dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 363 z 613
Pokaż wyniki od 7.241 do 7.260 z 12250
  1. #7241

    Domyślnie

    Ostatnio okazało się, że moja wymarzona (no dobra, kompromisowo najlepsza) kuchnia ze zlewem na półwyspie i płytą przy kominie straciła rację bytu. Deweloper mój wspaniały tak zrobił odpływy kanalizacyjne, że nie poprowadzę ich na półwysep w podłodze (no, chyba, że bym podniosła podłogę o 50 cm... Zaczęliśmy więc przerabiać wariant alternatywny. Dostałam taki projekt:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.sto ze zlewem pod ścianą.sto 2 2.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	24,7 KB
ID:	159288Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.sto ze zlewem pod ścianą.sto 2.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	30,0 KB
ID:	159289
    1. jak poprowadzić sufit podwieszany (którego baardzo chciałam uniknąć), żeby był mało inwazyjny? Po całości się nie da, bo kuchnia jest w aneksie, łącznie 33m2.
    2. Tapeta wyłącznie jest poglądowa, bo nie wiem, co tam na ścianę rzucić. Najchętniej nic...
    3. Podział szafek jest w miarę optymalny, zaczynając od najbardziej wysuniętej części półwyspu, zgodnie z biegiem wskazówek zegara: szafka 45, szafka 90, szafka 60 ze zmywarką, narożnik 105 (otwierany drzwiczkami 45) szafka zlewowa 60, 17 cm blendy, (zabudowa wysoka) szafka 58, szafka z agd 60, cargo, lodówka.
    4. wykończenie: biały lakier, blat czarny granit.

    Czy płyta wymaga takich kosmicznych odgrodzeń od części salonowej? A może zupełnie inaczej do tego podejść? Liczę na wasze świeże spojrzenie. I zapraszam do mojego wątku

  2. #7242

    Domyślnie

    Podglądam ten wątek od jakiegoś czasu, aż w końcu też się odważyłam poprosić o pomoc. Meble kuchenne już są zamówione, stolarz jednak dał mi jeszcze 2 dni na ostateczne poprawki po których już nie będzie odwrotu. Mam więc 2 dylematy - pierwszy jest taki, że meble mają być białe, mdf lakierowany w półmacie, ale korpusy, boki, wszystko co nie jest frontem, będzie jasno -szare, dokładnie takie -
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dc6a6d46e05f9551678178d861287cfb.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	14,8 KB
ID:	159317

    Do tego taki blat:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	m_granit_antracyt_ok.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	29,2 KB
ID:	159319

    Bardzo, bardzo się martwię, czy nie będzie zbyt pstrokato? Doradźcie, proszę.

    Drugi mój dylemat to płytki. Myślę o białych, prostokątnych, najchętniej z kolekcji Vivida Paradyża, ale bardzo uparłam się na mozaikę. Chciałabym ją położyć chociaż minimalnie we wnęce okiennej, bo pod oknem jest 6 cm pasek ziemi niczyjej (bez parapetu, pod oknem jest blat). Jednak znów - czy nie będzie za bardzo nadźgane?
    Dołączam moją nieudolną wizualkę, zrobioną w programie Ikei. Po lewej stronie, nad pralką, będzie słupek z piekarnikiem i mikrofalą. Koło pralki również muszę położyć płytki (do poziomu blatu).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiz2.JPG
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	15,9 KB
ID:	159321

    Czekam na wszystkie pomysły i opinie

  3. #7243

    Domyślnie

    Cytat Napisał magnolia_2 Zobacz post
    Dzień dobry,
    Podczytuję forum o kuchniach od dobrych kilku miesięcy i wreszcie postanowiłam się zarejestrować, aby móc skorzystać z Waszych porad. Moja kuchnio-jadalnia jest raczej nietypowa i mam problem z właściwym ustawieniem mebli. Wiem, czego na pewno nie chcę, a w pozostałych kwestiach jestem otwarta na sugestie. A mianowicie kuchnia ma się znajdować TYLKO NA PRAWO od głownego wejścia , tzn, po stronie z wykuszem, a na ścianie po lewo od wykusza nie chcę ani zlewu, ani kuchenki.

    - preferuję zabudowaną lodówkę o wysokości 140 cm , a najlepiej dwie, wysoką szafkę spiżarkę
    - oczywiście zmywarka 60 cm oraz płyta indukcyjna i przeszklone górna szafki (choć część).
    - tam gdzie tylko można chcę szuflady i myślę też o niewielkiej wyspie (takiej np. 130x80), ale bez szafek, z możliwością zmiany położenia w razie konieczności, przy której mozna zjeść np. śniadanie. Coś takiego jest w IKEA. Mebelki też tam planuję zakupić, także jeśli mogę prosić to o jakieś podpowiedzi właśnie z wykorzystaniem Ikeowego asortymentu
    - chcę tylko jeden ogromy stół

    Z góry pięknie dziękuję za poświęcony czas

    P.S. Pomieszczenie na prawo od wykusza to szatnio-spiżarnio-pralnia, do której wejście od strony kuchni będzie bez drzwi
    Załącznik 159243
    nie wiem czy dobrze zrozumiałam co do umiejscowienia kuchni, ale wrzucam swoje parę pomysłów, jeżeli jest możliwość przesunąć ściankę w głąb spiżarki, było by więcej miejsca w kuchni, co pozwoliło by na wygodniejszy układ szafek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary_kuchni2.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	41,8 KB
ID:	159329   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary_kuchni3.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	41,3 KB
ID:	159330   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary_kuchni4.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	42,0 KB
ID:	159331   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary_kuchni1.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	43,5 KB
ID:	159332  
    Ostatnio edytowane przez lelik ; 09-01-2013 o 00:08

  4. #7244

    Domyślnie

    Cytat Napisał lelik Zobacz post
    nie wiem czy dobrze zrozumiałam co do umiejscowienia kuchni, ale wrzucam swoje parę pomysłów, jeżeli jest możliwość przesunąć ściankę w głąb spiżarki, było by więcej miejsca w kuchni, co pozwoliło by na wygodniejszy układ szafek
    Dziękuję Ci za błyskawiczne sugestie. Niestety nie chcę przesuwać ścianki, bo to pomieszczenie "za" ma pełnić wiele funkcji i byłoby wówczas za małe. A najważniejsze to to, że całe pomieszczenie jest przeznaczone tylko na kuchnię i jadalnię. Także tam gdzie wstawiłaś kanapy (koło kominka) może stanąć ten duż stół i wówczas jest możliwość zajęcia szafkami tej ściany na lewo od wykusza.

    Jeszcze raz bardzo dziękuję za zainteresowanie lelik moim problemem i proszę o sugestie także inne osoby
    Ostatnio edytowane przez magnolia_2 ; 09-01-2013 o 11:34

  5. #7245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kama_ Zobacz post
    Podglądam ten wątek od jakiegoś czasu ...
    nie jestem w te klocki tak dobra jak kilka dziewczyn z forum, ale wg mnie (jeśli wizualizacja w 99% oddaje projekt) to zlew jest zbyt mocno wciśnięty w kąt. Nie ma mowy żeby skorzystały z niego dwie osoby, ale nawet jedna może mieć nielada problem. Po drugie czy nie myślałaś nad szufladami - są one dużo bardziej wygodne niż szafki. Sama mam teraz jedno i drugie i mam dość (w przyspadku szafki) wystawiania tego co stoi i na przodzie by się dostać do reszty z tyłu.

  6. #7246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał magnolia_2 Zobacz post
    D A mianowicie kuchnia ma się znajdować TYLKO NA PRAWO od głownego wejścia , tzn, po stronie z wykuszem, a na ścianie po lewo od wykusza nie chcę ani zlewu, ani kuchenki.
    Czytałam trzy razy, ale nie jestem pewna czy zrozumiałam. Całe wymierzone pomieszczenie z kominkiem ma być kuchnią? Czy tylko fragment przy wykuszu?

    Moja propozycja w stylu angielskim (w sensie filozofii a niekoniecznie stylu):


    Przestawić wejście do częsci gospodarczej i w wykuszu umieścić siedzisko a przy nim lekki stolik.

    Koło kominka reprezentacyjna część jadalna z stołem i kredensami. Od kuchni osłonięta ścianą.

    Między wyjściem tarasowym a wykuszem wysoka zabudowa

    Blat roboczy kuchni wzdłuż ściany wewnętrzej, poszerzany (zamiast klasycznych 60 cm - 80 cm) i wywinięty na jadalnię. Ta wywinięta część pełni rolnę niegdysiejszego "pokoju kredensowego", a więc pośredniego, do odstawiania naczyń i potraw w drodze między kuchnią a jadalnią.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-01-2013 o 13:21

  7. #7247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał wyanna Zobacz post
    Czy płyta wymaga takich kosmicznych odgrodzeń od części salonowej? A może zupełnie inaczej do tego podejść? Liczę na wasze świeże spojrzenie. I zapraszam do mojego wątku
    Pryskanie tłuszczu - dlatego zwykle robi się ścianki lub podwyższone blaty.
    Mozna też na wysokości płyty puścić półprzeźroczystą szybę

    Podwieszany sufit - może zrób bardzo wąski, by wyglądał jak belka nadprożowa?

  8. #7248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kama_ Zobacz post
    Mam więc 2 dylematy - pierwszy jest taki, że meble mają być białe, mdf lakierowany w półmacie, ale korpusy, boki, wszystko co nie jest frontem, będzie jasno -szare, dokładnie takie -
    Dlaczego tak? Pierwszy raz się spotykam z takim rozwiazaniem. Zwykle jeśli stosuje się lakierowane meble to stara się uzyskać maksymalnie ujednoliconą powierzchnię. Jaka tu była idea? Może zainspirowało cię jakieś zdjęcie, gdzie to dobrze wygląda?

    Cytat Napisał Kama_ Zobacz post
    Myślę o białych, prostokątnych, najchętniej z kolekcji Vivida Paradyża, ale bardzo uparłam się na mozaikę. Chciałabym ją położyć chociaż minimalnie we wnęce okiennej,
    Szkoda kasy na mozaikę skoro ma być ułożona w tak mało wyeksponowanym miejscu. Może zrób z tej mozaiki pionowy pasek?

    Swoją drogą jak już musi być zlew w kącie (co to za moda?) to odwróć komory.

  9. #7249

    Domyślnie

    Cytat Napisał magnolia_2 Zobacz post
    nie jestem w te klocki tak dobra jak kilka dziewczyn z forum, ale wg mnie (jeśli wizualizacja w 99% oddaje projekt) to zlew jest zbyt mocno wciśnięty w kąt. Nie ma mowy żeby skorzystały z niego dwie osoby, ale nawet jedna może mieć nielada problem. Po drugie czy nie myślałaś nad szufladami - są one dużo bardziej wygodne niż szafki. Sama mam teraz jedno i drugie i mam dość (w przyspadku szafki) wystawiania tego co stoi i na przodzie by się dostać do reszty z tyłu.
    Już wszystko wyjaśniam. Wizualka jak już wspominałam jest nieudolna, chodziło tylko o to, żeby pokazać z grubsza ustawienie mebli. W rzeczywistości zlew nie jest tak mocno wciśnięty w róg, chociaż pozostaje jednoosobowy. Po drugie - pod płytą grzewczą są zaprojektowane szuflady również, nie zmieniłam tego w wizualce przez gapiostwo.

    Cytat Napisał Elfir
    Dlaczego tak? Pierwszy raz się spotykam z takim rozwiazaniem. Zwykle jeśli stosuje się lakierowane meble to stara się uzyskać maksymalnie ujednoliconą powierzchnię. Jaka tu była idea? Może zainspirowało cię jakieś zdjęcie, gdzie to dobrze wygląda?
    Ech, czyli jestem pionierem? Nie zainspirowało mnie niestety zdjęcie, a jedynie aspekt finansowy. Bardzo chciałam mieć białą kuchnię, więc stolarz zaproponował takie rozwiązanie, co daje oszczędność rzędu kilku tysięcy (!), a idea jest jako tako zachowana. Wiem, że to będzie trochę wersja białej kuchni dla ubogich, ale zawsze

    Cytat Napisał Elfir
    Szkoda kasy na mozaikę skoro ma być ułożona w tak mało wyeksponowanym miejscu. Może zrób z tej mozaiki pionowy pasek?

    Swoją drogą jak już musi być zlew w kącie (co to za moda?) to odwróć komory.
    Komory oczywiście są odwrotnie. Przepraszam, ta wizualka jest mocno niechlujna.

    Wnęka okienna w mojej kuchni jest na wprost drzwi i tuż nad głównym blatem roboczym, więc miejsce dość wyeksponowane. Myślałam o aluminiowej (listwa nadblatowa będzie w kolorze aluminium) lub czarnej albo grafitowej. Pomysł z paskiem jest ciekawy, wtedy mozaika we wnęce byłaby naturalną kontynuacją, a nie dodatkowym elementem od czapy. Tylko czy wtedy białe płytki będą pasować?

  10. #7250

    Domyślnie

    Cytat Napisał magnolia_2 Zobacz post
    Dziękuję Ci za błyskawiczne sugestie. Niestety nie chcę przesuwać ścianki, bo to pomieszczenie "za" ma pełnić wiele funkcji i byłoby wówczas za małe. A najważniejsze to to, że całe pomieszczenie jest przeznaczone tylko na kuchnię i jadalnię. Także tam gdzie wstawiłaś kanapy (koło kominka) może stanąć ten duż stół i wówczas jest możliwość zajęcia szafkami tej ściany na lewo od wykusza.

    Jeszcze raz bardzo dziękuję za zainteresowanie lelik moim problemem i proszę o sugestie także inne osoby
    pewnie żle zrozumiałam Twój opis rozkładu pomieszczeń, poprawiłam i załączam rysunek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary_kuchni5.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	42,2 KB
ID:	159442  

  11. #7251

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Czytałam trzy razy, ale nie jestem pewna czy zrozumiałam. Całe wymierzone pomieszczenie z kominkiem ma być kuchnią? Czy tylko fragment przy wykuszu?
    Dziękuję Ci Elfir za propozycję . Tak, dobrze zrozumiałaś "kuchnią" ma być tylko cześć od strony wykusza, reszta z kominkiem na jadalnie.
    Problem polega jednak na tym, że ta ścianka między kuchnią a pomieszczeniem gospodarczym jest nie do ruszenia, ponieważ za nią ma znajdować się duża szafa na ubrania a pozostałe ściany są zajęte przez inne sprzęty, które muszą się tam znalźć. Ten angielski barek jest bardzo sympatyczny i chętnie zrezygnuję z dodatkowego miejsca do siedzenia w wykuszu. Jeśli kuchnia będzie ładan szkoda się odgradzać od reszty pomieszczenia, chyba że to jest jakiś cel

    Proszę o jeszcze
    Ostatnio edytowane przez magnolia_2 ; 09-01-2013 o 17:14

  12. #7252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie wyobrażam sobie eleganckiej jadalni z kominkiem i z widokiem na gary w zlewie.
    stąd miejsce do codziennych posiłków w wykuszu oraz na eleganckie kolacje przy dużym stole.







  13. #7253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kama_ Zobacz post
    Ech, czyli jestem pionierem? Nie zainspirowało mnie niestety zdjęcie, a jedynie aspekt finansowy.
    Nie lepiej było wybrać po prostu białą okleinę i lakierowane fronty?

    Cytat Napisał Kama_ Zobacz post
    Tylko czy wtedy białe płytki będą pasować?
    Z tego co widziałam plytki sa zupelnie gładkie, neutralne. Chyba będą pasowac do wszystkiego.

  14. #7254

    Domyślnie

    Elfir właśnie tak chciałam zrobić - biała okleina i lakierowane fronty, ale stolarz mocno odradzał, bo różnica materiałów będzie zbyt duża, bo to zepsuje cały efekt, itd i w końcu mąż (który był raczej przeciwnikiem białej kuchni) zadecydował, że lepiej wybrać szare boki i ostatecznie mnie wspólnie przekonali. Niestety, cały czas mi to nie daje spokoju, boję się, że efekt będzie kiepski.

    Co do płytek, miałam na myśli te:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img2287resizeg.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	159625

    ale byłam dzisiaj znowu oglądać i bardzo spodobały mi się takie: (Identiti Gris)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uploadsKerosIdentityidentitygris25x70.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	15,9 KB
ID:	159626

    oraz Karla Bianco mat (ze srebrną poświatą)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uploadsEvakarlakarla-bianco-20x40cm.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	13,4 KB
ID:	159628

    Szczególnie te pierwsze mają fajny, industrialny wygląd, wydaje mi się, że ładnie by współgrały z tymi szarymi bokami. Jak uważasz?

  15. #7255
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Kama, a dlaczego nie zrobisz "przedluzenia" blatu, tak zeby zachodzil na boki szafek

  16. #7256

    Domyślnie

    W sensie, żeby słupki były "z blatu"? Pan stolarz powiedział, że się nie da tak. Oszukuje?

  17. #7257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie wyobrażam sobie eleganckiej jadalni z kominkiem i z widokiem na gary w zlewie.
    stąd miejsce do codziennych posiłków w wykuszu oraz na eleganckie kolacje przy dużym stole.
    Wiem co masz na myśli Zdjęcia są cudne, tylko że u mnie metraż niestety nie ten, może kompromisem byłaby scianka taka wysokość "barkowej" (ok. 120 cm ), tak by nie zasłaniac widoku na chyba całkiem ładny wykusz No i ciągle pozostaje wielkość powierzchni roboczej :/

  18. #7258
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kama_ Zobacz post
    W sensie, żeby słupki były "z blatu"? Pan stolarz powiedział, że się nie da tak. Oszukuje?
    cos takiego mialam na mysli...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blat.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	59,7 KB
ID:	159659Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Blat1.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	33,5 KB
ID:	159660

  19. #7259

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kama_ Zobacz post
    Elfir właśnie tak chciałam zrobić - biała okleina i lakierowane fronty, ale stolarz mocno odradzał, bo różnica materiałów będzie zbyt duża, bo to zepsuje cały efekt, itd i w końcu mąż (który był raczej przeciwnikiem białej kuchni) zadecydował, że lepiej wybrać szare boki i ostatecznie mnie wspólnie przekonali. Niestety, cały czas mi to nie daje spokoju, boję się, że efekt będzie kiepski.
    Myślę, że nie będzie tak źle
    Na potwierdzenie fotka z sieci:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	066_1580_emetrica_04_01_zoom.jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	159718
    Nie tyle widać szare korpusy (bo pewnie są białe), ile długie szare uchwyty. Tak czy inaczej daje to pewne wyobrażenie, jak może wyglądać konstrukcja szaro - biała.
    Nie chcę namawiać do złego , ale dodam Ci odwagi - próbuj, do odważnych świat należy Kuchni białych, podobnych do siebie jak dwie krople wody jest setki, dzięki szarym bokom Twoja ma szansę być inna, może równie ładna i ciekawa
    Ostatnio edytowane przez Kamila_len ; 10-01-2013 o 09:23

  20. #7260

    Domyślnie

    Kamila_len nie wiesz, jaka Ci jestem wdzięczna za dobre słowo Szczególnie, że zadzwoniłam dzisiaj do stolarza, żeby potwierdzić wybór uchwytów i wspomniałam o wątpliwościach co do tych boków, w zamian usłyszałam, że nie ma nawet mowy o ich zmianie, bo płyty są już w pracowni. I wtedy odezwała się we mnie typowa kobieca natura - skoro muszę je mieć, to tym bardziej ich nie chcę Mówiąc jednak poważnie, staram się zachować otwarty umysł, szczególnie że jakkolwiek by ta nowa kuchnia nie wyszła, to i tak będzie w 100% lepsza od obecnej. Pozdrawiam ciepło

Strona 363 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony