dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Kształtki wieńcowe dla stropu teriva

    Witam

    Powoli przymierzam się do wykonania stropu i budowlańcy powiedzieli mi abym rozglądnął się za kształtkami wieńcowymi zew.. Kształtki te maja zastąpić szalunki z desek i jak dobrze zrozumiałem (mogę się mylić) zostawia się je przy stropie jednak koszt ich to około 2000zł i nie widzi mi się ich kupować. Czy ktoś może coś napisać o nich
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  2. #2

    Domyślnie

    Tu chodzi o wygodę wykonawcy, dla niego łatwiejsza robota niż szalowanie wieńca, a dla Ciebie wiekszy koszt.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    zastosowanie tych kształtek

    wymusza wykonanie wieńca opuszczonego

    czyli zmniejsza szansę spierd...lenia stropu


    /no chyba że coś takiego wymyślą przy układaniu
    że ciężko się tego spodziewać..../

  4. #4

    Domyślnie

    http://www.ergobud.pl/?s=02

    np tu o nich poczytasz,

    wykonawczo rozwiązanie b.fajne - przyspiesza i usprawnia robotę. ale kosztuje.

    spotkałem się na jednej budowie z tym, innym rozwiązaniem jest omurowanie po obwodzie cegłą modularną (zależy z czego ściany) od czoła stropu gr 6, 11,5cm albo rzeczywiście odeskowanie i wstawienie paska styropianu.

    od decyzji jestes ty (po konsultacji z kier budem), nie ekipa.

  5. #5

    Domyślnie

    witam, u mnie budowlancy zastosowali takie ksztaltki "L" do wieńca przy terivie, chyba rzeczywiscie ma to na celu ulatwienie roboty, u mnie dochodzil drugi wieniec na te ksztalktki wiec moze to jeszcze bardziej ulatwilo robote... poszukam fotki...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janusz_WR
    witam, u mnie budowlancy zastosowali takie ksztaltki "L" do wieńca przy terivie, chyba rzeczywiscie ma to na celu ulatwienie roboty, u mnie dochodzil drugi wieniec na te ksztalktki wiec moze to jeszcze bardziej ulatwilo robote... poszukam fotki...
    Czekam na fotki
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  7. #7

    Domyślnie

    Mój dom na pierwszym planie, poszlo ok. 90 ksztaltek, ich koszt 1588 brutto


  8. #8

    Domyślnie

    Dzisiaj dostałem kolejną wycenę kształtek wieńcowych 8zł szt. poprzednią miałem po 30zł za sztukę i teraz nie wiem czym się one różnią czy te tańsze są krótsze i więcej ich idzie na mb?. Ilość jaką potrzebuje to 69szt. bo jeżeli są takie same to 500zł to nie jest majątek i mogę je kupić
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  9. #9

    Domyślnie

    tak sobie tez mysle, ze takie ksztaltki to nie tylko wygoda, tak na prawde zuzywa sie mniej betonu na wieniec, nie potrzeba szalowac czyli zalatwiac drewna do tego, z ktorym ja np. nie mam co pozniej zrobic...

  10. #10

    Domyślnie

    8 zl szt to sie nie ma co namyślać,
    za drewno tez trzeba zaplacic, i robocizna do niego wieksza.

  11. #11

    Domyślnie

    zapytaj ile na metr trzeba tych po 8 zeta, bardzo duża różnica no i kwestia izolacji cieplnej - jeśłi te kształtki są z betonu to taki lity betonowy wieniec będzie zimniejszy niż reszta ściany.... Ja również przychylam się do obmurowania z 11.5P+W , lub innego ciepłego materiału ( c.modularna, Ytongo podobne bloczki itp.)

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał aLien01
    Dzisiaj dostałem kolejną wycenę kształtek wieńcowych 8zł szt. poprzednią miałem po 30zł za sztukę i teraz nie wiem czym się one różnią czy te tańsze są krótsze i więcej ich idzie na mb?. Ilość jaką potrzebuje to 69szt. bo jeżeli są takie same to 500zł to nie jest majątek i mogę je kupić
    pewnie cena 8 zł dotyczy kształtek wewnętrznych.

    tu masz wytłumaczone jak i co:

    http://forum.muratordom.pl/ksztaltki...hlight=stropex
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    A może inny jest producent kształtek niż Ergobud.
    Jeśli pracujesz żeby żyć, to po co zabijasz się pracą?

  14. #14

    Domyślnie

    Ja płaciłem 21 za zewnętrzną i 16 za wewnętrzną.
    Kupowałem je w Krakowie i są bardzo mocne bo facetowi podczas rozładunku spadła paleta z pasów i mało, które się rozwaliły
    Buduję domek "Manuela" z firmy Archeton

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar boruvva
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-611
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mamy 2013
    KSZTAŁTKA wieńcowa L - 24 cm. 6,08 brutto z VAT 23%
    KSZTAŁTKA wieńcowa U - 24 cm. 3.60 brutto z VAT 23%

    Jakie gigantyczne różnice w cenie doliczając jeszcze inflacje!
    Masakra

  16. #16

    Domyślnie

    Mi dostawca podliczył 50 mb kształtek L (84 sztuki po 60 cm długości) na 21 zł brutto z dowozem za sztukę. Wyjdzie tego za 1800 zł razem, o ile obliczone dobrze.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar smigloxxx
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Dzielnica
    Ostróda
    Posty
    382

    Domyślnie

    Tłumaczenie kształtka to tylko i wyłącznie ułatwienie dla wykonawcy.No i dobrze trzeba się rozwijać aby łatwiej było na budowie

    Minus
    koszt ale czy taki duży płyty bądź dechy kosztują ale i tak was to nie minie musicie szalować wieniec piętra i tak trzeba kupić
    Plusy
    Nie wypchnie wam deskowania beton podczas wibrowania wieńca co większość wykonawców omija aby estetycznie było
    Aby deskowanie założyć trzeba się troszkę nagimnastykować nawiązać aby nie został wypchnięty


    Deskowanie możecie zobaczyć na mojej stronie w zakładce jakość tam jest zdjęcie szalowanego stropu.
    Ostatnio edytowane przez smigloxxx ; 15-04-2013 o 16:14

  18. #18

    Domyślnie

    Do autora tematu:
    Firmy, które znam to Konbet, Stropex, Uciechowski, pewnie jest ich jeszcze więcej. Każda firma robi kształtki różnej długości, z tąd też różnice w cenie. Policz sobie długość wieńca i podziel przez długość kształtki, to wyjdzie ci ilość sztuk. Aż wstyd pisać o takich podstawach matematyki. Jeśli masz zamiar robić dach z pełnym deskowaniem, to kup sobie dechy impregnowane i je wykorzystaj do szalowania wieńca, później wykorzystasz je na dach. Jeśli miałbym zatrudnioną ekipę to bym tak zrobił, bo pewnie tak czy owak, skasują cię za szałowanie. Kształtki wg mnie mają sens, jeśli robi się samemu, szybciej, łatwiej i pewniej. Ja mam wycenę z uciechowskiego na kształtkę L = 8,40zł brutto i C = 4,60zł brutto.

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar smigloxxx
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Dzielnica
    Ostróda
    Posty
    382

    Domyślnie

    Chyba nie widziałes dech po 2 krotnym szalowaniu ja to bym sie na stodole nie zdecydowal tego polozyc
    Ostatnio edytowane przez smigloxxx ; 09-06-2013 o 10:56

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar smigloxxx
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Dzielnica
    Ostróda
    Posty
    382

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez smigloxxx ; 09-06-2013 o 10:56

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony