dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 313 z 613
Pokaż wyniki od 6.241 do 6.260 z 12250
  1. #6241
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Przesunąć płytę w prawo? Czy nie pozbędę się w ten sposób najbliższego miejsca, gdzie mogę odstawić gorące z piekarnika? Nie wiem, może głupio sobie wymyśliłam zabudowę tej ściany po prawej. Szkoda, że nie umiem sobie poustawiać wirtualnie.... próbowałam na programie z ikei i Kuchnia jest niewielka, pion kanalizacyjny w okolicach zaplanowanej zmywarki. Prąd na kuchnię mniej więcej w połowie ściany na wprost, ale to chyba można pociągnąć dalej. Może ktoś miałby pomysł na inne rozwiązanie? Plis. Kuchnia ma wymiary 360 na 190.
    Ostatnio edytowane przez shira3 ; 13-07-2012 o 21:57

  2. #6242
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bluelakes

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję za odzew. Wasze opinie utwierdziły mnie przy wersji 2, która też wydaje mi się lepsza.
    Poszperałam i odnalazłam projekt z trzema rzędami szafek, o którym wspomniała Aantenka - to kuchnia kaury; ciekawe rozwiązanie, przy czym w mojej kuchni muszę poprowadzić/ukryć rurę spiro od okapu do pionu wentylacyjnego nad lodówką i zajmie mi ona sporo miejsca w takim dodatkowym rzędzie szafek. Nie wiem więc, czy takie dodatkowe szafki nie okażą się dla mnie mało efektywnym dodatkowym wydatkiem. Niestety stronę kosztową też muszę uwzględnić.

    Odnośnie wyższych szafek dolnych - jeżeli będą do wysokości 90 cm, a do okapu powinnam zachować min. 60 cm odległości, to szafki wiszące zaczną mi się na wysokości co najmniej 150 cm. Czy to nie będzie już za wysoko, by sięgać do najwyższych półek? Mam 171 cm wzrostu.

    Jeszcze jedno pytanie - jakie wysokości szuflad najlepiej się sprawdzają? W projekcie założyłam trzy różne, ale przeglądając inne projekty na forum zauważyłam, że często pierwsza szuflada od góry jest płytka, a kolejne dwie są równej wysokości. Co byście polecili?

  3. #6243

    Domyślnie

    Cytat Napisał marissith Zobacz post
    Aantenka dziękuję
    tak, to kuchnia w bloku w wielkiej płyty

    Tu mam wymiary a ściana z oknem ma się następująco
    od lewej
    30 cm ściany, okno 80 cm, 60 cm ściany

    drzwi nie ma, zaznaczyłam tylko wejście do kuchni
    No niestety. W takim razie mozesz jak pisalam zajrzec do Krzysztofa, robil kuchnie dla mamy i tez kombinowalismy w rozne strony. I on tez mial grzejnik pod oknem, u niego w koncu pod oknem wyladowala lodowka a zakrecal w strone drzwi.
    Oczywiscie szafki u Ciebie zrobilabym 90cm wiszace, takie zreszta sa na wizualce, bo jak zainstalujesz zmywarke to zostaje malo miejsca do przechowywania.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  4. #6244
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semira_

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał marissith Zobacz post
    Aantenka dziękuję
    tak, to kuchnia w bloku w wielkiej płyty

    Tu mam wymiary a ściana z oknem ma się następująco
    od lewej
    30 cm ściany, okno 80 cm, 60 cm ściany

    drzwi nie ma, zaznaczyłam tylko wejście do kuchni
    moja koleżanka też miała problem z grzejnikiem pod oknem. Rozwiązała sprawę tak, że zabudowała go niższą szafką a pomiedzy blatem a szafką ma półkę na której trzyma kuchenne ściereczki. Grzejnik nie musi byc zakręcony a dzięki półce ściereczki są zawsze ciepłe

  5. #6245

    Domyślnie

    Aantenka dziękuję, przeglądałam wątek Krzysztofa, jednak on miał trochę więcej miejsca w kuchni
    Zrobiłam jeszcze jedną pseudo wizulakę ze zlewem narożnym (nie umiałam go wstawić więc jest rozjechany)

    Semira_ u nas grzejnik jest cały czas zakręcony więc go po prostu zabudujemy

    mam kilka zapisanych inspiracji do takich małych kuchni, może się komuś przyda, źródła niestety nie znam, bo zapisywałam je na dysku już dawno temu




    a to moja największa miłość kuchenna
    Ostatnio edytowane przez marissith ; 14-07-2012 o 19:11

  6. #6246

    Domyślnie

    Witam,
    Przymierzam się do remontu kuchni jednak nie bardzo wiem jak rozłożyć poszczególne elementy. Kuchnia nie jest mikroskopijna ale ma niestety pewne wady mianowicie:
    1. Jedną ze ścian stanowi szacht kanalizacyjny i kominowy którego nie można trwale zabudowywać ze względu na liczniki i możliwości remontów jakie w najbliższym czasie może zalecić administracja (wymiana pionów itp.) Co gorsza ściana ta dochodzi do jedynego w pomieszczeniu narożnika w którym można ustawić lodówkę. W narożniku zaznaczonym na czerwono nie można więc robić żadnej zabudowy, dlatego postanowiliśmy tam wstawić lodówkę wolno-stojącą o wysokości do 150 cm (nad lodówką będzie maskownica do odczytu liczników stąd ta wysokość).
    2. Wszystkie media znajdują się w jednym punkcie co nieco utrudnia rozmieszczenie elementów takich jak zlew (odpływ).
    3. W lewym dolnym narożniku jest kaloryfer (który może uda się zlikwidować) i rury które będą zabudowane.

    Plusem pomieszczenia jest duże okno (niebieska linia) przy którym chcielibyśmy zrobić blat roboczy.

    Poniżej zamieszczam przykładowe rozwiązanie jakie sobie wymyśliliśmy, szafki wiszące będą tylko na ścianie o długości 270 cm. Ze zmywarki zrezygnowaliśmy ponieważ ni jak nie wchodzi. Reszta chyba widoczna. Przepraszam za słabą jakość ale robiłem to w Paincie...(wymiary pomieszczenia w mm, szafek w cm)

    Jakbyście mieli jakieś propozycje będę wdzięczny.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	12,9 KB
ID:	125215

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan1.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	30,8 KB
ID:	125216
    Ostatnio edytowane przez smiley_007 ; 14-07-2012 o 19:51

  7. #6247
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Beata Weronika
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    1.229
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ramki mysłałam, że chcesz do wysokiej zabudowy?
    Do wiszących szafek to nie bardzo.

    Przy gładkich frontach różnice w szerokościach nie mają dużego znaczenia.
    A co myslicie o takim zestawieniu? Mial byc czarny granitowy blat ale jakos mi nie pasuje. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hirny_04.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	34,8 KB
ID:	125353 Moze biale szafki+bialy blat i do tego ciemna sciana bedzie lepsza? Tylko z czego ta sciana? Farba odpada bo na ciemnej scianie robia sie brzydkie smugi.
    Dla przypomnienia inspiracja byla kuchnia z projektow Kraszewskiej.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia komin.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	22,1 KB
ID:	125351Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia okno.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	58,9 KB
ID:	125352
    Ostatnio edytowane przez Beata Weronika ; 15-07-2012 o 11:00

  8. #6248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata Weronika Zobacz post
    A co myslicie o takim zestawieniu? Mial byc czarny granitowy blat ale jakos mi nie pasuje. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hirny_04.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	34,8 KB
ID:	125353 Moze biale szafki+bialy blat i do tego ciemna sciana bedzie lepsza? Tylko z czego ta sciana? Farba odpada bo na ciemnej scianie robia sie brzydkie smugi.
    Dla przypomnienia inspiracja byla kuchnia z projektow Kraszewskiej.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia komin.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	22,1 KB
ID:	125351Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia okno.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	58,9 KB
ID:	125352
    Musisz powalczyć z kolorami. To wnętrze ze zdjęcia jest takie extra ze względu na delikatność zestawień barw i oszczędne ich użycie.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #6249
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Beata Weronika
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    1.229
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Musisz powalczyć z kolorami. To wnętrze ze zdjęcia jest takie extra ze względu na delikatność zestawień barw i oszczędne ich użycie.
    No wlasnie! U mnie byłaby - biel - fronty, biel - blat i do tego ciemna sciana nad oknem. Trzy kolory. Deski bielony dab na podlodze - takie jak w salonie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b0a92dbf8a1ee3230f4f8e02aaa3bda1.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	12,0 KB
ID:	125378
    Ta cegla na mojej wizce to nie patrzcie na to. Dalej jest salonKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	63,6 KB
ID:	125382
    Chyba mam racje rezygnujac z czarnego granitu? Jak myslicie? Ale co dac powyzej okna? Czy moze pociagnac szafki dalej? HELP..

  10. #6250
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    początkujący 1

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Elizówka
    Kod pocztowy
    21-003
    Posty
    23

    Domyślnie

    Witam mam problem z zagospodarowaniem kuchni.Jestem na etapie budowy domu i sama już nie wiem gdzie najlepiej sprawdził by się zlew i płyta do tego chciałbym żeby był stół przy którym można byłoby usiąść i spokojnie zjeść śniadanko może gdzieś w okolicach okna9 nie wiem czy okna o 1 pustak nie przesunąć od ściany). Może ma ktoś jakieś pomysły bo ja już wysiadam. Dodaję rzut kuchniKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia rzut.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	125396

  11. #6251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wejście do spiżarki zrób w korytarzyku (i drzwi np. łamane) a wejdzie ci zabudowa w U i mały stolik na 3 osoby.
    Okno przeniosłabym bardziej na srodek ściany, bo wówczas lepiej doświetli pomieszczenie.

  12. #6252

    Domyślnie

    Przedstawiam wam ostatni projekt mojej kuchni
    Dolne szafki chyba są ok, co z górnymi? mogą być? chciałam mleczne szkło na górze a dół biały na wysoki połysk

    od prawej lodówka 60 cargo 30, zmywarka 45, kuchenka 45, reszta to szafka narożna 90 (10 cm zostawiam zapasu żeby odsunąć od kaloryfera szafkę wtedy może zmieści się zlew i nie będzie kolidował z grzejnikiem)
    na górze od prawej 90, mikrofala 50, wysoka 50, wysokość 40
    najwyższy rząd szafka 90, 90, nad mikrofalą 50, wysokość 50

  13. #6253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    czy słupka nie da się postawić przy oknie?

  14. #6254
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semira_

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał marissith Zobacz post
    Przedstawiam wam ostatni projekt mojej kuchni
    Dolne szafki chyba są ok, co z górnymi? mogą być? chciałam mleczne szkło na górze a dół biały na wysoki połysk

    od prawej lodówka 60 cargo 30, zmywarka 45, kuchenka 45, reszta to szafka narożna 90 (10 cm zostawiam zapasu żeby odsunąć od kaloryfera szafkę wtedy może zmieści się zlew i nie będzie kolidował z grzejnikiem) wysoka 50, wysokość 40
    najwyższy rząd szafka 90, 90, nad mikrofalą 50, wysokość 50
    Zlew w miejscu jak a wizualce to fatalny pomysl, wiem bo uzywam taki od 8 lat i jest okropnie niewygodny.

  15. #6255
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Szafke nad oknem bym zlikwidowala...i dlaczego gorne szafki sa w roznych rozmiarach? Jzeli tak wychodzi, to te "niewymiarowe" dalabym na koncu ciagu, tym bardziej, ze na lodowke przy scianie musisz miec miejsce min.5cm na pelne otwarcie drzwi a zlew odwrocic i dac po drugiej stronie okna. pozdrawiam

  16. #6256
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Post Nowa

    Poza tym, witam serdecznie. Od dawna sledze post (i nie tylko ten), bo sama musze "wymyslec" cos do nowego domku...(jestem jeszcze przed podlaczeniami). Mam nadzieje, ze moge cos tam wtracac od siebie... pozdr. ewa

  17. #6257

    Domyślnie

    to chyba już ostateczny projekt


    zobaczymy jeszcze co powie majster, czy zlew można tak zostawić czy wraca koło kuchenki
    dzisiaj się dowiem

    słupek nigdzie indziej się niestety nie zmieści a jest mi niezbędny do trzymania zapasów

    jakieś uwagi? mam jeszcze chwilę na zmiany

  18. #6258

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluelakes Zobacz post
    Odnośnie wyższych szafek dolnych - jeżeli będą do wysokości 90 cm, a do okapu powinnam zachować min. 60 cm odległości, to szafki wiszące zaczną mi się na wysokości co najmniej 150 cm. Czy to nie będzie już za wysoko, by sięgać do najwyższych półek? Mam 171 cm wzrostu.

    Jeszcze jedno pytanie - jakie wysokości szuflad najlepiej się sprawdzają? W projekcie założyłam trzy różne, ale przeglądając inne projekty na forum zauważyłam, że często pierwsza szuflada od góry jest płytka, a kolejne dwie są równej wysokości. Co byście polecili?
    Ja mam meble ikea i szafki dolne wraz z blatem kończą się na wysokości 90cm, a 60cm pas płytek nad blatem. Mam też więcej wzrostu o ok. 10cm Z półki najniższej i środkowej w szafkach górnych 70 cm korzysta się bez problemu, z półki najwyższej w miarę, ale żeby sięgnąć głębiej wygodniej jest stanąć na czymś.(IKEA ma też szafki górne wysokośći 90cm, co zwiększa ilość miesjca do przechowywania).

    Co do wysokości szuflad, to w przypadku mebli kupowanych w sklepach czy BRW czy IKEA itd. to masz jakieś tam standardowe propozycje wysokości szuflad (W IKEA szuflady głębokie w kombinacjach 1 płytka + 2 mają wysokość pozwalającą spokojnie zmieścić stojącą butelkę oleju czy soku ale wody mineralnej już nie). Na miarę możesz sobie pozwolić na więcej szaleństw.

    Ile wybrać jakich szuflad, tzn. ile wysokich ile płytkich (oraz np. jakie wymiary), zależy od tego, co w tych szufladach chcesz przechowywać. W płytkiej szufladzie przechowywać można sztućce i różne inne pierdołki kuchenne,w głebokich zapasy, czy sypkie cyz w słoikach, ale także patelnie czy garnki oraz naczynia (jak w inspiracjach IKEA) itd. itp. Głębokie szuflady są wygodniejsze w porównaniu z tradycyjnymi szafkami, bo od razu masz dostęp do wszystkiego. Należy natomiast pamiętać że do długiego i bezproblemowego funkcjonowania szuflad ważne są solidne materiały i mechanizmy (szuflada ma wtedy większy udźwig).

    Zachęcam do przyjrzenia się kuchni sowjej i znajomych oraz do pochodzenia po ekspozycjach, żeby sprawdzić, jak w praktycznym użyciu wyglądają poszczególne wysokośći szuflad.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  19. #6259

    Domyślnie

    Marissith - ze względu na przyłącza, inne ograniczenia pomieszczenia i Twoje wymagania za wiele nie da się tu wykombinować. Jeśli zajrzałaś do wątku Krzysztofa, to wiesz również, jakie mogą być alternatywy (np. jeśli nie będzie można przesunąć pod okno zlewu) powiedzmy z lodówką pod oknem.

    Z wizualek nie wynikają wymiary szafek, więc do tego się nie odniosę. Zakładam, że dobierzesz je sobie na tyle rozsądnie, że zmieszczą się i sprzęty i szafki też będą wygodnę w użyciu. W ostatniej wizualce jakoś trochę za mała wydaje się być szafka na okap, ale może to tylko złudzenie.

    Szafkę wysoką 30cm planujesz pewnie z jakimś mechanizmem wyjeżdżanym, bo to pozwoli na wygodniejsze korzystanie z niej zwłaszcza jako szafki na zapasy. Moim zdaniem 30cm pozwala wbrew pozorom całkiem sporo "upchnąć" ale na wszelki wypadek sprawdź sobie jeszcze na jakiejś ekspozycji, żebyś nie była rozczarowana.
    Mikrofalówki nie musisz kupować do zabudowy, można po prostu zostawić więcej miejsca i wstawić wolnostojącą, choć taka do zabudowy na pewno lepiej wygląda.
    Odnośnie okapu - doczytaj jak można/trzeba go powiesić.


    Ja bym dała fronty mebli jednakowe i nie kombinowała z mlecznym szkłem. Kuchnia nie jest duża, ja bym nie urozmaicała jej niepotrzebnie. Aha jeśli będziesz zamawiać górne szafki u stolarza, to pomyśl nad takimi kobinacjami korpusów, żebyś miała mniej podziałów pionowych w korpusach. W dużych szafkach łatwiej się ustawia, np. zamiast brać 2 szfaki po 40cm można wziąć jedną szafkę 80cm i drzwiczki po 40cm).
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 16-07-2012 o 09:19
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  20. #6260

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa72_krakow Zobacz post
    Poza tym, witam serdecznie. Od dawna sledze post (i nie tylko ten), bo sama musze "wymyslec" cos do nowego domku...(jestem jeszcze przed podlaczeniami). Mam nadzieje, ze moge cos tam wtracac od siebie... pozdr. ewa
    Hej, oczywiście, że możesz wtrącać Pytań dużo, a czasami dyskutantów brak

    Warto natomiast czasami cofnąć się i przeczytać kilka poprzednich postów w dyskusji, żeby nie powielać pewnych kwestii lub problemów. (np. pisałam marrisith o miejscu na otwarcie lodówki, ale jej zdaniem 2-3cm u niej wystarczą)
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

Strona 313 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony