dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    odzia_n

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Re: filtr wodny / wody za wodomierzem

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Cytat Napisał arti.sa
    Witam,
    proszę o podpowiedź jakie filtry stosujecie za wodomierzem?
    Coś godnego polecenia znacie?

    Nie chodzi mi o filtr do uzdatniania, zmiękczana itd... które są oferowane za 3, 6, czy 10tys.

    Chodzi mi o zwykły filtr dla szarego uzytkowanika co by na urządzania "syf" nie szedł a jak się coś da więcej to i przyjazny dla ludzi jako dla wody użytkowej.
    Mam zwykły wkład filtracyjny za 10 zyla.Jak się "zrudzi "to go wymieniam.Nigdy nie węglowe.Raz mi się zapchał i go odradzam.
    Pytanie : czy można połączyć montaz filtra ( uzdatniacza wody) Aquahome z Viessmana z montażem solarów.Woda jest straszna ,sam kamień.Problem w tym,że dom wykończony odkupiliśmy jakiś czas temu i teraz próbujemy go doposażyć. W tej chwili ogrzewanie i ciepła woda z gazu.Jak czytam te wszytskie informacje, to wychodzi mi,że dokładając solary będę miała cztery zbiorniki w kotłowni- jednen - gaz, drugi od solarów, trzeci i czwarty - uzdatniacz- nie ma nato aż tyle miejsca.Potrzebuję jakiegoś dobrego fachowca z okolic Łodzi, który zobaczy to co jest w tej chwili i podpowie co da się zrobić.Na wiosnę planuję gruby remont, więc już teraz trzeba by zaplanować ewentualny montaż uzdatniacza i solarów,żeby później zakryć ewentuale dziury, rury itp.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekJI
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    100

    Domyślnie

    Witam,

    Mam pytanko,
    taki filtr:http://allegro.pl/filtr-wody-10-3-4-...284918154.html
    w jakich pozycjach może być montowany?
    czy ma znaczenie jak sie go zamontuje?
    mam mało miejsca a chciałbym założyć w takiej pozycji ze zbiornik bylby w poziomie.

  3. #23

    Domyślnie

    Są filtry (z obrotową głowicą), które mogą być montowane zarówno na rurze poziomej jak i pionowej.
    Ten jest akurat do tzw. montażu poziomego (na rurę poziomą).
    Możesz go jednak zamontować tak jak napisałeś (bo to filtr ciśnieniowy). Rozwiązanie to ma jedną wadę, podczas wymiany wkładu wylewa się cała woda z klosza.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marczak
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    116

    Domyślnie

    Bodajże Atlas Filtri Hydra DS ma przyłącze obrotowe... ewentualnie osobno filtr osobno przyłącze i montujesz jak chcesz. Pamiętaj, że lepiej najpierw dopłacić kilka złotych niż później płakać...

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar JacekJI
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    100

    Domyślnie

    ja tylko podałem przykład do obrazka, akiej firmy mam a to nawet nie wiem bo lezal w domu nieuzywany pare lat. Interesowalo mnie tylko czy tak mozna montowac, wiem juz ze mozna dzieki

  6. #26

    Domyślnie

    Mi wystarczał korpus i pianka polipropylenowa 20 mikronów i na 6 miesięcy spokój… ale możesz dodać drugi korpus i dodać blok węglowy by chemiczne zanieczyszczenia jeszcze wykluczyć i smak wody poprawić.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Widzę, że od etapu powiększania wiedzy nt. filtrów do wody i poszukiwania rozwiązania potrzebowałeś kilku godzin aby udzielać porad.
    Dobry jesteś .
    Brakuje jeszcze linku reklamowego.

  8. #28

    Domyślnie

    Moje porady są naprawdę fachowe.... najprostszy możliwy filter mam piankowy i mówię, że węglowy by też mógł zainstalować.
    Jeszcze nie dobry ale będę A już siedzę z 2 tydzień i czytam to trochę już wiem... i w dalszym ciągu myślę nad RO7. Ale to dopiero przy wypłacie podejmę decyzję

  9. #29

    Domyślnie

    Chociaż, warto by było minimalnie wczesniej wymienic bo po 6 miesiacach to juz byl na prawdę konkretnie brązowy..

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony