dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 240 z 613
Pokaż wyniki od 4.781 do 4.800 z 12250
  1. #4781

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005 Zobacz post
    A rozważasz blat maziajowaty z innej firmy niż IKEA? Kronopol Bianka albo Selena na ten przykład?
    Nawet o tym nie myślałem. Będę musiał coś na ten temat poczytać.

    Aantenka: Myślałem nad białym Abstraktem, jasno beżowym Abstraktem, a także nad Apladem białym.
    Też jest opcja Nexus brązowoczarny, Jednak przystawał bym za jasnymi kolorami frontów.

    julianna16: Całkiem ciekawy pomysł ze ścianami. A ta ściamna po prawej która łączy się z pokojem, to rówieź na ciemno? Czy ja już raczej na biało? Nie wiem jak to ugryźć.
    Widzę po waszych wpisach że będę musiał przemyśleć sprawę blatu drewnopodobnego, niestety
    Ostatnio edytowane przez carlitobrigante ; 18-01-2012 o 18:23 Powód: dopis

  2. #4782

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlitobrigante Zobacz post
    Nawet o tym nie myślałem. Będę musiał coś na ten temat poczytać.

    Aantenka: Myślałem nad białym Abstraktem, jasno beżowym Abstraktem, a także nad Apladem białym.
    Też jest opcja Nexus brązowoczarny, Jednak przystawał bym za jasnymi kolorami frontów.

    julianna16: Całkiem ciekawy pomysł ze ścianami. A ta ściamna po prawej która łączy się z pokojem, to rówieź na ciemno? Czy ja już raczej na biało? Nie wiem jak to ugryźć.
    Widzę po waszych wpisach że będę musiał przemyśleć sprawę blatu drewnopodobnego, niestety
    Ja jestem za bialym applad... jak dasz nexusa i czarne ściany to będziesz miał kuchnię - z całym szacunkiem dla zwolenników tego kierunku - w stylu "emo"

    A probowales opcji doswiadczalnej, tzn. zabieram plytke podłogową do sklepu i przymierzam kolor? Jak się człowiek uprze to mozna chyba i w druga strone, tzn kupuje front ikea, sprawdzam w domu i zwracam, ale trzba by dopytac jak jest z opakowaniem. Jak sobie ze dwa fronciki przystawisz to bedziesz widzial, z czym ta podloga lepiej wygląda (albo zrobisz zdjęcia i Ci podpowiemy, że Applad ) W końcu jak już się wyda pieniądze, to lepiej być zadowolonym, niż żeby miało człowieka coś ciągle denerwować...


    BTW. Jak blaty drewniane (czy drewnopodobne to jak ty nazywasz) z IKEA, to niestety trzeba na początku a potem od czasu do czasu zaimpregnować od wilgoci. Zeby nie było, że Cię wkopałyśmy w robotę dodatkową.

  3. #4783
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Po awarii internetu wróciłam do żywych . Czuję ewidentnie objawy uzależnienia .
    Carlitobrigante wciąż piszesz o drewnopodobnym, a przecież te blaty nie są wcale do drewna podobne tylko są naprawdę drewniane .
    Wiem, wiem, że chodzi o kolorystykę, ale dzięki takiemu drewienku ładnie ocieplisz kuchnię . Patrzę na te Twoje płytki i fugi i one aż się proszą o towarzystwo .
    Można jeszcze wszystko na biało łącznie z blatem, ale mnie bardziej podobało się z drewnianym blatem drewnopodobnym .
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 18-01-2012 o 20:09

  4. #4784
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    I jeszcze wersja z jaśniejszą jedną ścianą = moje zdanie? ale kuchnia Twoja

  5. #4785

    Domyślnie

    Dobrze, drewniane blaty. Wpoję sobie to
    julianna16 dwie ściany czarne? Ta co łaczy kuchnię i pokój to rozumiem biała?
    Powoli sie przekonuję do tych DREWNIANYCH blatów, chociaż nie do końca... Do końca przyszłego tygodnia muszę się zdecydować, bo to już irytujące sie staje.

  6. #4786
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    żeby potem nie było na nas .

    Ten ciemny kolor to taki antracyt / grafit. Na czystą czerń bym się chyba jednak nie zdecydowała. Na to możesz dać przezroczystą szybę przy piecu i ewentualnie zlewie.

    Jeśli pytałeś o kolorek jaśniejszy na wizu, to jest szary.

    Tutaj biały:


    I drewniany blat z białą ścianą
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 18-01-2012 o 20:28

  7. #4787

    Domyślnie

    Nie nie, ściana łacząca kuchnie i pokój to ta na przeciw okapu. Te dwie które sa na wizualizacji to zdecydowanie na grafitowo.

  8. #4788
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Aaa... no tak, przecież chodzi o tę, którą będzie widać. Tutaj bym nie szalała i została przy białej . Na tej części w aneksie można pomyśleć o jakimś akcencie może grafice w kolorze antracytowym? Okap oczywiście jakiś subtelniejszy . No i może biała płyta ceramiczna?
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 18-01-2012 o 20:48

  9. #4789

    Domyślnie

    Zdecydowanie wolałbym ciemne kolory urządzeń AGD. A na ścianie zawsze można powieśic jakieś foto kuchenne
    Pomysły masz bardzo ciekawe...

  10. #4790
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    No dziękuję .
    A widziałeś gdzieś białą płytę i okap? Czy tak od razu feeee... z zasady?

  11. #4791

    Domyślnie

    Z zasady
    Chociaż teraz juz moge powiedzieć że widziałem białą płytę oraz biały okap i teraz stają się one kolejnym punktem na mej liście, o którym muszę pomyśleć

  12. #4792
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    WOW .
    Ale Ci namieszałyśmy . Mam nadzieję, że pozytywnie . Jak tak dalej pójdzie to jeszcze te kafeleczki skujesz . W sumie to tylko 4m...
    Myśl, myśl, a potem koniecznie pochwal się co wymyśliłeś, że nie wspomnę o zdjęciach realizacji .

  13. #4793
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    te płytki nie pasują do czarno-białej kuchni. Jak musi być biała, daj blat z laminatu pod kolor podłogi.

  14. #4794
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kami1227
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Lututów
    Kod pocztowy
    98-360
    Posty
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    Cóż, jak wyniesiesz stamtąd spiżarkę,możesz powiększyć szafę w przedpokoju (albo na ubrania i buty albo na pierdoły domowe). Od strony kuchni zabudowa wysoka z lodówka+piekarnikiem może wtedy stanąć w miejscu wykasowanej spiżarki.

    Wiesz, nie wiem, do czego tej spiżarki używasz - czy do spożywczych czy jako małą "graciarenkę" na domowe drobiazgi. Zaplanowana spiżarnia jest dość mała (w wersji Elfir przynajmniej widziałam jak mogą stać półki, w wersji wymiarów 83x100 to raczej taki schowek gospodarczy na szczotki i odkurzacze bo półek na spożywcze rzeczy sensownie chyba IMHO nie da rady tam umieścić). Tak więc ja myślę, że jeśli można, to warto pomyśleć o przeniesieniu tej spiżarni. A może sensowna zabudowa kuchenna zrekompensuje Ci brak takiej spiżarni "pod ręką"

    Co do kominka, to ja bym jeszcze okno Ci w salonie przesunęła, żeby go tylko umieścić w części wypoczynkowej, ale już się może powstrzymam.
    Nie do końca zgodzę się natomiast z tym, że zupełnie nie możę być na ścianie 170 cm. Wstawiasz tylko narożnik, tak jak jest teraz na planie oraz fotel. Fakt, jest to opcja dla osób, które TV oglądają rzadziej i wolą eksponować kominek (wtedy na reprezentacyjnej 240cm), ale zrobić się da.

    Odzywa się brak wyobraźni przestrzennej Kompletnie nie wiem o czym piszesz ;D Mnie tylko łopatologicznie/rysunkowo, A po tym pości to nawet nie wiedziałam co i gdzie postawić... Jako umysł typowo ścisły czytam i czytam chyba piąty raz i nie wiem co gdzie wrysować Nie znoszę być tępą osobą...

  15. #4795
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał annol Zobacz post
    julianna16 napisz mi jeszcze prosze czy w wersji drugiej po prawej stronie okna jest szafka wisząca?
    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    jest, pozioma 90cm, jest zresztą w każdej wersji, np. do kubków ze zmwarki wyjmowanych, pod tą szafką może stać np. czajnik elektryczny i być to miejsce ro robienia herbaty.
    BTW w wersji drugiej, tzn. z samym okapem, okap powinien być większy niż płyta, np. 80 lub 90 cm, żeby nie było łysej ściany
    Dla uzupełnienia obrazek



    Co do okapu, to ja chyba nie robiłabym jednak większego... "Łysa ściana" będzie lepsza, niż wielki okap w małej kuchni Ja ją postrzegam jako dodanie oddechu, bo inaczej lepiej szafki niż wielki okap.
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 19-01-2012 o 08:07

  16. #4796

    Domyślnie

    Cytat Napisał kami1227 Zobacz post

    Odzywa się brak wyobraźni przestrzennej Kompletnie nie wiem o czym piszesz ;D Mnie tylko łopatologicznie/rysunkowo, A po tym pości to nawet nie wiedziałam co i gdzie postawić... Jako umysł typowo ścisły czytam i czytam chyba piąty raz i nie wiem co gdzie wrysować Nie znoszę być tępą osobą...
    Hej, więc rysuneczek - mam nadzieję, że powie więcej niż słowa. Zwłaszcza, że posta pisałam na szybko i można było być precyzyjnieszym... UWAGA! Rysunek orientacyjny, wymiary nie są zachowane!!!



  17. #4797

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Dla uzupełnienia obrazek

    Co do okapu, to ja chyba nie robiłabym jednak większego... "Łysa ściana" będzie lepsza, niż wielki okap w małej kuchni Ja ją postrzegam jako dodanie oddechu, bo inaczej lepiej szafki niż wielki okap.
    Annol i jeszcze jedna rzecz...
    W wersji z okapem zabudowanym w szafkach poziomych, płyta jest przysunięta bardziej w stronę okna, tzn. jest 80 cm blatu (szafka 80 cm z głębowimi szufladami)
    W wersji z okapen na wierzchu, płyta i okap powinny być IMHO raczej na śroku przestrzeni pomiędzy oknem i szafką piekarnika, czyli jest tam ok. 50 cm blatu od szafki wysokiej).

  18. #4798

    Domyślnie

    moja druga opcja kuchni, co myślicie??
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	opcja 2.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	44,6 KB
ID:	96135   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	opcja.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	64,9 KB
ID:	96136  

  19. #4799

    Domyślnie

    Cytat Napisał królikowa Zobacz post
    moja druga opcja kuchni, co myślicie??
    Wizualnie ok.

    Funkcjonalnie - wiesz, tutaj trochę kłaniają się przyzwyczajenia danej osoby.

    Dla mnie w taki układzie byłoby za mało miejsca manewru przy kuchni i zlewie. Nie rekompensowałaby mi tego nawet powierzchnia robocza po drugiej stronie, ale wynika to z tego jak pracuję, tzn. np. mieszkam coś na patelni czy w garnku, tnę marchekę i rzucam okiem na stan potrawy, znowu mieszam, kończę drugą marchewkę itd. Przy takim stylu gotowania stanie plecami do płyty i przygotowywanie czegoś tam byłoby uciązliwe. Jeśli ktoś jest za to kucharzem telewizyjnym, tzn. najpierw wszystko sobie szatkuje i przygotowuje, a potem tylko wrzuca z pojemniczków, to takie ustawienie jest super...

    Powyższe to był tylko przykład, ale mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi... Zapytaj siebie, jaki masz styl użytkowania kuchni i co jest dla Ciebie ważniejsze. Masz kilka możliwości aranżacyjnych, więc możesz sobie kuchnię dostosować.

    PS A w takim ustawieniu to zmywarka między zlewem a płytą czy na zabudowie z barkiem.?

  20. #4800

    Domyślnie

    Aantenka
    zmywarkę wolałabym mieć właśnie między zlewem a płytą.
    jeśli chodzi o blat roboczy to obecnie mam zlew od razu przy płycie i jeśli nawet musze coś szybko przygotować to robię to na części okapowej zlewu, więc nie mam z tym problemu. a w tej opcji nawet kawałek blatu będzie obok płyty
    z drugiej strony robiąc jakieś dłuższe rzeczy w kuchni w stylu pierogi czy ciasto korzystając z blatu na wyspie mam możliwość zerkania na salon
    myślałam też, żeby zlew był jak najbliżej ściany z oknem ale boje się chlapania(teraz nie mam zmywarki i może dlatego moje obawy)

Strona 240 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony