dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 464 z 613
Pokaż wyniki od 9.261 do 9.280 z 12250
  1. #9261

    Domyślnie

    HelaDziobak ,niewiem jak dalej wygląda salon ale może da się przedłużyć zabudowę i umieścić słupki dalej (zlew można dać w narożniku)


  2. #9262
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    judi00

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Myślenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    28

    Post

    Witam wszystkich ) Bardzo się cieszę że trafiłam na to forum. Przeglądałam z zapałem wasze kuchnie i zmagania z ustawieniem ogólnym kuchni. Brawo za pomysły, jestem nimi zachwycona. Zwłaszcza że zdarzały się naprawdę "trudne" przypadki. Dlatego też liczę na waszą pomoc i spojrzenie "świeżym" okiem . Wydaje się że wykończenie własnego domu to przyjemność,.. a to strasznie trudne...już pewne rzeczy bym zmieniła.... ale nie miałam konsultacji. Liczę że teraz z waszą pomocą je wyeliminuję.
    1.Podstawowe dane : Kuchnia jest w rozmiarze 4.04 x 4.80 . Duża kuchnia ..ale nie umiem sobie w niej poradzić + dwa okna. Zlew pod oknem ..na środku aby można było otwierać okno. Obok zmywarka. Duża lodówka side by side. - pytanie czy nad lodówką też zrobić szafeczkę ?
    Jestem wysoka 170 - więc mi nie będzie przeszkadzać.
    2. Stół - wychodzi jakoś beznadziejnie z krzesłami - może lepsza ławeczka taka pikowana ?
    3. Płytki mam już położone storm GRAFIT. średnie szare.
    4.W mojej wizualizacji nie ma zabudowanej mikrofalówki ani piekarnika a chciałabym to mieć w słupku (w programie nie było takiej opcji)
    5. Fronty NIE JAK W MOJEJ ARANŻACJI - tylko fornir drewniany.. Jak na jednym z moich zdjęć płytki grafitowe+ drewnopodobny fornir . Jak płytki mam maziate to fornir chyba z gładszą strukturą - aby nie zeszpecić.
    Proszę pomóżcie mi aby ta kuchnia miała RĘCE I NOGI
    Dziękuję serdecznie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	9,0 KB
ID:	258085   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	12,3 KB
ID:	258086   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	15,6 KB
ID:	258087   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	14,9 KB
ID:	258088   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fornir OLIWKA CORDOBA OLC X27 HP.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	20,4 KB
ID:	258089  


  3. #9263
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    judi00

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Myślenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    28

    Domyślnie

    dołączam jeszcze szkic pomieszczenia .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	judi00.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	14,2 KB
ID:	258094  

  4. #9264
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    judi00
    Wstaw wysoką zabudowę na ścianę z drzwiami, pierwsza od zlewu lodówka dalej inne szafki. A pod oknem tylko blat.
    Czy na półwyspie musi być to podwyższenie? Zdecydowanie zrobiłabym blat na jednym poziomie, będziesz maiła dużo miejsca wokół płyty.
    Stół z krzesłami z jednej strony rzeczywiście wygląda nie bardzo. Jestem za ławeczką nawet narożną, pikowana ze schowkiem pod siedziskiem a z drugiej strony można wtedy dać jakieś fajne stołki takie które można wsunąć pod stół.

  5. #9265
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał szarobiały Zobacz post
    [...]
    2. Między wysokim słupkiem a oknem będzie mały stolik, bądź jeszcze jeden słupek.
    3. W którym miejscu najkorzystniej rozpocząć wysokie słupki (zawężają przejście do jadalni)?
    Trochę mało tam miejsca na stolik wydaje mi się i trochę dziwnie wyglądać będzie moim zdaniem. Może trzeba troszkę pokombinować i wymyślić inny układ kuchni.
    Jeśli zostanie ci 120cm na przejście to będzie ok

    Edit:
    Może daj wysoką zabudowę na ścianie z drzwiami (hehe mam te-że-we). Zlew tak jak jest a na drugiej ścianie z oknem płyta a dalej można by się wtedy pokusić o taki blat bez szafek skoro potrzebujesz czegoś w rodzaju stołu
    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 04-05-2014 o 12:59

  6. #9266

    Domyślnie

    Dziękuję Doriko. Niestety płyty nie mogę przesunąć, bo tam gdzie jest ma najkorzystniejszy dostęp do komina (odprowadzenie pochłaniacza). Co do stolika to nie musi być, aczkolwiek mając trochę miejsca pod oknem jakiś kawałek blatu i ze dwa taborety by się przydały. Wysoką zabudowę mogę przesunąć w stronę jadalni bez problemu. Zostaje mi 120 cm na przejście. Rozumiem, że to minimalna szerokość, ale tylko tyle da się wygospodarować. Pozdrawiam.

  7. #9267

    Domyślnie

    Kinka, też już o tym myślałam, ale chciała bym jednak zmieścić wszystko w kuchni aby nie wystwalo już nic na jadalnie. Zrobiłam sobie szkic i prawdopodobnie dam słupek w zabudowie jak pierwszy od wejścia, będzie to trochę zamykało wejście do kuchni od strony korytarza a w projekcie było całkiem zabudowane, ale nie chciałam być zmuszona do wchodzenia do kuchni przez salon i jadalnie.

  8. #9268

  9. #9269

    Domyślnie

    Na jakiej wysokości jest okno po lewej.........?
    Może tak:


  10. #9270

    Domyślnie

    A macie jakieś doświadczenie z meblami kuchennymi bodzio lub forte?
    Wiem że to niska półka i napewno jakość gorsza niż drewniane mebelki, ale czy są w miare ok? Chcielibyśmy tylko wziąć oddzielnie blat w całości, aby nie było łączeń

  11. #9271

    Domyślnie

    Szarobiały,trochę dziwny ten układ i ta przerwa koło okna,może da się chociaż przenieś płytę na ścianę obok:


  12. #9272
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał HelaDziobak Zobacz post
    A macie jakieś doświadczenie z meblami kuchennymi bodzio lub forte?
    Wiem że to niska półka i na pewno jakość gorsza niż drewniane mebelki, ale czy są w miare ok? Chcielibyśmy tylko wziąć oddzielnie blat w całości, aby nie było łączeń
    Mebli tych producentów nie znam więc nie pomogę.
    Z drewnianymi meblami kuchennymi to się nie spotkałam, czasem fronty ale ja po wysokich półkach nie patrzę więc nie wiem może tam. W tej chwili większość mebli nawet tych "drogich" to płyta meblowa tylko wszystko zależy od grubości i jakości tej płyty a także akcesoriów tj. zawiasów,prowadnic itd..
    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 04-05-2014 o 15:24

  13. #9273
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    judi00

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Myślenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    28

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za ratunek
    DORIKO Bardzo dobry pomysł z tymi ławkami. podoba mi się Przepraszam że dopiero teraz odpisuje. Broniłam się przed lodówką w tamtym miejscu ponieważ chciałam mieć blat obok.. . Drugim argumentem było usytuowanie tej ściany - może ja tylko to wyolbrzymiam . Kuchnia jest od strony południowej i przez to okno znad zlewu świeci słońce wprost na miejsce gdzie stałaby lodówka i stad moje obawy iż w lato - kiedy jest najbardziej potrzebna nie pracowałaby efektywnie. Głupie to ?

  14. #9274
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    judi00

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Myślenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    28

    Domyślnie

    KINKA
    Okno jest na wysokości 92 cm .+ parapet 4 cm ..czyli 96 licząc od płytek. Wystarczy na odpowiednią wysokość blatu. Tak mi się wydaje.
    Piękny projekt. Stół lepiej wygląda. Na miejscu piekarnika i micro jest lodówka jak widzę. A gdzie tamten sprzęt gdzie powędrował ? Nie wiem czy teraz nie jest za mało miejsca w szafkach ?

  15. #9275
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    judi00

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Myślenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    28

    Domyślnie

    Czytając sugestię DORIKO wniosłam poprawki . Dziękuje za sugestię odnośnie wyspy - zdecydowanie lepiej jak jest na jednym poziomie. Oto wyniki :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	17,9 KB
ID:	258152
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	258153
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	po sug1.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	17,4 KB
ID:	258154

    ??

  16. #9276
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    judi00

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Myślenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    28

    Domyślnie

    odnośnie stołu ..chyba lepsza wersja 3 i 4 ..jakoś tak mniej masywnie się robi ? niewiem ..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stol 1.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	16,8 KB
ID:	258155
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stol2.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	17,1 KB
ID:	258156
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stol3.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	15,9 KB
ID:	258157
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stol4.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	15,3 KB
ID:	258158
    Ostatnio edytowane przez judi00 ; 04-05-2014 o 16:44 Powód: zdjęcia się pomieszały

  17. #9277

    Domyślnie

    Kinka dziękuję bardzo za podpowiedz. Niestety nie mogę przenieść ani płyty, ani zlewu. Mogę przesunąć zlew trochę w prawo i wtedy pod lewym oknem zrobić niskie szafki i dalej słupki. Pozdrawiam serdecznie.
    Ostatnio edytowane przez szarobiały ; 04-05-2014 o 17:09

  18. #9278

    Domyślnie

    Cytat Napisał judi00 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stol3.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	15,9 KB
ID:	258157
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stol4.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	15,3 KB
ID:	258158
    Ja mysle ze to jest to i odnosnie szafek i odnosnie stolu.
    PS. Wyszlo tak jak u mnie hihi

  19. #9279
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    judi00

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Myślenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    28

    Domyślnie

    Nie jest ta ściana zbyt masywna ? Jak sądzisz ? To w takim razie gdzie piekarnik i microfala ? jJak dam między lodówką a zlewem - to nie będę miała gdzie wykładać naczyń ze zmywarki. Jak dam z drugiej strony to będę się musiała po każdą szklankę schylać ?
    Ta ściana za wyspą jest teraz taka "goła " .
    Wyszło tak jak u Ciebie - masz może foto ?

  20. #9280

    Domyślnie

    Nie mam koncowej wizualizacji (z powodu niestandardowych wymiarow szafek jakie bede musiala zrobic nie dalo rady jej zrobic w programie IKEA, a dziewczyn juz nie chcialam meczyc bo i tak pomogly szalenie).
    U mnie nadal dumamy nad szafkami przy oknie. Decyzja nie podjeta.Plyta bedze na pewno na wyspie a zlew na przeciwko plyty(nie pod oknem). Jeszcze wyspa bedzie szersza, jakies 110cm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okap.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	45,5 KB
ID:	258163Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wisząceprzyoknie-A.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	48,7 KB
ID:	258164Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wisząceprzyoknie-B.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	41,6 KB
ID:	258165
    Mi osobiscie bardzo podoba sie taka duza zabudowana sciana. Naczynia ze zmywarki mozesz umiescic w pierwszej szafce, tej opartej o blat. Albo mikrofalowke i piekarnik umiescic na tej samej wysokosci. Np mikrofala w tej pierwszej szafce i obok w drugiej piekarnik. Mozesz rowniez przesunac lodowke o jeden slupek dalej. Albo zostawic lodowke jak jest i dac piekarnik z mikrofala za lodowka. Wydaje mi sie, ze tu jest naprawde duzo mozliwosci.

    Co do lysej sciany. Mozesz sie zastanowic nad szafkami wiszacymi tak jak u mnie, choc dziewczyny niekoniecznie byly do tego przekonane. Mozesz powiesic jakies poleczki, ktore zagospodaruja ta pusta przestrzen. Ja sie zastanawiam czy w razie gdybym sie na szafki wiszace nie zdecydowala to nie byloby dobrze na tej sciane powiesic jakis np obraz, zdjecie. Cos duzego na cala sciane. np cos tak jak na tym zdjeciu(u mnie lustro odpada bo pewnie w polaczeniu ze zlewem bylaby tragedia plus kuchnia z salonem jest wystarczajaco dluga i nie chce optycznie powiekszac pomieszczenia).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lustro-w-kuchni.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	10,8 KB
ID:	258173
    Jesli znajde cos co bedzie wspolgralo z salonem to chetnie sie na to zdecyduje
    Ostatnio edytowane przez kamilaa ; 04-05-2014 o 17:54

Strona 464 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony