dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 444 z 613
Pokaż wyniki od 8.861 do 8.880 z 12250
  1. #8861
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dusiaczek
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    home is where your heart is
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    ależ to fajnie wykombinowałaś - dzięki wielkie

  2. #8862
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ania87wroc

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-002
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich, jestem nową osobą na forum. Przeglądam Wasze wpisy i... po prostu jestem pod wrażeniem!! Nie spodziewałam się, że będę mogła znaleźć tutaj tyle inspiracji i świetnych pomysłów Kupiłam z narzeczonym mieszkanie, jest to spora kawalerka 40m2, mam do urządzenia pokój połączony z kuchnią. Czy mogłabym poprosić Was o jakieś dobre rady? Przyznam się, że jestem zielona a ponadto nie przepadam za ikeą. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

  3. #8863
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moja rada - wrzuć tu jakiś plan wnetrz swojego mieszkania, bo wróżkami nie jesteśmy

  4. #8864
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ania87wroc

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-002
    Posty
    4

    Domyślnie

    Elfir, niestety nie mam teraz takiej możliwości. Mam skromne mieszkanko, po prostu kuchnia połączona z pokojem i chciałabym to jakoś fajnie urządzić. Orientujesz się gdzie można kupić fajne meble? Tak jak pisałam - ikea odpada. Chciałabym mieć pokój odgrodzony od kuchni ladą, może zwykłymi meblami dolnymi? W kuchni standardowo szafki wiszące i te dolne. Po stronie pokoju również standard: telewizor, rozkładany wypoczynek, jakiś duży stół. Co o tym myślisz?

  5. #8865
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    O ile zostawisz odpowiednią ilość miejsca wokół wyspy to ogólne rozmieszczenie "mniej więcej" wydaje się być OK.
    Załącznik 247369
    Serdeczne dzięki za radę
    Martwi mnie tylko czy nie będzie trochę łysa
    ta ściana bez zabudowy?
    Ale jak bym ją zabudował to kosztem wyspy raczej
    A i "trókąt" w kuchni jest dosyć rozległy
    ale mam nadzieje, że wyspa ułatwi pracę

  6. #8866

    Post

    Cytat Napisał jedrek244 Zobacz post
    Serdeczne dzięki za radę
    Martwi mnie tylko czy nie będzie trochę łysa
    ta ściana bez zabudowy?
    Ale jak bym ją zabudował to kosztem wyspy raczej
    A i "trókąt" w kuchni jest dosyć rozległy
    ale mam nadzieje, że wyspa ułatwi pracę

    Nie przesadzaj - odlegości między sprzętami są w sam raz. Produkty wymagające mycia i/lub przeznaczone do dalszej obróbki termicznej wykładasz z lodówki na blat pod oknem, po prawej stronie zlewu (przesunęłabym go bliżej wysokiej zabudowy, może tam gdzie się okno zaczyna). Stamtąd jest dość blisko do płyty. Pustą ścianę można przeznaczyć na galerię obrazów, plakatów lub zdjęć albo jakoś inaczej dekoracyjnie wykończyć.

    2) Układ z szafkami w "U" ma taką zaletę, że okap nie będzie "wciśnięty" na krótkiej ściance po prawej od okna - ja wolę jak ma więcej miejsca, zwłaszcza jeśli chcielibyście urządzić kuchnie w stylu np. klasycznym, angielskim, rustykalnym... Odległości między sprzętami się tochę zwiększyły ale da się z tym żyć. Produkty przeznaczone tylko do mycia wykładasz z lodówki na blat po lewej od zlewu - jeśli będą następnie gotowane albo smażone to po umyciu wyjmujesz je na prawy blat. Wyspy możesz nie robić od razu, najpierw sprawdź jak się będzie pracowało w tej przestrzeni. Potem ewentualnie postaw na próbę np. stół i zobacz czy nie zawadza tak na środku i wtedy decyduj. Albo zakończ ciąg szafek prostopadłym blatem - barkiem ze stołkami lub same szafki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	60,7 KB
ID:	247918

    3) Jest jeszcze taka możliwość, że płytę umieszczasz na wyspie a na ścianie po prawej od wejścia wstawiasz płytkie szafki (może witrynki albo otwarte półki). Niestety po obu stronach płyty są dość małe kawałki blatu - do odstawiania garnków wystarczą ale przykładowe panierowanie już musiałoby się odbywać pod oknem. No i nie każdy lubi okap wyspowy w świetle okna...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	63,8 KB
ID:	247919

    4) Moja kolejna propozycja to odbicie lustrzane wersji 2. Wysoka zabudowa umieszczona przy wejściu co jest korzystne bo czasami wchodzi się do kuchni tylko po coś z lodówki, wchodząc z zakupami masz krótszą drogę do strefy przechowywania - nie trzeba omijać wyspy...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	56,8 KB
ID:	247920

  7. #8867
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    dzieki alicja teraz dopiero mam mętlik
    chyba muszę zrobić jakieś wizualki Twoich
    propozycji zeby lepiej to zobaczyc, kuchnia nie będzie rustykalna
    raczej biała zabudowa dolna szafki drewniane


    pzdr

  8. #8868

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania87wroc Zobacz post
    Elfir, niestety nie mam teraz takiej możliwości. Mam skromne mieszkanko, po prostu kuchnia połączona z pokojem i chciałabym to jakoś fajnie urządzić. Orientujesz się gdzie można kupić fajne meble? Tak jak pisałam - ikea odpada. Chciałabym mieć pokój odgrodzony od kuchni ladą, może zwykłymi meblami dolnymi? W kuchni standardowo szafki wiszące i te dolne. Po stronie pokoju również standard: telewizor, rozkładany wypoczynek, jakiś duży stół. Co o tym myślisz?
    Ja mysle, ze bez planu nawet narysowanego odrecznie nie da rady. Kazdy chce miec podstawowe funkcje pomieszczenia spelnione i zeby bylo ladnie i przytulnie. Ale kazde pomieszczenie jest inne i to co sprawdzi sie u mnie bedzie totalnie niefunkcjonalne u ciebie. Kazdy projekt stawia jakies wyzwanie. Tu jest serio pare osob z glowa i to jaka! Moga pomoc i zrobic projekt taki, ze bedzie ladnie, przytulnie i wygodnie. Ale pomysl tworzy sie na bazie, brak bazy, brak projektu. Moze przynajmniej sprobuj opisac pomieszczenie z wymiarami?

  9. #8869

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Dostałam małą sugestię w wątku łazienkowym, więc mam nadzieję, że i tutaj jakaś "dobra dusza" coś mi podpowie
    Dawno, dawno temu....zobaczyłam lodówkę sharpa w kolorze beżowym (to jest taka delikatna perła) i pomyślałam, że chcę tylko tą i żadną inną.
    Ale....czy ten beż w jakikolwiek sposób wpasuje się w moją kuchnię?
    Nie mam niestety żadnej wizualizacji bo nasz stolarz takowych nie robi. Inspiracją była dla mnie ta kuchnia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zestaw-mebli-kuchennych-paulina-meble-wrzosowa2.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	248141 (meble Wrzosowa)
    u mnie ta ramka będzie lakierowana na szary kolor, podłoga też szara (Paradyż Taranto), jeszcze bardzo zakurzona, ale już coś widać
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0226.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	248142
    blat szary nakrapiany(pieprz z solą), ściany taupe - jak wyjdą , na ścianie jasny szary lacobel (może tutaj coś zmienić?)
    zlew grafit, no i gdzie tu ta beżowa lodówka? Jest też w tym modelu czarna i srebrna.....
    jak myślicie, zupełnie ten beż od czapy czy na zasadzie do tych ciemnych brązowych frontów mogłoby być?
    Pozdrawiam Aneta

  10. #8870
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    architekt_dls

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-231
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania87wroc Zobacz post
    Elfir, niestety nie mam teraz takiej możliwości. Mam skromne mieszkanko, po prostu kuchnia połączona z pokojem i chciałabym to jakoś fajnie urządzić. Orientujesz się gdzie można kupić fajne meble? Tak jak pisałam - ikea odpada. Chciałabym mieć pokój odgrodzony od kuchni ladą, może zwykłymi meblami dolnymi? W kuchni standardowo szafki wiszące i te dolne. Po stronie pokoju również standard: telewizor, rozkładany wypoczynek, jakiś duży stół. Co o tym myślisz?
    ania87wroc, proponuję abyś poprzeglądała dokładnie ten temat, myślę, że znajdziesz jakieś ciekawe rozwiązania. Rozumiem, że teraz masz po prostu jeden duży pokój, na jednym końcu będzie kuchnia, na drugim wolna przestrzeń?

  11. #8871
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    architekt_dls

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-231
    Posty
    30

    Domyślnie

    Ankubek, jak dla mnie ciekawie. Beż jest takim kolorem, że raczej łatwo go dopasować i nie razi po oczach

  12. #8872
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ania87wroc

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-002
    Posty
    4

    Domyślnie

    Już to zrobiłam, widziałam sporo ciekawych rzeczy, teraz potrzebuję jakiś rad. Przede wszystkim co z tymi meblami? Robić na zamówienie czy kupować? Jak kupować, to gdzie? Oczywiście budżet mam ograniczony, więc wolałabym kupić i to w dobrej cenie. Mieszkanie wygląda miej więcej tak jak pisałeś, duży prostokąt, z jednej strony będzie kuchnia, z drugiej pokój, chciałabym to odgrodzić np. jakąś ladą, hmm?
    To mi się podoba, takie łóżko jakby z baldachimem i stolik, fajne http://www.meble.vox.pl/kolekcje-mebli-vox-4-you-by-vox, albo na tej stronie http://www.abra-meble.pl/duzy-pokoj.html, podoba mi się narożnik leon i cały wystoj dookoła niego na drugim obrazku. Taki mam miej więcej gust, ale co dalej ??

  13. #8873
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    architekt_dls

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-231
    Posty
    30

    Domyślnie

    Meble na zamówienie zazwyczaj są droższe, fajnie jest mieć zabudowaną szafę, ale trzeba się liczyć z tym, iż to również generuje koszty. Wiszę, że jesteś niezdecydowana, tutaj*łoże z baldachimem, obok narożnik. Trzeba jakoś upiorządkować wszystko. Napisz jaka interesuje Cię kolorystyka, wzór (albo narożnik, albo łoże ). Pewnie ktoś ci podrzuci wtedy jakieś pomysły.

  14. #8874
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ania87wroc

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-002
    Posty
    4

    Domyślnie

    Wiem, mam bałagan w głowie, to moje pierwsze mieszkanie Dlatego też, szukam wsparcia na forum. Już myślałam o zabudowanej szafie, boje się, że znacznie skróci mi mieszkanie. Poza tym tak jak pisałeś jest dość droga. A co Twoim zdaniem jest lepsze? Łóżko sypialniane, np. takie zabudowane, czy jakiś rozkładany wypoczynek? Będę w tym pokoju przyjmować gości, innego niestety nie ma, a to przemawia na korzyść łóżka, które zawsze można złożyć.

  15. #8875
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    W małym mieszkanku zakupiłabym łóżko na antresoli a pod nim wypoczynek ale mieszkanie nie może być zbyt niskie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stora-rama-ozka-na-antresoli__0159191_PE315629_S4.JPG
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	28,8 KB
ID:	248160

    Edit:
    To nie wątek o sypialniach czy pokojach dziennych więc może lepiej powrócić do kuchni

  16. #8876
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    ania87wroc, najlepiej gdybyś założyła własny, osobny wątek, tak jak to wiele osób czyni, gdy chce urządzić całę swoje mieszkanie.
    Ale i tak, jeśli chcesz pomocy, to nie obejdzie się bez rysunku lub co najmniej dokładnego i jasnego opisu z wymiarami. Rysunek najprościej zrobić odręcznie na kartce, po czym ją zeskanować lub zrobić fotkę i wrzucić na forum. Druga opcja, to zrobienie prostego rysunku w programie Paint (jak masz Windowsa na komputerze, to powinnaś mieć też ten programik).

    Aniu, tutaj zajmujemy się kuchniami, więc podaj proszę wymiary swojego pokoju z kuchnią, bo tylko wówczas będziemy mogły/mogli coś poradzić.
    Napisz też, gdzie masz okna a gdzie drzwi i jakie odległości są od nich do narożników pomieszczenia, a także pomiędzy nimi. Gdzie masz podłączenia wody i kanalizacji, gdzie kominy wentylacyjne itp.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  17. #8877
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar water-sprite
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Radom
    Posty
    251

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    6) Płyta przeniesiona na stronę zlewu. Szafki stojące normalnej głębokości, wiszące jak najpłytsze, sięgające do około połowy długości blatu, okap wbudowany. Pod podciągiem - dostawiona ścianka, żeby zakryć bok szafki wiszącej i blat-barek ok.40cm głebokości. Po prawej od wejścia konstrukcja z lodówką i piekarnikiem w słupku odsuniętymi od ściany o ok. 35cm i zabudowanym schowkiem-spiżarką. Mam nadzieje, że widać o co chodzi na rysunku. Przy drzwiach może stanąć barek na kółkach.
    Załącznik 247464

    Załącznik 247465

    Załącznik 247466

    Załącznik 247467

    Załącznik 247468
    alicyja, dopiero teram mam czas wszystkiemu dobrze się przyjrzeć. Wysoka zabudowę zrobiłaś na głębokość 80 cm? Czy chodziło o zwężenie kuchni, czy o zrealizowanie mojego pomysłu. Szczerze mówiąc nie wygląda to dobrze, standardowe 60-ki wyglądałyby lepiej. Ewentualnie cały blat na przeciwległej ścianie 80 cm? Nie chcę wyjść na niereformowalną z tym blatem, ale zawsze mam obstawione przy ścianach czajnik, toster, jakaś miska z owocami i miejsca brakuje

    Decyzja moja na dzień dzisiejszy to jeśli uda się przedłużyć kabel trójfazowy (czy jak to się zwie), to wybieram układ 6 lekko poprawiony.
    Jeśli wyżej wymieniony kabel będzie za krótki to wygrywa propozycja nr 5.

    Jak się pewnie domyślacie temat kuchni powróci w fazie wykończeniówki, ale mam nadzieję, że będzie to tylko kwestia kolorów i materiałów.
    Wielkie dzięki
    Ostatnio edytowane przez water-sprite ; 13-03-2014 o 12:55 Powód: l

  18. #8878
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ladybird76
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-707
    Dzielnica
    Ruda Śląska
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Ankubek a drzwi jaka firma?

  19. #8879

    Domyślnie

    Cytat Napisał water-sprite Zobacz post
    Wysoka zabudowę zrobiłaś na głębokość 80 cm? Czy chodziło o zwężenie kuchni, czy o zrealizowanie mojego pomysłu.
    Chodziło mi o przybliżenie lodówki do blatu ze zlewem, żeby nie była 150cm od niego. Wysoka zabudowa ma głębokość ok. 95cm.

    zawsze mam obstawione przy ścianach czajnik, toster, jakaś miska z owocami i miejsca brakuje
    W wersji 6 masz ok. 4 metry blatu, minus płyta i zlew - ile miałaś dotychczas?

    Decyzja moja na dzień dzisiejszy to jeśli uda się przedłużyć kabel trójfazowy (czy jak to się zwie),
    Niech Ci jakiś głupi kabel nie dyktuje jak masz urządzic kuchnię

    to wybieram układ 6 lekko poprawiony.
    Nie myśl sobie, że ja Ci żałuję tego blatu 80cm Nie wiem tylko na jaki okap się zdecydujesz w takim przypadku. Zwykły zamontowany przy ścianie nie będzie tak całkiem nad płytą, wyspowy nad płytą może trochę dziwnie wyglądać... Chyba, że skośny przy ścianie... Ale ok, wierzę, że sobie poradzisz i już nie truję
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6-poprawione-A.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	33,6 KB
ID:	248221 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6-poprawione-B.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	35,2 KB
ID:	248222 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6-poprawione-C.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	36,1 KB
ID:	248223

  20. #8880
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar water-sprite
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Radom
    Posty
    251

    Domyślnie

    95 cm? Byłaś dla mnie zbyt hojna
    Teraz mam blat w trzech kawałkach po 100-120 cm każdy.
    Myślę o okapie zabudowanym w szafce, taki wysuwany. Jakoś nie lubię patrzeć na te kominowe i inne. Owszem niektóre mogą być ozdobą kuchni, ale ich cena...
    Sama się sobie dziwię jaką jestem marudą. dajesz mi tyle gotowych rozwiązań, a ja ciągle wymyślam. To wszytko przez to, że nie lubię tej kuchni, nie umiem sobie siebie tam wyobrazić. Gdyby była szersza, albo nawet węższa
    Byłam lekko niepoczytalna kiedy wybierałam projekt domu, teraz mam za swoje.

    alicyja , w jakim programie robisz wizki?

Strona 444 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony