dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 209 z 613
Pokaż wyniki od 4.161 do 4.180 z 12250
  1. #4161

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    Duś - twoje stwierdzenie "niewdzięcznie łączy się z .... " dokładnie trafia w sedno i generalnie pozwolę sobie je sobie używać i parafrazować .....
    ależ proszę uprzejmie
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  2. #4162
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005 Zobacz post
    Mam pytanie co było "kiedyś" - piekarnik w słupku czy cały słupek?
    A jak z ciepłem i parą od garów w sytuacji, gdy słupek jest tak blisko płyty? Nic złego się nie dzieje? Jak długo tak masz i jak często gotujesz? Przepraszam, że tak dopytuję, ale właśnie "jeżdżę" z płytą po blacie, żeby uzyskać sensowny kawałek do przygotowywania posiłków i pasowałoby mi tak ok 30 cm od słupka ... I cały czas mi się wydaje, że to trochę mało ....
    kiedyś będzie piekarnik, na razie jest dziura.
    na bieżącą chwilę użytkuję takie rozwiązanie od maja, czyli pół roku. Ile gotuję?
    dużo, genralnie lubię gotować, prawie codziennie obiad dwudaniowy, do tego codziennie dla psów.

    U babci w kuchni (w bloku) około 8 lat temu ustawiliśmy również kuchenkę blisko słupka - około 30 cm, nic się mu do tej pory nie stało, babcia też leworęczna, wiec jej nie przeszkadza.

    A jeśli chodzi o parę, to ja chyba bardziej bym się bała o szafki umieszczone w bliskiej odległości nad kuchenką, odstęp to chyba 50-60 cm, a te szafki często są zaraz obok pochłaniacza, nawet schodzą niżej. Skoro można tak, to czemu słupek ma nie być tam, gdzie nam wygodnie?

    Może odpowiadam nieco chaotycznie, ale w razie potrzeby zapytaj, jeszcze dopowiem...

  3. #4163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Benia, powiem wprost - projektantkę tej kuchni należałoby rozstrzelać za psucie opinii prawdziwym projektantom.
    Skoro wiedziała, że tobie zależy na tym moście, jak mogła zaproponować taka kolorystykę frontów?
    Jak mogła dać do ręki klienta projekt tak niefunkcjonalny?

    Na początku myślałam, że sama go sobie zrobiłaś w jakimś programie ustawiając meble od niechcenia.

  4. #4164

    Domyślnie

    eee, az nie chce mi się wierzyć, że takie połączenie zlewu+ kuchenki + szafki wiszące w rogu wymyśliła sama projektantka.... Naprawdę zaskakujące!

  5. #4165
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mea
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Rybnik, Poland
    Dzielnica
    Boguszowice Stare
    Posty
    4.903
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pasikonik10 Zobacz post
    eee, az nie chce mi się wierzyć, że takie połączenie zlewu+ kuchenki + szafki wiszące w rogu wymyśliła sama projektantka.... Naprawdę zaskakujące!
    no ale sa projektanci i pro jek tan ci ...
    Budowe mozna zasadniczo uznac za zakonczona ... dziennik zostanie ale powiedzmy dla tych ktorym ja bede chciala go pokazac ... w koncu po cholere ogladac ten moj kicz ...

    start 14 sierpnia 2010 ...

    mieszkamy od 19 listopada 2011

  6. #4166
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    benia26

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Góra Siewierska
    Posty
    38

    Domyślnie

    Projekt wykonała projektantka, zlew bedzie dalej od piecyka poniewaz na wizualizacji jest szafka 90cm, przez pomyłke tam wstawiona , powinna byc 105 cm, wiec te 15 bedzie odstepu... zlew bedzie narożny....
    Co teraz zrobić jesli kolorystycznie nie pasuje ten widok z płytek? czy az tak bardzo sie gryzie, jedna ściana tam gdzie są szafki wiszące będzie jasny brąz a reszta jasny kremowy
    Czekam na jakies propozycje jeszce.
    Dziękuję

  7. #4167
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mea
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Rybnik, Poland
    Dzielnica
    Boguszowice Stare
    Posty
    4.903
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał benia26 Zobacz post
    Projekt wykonała projektantka, zlew bedzie dalej od piecyka poniewaz na wizualizacji jest szafka 90cm, przez pomyłke tam wstawiona , powinna byc 105 cm, wiec te 15 bedzie odstepu... zlew bedzie narożny....
    Co teraz zrobić jesli kolorystycznie nie pasuje ten widok z płytek? czy az tak bardzo sie gryzie, jedna ściana tam gdzie są szafki wiszące będzie jasny brąz a reszta jasny kremowy
    Czekam na jakies propozycje jeszce.
    Dziękuję
    15 cm odstepu pomiedzy zlewem a plyta ?? kogor poronilo ?? sorry ale to totalnie niefunkcjonalne!!
    Budowe mozna zasadniczo uznac za zakonczona ... dziennik zostanie ale powiedzmy dla tych ktorym ja bede chciala go pokazac ... w koncu po cholere ogladac ten moj kicz ...

    start 14 sierpnia 2010 ...

    mieszkamy od 19 listopada 2011

  8. #4168
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    benia26

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Góra Siewierska
    Posty
    38

    Domyślnie

    Niestety tak byc musi, nie da sie z tym juz nic zrobic, co daje sie miedzy blatek a szafkami wiszacymi? cos co jest dobrze ścieralne i ładnie wygląda, oprócz płytek....chodzi mi o ta sciane gdzie zaznaczyłam znak ? . tam gdzie krzyzyk bedzie wlasnie widok, ale może lepiej w kolorze sepii widok?
    Attached Files

  9. #4169
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mea
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Rybnik, Poland
    Dzielnica
    Boguszowice Stare
    Posty
    4.903
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    a nie mozesz przesunac plyty na nastepna szafke ??? poza tym ja nie robilabym szafek tylko szuflady bo sa bardziej funkcjonalne!!
    Budowe mozna zasadniczo uznac za zakonczona ... dziennik zostanie ale powiedzmy dla tych ktorym ja bede chciala go pokazac ... w koncu po cholere ogladac ten moj kicz ...

    start 14 sierpnia 2010 ...

    mieszkamy od 19 listopada 2011

  10. #4170
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    benia26

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Góra Siewierska
    Posty
    38

    Domyślnie

    Niestety nie da sie pzresunąc poniewaz piec znajduje sie jakby w takiej wnęce, czego na zdjęciu nie widac, i blat od pieca w lewo jest duzo węzszy

  11. #4171

    Domyślnie

    Cytat Napisał benia26 Zobacz post
    Projekt wykonała projektantka, zlew bedzie dalej od piecyka poniewaz na wizualizacji jest szafka 90cm, przez pomyłke tam wstawiona , powinna byc 105 cm, wiec te 15 bedzie odstepu... zlew bedzie narożny....
    Dziękuję
    Rozumiem, że są jakieś inne ograniczenia, które nie pozwalają na przesunięcie zlewu dalej od piecyka, bo przy układzie który ty masz, nawet 15 cm od zlewu wydaje się niefunkcjonalne. Natomiast ludzie się do różych rzeczy przyzwyczajają.

    Natomiast ja jeszcze w temacie zlewu narożnego, na wypadek jeśli sama nie rozważałaś takiego rozwiązania - poniżej wklejam linki do zlewozmywaków typowo narożnych. Przy takim zlewozmywaku łamanym pod kątem 90 stopni można by jeszce odsunąć trochę komorę od płyty. Może coś cię zainspiruje? Obrazki mają oczywiście charakter poglądowy, nie namawiam cię do kupienia konkretnie umieszczonych tam produków i ceny też są od czapy - chodzi po prostu o modele

    http://www.comitor.com.pl/zlewozmywak.php?id=326
    http://deante.pl/zlewozmywaki_stalow...komorowy.xhtml
    http://www.bazar.pl/zlew-narozny-dea...1l-okazja.html
    http://www.megamedia.pl/zlewozmywak-...ngular-mtx.php
    http://www.megamedia.pl/zlewozmywak-...201-8ce78398ce

    Oczywiście są jeszcze zlewozmywaki narożne takiego typu jak poniższy, ale to wymagałoby zmiany kształtu szafki
    http://www.swistak.pl/a4495155,ZLEW-...E-NOWOSC-.html

  12. #4172
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    benia26

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Góra Siewierska
    Posty
    38

    Domyślnie

    Dziękluje ci bardzo za pomoc, przejrze sobie je napewno. Ale zupełnie nie wiem jaki kolor ścian dać.

  13. #4173

    Domyślnie

    Zerknijcie na moją kuchnie
    Wymyśliłam sobie kuchnie firmy LUPUS tą ich sztandarową piękną i jak mi zrobili wizualizacje to mi rece opadły i nie wiem co dalej
    Nie jestem pewna czy nie zaczynam od tego wszystkiego fiksować po raz pierwszy nie wiem czego chcę



  14. #4174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aliena Zobacz post
    Zerknijcie na moją kuchnie
    Wymyśliłam sobie kuchnie firmy LUPUS tą ich sztandarową piękną i jak mi zrobili wizualizacje to mi rece opadły i nie wiem co dalej
    Nie jestem pewna czy nie zaczynam od tego wszystkiego fiksować po raz pierwszy nie wiem czego chcę


    Aliena - napisz najpierw trochę o ustyuowaniu kuchni i jej wielkości (otwarta na salon, przedpokój?) oraz czego od takiej kuchni oczekujesz (dużo miejsca do przechowywania bo nie masz piwnicy, koniecznie piekarnik w słupku, nie chcesz przeszkolnych szafek itd. ) Wtedy będzie łatwiej konkretnie coś podpowiedzieć.

    Moje pierwsze wrażenie jest takie, że kuchnia nie jest duża, a za to przełądowana szafkami i obstawiona ze wsystkich stron, przez co co robi wrażenie bunkra Fiolet szarość i biel to w mojej opinii fajne kolory i zestawienie ich też (pewnie połysk ale dobrze sprawdzające się na kuchni bardziej otwartej niż wydaj się być Twoja.
    A Tobie co w tym projekcie przeszkadza?

    Nie martw się, Forumowicze na pewno Cię wspomogą
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 17-11-2011 o 11:31

  15. #4175

    Domyślnie

    Aantenka Kuchnia jest w mieszkaniu otwarta na salon załączyłam rzut z wymiarami jest otwarta na "salon" że tak go nazwę mieszkanie ma w sumie 85m2
    Dość spore jak na mieszkanie ale przenoszę się do niego z domu, mieszkanie nie ma piwnicy jedynie maleńką garderobę. Być może zagraciłam tą kuchnie bo staram się przenieść obecną do mieszkania



    No i przede wszystkim zależało mi na długim blacie roboczym
    Oczywiście fronty połysk

  16. #4176

    Domyślnie

    Aliena czy ścianka na któej stoją słupki z piekarnikiem może być jeszcze przebudowana (skrócona lub usunięta) czy koniecznie i bezwzględnie musi zostać taki układ ścian? Czy możesz przesuwać przyłącza do sprzętów? Czy potrzebujesz dużo blatu roboczego, który może być poprzedzielany zlewem i płytą, czy musisz mieć duuużo ciągłego blatu roboczego (na tym planie wygląda jakbyś miała ze dwa metry)

  17. #4177

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    Aliena -

    Moje pierwsze wrażenie jest takie, że kuchnia nie jest duża, a za to przełądowana szafkami i obstawiona ze wsystkich stron, przez co co robi wrażenie bunkra
    mam identyczne wrażenie

    projekt robiło studio kuchenne czy samodzielnie?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  18. #4178

    Domyślnie

    właśnie czekam na pomiarowych panów od projektu, więc zaglądam wewątek, bo też do końca nie wiem czy chcę , to co chcę
    pewnie łatwiej z dystansu spojrzeć: wg mnie:
    za dużo górnych szafek - starczyłby jeden rząd
    maziaje między blatem i górnymi szafkami wprowadzają dodatkowy niepokój
    skoro musisz mieć ten słupek (bo pewnie i lodówka tam jest?) - no... i .... płot ') dalej nie wiem - bo co zrobić jak coś musi być...
    ale odległość wydaje się być bardzo mała między szafkami

  19. #4179
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mea
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Rybnik, Poland
    Dzielnica
    Boguszowice Stare
    Posty
    4.903
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aliena Zobacz post
    Zerknijcie na moją kuchnie
    Wymyśliłam sobie kuchnie firmy LUPUS tą ich sztandarową piękną i jak mi zrobili wizualizacje to mi rece opadły i nie wiem co dalej
    Nie jestem pewna czy nie zaczynam od tego wszystkiego fiksować po raz pierwszy nie wiem czego chcę



    kurde kolorystyka i uklad bardzo mi pasuje ale ...

    1. zmienilabym na cos jednolitego pomiedzy blatem a szafkami
    2. zastanowila bym sie nad ta wysoka zabudowa czy musi byc w tym miejscu ?? bo tam robi sie ciasno ... ja bym ja moze sprobowala dac na sciane gdzie teraz jest plyta a plyte z blatem na miejsce slupkow ... na scianie po lewej mialabys pelna wysoka zabudowe a blaty vis a vis i nad nimi waskie szafki wiszace 30cm spowoduja ze w tym waskim gardle bedzie troche przestrzeni
    3. zlewozmywak przesun troszke na prawo tak zeby byl lekko przesuniety wzgledem plyty ...
    4. podobaja mi sie te szafki wiszace ale moze lzej by bylo z jednym rzedem ?? no chyba ze potrzebujesz miejsca /jak ja / w kuchni to z nich nie rezygnuj


    kurcze fajne to jest ... jak cos jeszcze wymysle to napisze
    Budowe mozna zasadniczo uznac za zakonczona ... dziennik zostanie ale powiedzmy dla tych ktorym ja bede chciala go pokazac ... w koncu po cholere ogladac ten moj kicz ...

    start 14 sierpnia 2010 ...

    mieszkamy od 19 listopada 2011

  20. #4180
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał benia26 Zobacz post
    Niestety nie da sie pzresunąc poniewaz piec znajduje sie jakby w takiej wnęce, czego na zdjęciu nie widac, i blat od pieca w lewo jest duzo węzszy
    Moim zdaniem da się zrobić, tylko projektantkę masz do dupy.
    Może daj po prostu rzut pomieszczenia z wymiarami i same pokombinujemy?

Strona 209 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony