dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Slimaki w piwnicy

    w moim starym domu w piwnicy pojawiły się stworzenia przypominające ślimaki ,wielkość do 10 cm,(bez muszli) . Chowają się chyba w murze.Wychodzą w nocy.Co to jest ,jak się ich pozbyć

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: Slimaki w piwnicy

    Cytat Napisał Wanda26
    w moim starym domu w piwnicy pojawiły się stworzenia przypominające ślimaki ,wielkość do 10 cm,(bez muszli) . Chowają się chyba w murze.Wychodzą w nocy.Co to jest ,jak się ich pozbyć

    Widziałem kiedyś taki horror dlatego współczuję.
    A na poważnie to słyszałem, że wysypanie soli powinno pomóc.

  3. #3

    Domyślnie

    Ślimaki są bo jest wilgoć w piwnicy. Najlepiej je jest pozbierać i wynieść gdzieś tam na zewnątrz. ONE nie gryzą! Tylko są obślizgłe jak to ślimaki.
    Chcesz aby coś było dobrze zrobione? Zrób to sam!

  4. #4

    Domyślnie Re: Slimaki w piwnicy

    Cytat Napisał Wanda26
    w moim starym domu w piwnicy pojawiły się stworzenia przypominające ślimaki ,wielkość do 10 cm,(bez muszli) . Chowają się chyba w murze.Wychodzą w nocy.Co to jest ,jak się ich pozbyć
    Ja mam takie na całej działce. Z tego co wiem od sąsiadki to pojawiły sie jakies 2-3lata temu. Na tarasie lezy juz jakies 30-40 wyschniętych trupków. Chyba pogoda im nie służy.

    A tak na poważnie to polecam http://www.muratordom.pl/ogrod-i-oto...,6473_3064.htm

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał fabians
    Ślimaki są bo jest wilgoć w piwnicy. Najlepiej je jest pozbierać i wynieść gdzieś tam na zewnątrz. ONE nie gryzą! Tylko są obślizgłe jak to ślimaki.

    A oczywiście weszły tam przy okazji przechodzenia przez drzwi właściciela. Po prostu przemknęły niezauważone.
    Samo wyniesienie może pomóc pod warunkiem, że nie mają drogi wejścia.

  6. #6

    Domyślnie ślimaki

    W oknach są siatki.Poza tym nie widuję ich na zewnątrz.Wydaje się,że boją się jakiegokolwiek światła.Czym się odżywiają? W piwnicy częściowo odleciał tynk, właściwie to jest tam chyba tylko , nie jestem pewna co do nazwy "obrzutka".Albo gdzieś w tym uszkodzonym murze się namnażają, a może wyłażą z takiej studzienki w posadzce.Będę robić nowy tynk,chciałabym tych intruzów najpierw wykolegować.Sól to trochę drastyczny środek,a wynieść wszystkich się nieda.Zajrzę pod wskazany link.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: ślimaki

    Cytat Napisał Wanda26
    W oknach są siatki.Poza tym nie widuję ich na zewnątrz.Wydaje się,że boją się jakiegokolwiek światła.Czym się odżywiają? W piwnicy częściowo odleciał tynk, właściwie to jest tam chyba tylko , nie jestem pewna co do nazwy "obrzutka".Albo gdzieś w tym uszkodzonym murze się namnażają, a może wyłażą z takiej studzienki w posadzce.Będę robić nowy tynk,chciałabym tych intruzów najpierw wykolegować.Sól to trochę drastyczny środek,a wynieść wszystkich się nieda.Zajrzę pod wskazany link.

    Jeśli wszystkich się wynieść nie da, a odrzucasz środki drastyczne (sól drastyczna?) to się ich nie pozbędziesz.

  8. #8

    Domyślnie

    A te ślimaki to jakich wrogów naturalnych mają?!
    Chcesz aby coś było dobrze zrobione? Zrób to sam!

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał fabians
    A te ślimaki to jakich wrogów naturalnych mają?!
    bociany

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bzykos

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Blelsko-Biała okolice
    Posty
    173

    Domyślnie

    Te ślimaki to w zasadzie pasożyty. Zjadają w ogrodzie praktycznie wszystko co spotkają na swojej drodze. Jeśli ktoś ma jakieś warzywa to jest to przekleństwo. Są specjalne środki,którymi wysypuje się trawę przy ogrodzeniu na całej długości, wtedy nie przechodzą na działkę. A z tymi które już są niestety trzeba drastycznie... Np sól.

  11. #11

    Domyślnie ślimaki

    Te w ogrodzie owszem zjadają wszystko,zjadły bądź zanieczyściły moją kapustę, ale nie są takie obrzydliwe i chowają się do muszli.Te piwniczne nie mają muszli a jak przylgnie do szufelki to nie chce się odczepić.Dzięki za porady.Idę złapać bociana.

  12. #12

    Domyślnie

    może jakaś potrawka ze ślimaków ?
    BOHO
    Warszawa

  13. #13

    Domyślnie ślimaki

    Dla kotka?

  14. #14

    Domyślnie

    te bez domków to pomrowy- są czarne ale np w górach mają kolor brązowy , pomrowy uwilebiają wszelki szczeliny w murach, oraz miejsca gdzie jest wilgotno. Cóż....ślimak na rabacie jest jeszcze gorszy, potrafi w jedną noc zeżreć całą roślinkę.Sposób na nie jest jeden ale i tak pojawiają sie następne.
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

  15. #15

    Domyślnie ślimaki

    Dzięki nazwie znalazłam na innym forum ludzi,którzy też mają takich lokatorów.
    Zgodnie z tym co piszesz małe osobniki i jajeczka zostaną u mnie zatynkowane podczas remontu piwnicy.Mam nadzieję,że owe pomrowy nie kruszą murów.

  16. #16

    Domyślnie

    Zmyć ściany myjką ciśnieniową.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony