dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Ja mam trochę inny problem,ja to "widzę" ale moja połowka nie.Co się póżniej dzieje to historia-rysuję szkicuję robię modele czasami pomaga ale tylko czasami.Najgorsze jest to ze po wykonaniu przeważnie "nos Jej trochę ucieka-wydawało mi się że to będzie troche inaczej"Ale przez 16 lat zdażyłem trochę poznać gusta mojego szczęścia.Mario

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    mario jak widze to Ty w rodzinie jestes trochę takim projektantem wnętrz U mnie jest akurat odwrotnie, kiedyś zona obiecała mi że będę mógł urządzic piwnicę - ale my nie bedziemy mieć piwnicy .

  3. #3

    Domyślnie

    Dobrzykowice, mój znajomy mógł urządzić pomieszczenie gospodarcze/kotłownię. Nawet mógł sam wybrać kafelki, czym się nam wyraźnie chwalił. Nie trać więc nadziei, może zamiast piwnicy...

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    diablica sakrucka

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    [/quote]chyba nie do konca Frankai chodziło o to o czym piszecie (chyba że ja się mylę ) Czy naprawdę już na etapie budowania macie w głowach wizje poszczególnych pomieszczeń

    może to zabawne ale właśnie powstaje projekt naszego domu i to ściany są projektowane do mebli... chodzi tylko o kuchnię ale jeszcze podczas pobytu we Włoszech zakochałam się w takiej jednej i to musi być ona! Nad resztą też staram się myśleć teraz bo jak płacę za projekt to nie chcę w nim mieć ani jednej nieprzemyślanej kreski.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Pracuję z projektantką od wnętrz od 2 lat. Zanim wbito łopatę miałam zrobione wszystkie zmiany funkcjonalne.
    To mój dom - więc wszystko co chciałam w nim miec - mam.
    Architekt nie robi domu "na pokaz" tylko jest wsparciem technicznym, ktore pozwala mi realizować to co ja chcę mieć.

    Dzięki projektowi nie musiałam chodzić za hydraulikiem i zastanawiać się nad każdym centymetrem przesuniecia rurki w te czy wew te. Dzięki projektowi nie musiałam tłumaczyć elektrykowi co i gdzie ma być, na jakich wysokościach i gdzie mam skąd jakie światła zapalać. Każda półeczka g-k była zwymiarowana i to nie ja pilnowałam ekip , żeby było tak jak na projekcie - od tego mam architekta.

    Jeśli architektci realizują swoje wizje a nie klienta - to trafiacie na kiepskich architektów.
    W Polsce każdy może być architektem wnętrz - nawet pani Małgosia z Big Brothera. Dlatego trzeba szukać fachowca ( zupełnie jak z ekipą do stanu surowego czy dekarzem) . Obecnie architekt rozrysowuje każdą płytkę w kuchniach i łazienkach. Przygotowuje mi zestawienia materiałów. Jeździmy po sklepach i wybieramy to co pasuje do mojego wnętrza. Nie oznacza to , że to architekt wybiera To głowa architekta, żeby moje wnętrze nie wyglądało jak kolejne zdjęcie z kolorowej gazety. Na tym polega jego praca, żebym nie miała w łazience serii Kalie ( nie obrażając posiadaczy Kalii). To architekt ma śledzić co sie dzieje na rynku i jakie rozwiązania techniczne są obecne.

    Obecne mieszkanie sama urządzałam - tak jak mi sie podobało. Teraz mi sie nie podoba - już od dość dawna. I wiem, że nie mam talentu w tym kierunku. Dlatego do tak dużej inwestycji jak dom wzięłam fachowca. I nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na architekta wnętrz.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar minkapinka
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    1.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    koncepcje miałam od początku, robiliśmy projekt indywidualny, prawie wszystko mam już zaplanowane.
    wezmę jedynie architekta wnętrz do rozplanowania glazury, gresu - w łazienkach, kuchni, hallu i do pomocy przy doborze oświetlenia.
    Najbardziej męczy mnie sprawa oświetlnie, bo podoba mi się tyyyyle rzeczy, ze trudno to wszystko połączyć.

  7. #7

    Domyślnie projektowanie wnętrz- sami czy specjaliści ?

    Mam pytanie, czy sami robiliście aranżację wnętrz np łazienki ? czy robiły Wam to firmy w jakiś salonach z których kupowaliście płytki czy meble? Jakich używaliście programów?
    Chciałabym aby ktos zaprojektował mi 2 łazienki, ale nie wiem jak sie do tego zabrać.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar aneta-we
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Ja miałam wizualizację w cenie kupowanych płytek do łazienki jeśli faktura przekraczała 3 tys.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Caly dom urzadzalam sama, zamawialam tyle np. plytek ile sama sobie policzylam, widzac probke potrafie sobie wyobrazic dany material we wnetrzu.

  10. #10

    Domyślnie

    sama zaprojektowałam zarówno łazienke jak i wc. jesli masz odrobine wyobraźni poradzisz sobie bez najmniejszych problemów. jest mnostwo ciekawych aranżacji w internecie i gazetach. można coś podpatrzec lub zupełnie odgapic a jesli trafisz na fajnego fliziarza, to na pewno podrzuci Ci pare rozwiązań.
    oczywiście można poprosić o pomoc specjaliste, ale pierwsze troche to kosztuje, drugie nie zawsze warto. widziałam pare łazienek spod reki projektanta i były zupełnie nijakie.
    istnieje tez opcja, ze projekt masz gratis w sklepie gdzie kupujesz płytki. niestety jak to z tymi "gratisami" bywa nic nie jest za darmo. na moim przykładzie: w Hebanie w Krakowie projekt jest gratis, ale płytki są drogie. te same płytki w sklepie internetowym (ale bez projektu) kupiłam o 20zł taniej na m2.

  11. #11

    Domyślnie

    Będę najprawdopodobniej korzystał z pomocy architekta, jednak z tymi projektami łazienek sporządzanymi przez salon sprzedaży radzę zachować czujność - zawsze będą zakładały maksymalne obłożenie płytkami łazieneczki ...
    Najtwardsi udowodnili, że trzeci dom buduje się dla siebie. Większość inwestorów popełnia samobójstwo w trakcie budowy pierwszego.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mapril

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja wziąłem architekta. Nie należy do najdroższych a licze na to, że "zwróci się" podpowiadając dobre rozwiązania. Architekt dostarcza projekt wykonawczy, co znacznie ułatwia wycenę prac i materiałów.
    Poza tym urządzając samemu mógłbym się pomylić, a takie pomyłki często sporo kosztują.

    Generalnie jeżeli ktoś ma kasę i nie czuje się na siłach to chyba warto skorzystac z pomocy.

  13. #13

    Domyślnie

    bardzo żałuje, że do zaprojektowania łazienki nie skorzystałam z pomocy fachowca dysponującego profesjonalnym programem - miałam na nią ogólny pomysł, ale gorzej ze zgraniem tego w całość np gdzie dać płytkę z dekorem, jak rozplanować wnętrze żeby je na maxa wykorzystać itp

  14. #14

    Domyślnie

    łazienki i wystrój wnętrz zaprojektowałam sama. Oświetleniem do całego domu zajęła się osoba bardziej kompetentna. Nie żałujemy. Każdą lampę/lampeczkę dokładnie omówiliśmy, przed zakupem obejrzeliśmy jakie światło daje i jesteśmy zadowoleni

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony