dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Dokładnie tak. W Będzinie w zlaczy kablowym powinien być rozłącznik bezpiecznikowy np RBK00 następnie wyłącznik nadprądowy w szawce licznikowej i twój kabel WLZ -tu przyłaczony bezpośrednio do zacisków licznika. Są teraz 2 rozwiązania dotyczące odczytu licznika- albo jak tu na fotce czyli wziernik albo bez wziernikaale wtedy nie może wisieć kłódka energetyczna lecz zamki systemu master key. Zapewne u ciebie jest jeszcze wziernik skoro masz klodki. W drzwiach masz małe drzwiczki tylko po to aby właśnie był dostęp do napędu wyłącznika i do tych drzwiczek masz mieć kluczyk (taki sam do wszystkich szafek) Będzin raczej nie zgodzi się na zastosowanie dodatkowego rozłącznika typu FR za licznikiem z powodu jak oni twierdzą czytelności rozwiązań. Dla nich kabel ma byćpodpięty bezpośrednio pod licznik.

    W tym roku Enion jako całość ostro się reformuje i może się tak zdarzyć ,że to co napisałem nie jest już aktualne i może wymyślili coś nowego ale tak czy inaczej to drzwiczki so szafy licznikowej w standarcie są pełne. Za wziernik i klapkę trzeba dopłacać a więc jeśli ktoś decyduje sięna takie drzwi to po to aby z tej klapki korzystać. Gdy zastosowany jest zamek systemu master key to dostajesz do dużych drzwi własny klucz którym otwierasz tylko szafkę licznikową ale nie otworzysz złącza a elektryk swoim kluczem otwiera wszystko po kolei.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin714
    Będzin raczej nie zgodzi się na zastosowanie dodatkowego rozłącznika typu FR za licznikiem z powodu jak oni twierdzą czytelności rozwiązań. Dla nich kabel ma byćpodpięty bezpośrednio pod licznik.
    Potwierdzam, Będzin nie zgadza się na montowanie czegokolwiek w swojej skrzynce.
    A ten RB00 to nie wiem czy jest - nie było mnie przy montazu, to nie wiem w sumie. A jaką rolę on pełni? Ograniczenia pradu zwarciowego?

  3. #3

    Domyślnie

    Przede wszystkim stwarza bezpieczną przerwę izolacyjną w obwodzie a jest o wiele praktyczniejszy od zwykłych podstaw bezpiecznikowych. Wkładki topikowe ograniczają jak najbardziej prąd zwarciowy. W Enionie jako zabezpieczenie przedlicznikowe powinny być stosowane S y rodziny 310 a nie 300 czyli te o wytrzymałości zwarciowej 10kA a nie 6 kA ale nikt takich nie stosuje bo taki S313 C25 kosztuje jakieś 270zł a zwykły S303 C25 kosztuje 40zł więc i ograniczanie prądów zwarciowych czasem jest potrzebne
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin714
    Przede wszystkim stwarza bezpieczną przerwę izolacyjną w obwodzie a jest o wiele praktyczniejszy od zwykłych podstaw bezpiecznikowych. Wkładki topikowe ograniczają jak najbardziej prąd zwarciowy. W Enionie jako zabezpieczenie przedlicznikowe powinny być stosowane S y rodziny 310 a nie 300 czyli te o wytrzymałości zwarciowej 10kA a nie 6 kA ale nikt takich nie stosuje bo taki S313 C25 kosztuje jakieś 270zł a zwykły S303 C25 kosztuje 40zł więc i ograniczanie prądów zwarciowych czasem jest potrzebne
    thx

  5. #5

    Domyślnie

    podepnę się do tego tematu... czy rozdzielnica elektryczna może być schowana w zabudowie/szafie?

    tzn rozdzielnica jest normalnie we wnęce w ścianie a następnie zostaje zabudowana drzwiami przesuwnymi...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    podepnę się do tego tematu... czy rozdzielnica elektryczna może być schowana w zabudowie/szafie?

    tzn rozdzielnica jest normalnie we wnęce w ścianie a następnie zostaje zabudowana drzwiami przesuwnymi...
    Nikt Ci tego nie zabroni zrobić, zwłaszcza po odbiorze instalacji i domu.
    Niestety ten pomysł jest chory z kilku powodów: palność szafy, problemy z wentylacją, problemy z łatwym dostępem w razie zagrożenia.... etc.

    A tak na marginesie, budujesz dla siebie, czy planujesz ten dom sprzedać?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Chyba może, pod warunkiem, że będziesz miał do niej swobodny dostęp. Ja u siebie też mam tak rozwiązaną lokalizację - miałem do wyboru albo pakować skrzynkę vis-a-vis drzwi wejściowych (przy czym skrzynka mała, a wysoka), upychać do kotłowni kolejne elementy (już i tak jest ciasno z tym moim kociołem i zasobnikiem cwu ), albo w ogóle wywalać gdzieś na zewnątrz (to już w ogóle chyba byłby poroniony pomysł ), to wybrałem najmniej radykalną opcję za zabudowanymi drzwiami przesuwnymi we wiatrołapie Elektrycy nic nie bąkali, że nie można, więc uznałem to za dobry omen
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  8. #8

    Domyślnie

    mam dokładnie taką samą sytuację - jakiś debil zaprojektował rozdzielnicę naprzeciw drzwi wejściowych do domu. Celowo przesunąłem ją na boczną ściankę gdzie ma stanąć szafa. Później dopiero przyszło mi do głowy że mogłem ją dać w korytarzu między garażem a domem ale było już po ptakach...
    Oczywiście w tej części szafy gdzie będzie rozdzielnica nie będzie ubrań.

    Buduję dla siebie - jakbym budował na sprzedaż to ta rozdzielnica mogłaby być nawet na ścianie salonu

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony