dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 269 z 613
Pokaż wyniki od 5.361 do 5.380 z 12250
  1. #5361
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Aaa... to teraz rozumiem .
    Przemyśl jeszcze kwestię lodówki . W zabudowie będzie lepiej się prezentować, ale oczywiście decyzja należy do Ciebie .
    Nic nie napisałaś o tych wizualizacjach - żadna do Ciebie nie przemawia? Chodzi o rozwiązanie górnych szafek, bo wyspa to szczegół - można ją zmniejszyć do Twoich wymiarów, a lodówkę przestawić jak planujesz .
    Napisz proszę jak chcesz zaaranżować resztę - sporo okien widzę.

  2. #5362

    Domyślnie

    Ja chyba jednak jestem za wersją I (może poza półeczkami), a może zastanowić się nad wyspą półokrągłą, by zasłonić nico kuchnią z obu stron, chodzi mi o coś takiego

    Źródło: http://www.wnetrza.webzine.pl/catego...chenne/page/9/
    lub

    Źródło: http://www.archtrend.pl/index.php/KU...conceptlu.html

  3. #5363
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Paola, poszukaj wpisów kaem. Ma podobny układ kuchni i były gdzieś wklejane jej wizualki różnych wariantów.

  4. #5364
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Geo222

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    okolice Poznania :)
    Posty
    50

    Domyślnie

    Witam. Chciałabym skonsultowac moją wizualizacje kuchni i prosic o porady - jakiekolwiek, bo niestety nie mam pojęcia jak to wszystko skomponowac, a muszę rozplanowac instalacje. Wiem, że moja kuchnia jest troche wąska, niestety o kilka cm węższa niż w projekcie, chociaż prosilam, żeby murarz dodał parę cm, a on zamiast dodac to ją jeszcze zwęził.
    Chciałabym pod oknem miec wolny blat, więc zlew musi byc pod którąś ze ścian, może jednak po drugiej stronie? Chciałabym, zeby był w miarę blisko lodówki, a płytę grzewczą miec blisko piekarnika, no ale te dwa życzenia się chyba wykluczają? Głupio wyglądałoby gdyby wysoka lodówka była naprzeciwko piekarnika w wysokiej zabudowie? Pewnie lepiej wyglądaja obok siebie? Kompletnie nie wiem też jak rozplanowac szafki wiszące.
    Bardzo, bardzo proszę o jakieś rady, bo ja nie potrafię zgrac wszystkiego ze sobą, żeby miało ręce i nogi




  5. #5365

    Domyślnie

    Geo222,

    zanim coś sensownego można będzie Ci doradzić, podaj jeszcze kilka informacji.

    1. dorzuć jeszcze faktyczne wymiary kuchni (skoro napisałeś, że jest jeszcze mniejsza niż planowana), bo niestety na planie ich nie widać. Pamiętaj o wymiarach od ścian do okna.

    2. Można jeszcze ściany przesuwać, np. zmniejszając pomieszczenie pomiędzy wiatrołapem a kuchnią ( Jaką funkcję ma pomieszczenie między wiatrołapem a kuchnią? Czy jest to spiżarnia? Jeśli tak, to ile potrzebujesz w kuchni tego miejsca do przechowywania?

    3. Jaką w kuchni planujesz zmywarkę oraz jaką lodówkę (zabudowana, niezabudowana, jedno dwudrzwiowa). Czy masz już zakupione do tej kuchni jakieś sprzęty które chcesz wykorzystać?

    4. Czy blisko kuchni ma być barek albo mini stół do siedzenia, czy planujesz co do zasady korzystać ze stołu opkazanego tutaj jako jadalny?

    5. Planujesz kupić kuchnię Ikea czy na wymiar?
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 29-02-2012 o 20:00
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  6. #5366

    Domyślnie

    Projekty super- całkiem inne podejście- dziękuję bardzo, jednak:
    1. jakoś nie widzę okapu podszafkowego, najbardziej podoba mi się chyba wersja z przyściennym. Nie ma potrzeby prowadzenia go do sufitu, bo rura wentylacyjna wychodzi ze ściany. i teraz właśnie otworzyły mi się oczy rura wychodzi gdzieś na wysokości tego słupka i jak dalej w prawo nie dam szafek, to będzie "pięknie" widać "piękną" rurę :///
    2. taka ilość szafek wygląda faktycznie jakoś harmonijniej (?), ale nie wiem czy nie za ciężko i czy faktycznie tyle potrzebuję tych szafek
    3. lodówki jeszcze nie mam

    Co do tego co ma być jeszcze w tym pomieszczeniu, to na najdłuższej ścianie nieregularnie powieszone kwadraty: półki i szafki; stół z krzesłami i kanapa + tv. Ostatecznie nie ma jednak decyzji co gdzie ma być i wizualizacji brak. Jestem na etapie robienia podłogi (w kuchni po łuku płytki, reszta to bielona mozaika dębowa). Na kolor ścian w kuchni też nie mam pomysłu. Nie wiem czy to nie za dużo niewiadomych jak na zawracanie Wam głowy, ale od czegoś muszę zacząć i chciałam od kuchni...

  7. #5367
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Geo222

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    okolice Poznania :)
    Posty
    50

    Domyślnie

    Dziękuję za zainteresowanie i chęc pomocy, bo jak już wspominałam nie mam pojęcia jak to wszystko skomponowac, żeby czegoś nie żałowac...
    Odpowiadając na pytania, to sprawy mają się tak:
    - z tego co pamiętam to w tej chwili szerokośc kuchni jest ok 3 cm mniejsza niż powinna, a do tego pewnie po 2 cm tynku z każdej strony dojdzie i docelowo zamiast 272 będzie 265 cm szerokości
    - między wiatrołapem a kuchnią jest mini spiżarnia i na niej mi zależy, lubię robic przetwory i mam zamiar tam trzymac zapasy wody, jakieś większe sprzęty kuchenne i pewnie różne inne przedmioty, bo niestety nie mam garażu i stryszku więc mało miejsca, żeby upychac różne "przydatne" rzeczy itp. (tej ścianki z tego co wiem nawet nie mogę przesunąc)
    - zmywarka zabudowana, szerokośc chyba 60 i na razie ma byc sama szafka do tej zmywarki, nie wiem czy mnie będzie stac od razu na zmywarkę lodówka zabudowana, jednodrzwiona
    sprzętów, które miałyby stanąc w nowej kuchni raczej nie mam, wszystko zostanie tu gdzie teraz mieszkamy
    - generalnie to moja kuchnia jest taka mała i wąska, że chociaż chciałabym jakis stolik w kuchni (żałuje, że o tym nie pomyślałam na etapie projektu) to raczej chyba nie da rady go tam wcisnąc, żeby jednocześnie nie gryzł się ze stołem jadalnianym i nie zabrał mi blatu roboczego, ale może jest jakaś sensowna koncepcja o której w ogóle nie pomyślałam?
    - w grę wchodzi na tą chwilę raczej IKEA (czy to możliwe, że program wycenił mi to wszystko na 16 tys zł (jakoś podejrzanie dużo)?

  8. #5368

    Domyślnie

    Cytat Napisał paola_sz Zobacz post
    Na kolor ścian w kuchni też nie mam pomysłu. Nie wiem czy to nie za dużo niewiadomych jak na zawracanie Wam głowy, ale od czegoś muszę zacząć i chciałam od kuchni...
    Dużo może niewiadomych, ale nie chodzi o wizualizację, tylko o projekt koncepcyjny tej przestrzeni. Tzn. gdzie będzie stał stół czy gdzie będzie stała kanapa albo gdzie będzie TV. Bo czy stół ma stać samodzielnie z boku przy oknie? A może nie będzie na niego miejsca, bo wolicie zmieścić dużo półek na książki i szafek i kanapę wielkości 3x4m i wtedy stół stoi na środku, tak jak na pokazanej przeze mnie inspiracji? Jeśli stół na środku, to wiadomo, że wyspy nie zrobisz. A jeśli nie masz wyspy, to wtedy duża ilość górnych szafek się przyda. Itd. itp.

    W przestrzeniach łączonych warto mieć od razu projekt koncepcyjny dla całości, bo jedna część wnętrza jest trochę uzależniona od drugiej, a już na pewno w stosunkowo niedużym pomieszczeniu jak Twoje. Bo może sie okazać, że wymyślisz sobie super kuchnię a potem się okaże, że nie będziesz miała gdzie wstawić swojej wymarzonej kanapy i dajmy na to akwarium (dla przykładu oczyiwiście).

    Na pewno na razie masz projekty od Julianny, które mocno opierają się na Twoim i zobaczyłaś inne możliwości.

    Trzymam kciuki za dogrywanie szczegółów
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 29-02-2012 o 20:56
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  9. #5369
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Paola,
    Zrobiłam dla Ciebie wizualizację z dalszej perspektywy. Nie potrafiłam odczytać wymiarów, więc są mniej/więcej .
    Fotele to kanapa . Czarna kostka to TV - sugeruję by zrobić na łamanym wysięgniku, bo inaczej będzie słabo widać z kanapy. Masz nietypowy układ, ale można coś wykombinować.
    W takim pomieszczeniu dążyłabym do maksymalnego wtopienia sprzętów w zabudowę - będzie naprawdę ładniej . Jeśli jednak Twoim marzeniem jest okap i samodzielna lodówka, to wystarczy wstawić je w miejsce szafek .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	103918   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	103919   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	71,2 KB
ID:	103921   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	103922   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	42,1 KB
ID:	103920  


  10. #5370
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał rasia Zobacz post
    Słonko nie ma szans przekopać się przez komentarze... ja sama nawet nie próbuję. Podawałam tam kilka razy wymiary, ale chyba muszę wkleić do dziennika, bo sama już nie pamiętam. Okno mam na 124cm (90 + 34).
    Wracając do wymiarów do wyspy: W zabudowie dolnej pod oknem mam zmywarkę z pełnym i wygodnym dostępem, głębokie szuflady, otwieraną normalnie szafkę podzlewozmywakową. W wyspie mam 2xcargo, wielkie szuflady na garnki. Przy tym 107cm mogę mieć otwartą zmywarkę i luźno wkładać gary do szuflad w wyspie. Dwie osoby mieszczą się spokojnie, jedna może zmywać, druga pichcić. To 107cm jest optymalnie dobrane, wyliczone przeze mnie, ale gdybym miała płytsze szuflady w wyspie(teraz mam 56cm), spokojnie mogłoby być i 102cm. Tam gdzie słupek z piekarnikami wyspa jak wiesz jest "zamknięta".

    Aaaa i wklej rysunek swojej południowej elewacji w oryginale... Da nam to pojęcie o wyobrażeniu
    Rasia dziekuje bardzo mi się przydadzą te dane

    Spirea własnie o coś takiego chodzi super dziekuje za rady mowisz, ze 2 okna to znacznie drożej niz 1 duze ?? tylko chyba jeden profil wiecej .... no nic ...... zobaczymy ...

    W kazdym razie zrobilam w Paincie (zdjecie z projektu, bo nie mam tego online). W między czasie napisalam do biura projektowego i załączyłam moją wizję i absolutnie nie ma przeciwwskazań, to tak asekurując się, czy nie zaburze wizji projektanta

    Okna bez szprosow. Linia, gdzie będzie środkowe okno nie zmieni się, jedynie przesuniemy w prawa stronę z drugim wąskim oknem.
    Może tak być ??
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  11. #5371

    Domyślnie

    Tak na szybko

    generalnie to moja kuchnia jest taka mała i wąska, że chociaż chciałabym jakis stolik w kuchni (żałuje, że o tym nie pomyślałam na etapie projektu) to raczej chyba nie da rady go tam wcisnąc, żeby jednocześnie nie gryzł się ze stołem jadalnianym i nie zabrał mi blatu roboczego, ale może jest jakaś sensowna koncepcja o której w ogóle nie pomyślałam?
    Nie mam za dużo czasu, więc tylko kilka uwag

    Przy Twojej kuchni zabudowa w literę U skutkuje minimalną ilością przestrzeni między równoległymi rzędami szafek, ale da radę. Ze względu na okno zabudowa wysoka będzie musiała stać na jednej ze ścian bocznych (rozumiem, że koło okna nie wejdzie nic wysokiego)

    Wydaje mi się, że podobną do Ciebie kuchnię ma julianna16 ( może jeszcze ciutkę szerszą, ale za to słup na wejściu) . Widać u niej na wizualizacjach jak wygląda ustawienie dużych słupków w podobnym układzie jaki sobie zaplanowałaś. [Kuchnia julianny16 była opisywana w tym wątku. wykorzystaj narzędzie "przeszukaj temat" (polecenie znajdziesz na górze strony, niedaleko znaczku lubie to facebooka)]

    Przy zabudowie w U można by spróbować upchnąć mini-mini- kącik do jedzenia w takiej formie dodatkowego blatu, chociaż trzeba byłoby pokombinować z wymiarami, żeby było swobodne wejście do aneksu.



    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  12. #5372
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geo222 Zobacz post
    - w grę wchodzi na tą chwilę raczej IKEA (czy to możliwe, że program wycenił mi to wszystko na 16 tys zł (jakoś podejrzanie dużo)?
    możesz wydrukować listę w tym programie - tam dokładnie widać co ile kosztuje
    szafki wysokie są dość drogie i blaty też ....... ale przy komplecie mebli i sprzętów to myślę, ze cena realna

  13. #5373

    Domyślnie

    Cytat Napisał ~~slonko~~ Zobacz post
    możesz wydrukować listę w tym programie - tam dokładnie widać co ile kosztuje
    szafki wysokie są dość drogie i blaty też ....... ale przy komplecie mebli i sprzętów to myślę, ze cena realna
    Też mi się wydaje, że cenę nabiły sprzęty...
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  14. #5374

    Domyślnie

    Wooooooow, Julianna16 jesteś niesamowita! Bardzo Ci dziękuję za te wizualizacje. Faktycznie całkiem inaczej to wygląda jak się patrzy na całość. Wieczorem oblukam dokładnie i pewnie się jeszcze odezwę.

  15. #5375
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Geo222

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    okolice Poznania :)
    Posty
    50

    Domyślnie

    Dziękuję za doradztwo, niestety pomimo szczerych chęci nie udało mi się wyszukac kuchni Julianny16
    Mam kilka pytań:
    * czy wysoka zabudowa nie będzie głupkowato wyglądała z korytarza - akurat wchodząc do kuchni albo patrząc z korytarza widac lodówkę i piekarnik więc nie wiem czy ta ściana to dobre miejsce dla tej wysokiej zabudowy?
    * jak można wykorzystac taką szparę między szafkami ok 10 cm - chciałam wstawic półkę na wino, ale pólka ma niestety 20 cm
    * nie wiem jak rozplanowac szafki wiszące, czy Waszym zdaniem jak bedą tylko na jednej ścianie to będzie to wyglądalo dobrze czy źle? no i czy można szafki wiszące dokupic przyszłościowo czy lepiej zrobic to od razu?
    * na której ze ścian lepiej umieścic zlew, a na której płytę? albo jak to zrobic, żeby zlew nie był na przeciwko płyty, w rogu ani pod oknem? czy dałoby się upchnąc zlew i płytę na tej samej ścianie zachowując należyty odstęp?
    * czy pod płytą (w naszym przypadku będzie to gazowa) jest normalna szafka, szuflada itp. czy taka płyta to grubsza sprawa i pod nią są schowane przewody, rury? nie miałam nigdy samej płyty więc nie mam pojęcia jak to jest skonstruowane...
    * czy ktoś jeszcze w dzisiejszych czasach spotyka się z umieszczaniem butli gazowej w szafkach, czy to rozwiązanie jest bardzo złe?

  16. #5376

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geo222 Zobacz post
    - między wiatrołapem a kuchnią jest mini spiżarnia i na niej mi zależy, lubię robic przetwory i mam zamiar tam trzymac zapasy wody, jakieś większe sprzęty kuchenne i pewnie różne inne przedmioty, bo niestety nie mam garażu i stryszku więc mało miejsca, żeby upychac różne "przydatne" rzeczy itp. (tej ścianki z tego co wiem nawet nie mogę przesunąc)
    rozumiem że masz już możliwosć zobaczenia tego pomieszczenia "na żywo", więc pójdź na budowe i zastanów sie czy rzeczywiście da sie z tej spiżarni w ogóle korzystać. To pomieszczenie ma jakies 95-100 szerokosci, wg mnie ma nie ma gdzie ustawić regału
    choć z drugiej strony skoro ściana miedzy spiżarnia i kuchnią jest nośna to i tak nie ma to znaczenia dla kuchni...

  17. #5377

    Domyślnie

    Dziękuję za doradztwo, niestety pomimo szczerych chęci nie udało mi się wyszukac kuchni Julianny16
    Czy chęci były to nie dyskutuję, ale na pewno wytrwałości za mało
    Tutaj masz link. STrona 225 na wątku.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=julianna16

    * czy wysoka zabudowa nie będzie głupkowato wyglądała z korytarza - akurat wchodząc do kuchni albo patrząc z korytarza widac lodówkę i piekarnik więc nie wiem czy ta ściana to dobre miejsce dla tej wysokiej zabudowy?
    Koło okna nie postawisz, więc któraś z tych ścian musi być. Tutaj wizu podpowie. Może trochę julianny16 wizki Cię zainspiruja, bo wrzuciła ich sporo różnych.

    * jak można wykorzystac taką szparę między szafkami ok 10 cm - chciałam wstawic półkę na wino, ale pólka ma niestety 20 cm
    Pokombinować z wymiarami szafek lub wstawić blendę. Trzeba pamiętać, że blendy daje się między szafką a ścianą żeby nie uderzały szafki o ścianę.


    nie wiem jak rozplanowac szafki wiszące, czy Waszym zdaniem jak bedą tylko na jednej ścianie to będzie to wyglądalo dobrze czy źle? no i czy można szafki wiszące dokupic przyszłościowo czy lepiej zrobic to od razu?
    * na której ze ścian lepiej umieścic zlew, a na której płytę? albo jak to zrobic, żeby zlew nie był na przeciwko płyty, w rogu ani pod oknem? czy dałoby się upchnąc zlew i płytę na tej samej ścianie zachowując należyty odstęp?
    Nadal nie podałaś dokładnych wymiarów aneksu. Wiemy, że kuchnia ma 265 szerokości ale jaka jest długość zabudowy i odległość okna od ścinany. Ja nie widzę tego na projekcie. Wtedy łatwiej byłoby planować.

    A tak na marginesie, jeśli pracujesz w programie Ikea to możesz udostępnić link do swojego projektu, żeby można było przestawiać w Twoim projekcie, co bardzo oszczędza czas. Jak jesteś zalogowana w progamie IKEI, to muszisz sobie wysłąć ten projekt na maila.
    Następnie ten link co jest w mailu wklej tu, będzie mogła go oglądać osoba trzecia.

    czy pod płytą (w naszym przypadku będzie to gazowa) jest normalna szafka, szuflada itp. czy taka płyta to grubsza sprawa i pod nią są schowane przewody, rury? nie miałam nigdy samej płyty więc nie mam pojęcia jak to jest skonstruowane...
    ja mam indukcję, więc nie wiem jak jest w gazowych.
    aha, możesz zajrzeć na wątek dotyczacy kuchni ikea, tam dysktowany był ostatnio temat co bezpośrednio pod płytą...

    * czy ktoś jeszcze w dzisiejszych czasach spotyka się z umieszczaniem butli gazowej w szafkach, czy to rozwiązanie jest bardzo złe?
    brak kompetencji w temacie, ale z tego co pamiętam, nawet ostatnio ktoś wspominał, że będzie miał gaz z butli na wyspie... Przeprawszam, ale nie pamiętam.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  18. #5378
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Geo222

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    okolice Poznania :)
    Posty
    50

    Domyślnie

    Aantenko dziękuję Ci - przyznaję, że tej wytrwałości w szukaniu trochę mi zabrakło... Muszę się bliżej temu przyjrzec, bo kuchnie są w podobnym układzie może mnie to zainspiruje i coś stworzę podobnego, na pewno będę próbowac
    Na załączonym obrazku są wymiary kuchni, chociaż co do centymetra będzie wiadomo dopiero po tynkach.
    Nie wiedziałam, że można taki projekt wysłac w linku To jest link do mojego: http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI...SharedDesign=1

    Co do spiżarni to zdaję sobie sprawę, że nie jest ona zbyt szeroka i pojemna, ale tu gdzie teraz mieszkamy jest taka spiżarenka z połką na jednej ścianie i mieści się w niej dosyc dużo rzeczy takich, których nie chciałabym widziec w kuchni Kusiło mnie trochę, żeby jednak ją zlikwidowac, ale już na etapie budowy nie dało rady, bo architekt zabronił.

    Na wątek kuchni IKEA też wieczorem wejdę, może tam też coś inspirującego znajdę

    Ostatnio edytowane przez Geo222 ; 01-03-2012 o 14:20

  19. #5379
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Geo22

    Twoja kuchnia jest niestety jeszcze węższa niż moja.
    A dlaczego nie chcesz zlewu pod oknem? Chodzi o otwarcie?
    Mikrofalówka ma być pod blatem? (pytam bo taką szafkę wstawiłaś)
    I jeszcze - czy ten zlew jest docelowy, czy może być inny?
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 01-03-2012 o 18:01

  20. #5380
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Geo222

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    okolice Poznania :)
    Posty
    50

    Domyślnie

    Nie planowałam mikrofalowki pod blatem Ciężko mi się po prostu połapac w takich programach
    Właśnie już doczytałam, że Twoja kuchnia w sumie jest sporo szersza, bo prawie 40 cm więcej
    Nie chciałam miec zlewu pod oknem, bo wolałabym miec tam blat roboczy i sobie wyglądac przez okno jak np. robię ciasto Niestety wiem, że ten zlew akurat pod oknem najbardziej by pasował i będę pewnie musiała się zmusic i go tam dac chociaż jakoś nie lubię zlewów pod oknem. Poza tym chciałabym taki póltorakomorowy, ale nie ma takiego w programie IKEI.
    Zdałam sobie też sprawę, że moja mała córeczka bardzo lubi mi pomagac w kuchni i muszę ją tak zorganizowac, żeby było wygodnie razem coś robic, ale to chyba niemożliwe, żeby przy blacie było tak wygodnie jak przy stole więc pewnie ten stół w jadalni będzie wykorzystywany jako blat.
    A i jeszcze kombinuję jakby wysoką zabudowę dac na drugiej ścianie, co myślicie? Jeszcze nad tą wersją pracuję.
    Tutaj link: http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI...SharedDesign=1
    W tej wersji zlew i płyta będą widoczne z salonu. Myślałam, żeby między salonem a jadalnią dac więcej ściany, ale wtedy z jadalni nie będzie widac kominka.


    Wklejam zdjęcie, bo tak będzie łatwiej zobaczyc:
    Ostatnio edytowane przez Geo222 ; 01-03-2012 o 18:21

Strona 269 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony