dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 273 z 613
Pokaż wyniki od 5.441 do 5.460 z 12250
  1. #5441
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    O tak Aantenko - to fenomen do zbadania .

  2. #5442
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    miron123

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wawer
    Kod pocztowy
    00-919
    Posty
    136

    Domyślnie

    Witam. Chciałbym poznać opinie szerszego grona forumowiczów nt. mojej kuchni i koncepcji zabudowy, która powstała, także przy udziale ludzi z tego forum.
    Link do mojego wątku: http://forum.muratordom.pl/showthrea...projekt-kuchni

    Poniżej wrzucam aktualny plan kuchni (różni się on pierwotnego właściwie tylko tym, że w tym momencie nie ogranicza nas przyłącze gazowe i wentylacja, gdyż zdecydowaliśmy się na indukcje) oraz pierwszą wizualizację jaką otrzymałem od pewnej firmy. Bardzo proszę o opinie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia new.JPG
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	24,0 KB
ID:	107011   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	107012  

  3. #5443
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja bym zamiast zlewu na narożniku zrobiła w ciągu:

  4. #5444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viikii Zobacz post
    Witam,
    Jestem na etapie planowania kuchni, realizacja w tym roku. Wklejam wstępny projekt i proszę o opinie odn. ustawienia.
    Zmywarka jest w słupku pod piekarnikiem. Lodówka wolnostojąca 70cm.


    Podbijam swój wątek, bo gdzieś ugrzązł bez odpowiedzi.Czy ktoś może podpowiedzieć czy wszystko w tych planach gra?
    Chciałabym jeszcze gdzieś umieścić mały wysoki blat, na 1 hokera. Tylko gdzie? Ktoś ma pomysł??

  5. #5445

    Domyślnie

    Viikii
    pozwalam sobie rzucić raz jeszcze zdjęcia z Twojego posta w powiększenia



    Nie pamiętam Twojej kuchni, więc przepraszam jeśli powtórzę jakieś uwagi, jeśli takie padły.

    Kuchnię masz sporą i dość ustawną. Można zaproponować kilka opcji ustawienia zabudowy. Proponowana przez Ciebie jest akceptowalna.
    Pytanie, jakie Ty masz od kuchni oczekiwania oraz jakie masz ograniczenia przyłączy (np, koniecznie chcesz mieć okap wolnostojący i chciałaś uniknąć zlewu pod oknem? Wolisz więcej blatu niż wysokie słupki itd. itp.) Napisz coś na powyższy temat, to łatwiej będzie skomentować Twój projekt przez pryzmat Twoich potrzeb a nie z punktu widzenia mojego urządzenia kuchni.

    Wysoki blat zazwyczaj jest elementem zamykającym zabudowę kuchenną, więc musiałabyś wrzucić rzut pomieszczeń przylegających do kuchni, żeby można było ocenić, gdzie taki blat wstawić. Na chwilę obecną, z taką zabudową jaka jest nie widze na niego miejsca.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  6. #5446
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dla mnie logiczniej byłoby zamienić płytę ze zlewem

  7. #5447
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Geo222

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    okolice Poznania :)
    Posty
    50

    Domyślnie

    Dziewczyny mam jeszcze kilka wątpliwości odnośnie kuchni
    Co myślicie o takim układzie, żeby zrobic taki wysunięty blat z szafek? Czy to już za dużo wszystkiego będzie i zostawic jak poprzednio?
    Jakbym miała zrobic taki półwysep to w jaki sposób go oświetlic? Głupio by wyglądały lampy wiszące nad stołem w jadalni, nad półwyspem i jeszcze nad blatem pod oknem przecież muszę miec jakieś oświetlenie, bo tam najwięcej będzie się "działo". I tam pod oknem też nie wiem czy wiszące lampy będą ok czy nie bardzo?
    Szafki górne to w ogóle jeszcze nieprzemyślane, ale jakbym się na nie decydowała to lepiej dac te wyższe czy niższe?

    Wklejam zdjęcia, żeby pokazac o jaki "półwysep" chodzi



    Bardzo proszę o jakąś radę

  8. #5448
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a będziesz miał na tyle szeroko, by nie obijac się o narożnik tego półwyspu?

  9. #5449
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Geo222

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    okolice Poznania :)
    Posty
    50

    Domyślnie

    Właśnie nie jestem pewna czy będzie dosyc miejsca. Przy złożonym stole (zakładając, że będzie składany) chyba powinno byc ok.

  10. #5450
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar oczkazielone
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    konin
    Kod pocztowy
    62-502
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam. Odesłano mnie z zapytaniami tutaj. Moze znajdzie sie osoba która podpowie i doradzi mi w kwestii wykonczenia kuchni.

    PIERWSZA SPRAWA OSWIETLENIE
    Cytat Napisał neoled Zobacz post
    Trochę to trwało ale wkońcu przysłowiowy szewc znalazł chwilę czasu i zamontował oświetlenie led u siebie







    Oświetlenie jest prawie wieczne i pobiera tylko 10W
    Czy ktoś ma jeszcze takiego typu oświetlenie? Sprawdza sie? Jest wystarczające? Może ktoś podpowie jaki rodzaj taśm ledowych (15 czy 30 ledów na 50cm?)

    DRUGA SPRAWA GNIAZDKA

    Mam tez dylemat z pociegnieciem gniazdek, poniewaz obecnie wszystkie znajduja sie przy podlodze i sa zasloniete meblami ;] mielismy kuc sciany i ciagnac kable prawie pod gorne szafki. Znalazlam rozwiazanie problemu (na forum pochwalcie sie swoimi kuchniami) za pomoca gniazdek wpuszczanych w blat. Problem jest w kolorystyce. Dodatki w kuchni wszystkie beda miały kolor antycznego mosiadzu: uchwyty szafek, lampki sufitowe, kran... a kuchnia orzech tapety w odcieniach bezu- motyw kamieni. podswietlenie ledowe powinno byc w odcieniu mocno zółtym (a pro po ledow). Ale jak tu zastosowac gniazdko ktore ma albo kolor biały, satyna, albo czarny???

    http://xarchiwum.pl/gniazdko-wpuszcz...823022454.html

    Wyobraźcie sobie ze znaleźliśmy mosiadz antyczny, na zamowienie, 6 tyg oczekiwania, a cena? 160 EURO! Troche dużo jak za gniazdko,co? Zrezygnowalismy z kucia scian (zeby szybko poszedl remont i bez balaganu) i gniazo bedzie wyciagane z gornej szafki w dół. Poczatkowo mowie ze kolor czarny, ale moze ktos sie na tym zna i podpowie czy mozna pomalowac takie wieczko? Jesli tak, to jaka farba?

    TRZECIA SPRAWA FRONTY

    Prosze mi doradzic w jakim kolorze szybki w szafkach górnych? Szybki będą miały kratke. Cos w tym stylu, tylko ze kuchnia jest w kolorze jasnym a ja bede miala orzech

    http://www.google.pl/imgres?q=front+...t:429,r:15,s:0

    Nie moge sie zdecydowac czy szybki zwykle białe, jak w oknach, czy lekko przydymione w odcieniu brązu. Cos mi za duzo tego brązu chyba wyjdzie

    Bede wdzieczna za sugestie.
    cycki w góre i do przodu!

  11. #5451

    Domyślnie

    Wyobraźcie sobie ze znaleźliśmy mosiadz antyczny, na zamowienie, 6 tyg oczekiwania, a cena? 160 EURO!
    160 EUR to nie jest tak źle, zwłaszcza jak bierzesz pod uwagę, że nieraz głupia pierdołka-kinkiecik kosztuje 800 PLN. Oczywiście zakładając że taka cena dotyczy portu, czyli kilku gniazdek czy jednego

    Poczatkowo mowie ze kolor czarny, ale moze ktos sie na tym zna i podpowie czy mozna pomalowac takie wieczko? Jesli tak, to jaka farba?
    A dlaczego czarny?

    Natomiast myślę, że pytanie czym pomalować powierzchnę danej rzeczy trzeba zacząć od sprawdzenia z czego to jest. Natomiast niestety nie podpowiem od strony technicznej, bo się nie znam na farbach

    Prosze mi doradzic w jakim kolorze szybki w szafkach górnych? Szybki będą miały kratke. Cos w tym stylu, tylko ze kuchnia jest w kolorze jasnym a ja bede miala orzech
    a masz już projekt jakiś kuchni? Mogłabyś dać namiar do niego? Trochę trudno jest ocenić, co będzie pasowało, jak nie widać ogólnej kompozycji.
    Ja osobiście w ogle nie lubię kolorowanego szkła, dlatego nawet do głowy by mi nie przyszło takie rozważać (poza mlecznym). Ale może u Ciebie akurat to jest dobre rozwiązanie.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  12. #5452

    Domyślnie

    Cytat Napisał oczkazielone Zobacz post
    Mam tez dylemat z pociegnieciem gniazdek, poniewaz obecnie wszystkie znajduja sie przy podlodze i sa zasloniete meblami ;] mielismy kuc sciany i ciagnac kable prawie pod gorne szafki. Z
    wszystko zalezy od projektu kuchni
    pewne rozwiazania są uwarunkowane układem szafek, np. są gniazdka zintegrowane z oświetleniem (massive tarragon choć nie tylko), ale tego np. wiadomo że nie zrobisz na wyspie

    zależy tez co będzie na ścianie pomiedzy blatami a szafkami wiszącymi, bo moze wcale te kucie pod przewody nie ma najmniejszego znaczenia - i tak wszystko będzie przykryte.
    zresztą - w obliczu remontu kuchni, wykucie paru bruzd w ścianie wydaje mi się najmniejszy z problemów jakie przed wami....

  13. #5453

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie
    Jestem nowa na forum a juz bede prosić o pomoc nt projektu mojej kuchni.Mam 4 rózne wersje i nie wiem ktróa jest właściwa, nie potrafię ocenić ani dokonać wyboru.Dlatego prosze Was bardzo o pomoc:

    1-sza wersja


    2-ga


    3-cia



    i 4-ta



    powinnam dodac ze okno z parapetem znajduje sie na wysokości 84cm to nie za bogato ale zmienić tego juz nie mogę.
    I mam juz wyprowadzona wodę przewiduje kram ze zmywarką tak jak jest to zaznaczone na rys.2
    dziekuje ze wszelkie informacje bede wdzięczna za każdą radę.

  14. #5454

    Domyślnie

    Pixi

    Mam 4 rózne wersje i nie wiem ktróa jest właściwa, nie potrafię ocenić ani dokonać wyboru.
    Rozczaruję Cię, wyboru nie dokonają za Ciebie obcy ludzie z forum i ostateczne decyzje i tak będą należały do Ciebie

    Wszystkie wrzucone przez Ciebie projekty są akceptowalne, choć mogą być zmodyfikowane lub poprzestawiane. Dużo zalezy od tego, czego Ty chcesz w swojej kuchni.

    I może zacznij od przejrzenia ostatnich stron tego wątku. Podobną do Twojej kuchnię rozmiarowo miała chyba Słonko (dyskusja ok. strony 268 w tym wątku) i mocno zastanawiała się jak zrobić wyspę i jak ją zmieścić.
    Oczywiście możesz cofnąć się jeszcze dalej, popatrz na rozwiązania z wizualizacjami, które do Ciebie przemawiają i duskusje pod projektami, które są podobne do Twoich. Będziesz wtedy może w stanie lepiej sprecyzować czego od kuchni oczekujesz i jakie masz watpliwości.

    Jak będziesz miała konkretne oczekiwania to będzie można ustosunkować się do Twoich oczekiwań wobec kuchni a nie tylko prezentować swoje widzimisię

    Wrzuć też dodatkowo plan pomieszczeń wokół kuchni, czasami jest np. wazne jak powierzchnia wygląa wokół.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  15. #5455
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar oczkazielone
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    konin
    Kod pocztowy
    62-502
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    a masz już projekt jakiś kuchni? Mogłabyś dać namiar do niego? Trochę trudno jest ocenić, co będzie pasowało, jak nie widać ogólnej kompozycji.
    Ja osobiście w ogle nie lubię kolorowanego szkła, dlatego nawet do głowy by mi nie przyszło takie rozważać (poza mlecznym). Ale może u Ciebie akurat to jest dobre rozwiązanie.
    odnosnie tego portu za 160 euro. Dla mnie to duzo. Poniewaz kupilismy pol roku temu wieksze mieszkanie okazyjnie (miszkalismy w czwórke w 34m kw, w tym małe dziecko) budując się nie chce wkładac zbyt duzo w to mieszkanie bo mam zamiar sie wyprowadzac. Póki co oszczednosci poszly w mieszkanie wiec budowa troszke odczeka. Kuchnia w bloku ma 2,72m na 2,54m. Malutka, ale osobna, o czym marzyłam, bo poprzednio był aneks i strsznie mnie irytował. Kuchnia w kupionym mieszkaniu na pierwszy rzut oka nie wydawala sie taka straszna, ale juz po miesiacu nie dawała mi spac. Zaniedbana, zniszczona i zupełnie nie funkcjonalna ;/ kuchnia gazowa obok zlewu i zadnej szafki polki obok. Brak wyciągu. Zero dostepu do kontaktu. Koszmar. Zdecydowałam sie wymienic, ale jak najtaniej. Koszty kuchni salonowych (samych mebli) wahal sie w ranicach 8-12 tys... dla mnie koszmarnie duzo, tym bardziej jak za dwa lata bede robic kolejna. Znajomy robi mi wiec meble, z gotowymi frontami, ma sie zmiescic w 5 tys. Do tego tapety 300zł, zlew 600zl, kran 400zł, lampa sufitowa (moj projekt, robie sama) ok 300zł, oswietlenie ledowe ok 200zł i... gniazdka. Wyszlo ok 7 tys... i teraz kolejny tysiac na gniazdko...? Duzo, zbyt duzo. TYm bardziej ze biale i satynowe kosztuja 92zł, czarny 149. Czarny bedzie mi najlepiej pasowal (tak mi sie wydaje). Jesli mozna by pomalowac to kupie ktorys z tych dwoch za 92zł. Kuchnia i lodowka pozstaje poki co stara, ale zostawiam miejsce na ew zabudowe (moze wymienie na nowa, moze juz w nowym domu, tego nie wiem). Płytki na podlodze (w kolorze do ktorego musialam dopasowac tapete by juz ich nie wymieniac) i pas płytek na dwoch umeblowanych scianach 10cmx10cm w odcieniach brązu zostawiam. Jednym słowem próbuje jak najmniejszym kosztem zmienic kuchnie ktora jest dla mnie zmorą (a ma 5 lat i kupiona przez własciciela w BRW za nie male pieniadze). Jak mi sie uda wyskrobac wiecej czasu to moze narysuje projekt i go pokarze. Jednak praca, male dzieci i do tego maz w wiecznej delegacji strasznie ogranicza mnie czasowo.

    Z góry dziekuję za podpowiedzi
    Karolina
    cycki w góre i do przodu!

  16. #5456
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar oczkazielone
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    konin
    Kod pocztowy
    62-502
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał forumuser Zobacz post
    wszystko zalezy od projektu kuchni
    pewne rozwiazania są uwarunkowane układem szafek, np. są gniazdka zintegrowane z oświetleniem (massive tarragon choć nie tylko), ale tego np. wiadomo że nie zrobisz na wyspie

    zależy tez co będzie na ścianie pomiedzy blatami a szafkami wiszącymi, bo moze wcale te kucie pod przewody nie ma najmniejszego znaczenia - i tak wszystko będzie przykryte.
    zresztą - w obliczu remontu kuchni, wykucie paru bruzd w ścianie wydaje mi się najmniejszy z problemów jakie przed wami....
    Wszystko byłoby super gdyby cos miedzy tymi szafkami było wstawiane, ale niestety zostaje co juz zostało zrobione przez poprzedniego własciciela. A druga sprawa, to sciany, ktore w tym bloku sa chyba ze stali (płyta). POprzednie budownictwo w ktorym mieszkalismy bylo z cegły Kazdy otwor wiercimy młotem, z wiertarka udarowa nie ma co tu wchodzic. Tak wiec uwierz mi ze w tym wypadku strach nie bac tego kucia. Jedynym miejscem gdzie mozna pociagnac kabel gora i zamontowac gniazdko o ktorym wyzej wspomniałam, bedzie lodowka wyspy brak, mala kuchnia 2,72m na 2,54m. Ale wyspy mi sie nie podobaja, i troche sie ich boje szczerze mówiąc, kiedy w domu kręcą się małe dzieci. Kiedy bede projektowac kuchnie w wybudowanym juz domu to z pewnoscia wyspy tam nie bedzie
    cycki w góre i do przodu!

  17. #5457

    Domyślnie

    dzieki Antenka myslełam że bedzie to łatwiejsze -wrzucam zdjęcia ,fatalne rozwiązania odrzucacie ,bach-bach i po sprawie. Mimo moich watpliwości podoba mi sie projekt 1-szy bo o wyspie zawsze marzyłam -ale nie do kazdej kuchni taka rzecz pasuje. Martwi mie równiez to że ściana z oknem przez takie usytuowanie stanie sie pusta i niezagospodarowana.Dodatkowo obawiam sie że bede miała mało miejsca wzdłuż zabudowy i szafek -przejscie tam bedzie na ok 90cm. Czy kuchnia nie straci na przestrzeni i funkcjonalności. Teraz wygląda tak wstępnie:


    ale oczywiście pomyśłałam ze mozna pokombinowac z wyspą i wcisnąc ją w kąt o tak aby zyskać przestronność:



    dalej znajduje sie jadalnia i salon wszystko otwarte pomieszczenia. Mam powazne problemy ze zdecydowaniem sie odnosze wrażenie że obie wersje są do bani Ale mimo wszystko dzieki za odpowiedzi i podpowiedzi

  18. #5458
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar oczkazielone
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    konin
    Kod pocztowy
    62-502
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał pixi szarotka Zobacz post
    Witam wszystkich serdecznie
    Jestem nowa na forum a juz bede prosić o pomoc nt projektu mojej kuchni.Mam 4 rózne wersje i nie wiem ktróa jest właściwa, nie potrafię ocenić ani dokonać wyboru.Dlatego prosze Was bardzo o pomoc:
    MNie najbardziej przypadla do gustu wersja 2 i 3 raz ze lodowka nie powinna byc za daleko od gotowalni i zmywalni, a dwa, jak planujesz lub masz male dzieci to nie polecam ci gotowalni na wyspie
    cycki w góre i do przodu!

  19. #5459

    Domyślnie

    thx oczkazielone ja na wyspie nie planuje kuchenki tez uważam ze to nienajlepszy pomysł.Głównie najwiekszym problemem jest wyspa i jak ja ulokowac aby nie zagracała pomieszczenia i była w maire dostępna

  20. #5460
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar oczkazielone
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    konin
    Kod pocztowy
    62-502
    Posty
    21

    Domyślnie

    pixi wcisniecie wyspy w kat wydaje mi sie zdecydowanie najlepszym rozwiazaniem tylko przyczepiłabym sie do zlewu, zamieniłabym go ze zmywarką. W kącie zdecydowanie lepiej zrobic blat a nie zlew.. Tak wizualnie sadze ze byłoby lepiej. Ale czy funkcjonalnie...? Sama robie zlew obok lodowki, wiec tez ciasno i przede wszystkim ciemno bedzie, dlatego widzac u Ciebie mozliwosc odsuniecia zlewu radziłabym to zrobic
    cycki w góre i do przodu!

Strona 273 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony