dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 613
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 12250
  1. #281
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marnika
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    324
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Już postanowione, że zmywarka będzie po lewej stronie, bo inaczej nie szło. Za mało miejsca.
    Ania i Bartek- lodówka u mnie będzie po prawej stronie od wejścia.


    Małe poprawki-
    1*-wejście to nie będzie wyglądało tak, jak na wizualizacji. Zamiast tych 2 drzwi będzie wejście bez drzwi, a po drugiej stronie murek
    2*- do lodówki( w tym programie do tworzenia kuchni nie ma lodówki wolnostojącej), więc wybrałam szafkę z piekarnikiem jako lodówkę. Najbardziej mi wymiarowo odpowiadała. Będzie lodówka, a na prawo od lodówki dam albo tzw. strażnika lodówki, albo jakąś wąską szafeczkę i wysoką 20-30 cm.(np. na wina). Muszę tak zrobić, bo drzwi od lodówki bardzo się otwierają i gdybym dosunęła ją do samej ściany to nie otworzę tych drzwi, a tak równo z końcem lodówki dam tą szafeczkę, a drzwi będą trochę przestawać. Na rysunku między lodówką a szafką jest taka różowa kreska, a na żółto zaznaczyłam, ile ja tego potrzebuję. Potem dam półeczki otwarte, a te drzwi są do spiżarni. Nie wiem, czy się dobrze wyraziłam, ale namieszałam... Wiecie o co mi chodzi.




    Na razie aż tak bardzo kuchnią nie zaprzątam sobie głowy- mam mnóstwo czasu do wiosny, tylko tak wyszło przy okazji tego odpływu.

  2. #282

    Domyślnie

    te otwarte półeczki, to ani ładne, ani funkcjonalne
    ja bym wyrzuciła

  3. #283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewunia
    te otwarte półeczki, to ani ładne, ani funkcjonalne
    ja bym wyrzuciła
    Też jestem za wywaleniem otwartych półeczek.

  4. #284
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marnika
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    324
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Mnie się też zdaje, że po pierwsze to jest za dużo, a poza tym macie rację nie za bardzo to mi wygląda- zrobię może jakąś zabudowę skośną.

  5. #285

    Domyślnie

    Cytat Napisał marnika
    Mnie się też zdaje, że po pierwsze to jest za dużo, a poza tym macie rację nie za bardzo to mi wygląda- zrobię może jakąś zabudowę skośną.
    A koniecznie musisz tam coś mieć?

  6. #286
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marnika
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    324
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Wiesz, Anulek- wolałąbym, zeby ciąg meblowy- ta lodówka nie kończyła się takim kątem prostym. Lepiej to jakoś zeskosować, zaokrąglić? Teraz można tak zaokraglić brzegi szafek i wiszących i stojących. Koleżanka tak ma.
    A jeszcze jedno: co ze zmywarkami- macie z ukrytym panelem, czy widocznym?

  7. #287

    Domyślnie

    A ja chcę mieć mniej więcej tak - ustawienie kuchenki, zlewu (małego jednokomorowego), piekarnika - jeszcze do przemyślenia - to tylko jak na razie koncepcja zabudowy wysokiej, która będzie na 200% na tej długiej ścianie + szafek u góry i "barku" (barkoszafki)
    Na pewno nie chce miec widoku kuchenki i zlewu z części pokoju - stąd proste wysokie szafki pod sufit
    Wiem - może mało blatu się wydawac ale będzie go ok. 2 m od barku do rogu ( dla mnie wystarczy, bo nie przesiaduję w kuchni )
    Nad kuchenką szkło zamiast kafli
    Ma być prosto, prosto i jeszcze raz prosto i bez uchwytów









    Kolor - czarny błyszczący lub takie brązy



    podłoga ciemna jak na poniższym foto tylko z długich i szerokich desek



  8. #288
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    tmx czy jesteś pewna, że potrzebujesz aż tak dużej ilości szafek? Ja darowałabym sobie te wiszące.

  9. #289
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Nawet gdyby miały stać puste, ładnie wypełniają ścianę. Mnie się podoba, bardzo i kolory też

  10. #290

    Domyślnie

    czarne blyszczace szafki bez uchwytow? oj to zebs nie MUSIALA siedziec w tej kuchni na okraglo.........
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  11. #291

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephine
    tmx czy jesteś pewna, że potrzebujesz aż tak dużej ilości szafek? Ja darowałabym sobie te wiszące.
    Dom będzie dośc mały i nie ma w nim miejsca na spiżarnię, pomieszczenie gospodarcze tez jest mini - stąd muszę wszytko zmieścić w kuchni
    Myślę ze w tych wiszących będą podręczne rzeczy - one również byłyby do sufitu i bez żadnych szybek itp.

    Cytat Napisał Sloneczko
    Nawet gdyby miały stać puste, ładnie wypełniają ścianę. Mnie się podoba, bardzo i kolory też



    Cytat Napisał XX
    czarne blyszczace szafki bez uchwytow? oj to zebs nie MUSIALA siedziec w tej kuchni na okraglo.........
    No mama nadzieję ze nie
    Jeszcze nie orientowałam się jakie są możliwości otwierania bezuchwytowego, ale mam nadzieję, że coś sensownego i praktycznego się wybierze zalezy mi zeby te szafki wyglądały jak najmniej kuchennie
    Wszystko oczywiście wyjdzie w praniu

  12. #292

    Domyślnie

    wrzuce troche zmodyfikowany moj projekt kuchni, moze teraz wyglada troche lepiej, prosze o uwagi
    oczywiscie gorne polki chce jasne np.kosc slonowa uwazam ze wtedy nada to lekkosci, tyle ze caly czas nie jestem przekonana czy rozlozenie mebli jest sensowne. Co o tym sadzicie?


  13. #293

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephine
    tmx czy jesteś pewna, że potrzebujesz aż tak dużej ilości szafek? Ja darowałabym sobie te wiszące.
    a ja nie
    jak robiłam kuchnię 8 lat temu, to mi się wydawało, że wystarczy
    a teraz się dusimy
    i nie mam możliwości dostawienia
    cały układ mebli powinnam zmienić, żeby się dodatkowe zmieściły

  14. #294

    Domyślnie

    tmx mam kuchnie lakierowana biala i zapewniam Cie, ze jesli bym nie miala uchwytow to musialabym ja czyscic na okraglo.Na czarnym lakierze widac kazde dotkniecie jeszcze bardziej niz na bialym, dobrze radze zrob uchwyty, dyskretne ale do uzywania....
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  15. #295

    Domyślnie

    Cytat Napisał DZIDZIAK
    wrzuce troche zmodyfikowany moj projekt kuchni, moze teraz wyglada troche lepiej, prosze o uwagi
    oczywiscie gorne polki chce jasne np.kosc slonowa uwazam ze wtedy nada to lekkosci, tyle ze caly czas nie jestem przekonana czy rozlozenie mebli jest sensowne. Co o tym sadzicie?

    Dałabym półke narożną wiszącą między okapem a oknem

    No i dałabym uchwyty albo pionowe albo poziome

  16. #296

    Domyślnie

    czarny lakier bez uchwytow - masakra. u mnie piekarnik i mikrofala(czarne szkło sensory) cały czas 'opalcowane" czy jak to nazwać a co dopiero całe mable. No chyba że nie zależy Ci na utrzymaniu czystości...

  17. #297

    Domyślnie

    Cytat Napisał XX
    tmx mam kuchnie lakierowana biala i zapewniam Cie, ze jesli bym nie miala uchwytow to musialabym ja czyscic na okraglo.Na czarnym lakierze widac kazde dotkniecie jeszcze bardziej niz na bialym, dobrze radze zrob uchwyty, dyskretne ale do uzywania....
    nie wiem dokładnie jak to będzie wyglądać, może jakieś wgłębienia....





    znalazłam jeszcze taki pomysł - uchwyty w kolorze szafek - może nie do końca takie wykonanie ale pomysł jest


    ewentualnie te uchwyty są dośc dyskretne

    ewentualnie takie są ciekawe i mniej kuchenne
    http://www.studio-davinci.eu/kuchnie...olItem,13.html






    ten też by pasował
    http://tcoshop.pl/uchwyty#


    Choć będę obstawać za otwieraniem bez uchwytów - coś się wymyśli

  18. #298

    Domyślnie

    mi sie podobaja rowniez te uchwyty w postaci wglebienia, ale obawiam ze szafki beda sie podobnie brudzily jak bez uchwytow
    ciekawie wygladaja te dysktetne uchwyty ale czy one sa wygodne?
    Sama jestem na etapie kuchni i ciekawy pomysl jest w kuchni ktora pokazalas z orzechu ale czy nie uwazacie ze czesto gotujac te szafki po bokach beda sie bardzo brudzic? A moze taki ustawienie jest przytlaczajace?
    Kuchnia to jednak niezle wyzwanie

  19. #299
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    oliwia6

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    5

    Domyślnie no to poprosze o rady dotyczące mojej kuchni

    ma byc biala na wysoki polysk, blat orzech amerykanski (chociaz przez chwile zastanawialismy sie z mezem nad stalowym). Chcialam miec w kuchni duze okno i teraz mi przeszkadza w poukłądaniu tego wszystkiego z lewej wystaje komin :/ i nie chce tez zeby na wprost jak sie wchodzi byla lodowka. aha a jeszcze mężul upiera sie przy stole w kuchni a z uwagi na rozmiary (3,30 X 3,40) musialabym zrezygnowac z wyspy ehh.
    Nizej moje koncepcje. Bede wdzięczna za pomoc.
    widok od wejscia:
    [/img]

    widok bardziej z góry i od strony okna - ten wielki prostokąt na pustej scianie prezentuje wielkosc wejscia do kuchni - nie ma tam zadnych drzwi :


    wczesniejsze posty daja do myslenia w sprawie kuchenki na srodku, wiec tutaj pod ścianą (ale piekarnik nadal w tym cypelku tak, zeby go nie bylo widac):


    i to samo tylko komin pomalowany na czerwono:


    prosze o opinie , jakoś czuję, ze to nie do konca to, co bym chciala codziennie oglądać

  20. #300
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kar_ma
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Witaj oliwia,

    Jakoś tak nie pasują mi Twoje wizualizacje. Ta kuchenka na wyspie nie jest wg mnie dobrym pomysłem - będzie bardzo łatwo coś z niej strącić... A w wersji z kuchenką obok zlewu też nie jest najlepiej, bo one są zbyt blisko siebie i to będzie niewygodne - przydałaby się większa przestrzeń między zlewem a kuchenką. Czy kuchenka nie mogłaby być na tej ścianie z kominem, gdzie stoi kuchenka mikrofalowa?

Strona 15 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony