dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 13
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 248
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kami1227
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Lututów
    Kod pocztowy
    98-360
    Posty
    274

    Domyślnie I zrobi się Owocowo :)

    Witam się ślicznie.
    Trafiłam tutaj - jak zapewne większość z was - kiedy okazało się, że "nasz dom" musi wyjść ze sfery "może kiedyś w przyszłości" Przyszedł tak zwany CZAS aby wybrać MIEJSCE do kompletu, ponieważ nasz komplet to już 2+2
    Miejsca szukałam: na allegro; na "jakichśtam" innych portalach internetowych; jeżdżąc z tż (towarzysz życia) po szeroko pojętej OKOLICY i zapuszczając wici gdzie się dało i przez kogo się dało. W chwilach kiedy nie szukałam działki - szukałam projektu Od tego o mało nie dostałam odleżyn ( a raczej odsiedzyń) w wiadomym miejscu a w chwilach oczopląsu spowodowanego rzutami (które w pewnym momencie przestały się od siebie różnić ) buszowałam po Waszych dziennikach budowy, utwierdzając się w przekonaniu, że i nasz czas i miejsce zejdą się kiedyś w parę...
    Wymagania co do projektu były twardo ustalone i do nich dobierałam "kandydatów", których tż - prawie budowlaniec teoretyczny - przeliczał, kontrolował możliwości ułożenia belek (cokolwiek to znaczyło ) i różne takietam, i odrzucał, odrzucał, odrzucał W końcu wybraliśmy:
    Dom przy cyprysowej 2bis
    Wydawał się idealny ale oczywiście miał sporo ALE. Głównym była kotłownia, za mała na paliwa stałe - albo według nas za mała. Do projektu dopasowywaliśmy działki - jakoś tak odwrotnie
    Jednak natknęłam się przypadkiem zupełnie na takie cudo:
    ARN Kiwi
    Tż oczywiście przepuścił przez swoje filtry budowlane w głowi, skonsultował ze swoim szefem/przyszłym wykonawcą i...
    Zrobiło się owocowo!!!
    Oczywiście nie obędzie się bez drobnych "adaptacji" (słowo klucz w moim słowniku ostatnio )
    Parter: salon plus kuchnia 28m2; gabinet 11m2; najważniejsze: kotłownia prawie 7,4m2 do tego z wyjściem na ogród bez konieczności adaptacji!!!

    Poddasze: pokoje 11m2, 12,6m2, 13,5m2

    Działeczka również w tym samym czasie została wybrana. Troszkę odbiega stronami świata, ale co tam. Póki co się odralnia i 10.11 mamy geodetę Jak się "wytnie" z pola, napiszę jakie wymiary i dokładny metraż, ale wstępnie to 25mx65m czyli około 16arów.
    Długa droga przed nami, ale mamy nadzieję, że do wiosny uda nam się pozałatwiać papierologię. Zwłaszcza, że czasowo stoję nie najgorzej - jestem na tzw: wychowawczym I oczywiście to ja jestem ta bardziej zaangażowana - czasem - wg mojego tż-ta - za bardzo, ponieważ np. mebluję już kuchnię
    A to "moja adaptacja wstępna"

    Jeśli się tak zdarzy, że ktokolwiek zechce czytać moje wypisywanki, to komentarze poproszę w tym samym wątku. Będę wdzięczna za wszelakie wskazówki i podpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez kami1227 ; 08-11-2011 o 10:01

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    domek fajnie się zapowiada. Będę zaglądać.

    Pozdrawiam

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kami1227
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Lututów
    Kod pocztowy
    98-360
    Posty
    274

    Domyślnie

    Witam cię janiseya Fajnie że jesteś
    Ja też na wsi buduję

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    To ja też się przywitam
    I też budująca na wsi
    Powodzenia!!!! Będę zaglądać

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Dziękuję za zaglądnięcie do mnie
    To chyba właśnie dlatego że nasze domki są trochę podobne Twój tak mi się podoba
    Jeżeli jesteś z tego Lututowa które znalazłam na mapie to mamy do siebie 150 km czyli 2 godziny i 30 minut. Tak mi mapa pokazała
    Ja okolice Słupcy, czyli z Twojej strony za Koninem.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kami1227
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Lututów
    Kod pocztowy
    98-360
    Posty
    274

    Domyślnie

    Dobrze znalazłaś, bo jeden Lututów w Polsce jest Tak niestandardowo - na ogół kilka miejscowości z jedną nazwą, a tutaj proszę Ale z tymi godzinami to chyba lekko przesadzili w tej mapie... Ja bym dała góra dwie godziny
    Cieszę się, że nie tylko my chcemy mieć po prostu przytulny domek, a nie "wielospadowo - facjatkowo - wykuszowe" skarbonki za grube lata kredytu
    I na dzień dobry wpadł mi w oko projekt ewentualny "wzór" poprawki do mojej kuchni, która nijak mi nie pasuje w tym domku (chyba jako jedyna w projekcie.... no może jeszcze poza dolną łazienką ) Mam teraz kuchnie otwartą na salon i chciała bym uniknąć tego w moim domu z wiadomych względów. Wymyśliłam sobie, że tak jak u Ani i Bartka widziała bym tam ścianę z kominkiem, z przejściem z każdej strony, tylko psuje mi koncepcje spiżarnia. (ze spiżarni nie mogę zrezygnować, bo uważam ją za mega przydatną i MUSI być. Ale gdzie ją ustawić, to już insza inszość... Tak mi się podoba ale oczywiście nie wejdzie! Szukam inspiracji. Może ktoś doradzi?


    Jeszcze zrobiłam dziś tak: Nie wiem jak z wymiarami, bo projekt nadal "w drodze"... I ten zlewozmywak pod oknem mnie męczy jeszcze. Muszę z tym pokombinować, nie zaburzając ergonomii. Hmmm....

    Ostatnio edytowane przez kami1227 ; 09-11-2011 o 12:04

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam i ja! Co prawda nie buduję na wsi, ale też pięknie Trzymam kciuki i życzę jak najmniejszych problemów z budowaniem

    A jakie plany? na pewno już jakieś masz ja mam wszystko rozplanowane na każdy miesiąc ,a potem ciągle coś poprawiam i zmieniam ale plan jest

    A tż hmmm..chyba buszujemy na tym samym forum
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kami1227
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Lututów
    Kod pocztowy
    98-360
    Posty
    274

    Domyślnie

    Witaj msdracula Tż - hehe - raczej na pewno
    Plany na razie żadne Póki co działka wymierzona, zamówiony wyrys działki do celów projektowych, wpłacona zaliczka i wstępnie umówiony notariusz na połowę grudnia. Jak już dostaniemy akt, zacznę papierologię, którą mam nadzieję pozałatwiać do hmmmm... Marca Wersja oczywiście wysoce optymistyczna Na wiosnę od razu fundamenty, mury, tynki, instalacje, wykończeniówka i już! Łatwo no nie? Na pewno rzeczywistość zweryfikuje mocne mój optymizm...

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Plany to jeszcze będziesz pewnie weryfikować wiele razy my mielismy plan nie brać kredytu, a teraz myslimy o takim "przyspieszeniu" właśnie może na wakacjach polatamy po bankach...
    Papierki będą się robić a wy macie co planować materiały, ekipa dużo rzeczy do wybrania
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  10. #10

    Domyślnie

    Witam,
    plan planem a potem i tak albo pogoda nie taka, albo ekipa ma przesunięcia.Najlepiej uznać to za rzecz oczywistą.

    Przyspieszacz w postaci kredytu bywa koniecznością, w naszym przypadku także.A co do papierologii, to mimo, że sama pracowałam w administracji jak przyszło załatwiać papiery, to mnie krew zalewała,pech chciał że mieliśmy do czynienia praktycznie z samymi "biurokratami". Do dziś nie mogę zrozumieć jak to jest, że w jednym kraju co powiat, to inna interpretacja tych samych przepisów.

    Mam nadzieję, że wy traficie na normalnych ludzi, którzy będą chcieli pomóc, a nie utrudnić(bo tak).

    Miłego dnia

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Janiseya a w którym momencie braliście/bierzecei kredyt? jeśli można spytać oczywiście
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  12. #12

    Domyślnie

    msdracula teraz kończymy etap sso za swoje oszczędności i już na przyszły rok staramy się o kredyt, czyli na wykończenie(instalacje i wykończeniówka).Będziemy się cieszyć jak dostaniemy, bo znowu w bankach się przepisy od stycznia zmieniają i kolejna rekomendacja wchodzi.Jeżeli nie dostaniemy kredytu to na pewno na wiosnę 2013 nie ma co marzyć o zamieszkaniu.

    Przepraszam właścicielkę wątku za offtopa.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kami1227
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Lututów
    Kod pocztowy
    98-360
    Posty
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał janiseya Zobacz post
    msdracula teraz kończymy etap sso za swoje oszczędności i już na przyszły rok staramy się o kredyt, czyli na wykończenie(instalacje i wykończeniówka).Będziemy się cieszyć jak dostaniemy, bo znowu w bankach się przepisy od stycznia zmieniają i kolejna rekomendacja wchodzi.Jeżeli nie dostaniemy kredytu to na pewno na wiosnę 2013 nie ma co marzyć o zamieszkaniu.

    Przepraszam właścicielkę wątku za offtopa.
    Nic nie szkodzi Podaduszki o wszystkim i o niczym to moje hobby A co takiego znowu zaostrzają od stycznia? Jakoś mi ciężko się za te kredytowe sprawy zabrać... Na razie - motywacji brak bo zima idzie Ale może by tak jeszcze w tym roku się zabezpieczyć w promesę chociaż? Jak ma się pozmieniać znowu... U nas oszczędności się skończą na etapie działka + papiery/pozwolenia/projekty.
    Co do ekipy/ekip to wszystkie są już zaklepane Tylko wchodzić i budować. Niestety z terminami będzie gorzej, bo to szef tż-ta będzie "ekipą" ze swoimi "chłopakami", to trzeba będzie się dostosować do jego "międzyczasu", bo zawalony robotą, a terminy u niego to za 3 lata... Ale obiecał się postarać - hehe zobaczymy. Powiedział: ojej, co za problem (przy stękaniu mojego Tomasza, coby nam kogoś dobrago polecił jak on taki zajęty) - wskoczymy, raz dwa się pobuduje i już. Jak budowanie trwa tak, jak on mówi to już się cieszę ;D

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Janiseya a co ma się zmienić z kredytem?

    Kami to jak szef tak zapewnia to tylko się cieszyć dobrze, ze macie sprawdzoną ekipę bo z tym ot rożnie bywa. A i tak większosć ekip buduje "w międzyczasie" bo biorą po kilka budów na raz więc to normalne
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  15. #15

    Domyślnie

    msdracula zaostrzają obliczanie zdolności kredytowej. Teraz maksymalnie na 25 lat, spotkaliśmy się nawet z bankiem ,który tą zdolność oblicza maksymalnie na 15 lat. To już przesada.No i nie możesz mieć raty większej jak 40% dochodów.Wiadomo przecież, że dąży się do jak najniższej raty miesięcznej(przynajmniej nam na tym zależy).

    Nasza ekipa jak już u nas etap zaczynała to go kończyła. Nie skakali na inne budowy jak nie było skończone.Ale i tak mnie wkurzało czekanie między etapami.Ot, takam niecierpliwa.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Janiseya dzięki za info :* my na szczęście będziemy brali kredyt na dokończenie dopiero, może na dach już weźmiemy. Jakbyśmy mieli brac na całosć to faktycznie mógłby być problem...
    A macie jakiegoś faworyta jeśli chodzi o banki? rozglądaliście się już?
    Sorki Kami ale pewnie też ten temat cię zainteresuje
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bhm
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Łódź / Ksawerów
    Posty
    322
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam - ja się przywitam i życzę dużo optymizmu i cierpliwości - i jedna malutka rada jeśli na 100 % nie macie pewności że wyrobicie się finansowo, ekipowo itd. to nie zakładaj że np. wprowadzę się na święta .. czy jakoś tak - bo potem tam w środku jest strasznie ciężko,..
    Ale póki co to życzę by projekt spełniał wszystkie wasze wymagania

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kami1227
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Lututów
    Kod pocztowy
    98-360
    Posty
    274

    Domyślnie

    Witaj Bhm Nie zakładam z góry wprowadzki, bo mój tż na przykład uważa, że dom musi przez pół roku "oddychać" po zbudowaniu a przed wykańczaniem Może jakaś racja?
    Dziewczyny - spoko Temat jak najbardziej w temacie

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A no to dobrze, że nie będziesz krzyczeć
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  20. #20

    Domyślnie

    Hmmmm....ja też z tych co uważają, że dom powinien "oddychać" po postawieniu murów, a na pewno wyschnąć.

    My też na dokończenie(wykończenie) chcemy się kredytować. A co do faworytów, to jak na razie Bank Spółdzielczy w Strzyżowie(każdy BS ma swoje warunki)daje nam dobre warunki.Ale to jest temat na luty/marzec.Jeszcze chcemy w Podkarpackim Banku Spółdzielczym zapytać.

Strona 1 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony