dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 495 z 613
Pokaż wyniki od 9.881 do 9.900 z 12250
  1. #9881

    Domyślnie

    Jestem wlasnie tuz przed zamowieniem mebli kuchennych. Mam wstepna wizualizacje ale nie jestem do konca przekonana. Myslelismy o dolnych frontach fornirowanych w kolorze debu, gornych frontach bialych oraz polwyspie pokrytym blatem z klejonego debu. Caly problem polega na tym, ze osoba, ktora bedzie robila nam kuchnnie powiedziala, ze nie jest w stanie dobrac forniru na fronty tak zeby spasowac z blatem na polwyspie wiec musimy szybko wymyslic cos innego. Mozna by bylo zrobic cala kuchnie biala ale nie jestem do konca przekonana. Bardzo bylabym wdzieczna o rady i sugestie dotyczce tej kuchni i nawet calego pomieszczenia Lodowka napewno bedzie typu side by side, myslalam tez zeby zostawic pusta przestrzen wokol okapu a na sciane dac szklo. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1598461_568395166568421_1600134102_n.jpg
Wyświetleń:	271
Rozmiar:	44,4 KB
ID:	273101Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1608667_571643736243564_354301306_n.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	65,3 KB
ID:	273102Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1615161_573849662689638_770483294_n.jpg
Wyświetleń:	356
Rozmiar:	66,3 KB
ID:	273103Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1082647_576693599071911_1778601674_n.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	67,3 KB
ID:	273104

  2. #9882

    Domyślnie

    misq,
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k1.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	42,1 KB
ID:	273117 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k2.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	42,6 KB
ID:	273119 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k3.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	40,9 KB
ID:	273120
    Dla siebie wybrałabym chyba wersję 2.

  3. #9883

    Domyślnie

    Do mnie przemawia najbardziej opcja nr 3, jakas taka najbardziej '' poukladana'' sie wydaje

  4. #9884

    Domyślnie

    Ja skłaniałabym się przy wersji numer 2, wydaje się najbardziej przestrzenna, moim zdaniem będzie najwięcej miejsca.



    ja jestem w trakcie urządzania małej kuchni w literze L i chciałam się Was zapytać co myślicie o słupku ZMYWARKA- PIEKARNIK- MIKROFALA. Znalazłam skrajne opinie na ten temat- wolno piekarnik nad zmywarką, nie wolno piekarnika nad zmywarką i nie wiem w co wierzyć. Dodatkowo będzie to przy samej ścianie w rogu kuchni, czy to duży problem? jasne, że lepiej aby piekarnik był na środku tak aby można było się do niego dostać z każdej strony jednak nie mam takich możliwości.

    Proszę o Wasze opinie

  5. #9885

    Domyślnie

    ile ludzi tyle gustów, 2

  6. #9886

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    misq,
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k1.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	42,1 KB
ID:	273117 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k2.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	42,6 KB
ID:	273119 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k3.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	40,9 KB
ID:	273120
    Dla siebie wybrałabym chyba wersję 2.
    Dziękujemy bardzo za pomoc. Po przemyśleniu tych trzech koncepcji mamy takie wnioski:
    - Nr 1 wyszedł bardzo fajnie, jedyne co byśmy zmienili to wysoka zabudowa naprzeciw wejścia - wstawilibyśmy tam coś ładnego - może drewniany kredens albo otwarte półki
    - Nr 2 jest równie ciekawe - z tym, że na pewno stół byłby prostokątny. Poza tym świetne oddzielenie strefy ze stołem od reszty kuchni - swobodnie można przyjmować tam "szybkie" wizyty No i widok z salonu na kuchnię też byłby ciekawy. Jedyna rzecz jaka doskwiera, że musielibyśmy zrezygnować ze spiżarki (a w sumie to była jedna z ważniejszych rzeczy jakie zakładaliśmy projektując dom)
    - Nr 3 chyba nam najmniej pasuje - nie chcemy dzielić kuchni na dodatkowe przestrzenie meblami, poza tym z małymi dziećmi może to być trochę niewygodne - fajnie mieć dziecko siedzące przy stole "pod ręką" podczas gdy można coś zrobić. Poza tym strefa przechowywania jest trochę za bardzo oddalona od zlewu/kuchenki

    Wybierzemy pomiędzy 1 i 2

    Raz jeszcze - dzięki wielkie!

  7. #9887

    Domyślnie

    Cytat Napisał misq Zobacz post
    Dziękujemy bardzo za pomoc. Po przemyśleniu tych trzech koncepcji mamy takie wnioski:
    - Nr 1 wyszedł bardzo fajnie, jedyne co byśmy zmienili to wysoka zabudowa naprzeciw wejścia - wstawilibyśmy tam coś ładnego - może drewniany kredens albo otwarte półki
    A gdzie lodówka i ewentualnie piekarnik w słupku? Specjalnie narysowałam wysoką zabudowę na wprost wejścia a dość daleko od okien, żeby nie zabierała światła dziennego. Jeśli lodówkę planujecie zabudowaną to nie wiem dlaczego widok na wysoką zabudowę miałby być nieładny... Inna sprawa byłaby z paskudą-sbs ale nie widzę potrzeby instalowania takiego kolosa - dodatkowe urządzenia chłodzące można postawić w spiżarce.

    - Nr 2 jest równie ciekawe - z tym, że na pewno stół byłby prostokątny.
    W tej wersji zaplanowałam na ścianie na wprost wejścia płytkie witryny i dlatego stól narysowałam okrągły ale może być i prostokątny przystawiony do ściany a nad nim półki.

    Jedyna rzecz jaka doskwiera, że musielibyśmy zrezygnować ze spiżarki (a w sumie to była jedna z ważniejszych rzeczy jakie zakładaliśmy projektując dom)
    To co miało być w spiżarce zmieści się w wysokiej zabudowie na całą ścianę.

    - Nr 3 chyba nam najmniej pasuje - nie chcemy dzielić kuchni na dodatkowe przestrzenie meblami, poza tym z małymi dziećmi może to być trochę niewygodne - fajnie mieć dziecko siedzące przy stole "pod ręką" podczas gdy można coś zrobić.
    Nie rozumiem - dziecko siedzące przy stole po drugiej stronie pólwyspu nie będzie "pod ręką"?Na pewno będzie na widoku i raczej nie będzie się kręcić pod nogami jak powiesz, że ma zakaz wstępu za półwysep Dla tego długiego pomieszczenia podzielenie w poprzek byłoby korzystne ale lepiej jakby wejście do kuchni było bliżej części "roboczej" - ale pewnie teraz wejście jest tak zaplanowane, żeby było bliżej wejścia do domu.

    Poza tym strefa przechowywania jest trochę za bardzo oddalona od zlewu/kuchenki
    Spiżarka w wersji 1 jest w jednej części kuchni a blat w drugiej połowie - wychodzi na to samo. Zresztą przechowywanie to nie tylko spiżarka i wysoka zabudowa - a od czego są dolne szafki pod blatem? Ale wcale nie upieram się, że ta wersja jest super hiper

    Jeśli dobrze pamiętam z wątku łazienkowego to można wprowadzić jakieś zmiany do projektu domu - zastanówcie się nad przesunięciem jednego okna tak, żeby było na wprost wejścia. Drugie okno też odsunięte od rogu, na środku krótszej ściany. I wtedy wersja 2 ze stołem pod oknem. Albo stół przy ścianie wiatrołapu(?) i wejście do kuchni trochę odsunięte, żeby stól nie "wystawał".
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k2-b.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	273276
    Nie wiem jaki jest uklad salonu ale jeśli np. z sofy będzie widoczny jednocześnie stół w salonie i stół w kuchni to niezbyt korzystnie - efekt jak w restauracji i raczej nie podwójnie "reprezentacyjny"

    Cytat Napisał CookieCookie Zobacz post
    ja jestem w trakcie urządzania małej kuchni w literze L i chciałam się Was zapytać co myślicie o słupku ZMYWARKA- PIEKARNIK- MIKROFALA. Znalazłam skrajne opinie na ten temat- wolno piekarnik nad zmywarką, nie wolno piekarnika nad zmywarką i nie wiem w co wierzyć. Dodatkowo będzie to przy samej ścianie w rogu kuchni, czy to duży problem? jasne, że lepiej aby piekarnik był na środku tak aby można było się do niego dostać z każdej strony jednak nie mam takich możliwości.

    Proszę o Wasze opinie
    Dostęp do piekarnika powinien być głównie od przodu i może trochę z boku a to powinno być możłiwe ze słupkiem przy ścianie. Zresztą ja to jestem przyzwyczajona do sięgania do piekarnika wyłącznie z boku Gdybym miała mieć obok siebie słupek i lodówkę to zdecydowanie przy ścianie stałby piekarnik a lodówka przy blacie ale nie wiem jaki u Ciebie jest układ - może lodówka jest na drugim końcu szafek? Co do zmywarki to nie wiem czy może być pod piekarnikiem - a nie ma miejsca na nią gdzie indziej?

  8. #9888

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adka_ Zobacz post
    prosze o pomoc, układ kuchni dosc nieciekawy, zaznaczylam tez media( z gazu ewentualnie mozna zrezygnowac), nie mam pomyslu jak zaprojektowac kuchnie...
    jest i propozycja..


    lodowka bedzie na ścianie miedzy drzwiami a wejsciem

    Ostatnio edytowane przez Adka_ ; 07-08-2014 o 17:13

  9. #9889

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adka_ Zobacz post
    jest i propozycja..
    Chaos w szafkach wiszących. Narożna - pionowy front(na dodatek po skosie), pozostałe szafki poziome. Pełne fronty i szklane, o różnej szerokości - od małych "piczek"przy narożnej, przez średnie po prawej stronie okapu do szerokich nad zlewem. Różna wysokość - szafka z okapem wyżej od pozostałych, szafki nad płytą niższe o jeden rządek od tych nad zlewem. Brakuje jeszcze otwartych półek żeby dopełnić wrażenia bałaganu
    Piekarnik pod płytę, wisząca szafka narożna jak się da to z łamanym frontem, pionowe szafki nad zlewem(np.witryny) a nad płytą moga być poziome o ile w trzech rządkach będa miały taką wysokość jak pionowe. Albo:

    1)Piekarnik przy lodówce po lewej stronie kuchni - z dwojga złego wolę taki układ jeśli piekarnik ma być w słupku a lodówka wolnostojąca. Dodatkowo blat na całą szerokość krótszej ściany poszerzy optycznie pomieszczenie. Lepiej byłoby nie wieszać szafek nad blatem ze zlewem, co najwyżej jakaś płytka półka albo dwie- nad lodówką i nad kaloryferem mogą wisieć płytkie szafki i wtedy masz dwie krótsze ściany bardziej zabudowane co też korzystnie wpływa na proporcje kuchni.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1A.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	45,8 KB
ID:	273635 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1B.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	33,5 KB
ID:	273636 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1C.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	35,3 KB
ID:	273637 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1D.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	33,0 KB
ID:	273638

  10. #9890

    Domyślnie

    hmmm masz racje, nie będzie żadnych witryn( fronty to wogole osobna sprawa, tu tylko poglądowo), okap będzie skośny, lodówka z piekarnikiem nie może byc bo nie ma tyle miejsca( od ściany do kaloryfera jest 85cm a zmiana kaloryfera nie wchodzi w gre), po jednej stronie ( tam gdzie plyta) meble nie mogą być do sufitu gdyż idzie tam rura z gazem...nie mogę zmieniać usytuowania mediów , mogę tylko trochę przesunąć płytę w prawo...

    a moze cos jak tutaj?
    http://waszewnetrza.leroymerlin.pl/d...27,266211.html
    Ostatnio edytowane przez Adka_ ; 07-08-2014 o 16:51

  11. #9891
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar creedka
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam,

    to mój pierwszy post na forum, do tej pory czytałam godzinami jednak teraz potrzebuję pomocy w projekcie kuchni.

    Projekt wykonałam samodzielnie i sama nie wiem czy dobrze wszystko rozplanowałam.

    Na ścianie A znajduje się wejście, natomiast na ścianie B jest spiżarnia. Zlew pod oknem, czytałam jakie są wady takiego rozwiązania jednak myślę że odpowiednia wysokość okna powinna zminimalizować chlapanie na szybę a po 2 będzie zmywarka więc tego zmywanie nie będzie tak dużo.

    Zastanawiam się czy istnieje jakiś sposób na zagospodarowanie tych wolnych miejsc przy ściętym rogu? Myślę że miejsca nie będzie brakować i ewentualnie mogę się pogodzić ze stratą tych kilkunastu cm

    Kolejny błąd to zapewne płyta indukcyjna pod oknem ale może coś się z tym zrobi, może okno się przesunie (jesteśmy obecnie na etapie fundamentów więc jeszcze dużo można zmienić) Może okno dać ok 20 cm nad płytą i wtedy będzie ok.

    A może ktoś ma jakiś inny pomysł na tą kuchnię?




    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	273722Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia2.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	273723Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia3.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	273724Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia4 kopia.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	50,4 KB
ID:	273725

  12. #9892
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Przesunięcie lub zmiane wymiarów okna należy poważnie przemyśleć, gdyż można w ten sposób "zniszczyć" wizualnie elewację.
    Płyta kuchenna pod oknem to nienajlepszy pomysł. Poza pryskaniem tłuszczu podczas smażenia, co brudzi szybę, należy też pamietać, że w kuchni przydałby sie takze pochłaniacz lub okap z wyciągiem
    Ile masz odległości od okna do ściany z wejściem do spiżarki? Może tam by sią zmieściła lodówka, a płytę (+ okap/pochłaniacz) przenieść bliżej słupka z piekarnikiem i mikrofalą...
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  13. #9893
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar creedka
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wg planu okno idzie to samej ściany, oto projekt: http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Montana/
    Masz racje że zmiana okna może wyjść na niekorzyść, o tym nie pomyślałam.

    Chyba że zasugeruję się projektem i dam płytę między lodówką a narożnym zlewem? A na cały obszar pod oknem dam blat i to będzie taki większy obszar roboczy. Tylko że wtedy nie ma zachowanej zasady trójkąta roboczego. Jak wybierałam projekt ta kuchnia wydawała mi się taka prosta i niewymagająca a teraz to już sama nie wiem jak będzie najwygodniej.

    Jeszcze jeden wariant to zlew w miejscu płyty (wg projektu) a na rogu płyta (kolejność zachowana ale wtedy będzie problem z okapem)

  14. #9894

    Smile Aranżacja salonu z kuchnią

    Witajcie!
    To mój pierwszy post na forum, mam nadzieję że piszę w dobrym miejscu
    Zwracam się z prośbą o pomoc w aranżacji kuchni i salonu, to nasze pierwsze mieszkanie więc dopiero zaczynamy zabawę w projektowanie, a niestety wyobraźnia przestrzenna nie jest naszą dobrą stroną
    Całe mieszkanie ma 56m2. Dużym atutem jest wysokość mieszkania bo ma 2,7m. W założeniu dewelopera kuchnia miała być oddzielenie, ale my chcemy zrobić tam oddzielny pokój a aneks kuchenny przenieść do salonu.
    Problemem jest dla nas zaprojektowanie go tak aby było funkcjonalnie i ładnie. Chcielibyśmy w kuchni zmieścić jak najwięcej szafek, postawić rozkładany stół z krzesłami i być może krótki barek; a w salonie koniecznie wygodny narożnik. Fajnie byłoby choć wizualnie oddzielić część kuchenną od części wypoczynkowej. Jedyne co potrafimy sami wymyślić to kuchnia wzdłuż ściany przy wejściu, na środku stół a dalej w prawym rogu narożnik. Mam nadzieję jednak, że z tego pokoju da się uzyskać coś ciekawszego.
    Za każdą pomoc i wskazówki byłabym bardzo wdzięczna!
    Pozdrawiam,
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut + wymiary.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	33,7 KB
ID:	273818

  15. #9895

    Domyślnie

    Hej,
    załączam poniżej mój projekt aneksu.
    Jak Wam się on widzi? Co według Was powinnam zmienić?


  16. #9896
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Florka08 Zobacz post
    Hej,
    załączam poniżej mój projekt aneksu.
    Jak Wam się on widzi? Co według Was powinnam zmienić?

    Bardzo ładny. Czepiłąbym się tylko drobiazgów:
    - zamiast odstającego poza ścinę parapetu, "spłynęłabym" go po ścianie aż do zlewu (parapet oczywiście taki sam jak blat)
    - bateria zlewozmywakowa z niższą wylewką, aby można było otworzyć okno
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  17. #9897
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    ola_aleksandra, a może szafki kuchenne na ścianie kuchenno-salonowej (3,7m)? Będzie bliżej do instalacji wod-can, bo wystarczy przekuć się przez ścianę.
    Stół i wypoczynek zostają wtedy tak jak na projekcie.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  18. #9898

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za opinie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Bardzo ładny. Czepiłąbym się tylko drobiazgów:
    - zamiast odstającego poza ścinę parapetu, "spłynęłabym" go po ścianie aż do zlewu (parapet oczywiście taki sam jak blat)
    - bateria zlewozmywakowa z niższą wylewką, aby można było otworzyć okno
    Niestety parapet od dewelopera wpada w odcienie brązu. Zupełnie nie wiem jak wyglądałaby jego wymiana. Trzeba całe okno wyjmować?
    Bo faktycznie wizualnie o wiele lepiej wyglądałby ten sam materiał.


    Cytat Napisał duś Zobacz post
    ja bym zrobiła srebrny zlew ze srebrną wlewką, ale poza tym - bardzo zgrabny projekt niedużej przestrzeni.
    Rzeczywiście, kolor zlewu to pozostałość po starym projekcie, w którym kuchnia miała czarny blat. Będzie szary


    A baterię zlewozmywakową kupić chromowaną czy szary mat? Co się lepiej sprawdza w użyciu i co lepiej będzie wyglądać?
    I co położyć na podłogę? Takie płytki mogą zostać?
    Aneks połączony jest i z holem i salonem. Całość mieszkania w szarościach i bieli z kolorem w dodatkach.
    Wiele osób stosuje do takiej kolorystyki jasne drewno. Jednak zupelnie nie umiem dobrać koloru paneli i koloru płytek do siebie .

  19. #9899
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał creedka Zobacz post
    Wg planu okno idzie to samej ściany, oto projekt: http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Montana/
    Masz racje że zmiana okna może wyjść na niekorzyść, o tym nie pomyślałam.

    Chyba że zasugeruję się projektem i dam płytę między lodówką a narożnym zlewem? A na cały obszar pod oknem dam blat i to będzie taki większy obszar roboczy. Tylko że wtedy nie ma zachowanej zasady trójkąta roboczego. Jak wybierałam projekt ta kuchnia wydawała mi się taka prosta i niewymagająca a teraz to już sama nie wiem jak będzie najwygodniej.

    Jeszcze jeden wariant to zlew w miejscu płyty (wg projektu) a na rogu płyta (kolejność zachowana ale wtedy będzie problem z okapem)
    Można też zlikwidować te narożne okienko.

    EDIT:
    Właśnie znalazłam fotkę amerykańskiej kuchni, gdzie kuchenka jest pod oknem, a okap nad nim:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchenka pod oknem.jpg
Wyświetleń:	174
Rozmiar:	46,1 KB
ID:	274416
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 11-08-2014 o 17:31
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  20. #9900
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał Florka08 Zobacz post
    Dzięki dziewczyny za opinie


    Niestety parapet od dewelopera wpada w odcienie brązu. Zupełnie nie wiem jak wyglądałaby jego wymiana. Trzeba całe okno wyjmować?
    Bo faktycznie wizualnie o wiele lepiej wyglądałby ten sam materiał.
    [...]
    Całego okna nie trzeba, wyjmuje się tylko parapet. Trochę bałaganu się zrobi ale póki nie wykończone ściany to nie ma tragedii.

Strona 495 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony