dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 68 z 84
Pokaż wyniki od 1.341 do 1.360 z 1668
  1. #1341

    Domyślnie

    Witam

    Była kiedyś dyskusja o panelach, desce podłogowej na podłogówce, nie pamiętam czy w tym wątku czy był to osobny wątek,
    może ktoś pamięta i zapoda linka, ja nie mogę znaleźć
    dziękuję i pozdrawiam
    Tinek
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  2. #1342
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

  3. #1343
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał edek_25 Zobacz post
    projekt zrobiłem sam, ale pytam bo hydraulik tak zaproponował na mini zaworkach że taniej a wyregulować się da. Słyszałem jednak że trwałość tych zaworków może być krótka - np. rok czasu?
    Lepiej nie oczczędzać na rotametrach - zresztą ile? Zwykłe zwry kulowe mają to do siebie że jeśli nie są w skrajnych położeniach z czasem blokują się, inna sprawa - ciężko Ci będzie sprawdzić przepływy na poszczególnych pętlach.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  4. #1344

    Domyślnie

    Rotametry można kupić po 20 zł za sztukę, nie mam pojęcia po ile "minizaworki", ale chyba szkoda tutaj szukać oszczędności. Jeśli robiłeś projekt sam to z obliczeń powinno ci wyjść czy pompa potrzebna przynajmniej u mnie tak było chyba że co innego rozumiemy pod pojęciem projekt w zależności od kotła układ może czasami działać wyłącznie na pompie zainstalowanej w kotle, ale zależy to od oporów i wymaganej prędkości przepływu. Właśnie rotametry mogą ci też odpowiedzieć na pytanie czy pompa kotła wydala bo pokażą przepływy.

  5. #1345
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  6. #1346

    Domyślnie

    Czy możecie kogoś od podłogówki polecić z mazowieckiego?
    Czy ktoś zna firmę z Ząbek ogrzewaniepodlogowe.pl ?
    Dziennik
    Od 19 stycznia 2012 w nowym domu

  7. #1347

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe - ? cena i nie tylko

    Mam pytanie.
    Mam zamiar założyć ogrzewanie podłogowe klientowi w dwóch pokojach (dwa salony ). na całości pomieszczeń, ale miały by to być dwie osobne pętle podłączone do rozdzielacza.
    Pokoje wymiary : 1pokój 25m kwadratowych i drugi pokój też takie same wymiary.
    Pytania :
    Jak obliczyć ile ma być węża podłogówki rozciągniętego w jednym i drugim pokoju? jaka powinna być przerwa pomiędzy wężami podłogówki?
    Najważniejsze ile się bierze za instalacje podłogówki w takim rozwiązaniu z założeniem skrzynki z rozdzielaczem?
    to jest liczone od metra za robocizne?
    I czy dobrze jest montowanie węża "17"?

  8. #1348
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Nie wiesz NIC o tym za co chcesz wziąć pieniądze... Może usiądź i poczytaj forum.... Dojdziesz do wszystkiego - programów do obliczeń, technologii wykonania i cen.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  9. #1349
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    tomas.... bez jaj...
    ile wziąć za zrobienie "czegoś" o "czym" wie się NIC??

    proste - NIC....

    ...i modlić sie ze czegos nie spier@!#$ albo cos niezabangla...

  10. #1350

    Domyślnie

    ja nie mogę, jak tak można ... zęby też będziesz leczył po zasięgnięciu porady na forum stomatologów? Jak głęboko wiercić?

  11. #1351

    Domyślnie

    albo jesteście na moim poziomie wiedzy na temat podłogówki albo jeszcze niżej.myślałem że coś się dowiem a tu sami filozofowie

  12. #1352
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomas2424 Zobacz post
    albo jesteście na moim poziomie wiedzy na temat podłogówki albo jeszcze niżej.myślałem że coś się dowiem a tu sami filozofowie


    Chyba się zagalopowałeś

    Tu jest wątek dla Ciebie:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C4%99d%C3%B3w

    Poczytaj, zastanów się dobrze i nie obrażaj się, że ktoś próbuje Cię przestrzec przed zrobieniem babola i krzywdy klientowi. Każdy z nas ma pewne doświadczenia z różnymi fachowcami i "fachowcami", każdy też wie ile kosztuje naprawianie spartolonej roboty oraz to, że nie zawsze można naprawić

  13. #1353

    Domyślnie

    to juz teraz wiem skad biorą się różne kwiatki instalatorskie. Ostatnio slyszalem o gosciu ktory zabieral sie za montaz pompy ciepla nie majac zielonego pojecia o instalacjach- byl malarzem.

    No ale jak to sie mowi o tgo typu fachowcach - murarz, tynkarz, akrobata, krawaty wiąże i usuwa ciąże ...........

  14. #1354
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Poczytajcie trochę posty gościa. Szuka solidnego hydraulika na wyjazd do Niemiec On nie potrzebuje solidnego, on potrzebuja jakiegokolwiek ale hydraulika. Nie ma pojęcia a szuka roboty w "konkretnym" zawodzie. Normalnie żal.pl

  15. #1355

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomas2424 Zobacz post
    albo jesteście na moim poziomie wiedzy na temat podłogówki albo jeszcze niżej.myślałem że coś się dowiem a tu sami filozofowie
    Czy można być niżej poziomem od Twojej wiedzy ?
    Chyba tylko w żłobku.
    Weź Ty się chłopie solidnie puknij w ten swój pusty łeb zanim komuś dom spier....
    Kocham to co zbudowałem.
    Ciężko było, ale dziś wiem że mam to o czym marzyłem.

  16. #1356

    Domyślnie

    twoja infformacja jest wyczerpująca.jesteś moim idolem
    zamiast pomóc robisz zamieszanie.

  17. #1357

  18. #1358

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Poczytajcie trochę posty gościa. Szuka solidnego hydraulika na wyjazd do Niemiec On nie potrzebuje solidnego, on potrzebuja jakiegokolwiek ale hydraulika. Nie ma pojęcia a szuka roboty w "konkretnym" zawodzie. Normalnie żal.pl
    co włączasz inne wątki tu? masz satysfakcje?

  19. #1359

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomas2424 Zobacz post
    twoja infformacja jest wyczerpująca.jesteś moim idolem
    zamiast pomóc robisz zamieszanie.
    Wiesz, nie wiem czy masz choć odrobinę sumienia, ale nie życzę Ci abyś kiedyś zachorował i trafił na lekarza, który ma taką wiedzę o chorobach jak ty o instalacjach.
    Ogromnie współczuję inwestorom którzy zatrudnią takiego patałacha jak Ty.
    Ludzie niejednokrotnie wypruwają sobie żyły żeby mieć własny kąt, ale co ty możesz o tym wiedzieć.
    Dla Ciebie najważniejsza jest tylko KASA a ludzi masz w DUPIE.
    Kocham to co zbudowałem.
    Ciężko było, ale dziś wiem że mam to o czym marzyłem.

  20. #1360

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwazar Zobacz post
    Wiesz, nie wiem czy masz choć odrobinę sumienia, ale nie życzę Ci abyś kiedyś zachorował i trafił na lekarza, który ma taką wiedzę o chorobach jak ty o instalacjach.
    Ogromnie współczuję inwestorom którzy zatrudnią takiego patałacha jak Ty.
    Ludzie niejednokrotnie wypruwają sobie żyły żeby mieć własny kąt, ale co ty możesz o tym wiedzieć.
    Dla Ciebie najważniejsza jest tylko KASA a ludzi masz w DUPIE.
    Filozofem jesteś ale nie fachowcem.Uczę się nie na błędach.Próbuję się więcej dowiedzieć na ten temat.Nie będe trolom odpowiadał na zaczepki filozoficzne.Zmieńcie forum i uczcie zawodu w szkołach.

Strona 68 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony