dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 613
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 12250
  1. #2021
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Wojtek, ja nie gotuję dla pułku ułanów, żeby 4 litry wody z makaronem nosić
    Mimo wszystko. Już przy 2 kg obciążasz w takiej pozycji niebezpiecznie kręgosłup, że o slalomie z wrzątkiem i baterią nie wspomnę.
    A okrągłe da się zrobić - widziałem gotowe takie.
    U Ciebie jednak nie ma na to miejsca. Tylko ,że każde nietypowe rozwiązanie niestety kosztuje. Zawsze okrąg można zastąpić elipsą albo sprowadzić do wielokąta, pozostawiając jedynie okrągły blat. Coś za coś
    Wyliczone 37,5 jest na odstawienie garnka a nie na prace kuchenne.
    Zamiast robić blat podwójny robisz szerszy np 70cm z dodatkowym poszerzeniem w tym miejscu gdzie ustawiasz płytę , całość przesuwasz w stronę okna wydłużając tym samym blat po lewej od wnęki i masz od biedy przy oknie kącik żeby przycupnąć z filiżanką kawy i miejscem dla robota kuch.
    Masz układ " T" z półwyspem w kształcie odwróconego "T"( lub nawet okręgu jak lubisz krągłości i Ci to pasuje)

    To rozwiązanie nr3 , które zrobiłaś jest bardziej niestety efektowne niż funkcjonalne.
    Ta sama uwaga dotyczy propozycji nr2. Nie skorzystasz z dolnej szafki mając za plecami niecałe 80cm, zwłaszcza przy tak długim blacie roboczym.
    Ostatnio edytowane przez 2112wojtek ; 22-12-2010 o 12:52

  2. #2022
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W wersji nr 2 - z samym półwyspem (długie miesiące był faworytem), szerokość półwyspu nie może być większa niż 100 cm. Wówczas od ściany do półwyspu byłoby 1 m + 1 m półwyspu i zostałoby 95 cm na przejście. Długość półwyspu wyniosłaby 250 cm.
    Wówczas stawiałabym szafki o głębokości 60 cm tak: 60 cm ze zlewem (na kosz) + 45 zmywarka + 60 cm z płytą (na garnki) + 80 cm blat roboczy (na sztućce, nabierki, łopatki i talerze) = 245 cm (5 cm na maskownicę pod oknem). Po drugiej stronie szafki o głębokości 40 cm: 40 cm (pieczywo, nóż, deski) + 60 cm (kubki, łyżeczki i duperele)+ blat z jedną szufladą 120 cm, pod którym byłaby wysuwana część o wysokości 70 cm jako stolik. Pod blatem wsunięte krzesła.

    Wady: między zlewem a płytą tylko 45 cm. Dalsze odsunięcie płyty powoduje, że znajdzie się ona niemal przy samym oknie, a i okap chyba będzie zasłaniał dużą część światła wpadającego przez okno. Brak też miejsca na przyprawy pod ręką, na ustawienie robota kuchennego.
    Dlatego kombinowałam z przesunięciem okna, ale wówczas wychodzi za małe :/

  3. #2023
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek Zobacz post
    To rozwiązanie nr3 , które zrobiłaś jest bardziej niestety efektowne niż funkcjonalne.
    Ta sama uwaga dotyczy propozycji nr2. Nie skorzystasz z dolnej szafki mając za plecami niecałe 80cm, zwłaszcza przy tak długim blacie roboczym.
    Hmm.. to ja już się pogubiłam, którą wersję przerobić wg twoich wskazówek

    Bo ja zrozumiałam twoje wskazówki tak:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-12-2010 o 13:10

  4. #2024
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    no to mój półwysep wyglada tak. Gdybys sie decydowala na sam półwysep to zlew bliżej okna, a kuchenka na drugim koncu półwyspu
    a tak jak nabazgroliłam coś wyjdzie?

    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  5. #2025
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie Projekt kuchni - doradźcie

    Zabrałam się jakiś czas temu za planowanie kuchni, na surowo bo ścian nie ma jeszcze ale tak +/- chciałam zaplanować co i jak bo w razie czego na tym etapie możemy jeszcze co nieco pozmieniać.

    Kuchnię mamy sporą - 15,5 m kw. ale...
    - jest otwarta na salon, więc 1 ściana odpadła,
    - na 1 ścianie ma 2 spore okna - ich zamiana na mniejsze lub likwidacja nie za bardzo wchodzi w grę bo elewacja źle będzie wyglądała
    - jest od salonu oddzielona częsciowo ścianą, za którą będzie kominek - czyli nie bardzo tuż przy niej można postawić lodówkę.

    Wyspa chyba nie wchodzi w grę w takiej kuchni, ciężko zachować podawane w poradnikach odległości.

    Z projektem męczę się już długo, wersji było wiele... ale zawsze czegoś nie było gdzie umieścić. Teraz wydaje mi się, że jako tako gra, ale:
    - czy będzie to wygodne - większość stref i sprzętów jest skupiona w 1 miejscu, pozostała część kuchni to praktycznie same szafki, blat i miejsce na sprzęt typu czajnik.

    Oto fotki:

    1. Od lewej - kącik jadalny, miejsce na przechowywanie naczyń, talerzy, kieliszków, pod oknem piekarnik w zabudowie.




    2. Od lewej - piekarnik, szafki na przechowywanie żywności, lodówka (2 drzwiowa ale w tym programie takiej nie było, dlatego taka szeroka 1 drzwiowa), narożna szafka wisząca i stojąca także na żywność i jakieś garnki, płyta indukcyjna a w szafce pod nią szuflady na sztućce, przybory do gotowania.



    3. Obok płyty indukcyjnej szafka z wysuwanymi koszami oraz w narożniku blat (bez szafki)



    4. No i na plecach kominka ( w wizualizacji nie ma tu ścianki ale w rzeczywistości oczywiście będzie) zlew z 1 komorą (ale będzie wpuszczona w blat z maleńkim ociekaczem a obok zmywarka.



    I teraz wątpliwości:
    - czy wokół płyty lub zlewu nie mam za mało miejsca?
    - czy to jest w miarę funkcjonalne?

    W grę wchodzi także zamiana miejscami zlewu i zmywarki z płytą indukcyjną.
    Ostatnio edytowane przez Princesa ; 22-12-2010 o 14:20

  6. #2026
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W tym układzie trzeba byłoby obejść całą wyspę, żeby sięgnąć np. po sok z lodówki. U ciebie wyraźnie do lodówki jest dostęp swobodny

    Ja naprawdę przerabiałam to wnętrze na wszystkie możliwe sposoby - a głupia byłam, bo kuchnia od początku została zaprojektowania na układ wzdłuż ściany i dopiero po odbiorze projektu od architekta mi się odwidziało

  7. #2027
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Princesa Zobacz post
    Zabrałam się jakiś czas temu za planowanie kuchni, na surowo bo ścian nie ma jeszcze ale tak +/- chciałam zaplanować co i jak bo w razie czego na tym etapie możemy jeszcze co nieco pozmieniać.

    Czy mogłabyś rzucić plan kuchni z wymiarami a nie tylko wizualki?
    Dlaczego nie robisz standardowo zlewu pod oknem?
    Te narożnikowe półeczki będziesz przeklinać



    przy czym "spiżarka" to po prostu graciarnia na to wszystko, co nie musi być pod ręką - blachy, roboty kuchenne, zapasy mąki i cukru, wielkie garnki, używane raz w roku do bigosu, serwisy "dla gości", itd.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-12-2010 o 14:31

  8. #2028
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Elfir, pod oknem nie chcę za bardzo zlewu bo nie mam gdzie wcisnąć suszarki (na ścianie są okna a na widoku z salonu nie chcę suszyć widelców. I ogólnie nie wiem czy chcę z salonu widzieć naczynia w zlewie..

    Spiżarka nie bardzo jest mi potrzebna jako tako - mam piwnicę, wolę zwykłe szafki.

    A rzut:





    niestety nie mam w tym momencie skanu projektu.

  9. #2029
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    W tym układzie trzeba byłoby obejść całą wyspę, żeby sięgnąć np. po sok z lodówki. U ciebie wyraźnie do lodówki jest dostęp swobodny

    Ja naprawdę przerabiałam to wnętrze na wszystkie możliwe sposoby - a głupia byłam, bo kuchnia od początku została zaprojektowania na układ wzdłuż ściany i dopiero po odbiorze projektu od architekta mi się odwidziało
    niby tak, ale z drugiej strony i tak musisz dotrzeć do szklanki. A może da się popracować nad oknem w kuchni i zrobic je albo ciut węzsze- a do samej ziemi (wtedy stawiasz dwa wysokie słupki na lewo od okna)albo okno dłuższe, ale wyżej, tak żeby pod nim zmiescił się ciąg wysokich na te 12-140 cm szafek z lodówką i podniesionym piekarnikiem? Innym rozwiązaniem jest wstawienie lodówki pod schody, ale z kolei przy użytkowaniu kuchni jest to mniej wygodne, jesli obsługujesz wyspę "od ściany".Wreszcie są lodówki szufladowe i podszafkowe-jesli nie potrzebujesz wielkiej to może to jest rozwiązanie?
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  10. #2030
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mam podszafkową lodówkę i jest za mała. To nie jest rozwiązanie, robić coś na siłę, aby zrealizować swoje widzimisię. Jeśli okaże się, że nie ma jak ustawić płyty grzewczej na środku, zrobię klasyczną zabudowę wzdłuż ściany, będę kląć przy myciu kuchni i myśleć o wybudowaniu nowego domu.

    Rozwiązanie z wysokim oknem rozważałam, ale boję się, że wówczas będzie po prostu za ciemno w kuchni (okno od północnego wschodu)


    Princessa - w twoim układzie nijak nie pasuje mi lodówka. Nisko-nisko i nagle wysoko a potem znów nisko-nisko.
    Czy przesunięcie stołu w światło okna, bliżej kuchni ma jakieś uzasadnienie?
    Przy stole nie zakręcałabym już szafkami - niewiele zyskasz a robią ci się same szafki narożnikowe.

    Może tak?


    Wówczas masz wysoką zabudowę przy stole i niską po drugiej stronie.


    Albo dajesz wełnę na ścianę z kominkiem, jako izolację i ustawiasz tam lodówkę.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-12-2010 o 16:20

  11. #2031
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Stół został przeniesiony do kuchni bo w miejscu, gdzie pierwotnie miał być będą drzwi balkonowe i będzie bez sensu zasłaniał światło.

    Zamiast 2 pojedynczych drzwi balkonowych, będą duże przesuwane z 2 szybami i trochę głupio to zastawiać stołem...
    Zaczną się na wysokości ściany kominka i będą miały w sumie ok. 3m
    Poza tym Twoja propozycja byłaby ok.
    Tylko mam wątpliwości, czy nie lepiej żeby "na widoku" była niska zabudowa... właśnie głównie tym się kierowałam wcześniej, żeby nie widzieć z pokoju wielkich szaf, ale muszę to jeszcze przemyśleć.

    A ile cm. wełny załatwi jako tako izolację ściany kominka? albo raczej wełna + kołki, siatka, karton-gips itd. jakiej to by było łącznie +/- grubości?

    Jeszcze taka opcja:



    Ostatnio edytowane przez Princesa ; 22-12-2010 o 17:27

  12. #2032
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    myślę, że tu można byłoby się sugerować ścianami zewnętrznymi w kanadyjczykach. Zima różnica temp. dochodzi do 40 stopni (-20 na zew. + 20 wewnątrz). Poza tym lodówka od tyłu grzeje.

    jeszcze można tak:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-12-2010 o 17:09

  13. #2033
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał naberia Zobacz post
    To ja też umieszcze mój projekcik z kilku stron...
    Wysoka ściana koło okapu to spiżarka (beda tam drzwi których nie umiałam wstawić)...
    A naprzeciwko okna - zabudowa na 141 cm wys. ( szerokość ścianki 160 cm) - i tu mam dylemat, więc pliz - doradźcie co dać:
    1. wersja - z mikrofalą i piekarnikiem obok siebie + szafka 40 cm
    2. wersja - mikrofala nad piekarnikiem + 2 szafki 50 cm szer. po bokach

    Jak uważacie będzie lepiej??? Dawać szafki wiszące nad tą zabudowę czy lepiej jakieś obrazki powiesić?

    Załącznik 32473Załącznik 32474Załącznik 32475Załącznik 32477Załącznik 32476
    2112Wojtku, czy mógłbyś też rzucić okiem na moją kuchnię. Projekt wstępny. Generalnie chodzi o rozmieszczenie urządzeń. Ścianki już są, więc mogę jedynie poprzestawiać meble... Mógłbyś mi coś poradzić? bardzo chciałam praktyczną kuchnię. Koło okapu - spiżarka.
    Dziewczyny na forum radzą lodówkę w wysokiej zabudowie naprzeciwko okna. Zgadzasz się z nimi? Poniżej wizualka z wysoką zabudową (w załącznikach wersja z zabudową 141 cm wys):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d..jpg
Wyświetleń:	2805
Rozmiar:	53,1 KB
ID:	35224Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e..jpg
Wyświetleń:	2800
Rozmiar:	43,7 KB
ID:	35225Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b..jpg
Wyświetleń:	2800
Rozmiar:	33,9 KB
ID:	35226Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aa..jpg
Wyświetleń:	2789
Rozmiar:	31,7 KB
ID:	35227Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c..jpg
Wyświetleń:	2796
Rozmiar:	40,7 KB
ID:	35228

    Która wersja lepsza?
    A może ma ktoś jeszcze inny pomysł, jak ustawić tą kuchnię? Bo mi się już pomysły skończyły, a czasu coraz mniej
    Ostatnio edytowane przez naberia ; 23-12-2010 o 21:48
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  14. #2034

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmichkon Zobacz post
    duś!
    Jasny kremowy i drewniany to rzeczywiście chyba najbardziej niewdzięczne kolory na dobieranie płytek. Ja mam zamiar dać płytki w lekko piaskowym kolorze na podłogę (gres polerowany) i może dać to samo nad blatem kuchennym? (płytki 60 cm na 60 cm)

    co do zlewu pod oknem... Pewnie dobry pomysł, ale w kuchni jest ogrzewanie podłogowe pod wylewką podłogową, więc nie da się przenieść tego odpływu na wodę, co jest w podłodze.

    " ładna, schludna, nudna - brakuje mi w niej odrobiny szaleństwa" - brakuje mi niestety szalonych pomysłów!!!

    "ładny okap zamiast pochłaniacza" radzisz - pomyślę nad tym...

    "zamienić cargo i lodówkę miejscami, wtedy dostęp do lodówki będzie wygodniejszy" - cenna rada, którą wezmę pod uwagę.
    Dzięki duś. Jak zwykle można na ciebie liczyć (radziłaś mi w sprawie projektu łazienki).

    Nicol!
    Kolorystyka i w ogóle wszystko jest do komentowania w przypadku projektu mojej kuchni.

    Już mi się odechciało tej deski na ścianie z trzema podświetlanymi półkami... A stolika nie chcę tam robić, bo do tej kuchni (otwartej) "przylega" wykusz i tam będzie duży stół z krzesłami.
    Stolik w kuchni planuję pod oknem taki ukryty w meblach. Jak mi się uda, to zaraz wkleję fotkę.

    Duś!!!
    Lodówka za twoją radą ląduje bliżej blatu...
    Wojtku!
    Dzięki za cenne uwagi. Oszczędna do bólu ta kuchnia, bo ja biedna niestety jestem.
    A która wersja projektu lepsza?- ta z listwami nad szafkami górnymi czy bez nich? Napiszcie....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OSTATECZNY PROJEKT KUCHNI 1.jpg
Wyświetleń:	276
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	35661   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OSTATECZNY PROJEKT KUCHNI 4.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	35662  

  15. #2035
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Mnie sie bardziej podoba bez listew

  16. #2036
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    naberia
    Rzuciłem okiem. Układ funkcji jest poprawny.Będziesz się w "ciągu" poruszać głównie w prawo, chociaż droga od płyty do stołu jest spora.
    Czy dziewczyny dobrze Ci radzą ? Nie wiem.
    Kuchnia jest na tyle duża , że można sobie pozwolić na wiele wariantów rozmieszczenia sprzętów. Każdy projektant będzie miał swoje widzenie. Ty musisz wybrać, które Ci odpowiada najbardziej.
    Osobiście uważam, że w pomieszczeniach o sporej powierzchni , można zawsze trochę zaszaleć.
    Ty otwarłaś kuchnię na widok ogólny w całej jej perspektywie. Nie wiem czy przyścienny trzon kuchenny jest najatrakcyjniejszym elementem kuchni.
    Lepsze to jednak niż zlew.
    Niepokoi forma bufetu przy sofie, ale rozumiem , że to tylko koncepcja. Szafka w narożniku po lewej stronie zlewu, będzie nieużyteczna .
    Wysokość blatu dla stołków hockerowych wynosi 112-115 cm . To za nisko żeby zaraz przy nim postawić kanapę. Gdyby coś się rozlało trzeba to zatrzymać aby nie oblać sofy lub osoby na niej siedzącej.Za głową siedzącego na sofie , jeśli stawiamy ściankę, murek ponad wysokość oparcia, lepiej żeby było na wysokości max 90-100cm , albo , jeśli to ma być przegroda a nie tylko półka podręczna, minimum 135-140cm.
    Średniego wzrostu mężczyzna lub wyższa kobieta, u Ciebie będą mieli głowę ponad blatem. Kiepskie wrażenie dla siedzącego, jeszcze gorsze dla jedzącego.

    Marmichkon
    Mówiąc "oszczędna do bólu" nie miałem na myśli "za mało wypasiona". To nie kwestia środków, tylko samego pomysłu. Miejsca jest sporo , żeby wygospodarować , choćby niewielki kawałek blatu i krzesło, nawet na wolno-stojący bufecik z zydelkiem , gdzie można siorbnąć kawę w procesie kulinarnego tworzenia. Może zamiast całkowicie rezygnować z galerii nieprzydatnych w tym miejscu w kuchni półek, można by pomyśleć nad czymś ciepłym a praktycznym. Witrynka, komoda czy serwantka drewniana ( na zastawę wsystarczy 30cm głęboka, niech będzie jak półki na drewnianym panelu) dałaby Ci trochę dodatkowego miejsca na "alarmowe" serwetki, zastawę itp, nad nią zegar przydatny w kuchni, fajne zdjęcie, grafika ?
    Co ja Ci będę zresztą radził, sama wiesz co najlepiej masz zrobić.

  17. #2037

    Domyślnie

    mam do was prosbe, mam problem z tym blatem po prawej stronie (takim niby barkiem)

    wymysliłam sobie zeby ten blat był nieco wyzej po to zeby odcinac sie od reszty blatów roboczych i tworzył taki niby barek, to raz a dwa zeby nieco zasłonił to co sie dzieje w kuchni patrzac od strony pokoju. No i nie wiem, mezowi nie bardzo sie taki pomysł podoba. Blat ma sie konczyc nogą z cegieł pomalowaną na biało..
    jak wykonczyc mirabelke...
    Ogrodowe początki


    Ania i P. - mieszkamy od 16.04.2011!!

  18. #2038

    Domyślnie

    Marmichkon a mi się bardziej podoba z listwami, choć może jeślibym lepiej to sobie probowała zobrazować to może i bym zmieniła zdanie
    jak przez chwilkę pomyślę to bez listwy u góry jest lżejsza

    ale kwestią najważniejszą jest: która wersja się Tobie podoba

    już wiem listwa na górze fajnie wygląda w przypadku wysokiej zabudowy... bo tam się łączy z tymi półeczkami po prawej...
    po lewej stronie projektu... z niczym się nie łączy i jakoś mi mniej nie pasuje Więc zależy na którą stronę spojrzeć :d

  19. #2039
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    2112wojtek, bardzo dziękuję za Twoją opinię
    Szczerze mówiąc, trochę się zestresowałam czytając ją, bo założyliśmy z mężem, że kanapa będzie właśnie pod barkiem Barek na wysokość 120 cm, kanapa na wys. 85 cm - myśleliśmy, że będzie wystarczająco miejsca ... Jak się teraz okazuje się, chyba mamy salon mało ustawny, bo nie widzę innego miejsca na kanapę, jak właśnie pod barkiem Co do układu kuchni, właściwie żaden projektant nie zaszalał mimo, że wielkość kuchni na pierwszy rzut oka spora... (4,10m x 3,50 cm - to spora kuchnia?) A szkoda, bo przydałoby się coś fajnego wyczarować... A Ty, Wojtku, miałbyś jakiś pomysł, co by tu zmienić, żeby było korzystniej?
    Dziewczyny, Wy też pomóżcie!

    A może zrobić wyższą ściankę np na 130 cm, a poniżej od strony kuchni dołączyć do niej blat/barek? Przydałoby się jakieś miejsce do siedzenia w kuchni...
    Ostatnio edytowane przez naberia ; 28-12-2010 o 21:53
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  20. #2040

    Domyślnie

    naberio - masz jakąś kuchnię swoich marzeń? zdjęcie inspirację, które jak wyszperałaś, to pomyślałaś - ONA albo ŻADNA inna?
    bo bez tego w twojej kuchni mogę zaszaleć w swoim stylu jedynie a wtedy dostaniesz reflexa od scavoliniego w wersji low budget )))
    Ostatnio edytowane przez duś ; 28-12-2010 o 23:31
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


Strona 102 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony