dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 238 z 613
Pokaż wyniki od 4.741 do 4.760 z 12250
  1. #4741
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kami1227 Zobacz post
    a tak kombinowałam - między innymi...
    Tu moje kombinowanie:


    Przejście powinno mieć 120-150 cm


    Acha, odwróć drzwi wejściowe z naświetlem - wówczas po prawej też ci wejdzie szafa.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-01-2012 o 16:22

  2. #4742
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aga i Krzysiu
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza/Sosnowiec
    Posty
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A myślałaś o tym, by obniżyć sufit tylko na wysokości szafek, pozostawiając środek wysoki?
    Poza tym nad blatem barku przecież nie musisz mieć tego daszku, tam ci się nic nie kurzy (prócz tego daszku).
    Tak, myślałam nad tym, nawet zrobiłam sobie wizualizację. Szafki z piekarnikiem oraz nad lodówką mają głębokości 60cm, więc sa dwa wyjścia: albo zrobić sufit częściowo obniżony na głębokość 30cm jak szafki na środku, lub na 60, jak szafka z piekarnikiem. Obie wersje wyszły okropnie i przytłaczająco.

  3. #4743
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ekstra - bardzo proszę, gdyby mąż odebrał to jako szantaż miałby całą kuchnię do dyspozycji, nawet bym tam nie weszła.

  4. #4744
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kszh.uint
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ɐıןɐɹʇsnɐ
    Dzielnica
    sbuuds ǝɔıןɐ
    Posty
    694

    Domyślnie

    czyli nie możesz go zagonić do garów
    ¡ısʍ ǝʍ ɾǝɔʎłdɾɐu ɯɐıʍɐpɐsod oʇ ɐz ˙˙
    ::ıʞdǝzɔɐz ǝıdnłƃ ɐu ɯɐpɐıʍodpo ǝıu ::

  5. #4745
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga i Krzysiu Zobacz post
    Tak, myślałam nad tym, nawet zrobiłam sobie wizualizację.
    Chodziło o cos takiego:


    a tu przejście szerokiej zabudowy w wąskie szafki:

  6. #4746
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał żytko Zobacz post
    czyli nie możesz go zagonić do garów
    sam z siebie nie. Dlatego robimy wszystko wspólnie.
    Żadne z nas nie jest fanatykiem zmywania garów i obierania marchewki

  7. #4747
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kszh.uint
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ɐıןɐɹʇsnɐ
    Dzielnica
    sbuuds ǝɔıןɐ
    Posty
    694

    Domyślnie

    to ja jestem dziwiakiem, bo lubie obierać marchewkę i ziemniaki ok - koniec OT, bo to watek nie o tym
    ¡ısʍ ǝʍ ɾǝɔʎłdɾɐu ɯɐıʍɐpɐsod oʇ ɐz ˙˙
    ::ıʞdǝzɔɐz ǝıdnłƃ ɐu ɯɐpɐıʍodpo ǝıu ::

  8. #4748
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał annol Zobacz post
    Dzięki Ci bardzo Aantenka za obszerną wypowiedź. Jednak będę się upierała przy podwieszanym piekarniku, gdyż u mnie w domu są sami ciastkarze i często korzystam z tego sprzętu. Obecnie w mieszkaniu mam piekarnik na dole i nie jest to dla mnie praktyczne. Ciągłe schylanie się i zaglądanie czy wszystko z ciastem jest ok wymaga zdrowego kręgosłupa. Na pewno skorzystam z twojej rady i postawię go naprzeciwko spiżarki. Nadal mam jednak dylemat z szafkami wiszącymi i ich wyglądem.
    Annol,
    Aantenka zrobiła dla Ciebie kilka wizualizacji z różnymi układami góry. Ja tylko wklejam. Oto efekty Jej pracy
    1. Wersja z szafkami kwadratowymi (raczej ciężko to wygląda)


    2. Wersja bez górnych szafek z samym okapem - lepiej. Mnie się podoba wizualnie najbardziej, ale możesz mieć mało miejsca na przechowywanie


    3. Wersja z szafkami poziomymi (okap pod szafką) - chyba najlepsza biorąc pod uwagę aspekt estetyczny i praktyczny. A Tobie który najbardziej się podoba? Może inni pomogą w wyborze?




  9. #4749
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kami1227
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Lututów
    Kod pocztowy
    98-360
    Posty
    274

    Domyślnie

    Elfir dziękuję za komentarz. Z tym kształtem spiżarki to całkiem fajnie, tylko ta ściana z wysoką zabudową taki tunel tworzy, może nie aż tak bardzo bym zamykała kuchnię... A drzwi - masz 100% racji. Już zmienione
    Podoba mi się na przykład tak oddzielone jak u Ani i Bartka: Ale problem ze spiżarką w moim przypadku. Bardzo bym nie chciała z niej rezygnować...

    Poczytałam od rana i popracowałam i wymiarowanie zrobiłam. Powinno być już dobrze Mam nadzieję, bo za trzecim razem to i tak dla mnie porażka osobista ;D (tępa się czuję i postanowiłam sprostać na reszcie )

  10. #4750

    Domyślnie

    Kami 1227 - teraz jest cool...

    No ale ja mam dwa pytania
    1. czy ten kominek na ścianie spiżarki nie będzie miał negatywnego wpływu na temperaturę przechowywania w spiżarce?

    2. CZy można w ogóle wyprowadzić stamtąd ten kominek?

    Albo np. na ścianę 170 cm koło okna w salonie, albo np. na ścianę 240 cm przy wejściu (wtedy na 170 TV przy oknie)

    Czysto teoretczynie może TV i kominek na jednej ścianie 240 cm, choć to mocno zależy od wielkości TV i wielkości oraz rodzaju kominka... Nie wiem, jaka musi być odległość od tych dwóch sprzętów - chociaz na pewno były takie rozwiązania dyskutowane tu na forum, więc można sobie poczytać.

    Ale tu kilka inspiracji wizualnych




    A nawet


  11. #4751
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Kami1227
    Zastanawiam się nad tym, czy spiżarka zaraz przy kominku, to dobry pomysł. Będzie się nagrzewała. Ja mam teraz przy kominie z jednej strony szafę, a w drugim pokoju łóżeczko Córeczki. Gdy otwieram szafę wyjmuję z niej przyjemnie cieplutkie ubrania , a Córcia może spokojnie spać odkryta . W przypadku spiżarki efekt powinien być raczej odwrotny Co prawda u mnie to główny komin, ale zakładam, że Wasz kominek nie będzie jedynie do ozdoby? Pomyślcie o dobrej izolacji tej ścianki spiżarni, bo inaczej lepiej zrobić w niej saunę .

    edit: w czasie gdy pisałam Aantenka potwierdziła moje obawy...
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 18-01-2012 o 09:29

  12. #4752
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kami1227
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Lututów
    Kod pocztowy
    98-360
    Posty
    274

    Domyślnie

    Komin będzie z pełną izolacją (pytałam małżonka, bo on sprzedaje te kominy u producenta, więc powiedział, że na kominie nie oszczędzamy ) PODOBNO nawet ściana przy pełnej izolacji nie jest ciepła Powiedział to jako specjalista, a że ja jestem laik w temacie pozostaje mi wierzyć. Bynajmniej jego zdaniem ta spiżarka spokojnie może zostać przy ścianie z kominem z pełną izolacją.
    Komin można suwać i "położyć go wzdłuż" Ale w linii poziomej - jeśli wiecie o czym mówię Wywalenie go na ścianę 240 odpada, bo na telewizor + reszta musi być około 180cm. Jak dam telewizor na 170cm, to odpada mi narożnik/dwie kanapy, bo zajmą pół i tak niedużego pokoju.
    Myślałam jeszcze o tym, żeby zamienić schody na wylewane (w projekcie są drewniane) i przenieść tam spiżarkę. Pod schodami trochę podkopać niżej. Do tego ściana ze schodami jest północna. Czy myślicie, że bez tej spiżarki koło kuchni jest więcej możliwości ustawnych?

  13. #4753
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    annol

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-200
    Posty
    109

    Domyślnie

    Dzięki Ci wielkie. Trafiłaś w mój gust idealnie zwłaszcza jesli chodzi o kolorystykę. Planowałam kuchnie szarą lub popiel. Oczywiście podoba mi sie wersja 3. Zastanawiam sie jednak czy pasowałaby nad szafkami tapeta zamiast płytek?

  14. #4754

    Domyślnie moja kuchnia

    Witam, jestem na etapie projektu kuchni Zrobiłam wstępne ustawienie w planerze IKEA. Może komuś będzie się chciało zerknąć na moje rysunki i coś doradzić. kuchnia jest otwarta na salon. w miejscu barku chciałabym cały zakryty barek, w sensie bez tych nóżek na blacie albo po prostu murek od strony salonu. Rozważam również brak wysokiej szafki cargo obok szafki z zabudowanym piekarnikiem. nie wiem gdzie umieścić zmywarkę. Jeśli ktoś miałby całkiem inny pomysł na tę kuchnię to proszę o wytyczne.




    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuch 2.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	34,3 KB
ID:	95974Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuch 3.jpg
Wyświetleń:	885
Rozmiar:	48,0 KB
ID:	95975Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuch 4.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	39,9 KB
ID:	95976Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary kuch.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	95977

  15. #4755

    Domyślnie

    krolikowa

    uwaga na umieszczenie plyty... rozumiem, że Ikea nie daje takich mozliwosci na wizu, zeby dac plyte na laczeniu dwoch szafek, ale zwracam uwage, żeby nie umieszczac jej tak jak na wizualce, bo sie bedziesz prawa reka obijala o wysoka zabudowe Z powodu ciasnosci wokol plyty odpuscilabym sobie cargo - masz sporo szafek wiszacych (mozna albo dwa rzedy poziomych w innym kolorze, albo po prostu 60x70cm). O ile zlew w rogu tak jak masz jest dla mnie akceptowalny , to ze szczerego serca doradzam wygodna ilosc miejsca w plycie.

    Zmywarke w Twojej opcji ustawilabym albo obok zlewu w rogu, zlew przesuwając w stronę płyty i odwracając ociekacz na zmywarkę (wtedy zmywarka po lewej stronie zlewu)
    W takim ustawieniu jak teraz na Twoim wizu zmywarkę można umieścić w części zabudowy z barkiem. Wiem, troche oddalone od zlewu i płyty, ale ponieważ przestrzeń między szafkami to 120 cm (tak szacuje) to drogi komunikacyjne i brudzenia nie są tka długie, a będziesz miała wygodny dostęp do zmywarki ze wszystkich stron do wkładania naczyń. Tzn. stoisz przy zlewie, odwracasz się w lewo wkładasz naczynia, stoisz z jednej lub drugiej strony zmywarki wkładasz naczynia odstawione na barek. Wyjmując naczynia ze zmywarki robisz krok i wkładasz je do szafek górnych oraz szuflad...

    Oczywiście wszystko IMHO, bo wiadomo, że ludize różne mają prefeencje i przyzwyczajenia

    Aha, może zajrzyj tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page2 , bo akurat nieco podobny układ szafek dolnych miała channel8 (ok. 250 na krótszym boku i okno) i u niej dokładnie rozpisywałam się nad ustawieniem szafek dolnych w przestrzeni podobnej jak u Ciebie.

    Mam nadzieję, że pomogłam.

  16. #4756

    Domyślnie

    annol - co do pasowania lub nie to wszystko zależy od...

    Wizu ma ograniczone możliwości - co jest, to się wrzuca .
    U Ciebie - tapeta - dlaczego nie? Płytki? A i owszem. Może być i kolorowe szkło. Ważne żeby struktura, odcienie itd. mebli, blatu i zabezpieczenia ścian nad blatem się nie gryzły. A to widzisz w momencie, gdy masz wybrane meble, podłogę, i stoisz w swojej kuchni. Takie rady co pasuje, to najwyżej już ze zdjęciami wybranych rzeczy (chociaż komputery przekłamują kolory, więć to jest i tak wsystko na wyczucie...) no i może w innym wątku (tutaj mają być głównie wizualizacje)

  17. #4757

    Domyślnie

    Aantenka
    Bardzo dziękuje za szybką i szczegółową odpowiedź z płytą własnie wiem, że powinno być miejsce z prawej, tylko jakoś nie mogłam w programie szafek dobrać. zastanawiałam się nad zmywarką w wyspie i teraz wiem ze to możliwe do zrealizowania ten zlew to w zasadzie najlepiej chciałbym mieć na środku pod oknem ale pewnie to nie wyjdzie.
    zastanawiałam się też nad rezygnacją całego ciągu pod oknem(wtedy brak narożnych szafek) i wstawienie zlewu po lewej od płyty. tylko wtedy trzeba zrezygnować z wysokiego cargo ale chyba juz mi tak na tym nie zależy, wieć taka opcję również biorę pod uwagę.

  18. #4758
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał królikowa Zobacz post
    Witam, jestem na etapie projektu kuchni
    A wchodzi w grę płyta na półwyspie? To byłby bardziej ergonomiczny układ i nie musiałabyś rezygnować ze słupka cargo. Nie każdy jednak lubi płytę przy barku i okap na środku...

  19. #4759

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    A wchodzi w grę płyta na półwyspie? To byłby bardziej ergonomiczny układ i nie musiałabyś rezygnować ze słupka cargo. Nie każdy jednak lubi płytę przy barku i okap na środku...

    płyta na wyspie raczej nie wchodzi w grę, ponieważ te okapy wyspowe są bardzo drogie, poza tym nie chce żeby z salonu był widok na wielki okap chociaż niektóre są bardzo ładne i nowoczesne ale ta cena...

  20. #4760

    Domyślnie

    Cytat Napisał kami1227 Zobacz post
    Czy myślicie, że bez tej spiżarki koło kuchni jest więcej możliwości ustawnych?
    Cóż, jak wyniesiesz stamtąd spiżarkę,możesz powiększyć szafę w przedpokoju (albo na ubrania i buty albo na pierdoły domowe). Od strony kuchni zabudowa wysoka z lodówka+piekarnikiem może wtedy stanąć w miejscu wykasowanej spiżarki.

    Wiesz, nie wiem, do czego tej spiżarki używasz - czy do spożywczych czy jako małą "graciarenkę" na domowe drobiazgi. Zaplanowana spiżarnia jest dość mała (w wersji Elfir przynajmniej widziałam jak mogą stać półki, w wersji wymiarów 83x100 to raczej taki schowek gospodarczy na szczotki i odkurzacze bo półek na spożywcze rzeczy sensownie chyba IMHO nie da rady tam umieścić). Tak więc ja myślę, że jeśli można, to warto pomyśleć o przeniesieniu tej spiżarni. A może sensowna zabudowa kuchenna zrekompensuje Ci brak takiej spiżarni "pod ręką"

    Co do kominka, to ja bym jeszcze okno Ci w salonie przesunęła, żeby go tylko umieścić w części wypoczynkowej, ale już się może powstrzymam.
    Nie do końca zgodzę się natomiast z tym, że zupełnie nie możę być na ścianie 170 cm. Wstawiasz tylko narożnik, tak jak jest teraz na planie oraz fotel. Fakt, jest to opcja dla osób, które TV oglądają rzadziej i wolą eksponować kominek (wtedy na reprezentacyjnej 240cm), ale zrobić się da.

Strona 238 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony