dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 536 z 613
Pokaż wyniki od 10.701 do 10.720 z 12250
  1. #10701

    Domyślnie

    Witajcie. Co sądzicie o mojej kuchni? Przepraszam, że nie normalna wizualizacja tylko jej zdj ale dostaliśmy wydrukowaną, a dopiero mają nam przesłać na maila. Kuchnia ma ok 250 cm na 260. Jest jeszcze przed przeróbkami więc nie wiemy dokładnie co do cm Dolne szafki będą z forniru w kolorze dębu raczej ciemniejszego, a górne szafki w bieli połysk. Do tego na szafkach uchwyty nabijane. Blat biały z jasnoszarymi smugami (podobno przypomina marmur )
    Największy problem mam z wyborem płytek na ścianę i podłogę. Nie chcę dodawać już brązu gdyż mam go już dosyć. Myślałam o białych płytkach, ale w sklepie sprzedawczyni bardzo mi odradzała i sama już nie wiem. Podoba mi się szarość, ale czy nie będzie już za dużo koloru? Czekam na wszelkie uwagi
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	302651   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	302652   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	80,8 KB
ID:	302653   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dąb.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	74,5 KB
ID:	302654   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17290_DSC07344.JPG
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	4,4 KB
ID:	302655  


  2. #10702
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Przyjrzałbym się tej imitacji marmuru na większej powierzchni, bo to z doświadczenia najsłabsze imitacje. Odradzam blat w połysku. Może zamiast uchwytów nabijanych, frezowane i lakierowane (choć wymaga to większej staranności i doświadczenia wykonawcy) wydaje mi się lepszy efekt.

  3. #10703

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    Przykładowy układ.




    Alicyja, spodobało mi się przedstawione przez Ciebie rozwiązanie z jednakową głębokością szafek wiszących na ścianie z lodówką. Mam podobny ukłąd kuchni, tylko w miejscu gdzie na tym projekcie stoi czajnik będzie płyta indukcyjna. Okno też jest w tym samym miejscu.
    Proszę o podpowiedz, bo już sama zgłupiałam jak powinna wyglądać prawa część kuchni (widoczna na salon)

    1)Zrobić górne szafki na ścianie z lodówką takie głębokie jak lodówka?

    2)Jeśli tak to jak powinny wyglądać w rogu (harmonijka, jakaś szafka podnoszona etc)

    3)Co zrobić z okapem -jaki okap tutaj pasowałby? Środek płyty indukcyjnej wypada 115cm od ściany po prawej stronie, czyli płyta zakończy się 90cm od ściany. Okap 60cm znalazłby się w odległości 30cm od frontów wiszących szafek.Czy nie będzie wszystko zbyt blisko siebie?Aa może zrobić okap ukryty w szafkach?

    4)Czy wg Was pasowałoby tutaj jakieś inne wykończenie widocznego boku np.szklana witryna czy coś takiego jak na zdjęciu poniżej?



    Poniżej wstępny projekt kuchni. Ściana z lodówką ma 220cm, ściana na wprost 305cm. Pierwsze trzy zdjęcia przedstawiają projekt, ostatnie zdjecie-przykładowy bok witryny -boku widocznego z salonu.
    Wszelkie pomysły i podpowiedzi mile widziane.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bewa3.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	302665   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bewa2.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	302666   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BEWA_kuchnia3.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	302668   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia-koza79_1045620.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	34,8 KB
ID:	302669  
    BEWA

  4. #10704
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    kajkak,
    - po pierwsze, potrzebny jest cokół, coby zmywarkowa szafka nie była jedyna do podłogi
    - po drugie - przydał by się rzut kuchni
    - po trzecie, tak jak napisał Beskidziak, ładniej by wyglądały inne uchwyty np. w wiszących niewidoczny frez od dołu lub zamykane/otwierane na docisk.
    Szafki mogłyby mieć też np. uchwyty nakładane, coś w tym stylu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchenne uchwyty.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	17,1 KB
ID:	302678 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uchwyty blankett.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	11,7 KB
ID:	302679
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 03-02-2015 o 23:46
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  5. #10705
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    anitas91

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Kod pocztowy
    27-400
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,
    Wstawiam zdjęcie swojego amatorskiego projektu i proszę o wszelkie uwagi. najbardziej chodzi mi o układ szafę, fronty będą gładkie beż góra, brąz dół.
    Przewidują zmywarkę w zabudoweię (45cm) pralkę pod oknem ukrytą w szafce ( wersja slim ok 3cm) , piekarnik i mikrofala zabudowa, lodówka umieszczona we wnęce. Szafki z piekarnikiem i lodówką pod sam sufit. Kuchnia jest otwarta na salon, wszelki uwagi mile widziane.







    Ostatnio edytowane przez anitas91 ; 04-02-2015 o 14:28

  6. #10706

    Domyślnie

    anitas91, tak na szybko



  7. #10707

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Od pewnego czasu śledzę forum ponieważ jestem na etapie budowy domu. Utknęłam na projekcie kuchni. Kuchnia jest dosyć nieustawna (jedno z okien jest do ziemi). Myślimy o białych matowych frontach i drewnianym blacie (bądź jakimś laminacie). Wstępnie przygotowałam projekt, ale nie wiem czy ma to jakiś sens (na wizualizacjach ukryłam ściany od spiżarni, które widać na rzucie z góry). Przyda się pomoc i spojrzenie z zewnątrz. Zależy nam by lodówka była wolnostojąca (chcemy wykorzystać lodówkę, którą mamy teraz) i by znajdowała się jak najbliżej wejścia do kuchni. I właśnie ta ściana z lodówką to moja największa bolączka. Kompletnie nie wiem jak tą przestrzeń zagospodarować. Nie wiem też co umieścić i gdzie dokładnie na ścianie nad blatem.

    Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	12,6 KB
ID:	302736Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	302737Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	13,5 KB
ID:	302738Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	10,4 KB
ID:	302739

  8. #10708
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Weronika Urb
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    Przykładowy układ. Wymiary na rzutach ścian traktuj poglądowo bo czasem nie chciało mi się wstawiać blendy i tylko rozciągałam szafkę (np. 62,5 cm pod zlewem) a same szafki są w większości przeróbkami szafek o wymiarach tych z Ikei i dlatego np. jedna szafka narożna ma 127,5cm. Zmywarka jest mniej więcej na środku blatu pod oknem i z obu stron będzie miejsce na równoczesne otwierane szafek narożnych(zależy jeszcze jak będzie się otwierała ta po prawej, jaki mechanizm wysuwanych koszy i z której strony zawiasy drzwiczek itp). Na samą komorę zlewu szafka 60cm wystarczy a ociekacz może być nad zmywarką - i wygodniej i ładniej niż gdyby był po drugiej stronie i nachodził na lewą szafkę narożną.











    Zastanawiałam się czy nie zaproponować Ci zamurowania przejścia z holu bo wtedy byłaby cała ściana na wysoką zabudowę z piekarnikiem w słupku itp no i dziwnie wyglądały dwa wejścia obok siebie ale zobaczyłam, że akurat na projekcie domu masz tam między nimi kominek w salonie więc chyba się nie opłaca przedłużać drogi do kuchni.
    Alicyja Jesteś wielka! Nawet obrazek w moim guście Teraz myślę układ mebli jest idealny i jest moja symetria Nie wiedziałam czy zmieści się zmywarka pod ociekacz od zlewu, jak tak to super. Zamurowanie wejścia odpada, nie wyobrażam sobie noszenia zakupów z auta przez salon mijając przy tym właśnie kominek, myślę że i z przejściem jak kuchnia będzie dobrze ustawiona to będzie poręczna i nie powinno być mało miejsca. Podobają mi się wysokie zabudowy bardzo ale niestety wszystkiego mieć nie można.
    Zastanawiam się jeszcze czy nie odpuścić jednej szafki górnej nad ladą?

    Jeszcze raz Ci dziękuję ogromnie za pomoc! Ten prawy róg kuchni o niebo lepiej

  9. #10709

    Domyślnie

    zszywka, trochę dziwny kształt kuchni przez tę spiżarnię(kotłownię?). Można coś zmienić w projekcie czy już ściany i kominy stoją? Stół w kuchni będzie jedynym stołem jadalnianym?
    Ogólnie twój układ nie jest najgorszy ale lodówkę lepiej odsunąć kawałek od prostopadłego blatu, minimum 20-30cm. Na rysunku niebieskie kółko to ludź który stoi przy blacie i nie musi się specjalnie odsuwać, żeby zrobić miejsce na otworzenie drzwi lodówki i nie musi nawet otwierać tych drzwi na pełne 90 stopni lub więcej.



    Jeśli drzwi już wstawione to chyba dwie 30-tki po bokach lodówki się nie zmieszczą - jedna z nich albo obie mogą mieć 20cm. Albo możesz lodówkę wstawić po prostu w jednej linii z blatem czyli w kącie - takie ustawienie jest chyba najbardziej komfortowe i możesz obok lodówki powiesić szafkę górną.

  10. #10710
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Weronika Urb
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    zszywka, trochę dziwny kształt kuchni przez tę spiżarnię(kotłownię?). Można coś zmienić w projekcie czy już ściany i kominy stoją? Stół w kuchni będzie jedynym stołem jadalnianym?
    Ogólnie twój układ nie jest najgorszy ale lodówkę lepiej odsunąć kawałek od prostopadłego blatu, minimum 20-30cm. Na rysunku niebieskie kółko to ludź który stoi przy blacie i nie musi się specjalnie odsuwać, żeby zrobić miejsce na otworzenie drzwi lodówki i nie musi nawet otwierać tych drzwi na pełne 90 stopni lub więcej.



    Jeśli drzwi już wstawione to chyba dwie 30-tki po bokach lodówki się nie zmieszczą - jedna z nich albo obie mogą mieć 20cm. Albo możesz lodówkę wstawić po prostu w jednej linii z blatem czyli w kącie - takie ustawienie jest chyba najbardziej komfortowe i możesz obok lodówki powiesić szafkę górną.
    Też mi się wydaje że bez tej spiżarki było by dużo lepiej, a jak chcesz mieć spiżarkę to może by ją przesunąć i dać w kącie po przekątnej obok wejścia zaraz? Poza tym czy po drugiej stronie tej ściany w salonie jest może kominek? wtedy będzie on oddawał ciepło a do przechowywania produktów spożywczych to średnio dobre
    Ostatnio edytowane przez Weronika Urb ; 04-02-2015 o 17:48

  11. #10711

    Domyślnie

    Weronika Urb, ta ostatnia szafka jest otwarta i zwrócona w kierunku jadalni czego już na wizualkach nie było widać ale nie skupiałam się na tej części kuchni.



    Jakoś wydawało mi się, ze ładniej będzie z szafkami na całą ścianę, do wykusza.

    Nie wiem czy ta lada ma być z hokerami czy z szafkami od strony jadalni. Jeśli z miejscem do siedzenia dla dwóch osób to i tak jest duża szansa, że jedna z nich będzie patrzeć na bok szafki wiszącej - nawet jak nie będzie tej nad ladą to zaraz kawałek dalej będzie następna. Chyba że przejście do salonu/jadalni zostawisz jak najwęższe się da, nie mniej niż 80cm, to wtedy lada będzie miała ze 150cm i da się tak usiąść żeby nie mieć przed nosem szafki wiszące(blat dla dwóch osób powinien mieć ok.120cm długości)j.

  12. #10712

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    kajkak,
    - po pierwsze, potrzebny jest cokół, coby zmywarkowa szafka nie była jedyna do podłogi
    - po drugie - przydał by się rzut kuchni
    - po trzecie, tak jak napisał Beskidziak, ładniej by wyglądały inne uchwyty np. w wiszących niewidoczny frez od dołu lub zamykane/otwierane na docisk.
    Szafki mogłyby mieć też np. uchwyty nakładane, coś w tym stylu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchenne uchwyty.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	17,1 KB
ID:	302678 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uchwyty blankett.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	11,7 KB
ID:	302679
    Niestety, ale uchwyty zostaną ponieważ nie umiem wybić ich z głowy mężowi, to była pierwsza rzecz która jemu podobała się w kuchni. Ledwo co przekonałam go do górnych szafek w lakierze bo chciał całość w fornirze. Więc to takie moje ustępstwo.
    Cokół będzie tylko tak w wizualizacji jest
    Czekam na maila, jak tylko dostanę wrzucę jeszcze raz
    A co do blatu to chodziło mi o Marmur carra w macie.
    Może macie pomysły jaki kolor płytek na ścianę?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image_4424_tproduct_w600_h300,w0_h0,c0.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	55,8 KB
ID:	302745  
    Ostatnio edytowane przez kajkak ; 04-02-2015 o 18:18

  13. #10713
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    ja tylko wyraze swoje zdanie,ze nie podobaja mi sie te otwarte polki... sa to paskudne"kurzolapki"

  14. #10714

    Domyślnie

    alicyja, Weronika Urb dziękuję za odpowiedź. Niestety kuchnia to najsłabsze ogniwo naszego domu, ale musieliśmy iść na kompromis. Niestety spiżarnia, a w zasadzie kotłownia musli zostać. Miejsce na stół w projekcie to nasza mini jadalnia, albo i mikro Planujemy stół w wersji rozkładanej, który w razie potrzeby zostanie ułożony w salonie (sporadycznie). Niestety obawiałam się tego że najlepsze ułożenie to ułożenie szafek w jednej linii (nie w kształcie litery L). Boję się tylko, że tego miejsca na przechowywanie może być za mało.

  15. #10715

    Domyślnie

    Cytat Napisał BEWA Zobacz post
    Alicyja, spodobało mi się przedstawione przez Ciebie rozwiązanie z jednakową głębokością szafek wiszących na ścianie z lodówką. Mam podobny ukłąd kuchni, tylko w miejscu gdzie na tym projekcie stoi czajnik będzie płyta indukcyjna. Okno też jest w tym samym miejscu.
    Proszę o podpowiedz, bo już sama zgłupiałam jak powinna wyglądać prawa część kuchni (widoczna na salon)

    1)Zrobić górne szafki na ścianie z lodówką takie głębokie jak lodówka?
    Byłoby fajnie

    2)Jeśli tak to jak powinny wyglądać w rogu (harmonijka, jakaś szafka podnoszona etc)
    Są różne możliwości. Na przykład taki mechanizm wymaga chyba mało miejsca przed szafka na otwieranie frontu:
    http://www.budnet.pl/Meble_kuchenne_...e,i=23626.html

    3)Co zrobić z okapem -jaki okap tutaj pasowałby? Środek płyty indukcyjnej wypada 115cm od ściany po prawej stronie, czyli płyta zakończy się 90cm od ściany. Okap 60cm znalazłby się w odległości 30cm od frontów wiszących szafek.Czy nie będzie wszystko zbyt blisko siebie?Aa może zrobić okap ukryty w szafkach?
    Okap w formie rury - takie mają ok 40cm szerokości(średnicy) więc dałoby to dodatkowe 10cm odstepu o frontów głębokich szafek i na upartego fronty w samym kącie, te na wysokości okapu, mogłyby mieć ok.40cm (wysokości lub szerokości - otwierane standardowo, pionowo lub poziomo).


    4)Czy wg Was pasowałoby tutaj jakieś inne wykończenie widocznego boku np.szklana witryna czy coś takiego jak na zdjęciu poniżej?
    Z piekarnikiem w słupku to żadna witryna się chyba już nie zmieści - chyba, ze inna szafka narożna, np. 60x120cm i nad nią głęboka nadstawka szer.60cm (w kącie) i piekarnik, dalej lodówka - zostanie ze 40cm na witrynę przy drzwiach do spiżarni. Mnie sama płyta meblowa na boku wysokiej zabudowy nie razi jakoś specjalnie.


    Lodówka będzie do zabudowy czy wolnostojąca(jaki kolor i wysokość jeśli już)? Nie pamiętam czy pisałaś coś o tym...

  16. #10716
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    anitas91

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Kod pocztowy
    27-400
    Posty
    7

    Domyślnie

    alicyja, dziękuję za zaangażowanie i szybką odpowiedź, projekty super
    Pierwszy projekt bardziej pasuję, z tym że rury kanalizacyjne (zaznaczyłam na obrazku) idą po tej ścianie, więc będzie problem z podciągnięciem zlewu pod okno. Myślałam w ogóle, żeby zrezygnować z okapu na rzecz wkładu węglowego ulokowanego pod szafką ? I tam myślę co z tą ścianą naprzeciwko okna, ona ma 1,65m może by tam jeszcze kawałek blatu roboczego dołożyć ?



    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	168bb2deca72.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	41,4 KB
ID:	302753   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	37285793cbf9.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	48,7 KB
ID:	302754  
    Ostatnio edytowane przez anitas91 ; 04-02-2015 o 19:12

  17. #10717

    Domyślnie

    anitas91 rury od zlewu to nie problem, za szafkami się je prowadzi - i tak planowałaś przecież po oknem pralkę a nie spotkałam jeszcze takiej, która pobierałaby i odprowadzała wodę "bezprzewodowo" .
    Wkład węglowy? Masz na myśli okap(pochłaniacz) wbudowany w szafkę wiszącą? Akurat w takim układzie gdzie płytkie szafki są nad blatem we wnęce to okap dałabym wolnowiszący - jakiś prosty i skromny i żadnych dodatkowych szafek wiszących na "kominie". Chyba, żebyś zabudowała(zamurowała) całkiem wnękę to ściana się wyrówna i szafki górne można powiesić na całej szerokości i okap wbudować. Albo we wnęce wiszące szafki głębokie - tak, żeby ich fronty były równo z frontami standardowych szafek wiszących na kominie.
    Patrząc na rzut widzę, że brakuje połowy tej długiej ściany naprzeciw okna(200cm) i kawałka tej krótkiej po prawej(68cm) - dlaczego tak? Są dwa wejścia - jedno z salonu a drugie z przedpokoju? Jeśli cały narożnik kuchni bez ścian to przejście do salonu to jakoś tak przypadkowo i nieładnie to wyszło i chyba wolałabym przedłużyć krótką ścianę "do końca" - po dostawieniu ścianki zasłaniającej bok wysokiej zabudowy wejście na dłuższej ścianie zostałoby szerokie na ok 140cm. Albo skrócić tę krótką ścianę i zostawić tylko 60cm zasłaniające bok słupka z piekarnikiem jeśli układ z pierwszego projektu. Ale jednak przydałby się jakiś rzut uwzględniający również pomieszczenia graniczące z kuchnią.
    W obu wersjach jest wystarczająca ilość blatu roboczego - w drugiej więcej ale nawet w pierwszej dwie osoby spokojnie mogą sobie działać, np. jedna zmywa a druga stoi przy kuchence. Ale nie mówię, że to zły pomysł z tym blatem - tyle, że może lepiej jakby to było coś a'la barek czyli miejsce na szybki posiłek, stołki...

  18. #10718

    Domyślnie

    Czy mogłabym prosić o poradę estetyczno-praktyczną co do kuchni? Co myslicie o połączeniu ciemnej obudowy (coś między brązem a czernią o fakturze drewna) z błyszcząca górą (kolor cappucciono/ kawa z mlekiem). Czy do tego blat ciemny, wpadający w czerń czy raczej cos jasnego? I co na ściane między blatem a szfkami? (Wstęnie wybralismy płytki w opdcieniach kremowych z wzorkiem geometrycznym).
    Z góry dzięki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia racib.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	8,0 KB
ID:	302779  

  19. #10719

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    ja tylko wyraze swoje zdanie,ze nie podobaja mi sie te otwarte polki... sa to paskudne"kurzolapki"
    A mnie się powoli zaczęły przejadać sterylne laboratoria z wielkimi połaciami białych frontów gdzie nawet nie ma szans na urozmaicenie w postaci uchwytów bo teraz wszystko ma być "gładko" i "ukryte". Sama nie lubię ścierać kurzu z "durnostojek" ale jedną szafkę otwartą albo dwie i na półkach jakieś koszyczki czy pojemniczki jakoś bym przecierpiała. Zresztą szafka(np. ta u Weroniki Urb) nie musi być otwarta, może być witryna a i tak to jakoś przełamie monotonię płaszczyzn. Nie wiem gdzie się podział tak uwielbiany niegdyś styl skandynawski, kojarzący mi się z kuchnią ciepłą i domową(mimo dominującej bieli), w której się gotuje i nie ukrywa wszelkich akcesoriów za wszelką cenę - te biele,szarości, drewniane blaty z niego się wzięły ale widocznie upodobania rodaków ewoluowały w stronę minimalizmu i eksponowania tylko drogich ekspresów do kawy i czajników elektrycznych na tle lacobelu nad blatem. Nie, żebym skreślała każdą nieprzeładowaną i prostą kuchnię ale w większości prezentowanych w ostatnim czasie aranżacji uderza mnie brak jakiegoś indywidualnego rysu - po prostu kalka, trudno poznać na pierwszy rzut oka na czyją kuchnię patrzę. Może wina projektantów lub"projektantów" - ja("projektant") robiąc wizualki przeważnie nie szaleję zbytnio z kolorami, materiałami, dodatkami(chyba, że ktoś nalega albo akurat mam wenę) ale przedstawiam zaledwie zarys i liczę na kreatywność "odbiorców" bo mnie samej czasem przychodzi za dużo pomysłów do głowy i nie chce nikomu narzucać moich(czasem szalonych) wizji. A doradzanie na forum w kwestiach estetycznych, jak widać na kilku wątkach kuchennych, polega najczęściej tylko na pomocy w dokonaniu wyboru miedzy frontami matowymi i w połysku, między blatem białym, szarym, czarnym lub drewnianym itp. Trochę błędne koło - nikt nie promuje oryginalności więc nikt jej nie żąda i na odwrót. Chyba w proteście powinnam każdą wizualizację przyozdabiać w szafki otwarte, półki, witryny i co się da ...

  20. #10720
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    anitas91

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Kod pocztowy
    27-400
    Posty
    7

    Domyślnie

    alicyja, bardzo mi się podoba pierwszy projekt, pomyślę jak to z tym odpływem pokombinować, bo jeszcze z tego odpływu ma iść pralka i zmywarka ( będzie potrzebne użycie trójnika czy czegoś takiego)
    tam nie ma ścian i raczej nie będzie bo mieszkanie jest już na końcówce wykańczania (podłogi,płytki są)
    wrzucam rzut .

Strona 536 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony