dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    chrobry

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie którędy puścić kabel w ziemi ?

    Musze podłączyć pom. gospodarcze przewodem 5x4mm. Czy wkopując go w miejscu gdzie w przyszłości będą rosły thuje nie jest błędem ?

  2. #2

    Domyślnie

    Zakop kabel na przepisowej głębokości i po problemie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertsz
    Zakop kabel na przepisowej głębokości i po problemie.
    Może głupie pytanei ale jaka to przepisowa 1,5 m??

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    j.w.

    0,5 do 0,7 m i piasek 10 cm,

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    chrobry

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    piasek mam na całej głębokości

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Nie o to chodzi - chodzi o to, że pod i nad kablem potrzebne są 10 cm warstwy piasku Jako izolator od gruntu rodzimego.
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezio
    Nie o to chodzi - chodzi o to, że pod i nad kablem potrzebne są 10 cm warstwy piasku Jako izolator od gruntu rodzimego.
    Piasek jest po to aby nie uszkodził izolacji kabla, a nie izolator gruntu. fakt, rodzimy grunt może posiadać wszelkiego rodzaju kamyki, które podczas zasypywania i zagęszczania mogły by uszkodzić izolację. Co do tematu, czy masz możliwość przesunąć rów na kabel tak aby nie był pod iglakami? Tak też może być, ale jak uszkodzi się kabel (izolacja) będziesz musiał wykopać te iglaczki, a szkoda by było bo parę ładnych lat minie zanim coś się zacznie dziać z kabelkiem, a może i nic się nie dziać, ważne aby był to kabel ziemny, czyli YKY, sprawdź wizualnie czy izolacja jest ok oraz podsypka. jak możesz to po zasypaniu sprawdź izolację kabla tzw induktorem, jak będzie ok to i wiele lat będzie ok.
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  8. #8

    Domyślnie

    puścić w peszlu dobrym i po problemie

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekC73
    puścić w peszlu dobrym i po problemie
    co to jest " dobry peszel"? jak już tak to w rury Arota.
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawciol
    Cytat Napisał TomekC73
    puścić w peszlu dobrym i po problemie
    co to jest " dobry peszel"? jak już tak to w rury Arota.
    rura osłonowa karbowana

  11. #11

    Domyślnie

    Żartujesz? karbowana? A po co? wiem co to jest rura osłonowa, a wiesz co to jest rura Arota? poza tym poco wpadać w dodatkowe koszty? Wystarczy to co pisałem wyżej.
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawciol
    Żartujesz? karbowana? A po co? wiem co to jest rura osłonowa, a wiesz co to jest rura Arota? poza tym poco wpadać w dodatkowe koszty? Wystarczy to co pisałem wyżej.
    Kolego z tego co piszesz tzn ,że nie wiesz nic. Rura osłonowa może być też rurą karbowaną i może być to rura Arot
    Wiem co to rura Arota - uwierz

  13. #13

    Domyślnie

    kolego, pytam się po co?
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekC73
    Cytat Napisał slawciol
    Żartujesz? karbowana? A po co? wiem co to jest rura osłonowa, a wiesz co to jest rura Arota? poza tym poco wpadać w dodatkowe koszty? Wystarczy to co pisałem wyżej.
    Kolego z tego co piszesz tzn ,że nie wiesz nic. Rura osłonowa może być też rurą karbowaną i może być to rura Arot
    Wiem co to rura Arota - uwierz
    HMMM, NIE WIEM NIC, OK. arot jest i między innymi karbowany np.DVK, a wiesz ile kosztuje? więcej od kabla, wiec dla tego zapytałem sie jaka dobra rura karbowana, i jeszcze raz POCO? dobra jest na przepusty i skrzyżowania z inna instalacją, a tak?
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  15. #15

    Domyślnie

    Po prostu moim zdaniem w takiej rurze będzie najpewniej. Autor wątku pisze o rosnących drzewkach w pobliżu. Jest to moje zdanie. Tak zazwyczaj obsypuje się w piasku i to bardzo czystym ale przy drzewkach bym nie ryzykował, dorzucił bym parę groszy i dał kabel w peszlu i spał spokojnie.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekC73
    Po prostu moim zdaniem w takiej rurze będzie najpewniej. Autor wątku pisze o rosnących drzewkach w pobliżu. Jest to moje zdanie. Tak zazwyczaj obsypuje się w piasku i to bardzo czystym ale przy drzewkach bym nie ryzykował, dorzucił bym parę groszy i dał kabel w peszlu i spał spokojnie.
    to są iglaki, nie maja takiego systemu korzennego aby uszkodziły kabel zakopany na gł 70cm
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  17. #17

    Domyślnie

    Jak chcesz spac dobrze, to wkop kabel ziemny na 1m, nad nim rozwin niebieska folie i zadnych peszlo bo w nich tylko woda sie zbiera.

  18. #18

    Domyślnie

    Proste pytanie i kilkanaście różnych odpowiedzi od lokalnych znafców.
    W Polsce idą miliony kilometrów kabli na głębokości 30-50cm bez żadnych osłon, rurek i innych udziwnień. W międzyczasie na tych kablach wyrosły lasy, chodniki, ulice i to wszystko działa!

    Jeśli kabel się uszkodzi za 20-30 lat a na nim będzie las dębowy to nikt go nie będzie naprawiał, wykopywał i cudował, tylko UŁOŻY NOWY KABEL.

    Do Autora pytania:
    Kabel YKY 5x4 lub 4x4 na głębokości 40-60cm, zasypać 10cm warstwą ziemi/piasku, polać obficie wodą, położyć na to niebieską folie (od biedy mogą być rozcięte worki na śmieci), zasypać resztą ziemi i wyrównać teren.
    Spokojnie użytkować ten budynek gospodarczy i przestać myśleć o kablu.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertsz
    Proste pytanie i kilkanaście różnych odpowiedzi od lokalnych znafców.
    W Polsce idą miliony kilometrów kabli na głębokości 30-50cm bez żadnych osłon, rurek i innych udziwnień. W międzyczasie na tych kablach wyrosły lasy, chodniki, ulice i to wszystko działa!

    Jeśli kabel się uszkodzi za 20-30 lat a na nim będzie las dębowy to nikt go nie będzie naprawiał, wykopywał i cudował, tylko UŁOŻY NOWY KABEL.

    Do Autora pytania:
    Kabel YKY 5x4 lub 4x4 na głębokości 40-60cm, zasypać 10cm warstwą ziemi/piasku, polać obficie wodą, położyć na to niebieską folie (od biedy mogą być rozcięte worki na śmieci), zasypać resztą ziemi i wyrównać teren.
    Spokojnie użytkować ten budynek gospodarczy i przestać myśleć o kablu.
    A co pisałem wyżej? do CHROBREGO, zakopuj kabelek i nic się nie martw.
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  20. #20

    Domyślnie

    Wal śmiało, najwyżej dżdżownice powychodzą na powierzchnię

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony