za odp. dotyczącą kuchni czyli tak jak myslaam, co za dużo to nie zdrowo i nastawiam się na szuflady ,ale to jeszcze sporo czasu
    mogłabym prosić na priv koszty twojej kuchni?
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  18. #578

    Domyślnie

    Aniu a czy wiadomo już kto jest w brzuszku??

  19. #579

    Domyślnie

    Jak to kto? Mały człowiek
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  20. #580
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Joan72
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Solec Kujawski (między Bydgoszczą a Toruniem)
    Posty
    80

    Domyślnie

    Witaj Aniu
    Dawno nie zaglądałam, ale koniec roku szkolnego wreszcie nastąpił i mam trochę wiecej czasu

    Cytat Napisał Ania i Bartek Zobacz post
    Bo to jest tak, że te większe, piętrowe domy mają zazwyczaj przecudną bryłę, daszki, załamania, okienka. Zawsze mi się takie podobały
    Nawet te parterowe większe. Nasz domek ma bardzo prostą i nudną bryłę. Możnaby nawet powiedzieć, że jest nieciekawy, zwłaszcza od frontu.
    Wcale nie uważam, że Wasz domek jest nudny...Jest idealny A najważniejsze, że Wy jestescie w nim szczęśliwi!!!
    My chcieliśmy, też parterowy, bo ŻADNYCH SKOSÓW!!!! ALE...niestety u nas są tak drogie działki....Po zbudowaniu, domku parterowego nie byłoby miejsca na ogródek A po za tym, po otrzymaniu warunków zabudowy, nastąpiła totalna załamka, bo od drogi ma być aż 10 metrów, więc najwięcej miejsca jest od północy i tam cały ogród miałby być... Więc w końcu wybraliśmy domek z poddaszem, ale tak prosty, jak tylko możliwe: bez wykuszy, bez lukarn i bez różnych pięknych udziwnień, które jednak podnoszą koszty budowy...
    Jak to określił mój kuzyn:" U nas we wsi, to facet ma ładniejszą stodołę"

    Przylazłam do Ciebie, żeby znowu się nacieszyć Waszym szczęściem....
    -bo, nadal czekamy na pozwolenie,
    -bo właśnie dowiedzieliśmy się, że architekt, który robił nam adaptację nie żyje...
    Ostatnio edytowane przez Joan72 ; 28-10-2011 o 18:25

Strona 29 z 63

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony